2020-04-09   05:54:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestkyst Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:35   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    522  27.79  1:01.97  1:45.75    2:16.14   
  DeltaSwim  2:17.67                 
                     
Christopher Kristiansen  2000    467  29.53  1:07.48  1:49.88    2:21.29   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:29.38                 
                     
Mads Frydenholm  2001    457  29.62  1:04.66  1:49.46    2:22.28   
  Esbjerg Svømmeklub  2:26.49                 
                     
Oliver Mølby  2001    452  30.51  1:07.27  1:50.53    2:22.76   
  Esbjerg Svømmeklub  2:23.06                 
                     
Oliver Kjærgaard  2001    440  31.11  1:08.17  1:49.92    2:24.07   
  Esbjerg Svømmeklub  2:22.53                 
                     
Victor Kristensen  1999    399  31.27  1:08.96  1:52.78    2:28.91   
  Haderslev Svømme Klub  2:16.44                 
                     
Martin Broch  2001    360  31.66  1:14.02  1:56.74    2:34.08   
  DeltaSwim  2:30.36                 
                     
Jonathan Bos  1998    358  32.44  1:14.36  1:58.81    2:34.39   
  Haderslev Svømme Klub  2:34.42                 
                     
Thomas Christiansen  1999    313  31.84  1:16.36  2:07.14    2:41.43   
  Haderslev Svømme Klub  2:47.08                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Andersen Ravn  2002    508  30.13  1:06.16  1:47.18    2:17.38   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:21.48                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    445  31.08  1:07.12  1:49.74    2:23.59   
  Holstebro Svømme Club  2:14.28                 
                     
Mads Stamholt  2003    432  31.42  1:10.40  1:52.44    2:24.95   
  Haderslev Svømme Klub  2:27.35                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    408  31.59  1:07.63  1:53.29    2:27.77   
  Agfs Svømmeafdeling  2:33.93                 
                     
Christian Johannesen  2003    395  32.22  1:12.24  1:53.91    2:29.34   
  Horsens Svømmeklub  2:34.18                 
                     
Emil Frydenholm  2002    394  31.51  1:08.83  1:54.80    2:29.50   
  Esbjerg Svømmeklub  2:30.90                 
                     
Asbjørn Guldager  2002    389  30.49  1:09.41  1:55.77    2:30.15   
  Haderslev Svømme Klub  2:31.27                 
                     
Aske Sommerlund Pedersen  2003    379  31.77  1:11.76  1:56.44    2:31.40   
  Esbjerg Svømmeklub  2:32.15                 
                     
Mikkel Stilling  2003    359  31.92  1:10.58  1:58.28    2:34.22   
  Thisted Svømmeklub  2:35.77                 
                     
10  Jonas Krammer Knudsen  2003    353  33.48  1:12.45  1:58.86    2:34.98   
  Esbjerg Svømmeklub  2:37.41                 
                     
11  Tobias Svenningsen  2003    348  35.76  1:16.56  1:59.62    2:35.77   
  Esbjerg Svømmeklub  2:37.38                 
                     
12  Anton Pedersen  2003    335  36.07  1:18.67  2:02.32    2:37.81   
  Esbjerg Svømmeklub  2:42.52                 
                     
13  Nicklas B. Christensen  2002    331  32.47  1:13.46  2:02.41    2:38.38   
  Skanderborg Svømmeklub  2:39.19                 
                     
14  Rasmus Pedersen  2003    319  35.98  1:16.26  2:04.83    2:40.34   
  Holstebro Svømme Club  2:47.04                 
                     
15  Arthur Rytter Jacobsen  2003    316  32.26  1:14.38  2:01.65    2:40.91   
  Horsens Svømmeklub  2:39.86                 
                     
16  Christian Oxenvad  2003    311  36.25  1:17.04  2:05.60    2:41.76   
  Haderslev Svømme Klub  2:41.65                 
                     
17  Alexander Johnsen  2003    310  36.67  1:17.20  2:02.87    2:41.96   
  Odder Svømmeklub  2:45.33                 
                     
18  Casper Fink  2003    305  38.98  1:19.81  2:06.38    2:42.84   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:51.95                 
                     
19  Lau Kæseler Nielsen  2002    280  35.38  1:19.17  2:09.39    2:47.53   
  Thisted Svømmeklub  2:47.73                 
                     
20  Jeppe K Rasmussen  2002    277  37.82  1:20.35  2:10.37    2:48.14   
  H.G.F. Svømning  2:53.47                 
                     
21  Andreas Egemose Gregersen  2003    273  33.31  1:17.61  2:08.56    2:48.85   
  Horsens Svømmeklub  3:02.61                 
                     
22  Noah Lebæk Andersen  2003    272  35.27  1:19.28  2:10.87    2:49.07   
  Holstebro Svømme Club  2:50.45                 
                     
23  Simon Finch  2002    244  38.96  1:23.22  2:15.58    2:55.33   
  Skanderborg Svømmeklub  3:07.66                 
                     
24  Esben Breum Lau  2003    243  38.14  1:23.01  2:15.27    2:55.52   
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.84                 
                     
25  Joachim Norup Frøjk  2003    234  38.19  1:21.98  2:18.97    2:57.83   
  Holstebro Svømme Club  2:58.71                 
                     
26  Simon Kloster Sørensen  2003    217  40.57  1:27.88  2:21.19    3:02.43   
  H.G.F. Svømning  3:14.60                 
                     
Johan Bendixen Nissen  2002              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub  2:37.62                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Hansen  2004    360  33.51  1:13.00  1:59.59    2:34.10   
  Thisted Svømmeklub  2:55.46                 
                     
Emil Neumann  2004    313  35.23  1:17.01  2:06.98    2:41.39   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:47.25                 
                     
Mads Drechsler  2005    312  37.53  1:18.81  2:02.92    2:41.57   
  Holstebro Svømme Club  2:46.45                 
                     
Nicolas Duvander  2005    307  34.76  1:17.65  2:05.79    2:42.35   
  Esbjerg Svømmeklub  2:45.92                 
                     
Viktor Enevold Sørensen  2004    289  35.37  1:18.44  2:07.10    2:45.73   
  Thisted Svømmeklub  2:56.70                 
                     
Tobias Nielsen  2004    272  36.46  1:17.65  2:09.84    2:49.19   
  Odder Svømmeklub  2:41.04                 
                     
Gustav K Kjeldsen  2004    271  38.11  1:20.90  2:12.67    2:49.25   
  Holstebro Svømme Club  2:55.77                 
                     
Mathias H. Johannesen  2004    257  35.91  1:19.34  2:13.15    2:52.39   
  Horsens Svømmeklub  2:50.43                 
                     
Carl Clausen  2005    249  37.25  1:20.88  2:13.21    2:54.25   
  Esbjerg Svømmeklub  2:59.72                 
                     
10  Nikolaj Pilgaard  2004    234  40.26  1:22.75  2:16.80    2:57.74   
  Holstebro Svømme Club  3:14.16                 
                     
11  Kristian Sabroe Sørensen  2005    231  36.89  1:24.53  2:17.50    2:58.67   
  Horsens Svømmeklub  3:04.60                 
                     
12  Karl Heeb  2005    206  40.93  1:27.23  2:22.43    3:05.40   
  Esbjerg Svømmeklub  3:09.86                 
                     
13  Kresten Skau Hansen  2005    201  41.20  1:29.84  2:25.54    3:07.06   
  DeltaSwim  3:09.15                 
                     
14  Magnus Marschall  2005    191  42.58  1:29.84  2:28.53    3:10.15   
  Esbjerg Svømmeklub  3:11.94                 
                     
15  Mikkel Borreskov  2005    172  43.51  1:35.18  2:33.47    3:16.86   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Jakob Frimand  2004    156  46.70  1:37.01  2:40.59    3:23.42   
  H.G.F. Svømning  3:31.85                 
                     
Søren Have  2004              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  2:44.66                 
                     
Anders Munksgaard-Ottosen  2004              DSQ  Asynkrom armtag 25m 
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Mikkel Hyldahl  2005              DSQ  En hånd vend 125m 
  Esbjerg Svømmeklub  3:12.15                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Boris Gamishev  2007    210    1:30.12  2:23.24    3:04.43   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:20.01                 
                     
Emil Winther  2006    201  42.49  1:32.94  2:25.51    3:07.14   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:17.37                 
                     
Oskar Foss  2006    195  44.44  1:30.74  2:29.92    3:08.96   
  Esbjerg Svømmeklub  3:18.91                 
                     
Tobias Staghøj Andersen  2006    191  38.14  1:28.52  2:26.08    3:10.23   
  Esbjerg Svømmeklub  3:12.87                 
                     
William Hansen  2006    182  41.45  1:32.51  2:28.73    3:13.42   
  Thisted Svømmeklub  3:30.00                 
                     
Kasper Petersen  2006    179  45.89  1:35.72  2:29.96    3:14.36   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Elias Alminde Pedersen  2006    138  49.62  1:44.31  2:44.94    3:32.00   
  H.G.F. Svømning  3:32.18                 
                     
Elliott Mitaine  2006    116  48.72  1:49.87  2:56.19    3:44.73   
  Skanderborg Svømmeklub  3:55.69                 
                     
Jannick Franow  2006    95  57.62  2:05.82  3:06.42    4:00.24   
  Horsens Svømmeklub  4:00.32                 
                     
10  Jacob Prytz  2007    67  1:15.96  3:29.75  4:29.62    4:29.62   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:35 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark