2020-04-09   05:59:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestkyst Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Lægerne Havborgvej 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Skau Hansen  2002    495  33.05  1:14.02  2:00.40    2:34.01   
  DeltaSwim  2:36.79                 
                     
Josefine Bladt Wichmann  2000    488  33.64  1:12.30  1:57.33    2:34.71   
  Agfs Svømmeafdeling  2:32.77                 
                     
Mille C. Berg  2001    436  35.95  1:15.32  2:01.95    2:40.60   
  Horsens Svømmeklub  2:46.29                 
                     
Nicoline Kristiansen  2002    417  36.42  1:17.60  2:06.21    2:43.10   
  Agfs Svømmeafdeling  2:39.88                 
                     
Mie L. Bendtsen  2002    402  37.41  1:17.82  2:08.47    2:45.04   
  DeltaSwim  2:49.88                 
                     
Julie Fink  2001    401  37.36  1:17.11  2:07.04    2:45.18   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:46.13                 
                     
Caroline Nymann Sørensen  2002    360  34.63  1:20.00  2:11.95    2:51.26   
  Horsens Svømmeklub  2:55.30                 
                     
Amalie Averhoff Møbes  2002    342  35.48  1:23.78  2:10.82    2:54.10   
  Haderslev Svømme Klub  3:10.52                 
                     
SIF Rubæk  2001    314  41.33  1:27.20  2:18.18    2:59.21   
  DeltaSwim  2:57.28                 
                     
10  Emma Jeppesen Krøyer  2001    299  41.13  1:28.12  2:20.52    3:02.12   
  Skanderborg Svømmeklub  3:02.62                 
                     
Nadia Nørskov Vogt  2000              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  2:44.93                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Lægerne Havborgvej 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003    564  31.84  1:08.63  1:52.48    2:27.45   
  Agfs Svømmeafdeling  2:26.25                 
                     
Nele Schulze  2004    508  33.40  1:11.69  1:56.69    2:32.67   
  Haderslev Svømme Klub  2:35.65                 
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    442  36.20  1:15.57  2:02.90    2:39.91   
  Agfs Svømmeafdeling  2:38.60                 
                     
Kathrine Weide  2004    437  35.14  1:14.26  2:03.16    2:40.47   
  Esbjerg Svømmeklub  2:40.44                 
                     
Marlene Reitan  2003    424  35.41  1:15.36  2:06.48    2:42.15   
  Agfs Svømmeafdeling  2:53.15                 
                     
Katrine Bech Poulsen  2004    416  35.40  1:18.46  2:06.72    2:43.14   
  Esbjerg Svømmeklub  2:43.80                 
                     
Alberte Hedevang Petersen  2003    395  38.94  1:18.57  2:08.21    2:46.07   
  Haderslev Svømme Klub  2:45.57                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004    394  37.26  1:16.48  2:07.03    2:46.18   
  Odder Svømmeklub  2:46.78                 
                     
Karoline Kristensen  2004    394  34.93  1:18.13  2:08.58    2:46.21   
  DeltaSwim  2:47.45                 
                     
10  Anna Bjerrum Møller  2004    382  34.64  1:15.32  2:09.12    2:47.93   
  Esbjerg Svømmeklub  2:50.98                 
                     
11  Feline Flytkjær Broersma  2004    375  34.54  1:19.89  2:12.03    2:48.88   
  Horsens Svømmeklub  2:50.39                 
                     
12  Stinne Holst Gregersen  2003    360  37.26  1:19.81  2:11.65    2:51.19   
  Horsens Svømmeklub  2:53.18                 
                     
13  Caroline Madsen  2004    358  36.03  1:18.84  2:11.36    2:51.49   
  Horsens Svømmeklub  2:59.51                 
                     
14  Clara Matilde Carstensen  2004    351  36.97  1:22.48  2:16.53    2:52.70   
  Horsens Svømmeklub  2:57.79                 
                     
15  Sara Farag  2003    347  37.14  1:21.30  2:14.71    2:53.26   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:59.20                 
                     
16  Pernille Thastrup Hansen  2003    346  37.65  1:20.22  2:14.84    2:53.43   
  Haderslev Svømme Klub  3:15.90                 
                     
17  Sofie S. Aaby Nielsen  2003    344  39.52  1:22.50  2:14.10    2:53.75   
  Skanderborg Svømmeklub  3:02.04                 
                     
18  Stine Bendixen Nissen  2004    324  37.96  1:24.84  2:18.46    2:57.36   
  Skanderborg Svømmeklub  3:07.71                 
                     
19  Mira Emilie Schmidt  2003    323  38.01  1:23.71  2:15.83    2:57.53   
  Haderslev Svømme Klub  3:02.92                 
                     
20  Julie Hoffmann  2003    318  38.01  1:20.36  2:18.39    2:58.37   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
21  Camilla Falck  2003    289  40.65  1:31.34  2:20.77    3:04.28   
  Horsens Svømmeklub  3:07.89                 
                     
22  Louise Brendholdt Winkel  2004    281  40.53  1:28.84  2:23.21    3:05.90   
  Holstebro Svømme Club  3:06.28                 
                     
23  Emilie Stubben  2003    275  42.57  1:28.66  2:23.40    3:07.20   
  Haderslev Svømme Klub  3:29.46                 
                     
24  Ida Kristensen  2004    275  39.73  1:28.08  2:24.92    3:07.37   
  Thisted Svømmeklub  3:11.14                 
                     
25  Mathilde Jensen  2003    245  43.86  1:32.25  2:29.54    3:14.60   
  DeltaSwim  3:21.46                 
                     
26  Emma Oleander  2004    243  43.86  1:32.47  2:34.53    3:15.03   
  Horsens Svømmeklub  3:17.70                 
                     
27  Katrine Nørfjand  2004    220  45.99  1:40.43  2:40.08    3:21.69   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
28  Andrea Sønderby  2004    208  45.42  1:38.29  2:42.14    3:25.46   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
29  Katrine Skyt Nielsen  2003    204  46.03  1:37.05  2:41.32    3:26.88   
  Odder Svømmeklub  3:26.55                 
                     
30  Frederikke Schlaikjær  2004    184  50.51  1:41.88  2:47.80    3:33.93   
  DeltaSwim                   
                     
Amalie Antonsen  2003              DNS   
  Horsens Svømmeklub  3:03.18                 
                     
Sille Busk Pedersen  2003              DNS   
  Holstebro Svømme Club  3:00.70                 
                     
Emilie Kristiansen  2003              DSQ  2 armt på mave 75 m 
  Holstebro Svømme Club  2:57.55                 
                     
Sarah Carugati  2004              DSQ  Ej 2 hænder 150m 
  Agfs Svømmeafdeling  2:34.79                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Lægerne Havborgvej 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005    424  35.64  1:16.87  2:04.87    2:42.19   
  Agfs Svømmeafdeling  2:45.03                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005    374  38.42  1:20.66  2:09.14    2:49.05   
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.98                 
                     
Clara Kapke  2006    364  38.34  1:21.59  2:12.05    2:50.54   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:05.04                 
                     
Sofie Bjerre  2005    352  36.55  1:19.35  2:13.80    2:52.57   
  Holstebro Svømme Club  2:58.34                 
                     
Mille Broholm Brixen  2005    347  36.32  1:20.14  2:14.55    2:53.26   
  Holstebro Svømme Club  2:58.77                 
                     
Maja Stamholt  2005    304  41.45  1:27.72  2:20.18    3:01.14   
  Haderslev Svømme Klub  2:54.48                 
                     
Maja Fjordside Jensen  2005    304  44.83  1:30.39  2:20.04    3:01.18   
  Holstebro Svømme Club  3:00.61                 
                     
Laura G. Nedergaard  2005    286  41.00  1:26.77  2:24.03    3:04.91   
  Odder Svømmeklub  3:04.14                 
                     
Cecilie Jinshun Leth Bay  2005    283  40.72  1:27.12  2:22.06    3:05.44   
  Holstebro Svømme Club  3:12.45                 
                     
10  Signe Kristensen  2006    268  41.67  1:28.01  2:26.76    3:08.99   
  Horsens Svømmeklub  3:19.21                 
                     
11  Anna Bach  2006    258  44.30  1:31.84  2:27.62    3:11.22   
  Holstebro Svømme Club  3:17.56                 
                     
12  Mille Dahl Lindholm  2006    255  43.63  1:33.14  2:28.33    3:12.14   
  Holstebro Svømme Club  3:35.15                 
                     
13  Louisa Christensen  2005    248  43.40  1:32.43  2:29.69    3:13.84   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:17.02                 
                     
14  Mathilde Hedekær Mischorr  2005    246  44.12  1:31.72  2:31.97    3:14.27   
  Esbjerg Svømmeklub  3:23.77                 
                     
15  Xenia Juhl Leiszner  2005    244  40.21  1:31.34  3:14.90    3:14.90   
  Horsens Svømmeklub  3:18.58                 
                     
16  Karoline Andersen Krabbe  2005    240  46.59  1:37.67  2:28.44    3:16.04   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
17  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    210  46.37  1:35.49  2:41.73    3:24.89   
  DeltaSwim                   
                     
18  Amalie Marie Wienberg  2005    209  43.15  1:34.02  2:32.55    3:25.19   
  Horsens Svømmeklub  3:41.44                 
                     
19  Nora Louise Rebouh  2006    189  47.56  1:38.09  2:46.80    3:32.10   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
20  Amalie Lind Pedersen  2005    179  49.57  1:39.05  2:49.54    3:35.91   
  Holstebro Svømme Club  3:38.98                 
                     
21  Anna Emilie Damgaard  2006    106  58.78  2:05.23  3:15.66    4:16.82   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Laura Løh  2005              DSQ  1 hån v afslut bryst 
  Holstebro Svømme Club  3:19.54                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Lægerne Havborgvej 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    222  45.56  1:35.43  2:33.31    3:21.13   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Andrea Berg Nielsen  2007    185  51.01  1:43.93  2:44.57    3:33.83   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Sofie Skibelund  2007    155  50.54  1:45.34  2:52.02    3:46.82   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:47.07                 
                     
Emilie Petz Nielsen  2007    120  1:01.10  2:04.48  3:11.12    4:06.45   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Signe Jensen  2007              DSQ  svøm med powerband 
  Svømmeklubben Sønderborg  4:00.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:35   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    522  27.79  1:01.97  1:45.75    2:16.14   
  DeltaSwim  2:17.67                 
                     
Christopher Kristiansen  2000    467  29.53  1:07.48  1:49.88    2:21.29   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:29.38                 
                     
Mads Frydenholm  2001    457  29.62  1:04.66  1:49.46    2:22.28   
  Esbjerg Svømmeklub  2:26.49                 
                     
Oliver Mølby  2001    452  30.51  1:07.27  1:50.53    2:22.76   
  Esbjerg Svømmeklub  2:23.06                 
                     
Oliver Kjærgaard  2001    440  31.11  1:08.17  1:49.92    2:24.07   
  Esbjerg Svømmeklub  2:22.53                 
                     
Victor Kristensen  1999    399  31.27  1:08.96  1:52.78    2:28.91   
  Haderslev Svømme Klub  2:16.44                 
                     
Martin Broch  2001    360  31.66  1:14.02  1:56.74    2:34.08   
  DeltaSwim  2:30.36                 
                     
Jonathan Bos  1998    358  32.44  1:14.36  1:58.81    2:34.39   
  Haderslev Svømme Klub  2:34.42                 
                     
Thomas Christiansen  1999    313  31.84  1:16.36  2:07.14    2:41.43   
  Haderslev Svømme Klub  2:47.08                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Andersen Ravn  2002    508  30.13  1:06.16  1:47.18    2:17.38   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:21.48                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    445  31.08  1:07.12  1:49.74    2:23.59   
  Holstebro Svømme Club  2:14.28                 
                     
Mads Stamholt  2003    432  31.42  1:10.40  1:52.44    2:24.95   
  Haderslev Svømme Klub  2:27.35                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    408  31.59  1:07.63  1:53.29    2:27.77   
  Agfs Svømmeafdeling  2:33.93                 
                     
Christian Johannesen  2003    395  32.22  1:12.24  1:53.91    2:29.34   
  Horsens Svømmeklub  2:34.18                 
                     
Emil Frydenholm  2002    394  31.51  1:08.83  1:54.80    2:29.50   
  Esbjerg Svømmeklub  2:30.90                 
                     
Asbjørn Guldager  2002    389  30.49  1:09.41  1:55.77    2:30.15   
  Haderslev Svømme Klub  2:31.27                 
                     
Aske Sommerlund Pedersen  2003    379  31.77  1:11.76  1:56.44    2:31.40   
  Esbjerg Svømmeklub  2:32.15                 
                     
Mikkel Stilling  2003    359  31.92  1:10.58  1:58.28    2:34.22   
  Thisted Svømmeklub  2:35.77                 
                     
10  Jonas Krammer Knudsen  2003    353  33.48  1:12.45  1:58.86    2:34.98   
  Esbjerg Svømmeklub  2:37.41                 
                     
11  Tobias Svenningsen  2003    348  35.76  1:16.56  1:59.62    2:35.77   
  Esbjerg Svømmeklub  2:37.38                 
                     
12  Anton Pedersen  2003    335  36.07  1:18.67  2:02.32    2:37.81   
  Esbjerg Svømmeklub  2:42.52                 
                     
13  Nicklas B. Christensen  2002    331  32.47  1:13.46  2:02.41    2:38.38   
  Skanderborg Svømmeklub  2:39.19                 
                     
14  Rasmus Pedersen  2003    319  35.98  1:16.26  2:04.83    2:40.34   
  Holstebro Svømme Club  2:47.04                 
                     
15  Arthur Rytter Jacobsen  2003    316  32.26  1:14.38  2:01.65    2:40.91   
  Horsens Svømmeklub  2:39.86                 
                     
16  Christian Oxenvad  2003    311  36.25  1:17.04  2:05.60    2:41.76   
  Haderslev Svømme Klub  2:41.65                 
                     
17  Alexander Johnsen  2003    310  36.67  1:17.20  2:02.87    2:41.96   
  Odder Svømmeklub  2:45.33                 
                     
18  Casper Fink  2003    305  38.98  1:19.81  2:06.38    2:42.84   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:51.95                 
                     
19  Lau Kæseler Nielsen  2002    280  35.38  1:19.17  2:09.39    2:47.53   
  Thisted Svømmeklub  2:47.73                 
                     
20  Jeppe K Rasmussen  2002    277  37.82  1:20.35  2:10.37    2:48.14   
  H.G.F. Svømning  2:53.47                 
                     
21  Andreas Egemose Gregersen  2003    273  33.31  1:17.61  2:08.56    2:48.85   
  Horsens Svømmeklub  3:02.61                 
                     
22  Noah Lebæk Andersen  2003    272  35.27  1:19.28  2:10.87    2:49.07   
  Holstebro Svømme Club  2:50.45                 
                     
23  Simon Finch  2002    244  38.96  1:23.22  2:15.58    2:55.33   
  Skanderborg Svømmeklub  3:07.66                 
                     
24  Esben Breum Lau  2003    243  38.14  1:23.01  2:15.27    2:55.52   
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.84                 
                     
25  Joachim Norup Frøjk  2003    234  38.19  1:21.98  2:18.97    2:57.83   
  Holstebro Svømme Club  2:58.71                 
                     
26  Simon Kloster Sørensen  2003    217  40.57  1:27.88  2:21.19    3:02.43   
  H.G.F. Svømning  3:14.60                 
                     
Johan Bendixen Nissen  2002              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub  2:37.62                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Hansen  2004    360  33.51  1:13.00  1:59.59    2:34.10   
  Thisted Svømmeklub  2:55.46                 
                     
Emil Neumann  2004    313  35.23  1:17.01  2:06.98    2:41.39   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:47.25                 
                     
Mads Drechsler  2005    312  37.53  1:18.81  2:02.92    2:41.57   
  Holstebro Svømme Club  2:46.45                 
                     
Nicolas Duvander  2005    307  34.76  1:17.65  2:05.79    2:42.35   
  Esbjerg Svømmeklub  2:45.92                 
                     
Viktor Enevold Sørensen  2004    289  35.37  1:18.44  2:07.10    2:45.73   
  Thisted Svømmeklub  2:56.70                 
                     
Tobias Nielsen  2004    272  36.46  1:17.65  2:09.84    2:49.19   
  Odder Svømmeklub  2:41.04                 
                     
Gustav K Kjeldsen  2004    271  38.11  1:20.90  2:12.67    2:49.25   
  Holstebro Svømme Club  2:55.77                 
                     
Mathias H. Johannesen  2004    257  35.91  1:19.34  2:13.15    2:52.39   
  Horsens Svømmeklub  2:50.43                 
                     
Carl Clausen  2005    249  37.25  1:20.88  2:13.21    2:54.25   
  Esbjerg Svømmeklub  2:59.72                 
                     
10  Nikolaj Pilgaard  2004    234  40.26  1:22.75  2:16.80    2:57.74   
  Holstebro Svømme Club  3:14.16                 
                     
11  Kristian Sabroe Sørensen  2005    231  36.89  1:24.53  2:17.50    2:58.67   
  Horsens Svømmeklub  3:04.60                 
                     
12  Karl Heeb  2005    206  40.93  1:27.23  2:22.43    3:05.40   
  Esbjerg Svømmeklub  3:09.86                 
                     
13  Kresten Skau Hansen  2005    201  41.20  1:29.84  2:25.54    3:07.06   
  DeltaSwim  3:09.15                 
                     
14  Magnus Marschall  2005    191  42.58  1:29.84  2:28.53    3:10.15   
  Esbjerg Svømmeklub  3:11.94                 
                     
15  Mikkel Borreskov  2005    172  43.51  1:35.18  2:33.47    3:16.86   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Jakob Frimand  2004    156  46.70  1:37.01  2:40.59    3:23.42   
  H.G.F. Svømning  3:31.85                 
                     
Søren Have  2004              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  2:44.66                 
                     
Anders Munksgaard-Ottosen  2004              DSQ  Asynkrom armtag 25m 
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Mikkel Hyldahl  2005              DSQ  En hånd vend 125m 
  Esbjerg Svømmeklub  3:12.15                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
Sponsor: DagliBrugsen - Janderup 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Boris Gamishev  2007    210    1:30.12  2:23.24    3:04.43   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:20.01                 
                     
Emil Winther  2006    201  42.49  1:32.94  2:25.51    3:07.14   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:17.37                 
                     
Oskar Foss  2006    195  44.44  1:30.74  2:29.92    3:08.96   
  Esbjerg Svømmeklub  3:18.91                 
                     
Tobias Staghøj Andersen  2006    191  38.14  1:28.52  2:26.08    3:10.23   
  Esbjerg Svømmeklub  3:12.87                 
                     
William Hansen  2006    182  41.45  1:32.51  2:28.73    3:13.42   
  Thisted Svømmeklub  3:30.00                 
                     
Kasper Petersen  2006    179  45.89  1:35.72  2:29.96    3:14.36   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
Elias Alminde Pedersen  2006    138  49.62  1:44.31  2:44.94    3:32.00   
  H.G.F. Svømning  3:32.18                 
                     
Elliott Mitaine  2006    116  48.72  1:49.87  2:56.19    3:44.73   
  Skanderborg Svømmeklub  3:55.69                 
                     
Jannick Franow  2006    95  57.62  2:05.82  3:06.42    4:00.24   
  Horsens Svømmeklub  4:00.32                 
                     
10  Jacob Prytz  2007    67  1:15.96  3:29.75  4:29.62    4:29.62   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:35 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jannie Eickhardt  2001    542  37.73  1:18.93  2:01.17    2:44.99   
  Esbjerg Svømmeklub  2:45.25                 
                     
Mille C. Berg  2001    437  39.88  1:25.25  2:11.47    2:57.27   
  Horsens Svømmeklub  2:58.35                 
                     
Nicoline Rosenkilde  1999    435  40.80  1:26.18  2:11.92    2:57.47   
  Horsens Svømmeklub  2:57.62                 
                     
Signe Frits Nielsen  2002    434  39.20  1:23.41  2:09.90    2:57.67   
  Haderslev Svømme Klub  2:55.67                 
                     
Smilla Bruun Christensen  2001    407  40.60  1:26.91  2:14.54    3:01.50   
  Agfs Svømmeafdeling  3:04.45                 
                     
Amalie Averhoff Møbes  2002    405  39.68  1:26.29  2:14.92    3:01.84   
  Haderslev Svømme Klub  3:07.22                 
                     
Janni S Hansen  2001    401  41.78  1:28.42  2:15.74    3:02.34   
  DeltaSwim  2:57.15                 
                     
Nadia Nørskov Vogt  2000    382  39.60  1:25.91  2:15.19    3:05.41   
  Esbjerg Svømmeklub  2:51.46                 
                     
Katrine Sofie Wienberg  2002    357  42.28  1:29.16  2:19.25    3:09.57   
  Horsens Svømmeklub  3:13.92                 
                     
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Søs Freund  2004    490  38.12  1:22.24  2:06.48    2:50.64   
  Esbjerg Svømmeklub  2:51.49                 
                     
Cathrine Birkebæk  2004    463  40.46  1:25.04  2:08.88    2:53.89   
  Agfs Svømmeafdeling  2:53.85                 
                     
Natalie Da Silva Jensen  2004    444  39.05  1:24.09  2:10.62    2:56.36   
  Esbjerg Svømmeklub  2:58.11                 
                     
Amalie Antonsen  2003    398  40.94  1:27.37  2:14.99    3:02.80   
  Horsens Svømmeklub  3:06.62                 
                     
Victoria Underbjerg  2004    392  40.96  1:27.73  2:15.83    3:03.80   
  Esbjerg Svømmeklub  3:04.64                 
                     
Maria Nedergaard Jensen  2004    346  43.18  1:31.91  2:22.02    3:11.59   
  Holstebro Svømme Club  3:15.49                 
                     
Josephine S. Johansen  2003    330  42.79  1:31.79  2:23.27    3:14.65   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:13.78                 
                     
Lea Winther  2004    319  43.48  1:33.10  2:25.02    3:16.92   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:18.70                 
                     
Fiona Hansen Hobolth  2003    293  45.59  1:36.43  2:29.01    3:22.48   
  Haderslev Svømme Klub  3:26.39                 
                     
10  Emilie Stubben  2003    279  46.85  1:39.26  2:32.54    3:25.74   
  Haderslev Svømme Klub  3:57.11                 
                     
11  Sisse Ø. Press  2003    236  49.04  1:44.45  2:42.41    3:37.53   
  Odder Svømmeklub  3:41.21                 
                     
12  Ronja Beck Christensen  2003    234  50.49  1:45.95  2:42.31    3:38.30   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:33.49                 
                     
13  Anne Horn  2004    220  49.44  1:46.65  2:45.81    3:42.59   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
14  Freya Scholz-Rasmussen  2004    217  49.21  1:46.51  2:46.01    3:43.69   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
15  Leonora Holst Jensen  2004    185  53.04  1:53.87  2:54.88    3:55.95   
  Odder Svømmeklub  3:57.30                 
                     
16  Julia Vestergaard  2004    177  55.06  1:55.31  2:58.44    3:59.63   
  Odder Svømmeklub  4:09.38                 
                     
17  Ditte Hansen  2003    163  54.90  1:58.28  3:02.47    4:05.98   
  DeltaSwim  4:15.98                 
                     
 
Løb 3, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: City Optik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Øhlenschlæger  2006    348  43.81  1:32.51  2:22.26    3:11.25   
  Esbjerg Svømmeklub  3:51.39                 
                     
Karoline R. Frederiksen  2006    305  44.48  1:34.73  2:27.35    3:19.78   
  Esbjerg Svømmeklub  3:35.14                 
                     
Mille Dahl Lindholm  2006    247  47.99  1:42.26  2:38.86    3:34.42   
  Holstebro Svømme Club  3:26.97                 
                     
Anna Bach  2006    233  50.92  1:47.80  2:44.66    3:38.52   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Nora Gombos  2006    227  48.19  1:44.90  2:42.49    3:40.52   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:44.31                 
                     
Line Horn  2006    215  52.60  1:49.32  2:47.82    3:44.39   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Nanna Vestergård Johansen  2006    155  55.45  1:58.83  3:05.43    4:10.35   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Maja Emilie Skjødt  2005    145  57.16  2:04.52  3:10.28    4:15.63   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
Marie Jensen  2005              DSQ  1 hånd i ven 50 m 
  Esbjerg Svømmeklub  3:22.53                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:56 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:12   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: GPA Flowsystem 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Teuchler  2000    375  38.55  1:20.98  2:03.70    2:46.96   
  DeltaSwim  2:36.98                 
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: GPA Flowsystem 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Perzynski  2002    541  33.07  1:10.46  1:49.26    2:27.83   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:32.61                 
                     
Jonas Kjær  2003    424  36.15  1:17.31  1:58.81    2:40.28   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Markus Toft  2003    406  36.05  1:16.57  1:58.68    2:42.58   
  Agfs Svømmeafdeling  2:40.79                 
                     
Valdemar Wichmann  2003    397  37.45  1:19.25  2:01.65    2:43.79   
  Agfs Svømmeafdeling  2:47.85                 
                     
Sander Kudahl Zaccarin  2003    392  37.85  1:19.68  2:02.07    2:44.51   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Christian Johannesen  2003    386  36.65  1:18.22  2:01.61    2:45.44   
  Horsens Svømmeklub  2:53.66                 
                     
Benjamin Friis  2002    350  38.93  1:23.29  2:07.79    2:50.93   
  Haderslev Svømme Klub  2:50.33                 
                     
Arthur Rytter Jacobsen  2003    313  39.55  1:24.85  2:12.13    2:57.42   
  Horsens Svømmeklub  2:52.46                 
                     
Rasmus Remme Svendsen  2003    237  43.98  1:33.71  2:24.23    3:14.43   
  Holstebro Svømme Club  3:18.06                 
                     
10  Markus Jessen  2003    236  43.73  1:34.64  2:26.06    3:14.81   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
11  Mads Mandau  2002    231  41.88  1:31.26  2:23.64    3:16.12   
  Haderslev Svømme Klub  3:27.82                 
                     
Jacob Lyse Søe  2003              DNS   
  Odder Svømmeklub  3:55.17                 
                     
 
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: GPA Flowsystem 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Folke Jensen  2004    377  36.46  1:19.89  2:03.92    2:46.70   
  Agfs Svømmeafdeling  2:56.47                 
                     
Sander Møller Jürgensen  2004    371  39.77  1:23.05  2:06.00    2:47.55   
  Odder Svømmeklub  2:53.89                 
                     
Mads Drechsler  2005    323  41.15  1:25.91  2:10.79    2:55.48   
  Holstebro Svømme Club  2:59.99                 
                     
Nicholas Kristiansen  2004    270  41.61  1:29.62  2:18.45    3:06.20   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:19.18                 
                     
Mads Emil R. Hermansen  2005    258  43.90  1:32.91  2:21.26    3:09.08   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Philip Vesterby  2005    234  44.42  1:36.42  2:26.28    3:15.29   
  Thisted Svømmeklub  3:19.00                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004    224  44.00  1:35.56  2:27.47    3:18.12   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Mads Berthold Schultz  2005    210  44.23  1:36.69  2:30.22    3:22.53   
  Horsens Svømmeklub  3:33.98                 
                     
Nikolaj Pilgaard  2004    190  47.29  1:40.28  2:35.63    3:29.34   
  Holstebro Svømme Club  3:39.84                 
                     
10  Magnus Marschall  2005    174  49.95  1:44.47  2:40.12    3:35.43   
  Esbjerg Svømmeklub  3:43.31                 
                     
11  Gustav Nybro Søndergaard  2004    163  48.55  1:44.45  2:42.97    3:40.51   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Hjalte S Mathiasen  2005    147  49.72  1:49.55  2:50.05    3:47.94   
  Esbjerg Svømmeklub  3:59.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:12 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:44   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Fysio Danmark Esbjerg 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Bryld Jensen  2001    535          28.61   
  Esbjerg Svømmeklub  27.77                 
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    534          28.64   
  Horsens Svømmeklub  28.67                 
Cecilie Christensen  2002    526          28.78   
  Esbjerg Svømmeklub  28.32                 
Holly Mcwilliam  2001    526          28.78   
  Esbjerg Svømmeklub  28.00                 
Frederikke Skau Hansen  2002    507          29.14   
  DeltaSwim  31.51                 
Frederikke Møller Pedersen  2002    505          29.18   
  Esbjerg Svømmeklub  29.25                 
Kasandra Isager  2000    505          29.18   
  Esbjerg Svømmeklub  28.51                 
Nicoline Rosenkilde  1999    495          29.36   
  Horsens Svømmeklub  29.01                 
Nicoline Kristiansen  2002    492          29.42   
  Agfs Svømmeafdeling  27.96                 
10  Caroline Nymann Sørensen  2002    489          29.48   
  Horsens Svømmeklub  30.27                 
11  Josefine Bladt Wichmann  2000    488          29.50   
  Agfs Svømmeafdeling  29.45                 
11  Nanette Nikolajsen  2000    488          29.50   
  Esbjerg Svømmeklub  27.72                 
13  Smilla Bruun Christensen  2001    474          29.79   
  Agfs Svømmeafdeling  29.54                 
14  Liv Hingeberg  2001    470          29.87   
  Odder Svømmeklub  29.73                 
15  Anna C. Lange  1998    458          30.14   
  Esbjerg Svømmeklub  29.39                 
16  Silje Petersen  2002    457          30.16   
  Haderslev Svømme Klub  29.87                 
17  Katharina Schmidt Madsen  2001    448          30.36   
  Esbjerg Svømmeklub  30.19                 
18  Mille C. Berg  2001    434          30.68   
  Horsens Svømmeklub  31.02                 
19  Jannie Eickhardt  2001    414          31.16   
  Esbjerg Svømmeklub  31.74                 
20  Sofia Ingeberg  2002    408          31.31   
  Odder Svømmeklub  31.22                 
21  Signe Frits Nielsen  2002    398          31.58   
  Haderslev Svømme Klub  31.83                 
22  SIF Rubæk  2001    380          32.06   
  DeltaSwim  31.98                 
23  Carolina D. Agerbæk  2002    369          32.39   
  H.G.F. Svømning  32.75                 
24  Emma Jeppesen Krøyer  2001    357          32.76   
  Skanderborg Svømmeklub  33.09                 
25  Charlotte Bisgaard  2001    342          33.22   
  DeltaSwim  31.26                 
26  Janni S Hansen  2001    333          33.52   
  DeltaSwim  31.84                 
27  Emilie Støve  2000    238          37.45   
  H.G.F. Svømning  36.37                 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Fysio Danmark Esbjerg 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nele Schulze  2004    582          27.83   
  Haderslev Svømme Klub  28.43                 
Christina M. Glargaard  2004    579          27.88   
  Esbjerg Svømmeklub  28.78                 
Sarah Carugati  2004    529          28.73   
  Agfs Svømmeafdeling  28.07                 
Clara Matilde Carstensen  2004    499          29.29   
  Horsens Svømmeklub  28.87                 
Maria Mehlsen  2003    495          29.37   
  Agfs Svømmeafdeling  29.14                 
Amalie Staghøj Andersen  2004    491          29.44   
  Esbjerg Svømmeklub  29.11                 
Marlene Reitan  2003    488          29.51   
  Agfs Svømmeafdeling  31.34                 
Ane Kirstine Granild  2004    477          29.73   
  Agfs Svømmeafdeling  29.64                 
Sofie S. Aaby Nielsen  2003    476          29.76   
  Skanderborg Svømmeklub  29.80                 
10  Kathrine Bech Nielsen  2004    464          30.01   
  Odder Svømmeklub  30.39                 
11  Anna Bjerrum Møller  2004    452          30.27   
  Esbjerg Svømmeklub  30.80                 
11  Anna Pave Ottesen  2003    452          30.27   
  DeltaSwim  29.92                 
13  Holly Lønne Turner  2003    449          30.33   
  DeltaSwim  29.11                 
14  Naya Høgholt Sejr  2003    444          30.45   
  Agfs Svømmeafdeling  30.20                 
15  Kathrine Weide  2004    439          30.57   
  Esbjerg Svømmeklub  30.20                 
16  Maria Dyrhauge Winther  2004    436          30.64   
  Odder Svømmeklub  30.22                 
17  Cathrine Birkebæk  2004    434          30.69   
  Agfs Svømmeafdeling  30.83                 
18  Pernille Thastrup Hansen  2003    430          30.78   
  Haderslev Svømme Klub  33.46                 
19  Josephine S. Johansen  2003    430          30.79   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.39                 
20  Julie Hoffmann  2003    428          30.82   
  Holstebro Svømme Club  30.98                 
21  Feline Flytkjær Broersma  2004    425          30.89   
  Horsens Svømmeklub  30.90                 
22  Lizette Nikolajsen  2003    413          31.20   
  Esbjerg Svømmeklub  31.99                 
23  Stinne Holst Gregersen  2003    412          31.23   
  Horsens Svømmeklub  31.71                 
24  Katrine Bech Poulsen  2004    410          31.26   
  Esbjerg Svømmeklub  31.21                 
25  Alberte Hedevang Petersen  2003    410          31.28   
  Haderslev Svømme Klub  32.98                 
26  Mira Emilie Schmidt  2003    405          31.40   
  Haderslev Svømme Klub  32.53                 
27  Maria Mathiesen  2004    401          31.49   
  Esbjerg Svømmeklub  32.75                 
28  Stine Bendixen Nissen  2004    400          31.54   
  Skanderborg Svømmeklub  31.79                 
29  Emma Lundorff Johannsen  2003    398          31.57   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.61                 
30  Jasmina K. Jacobsen  2003    398          31.58   
  Esbjerg Svømmeklub  31.79                 
31  Caroline Madsen  2004    385          31.93   
  Horsens Svømmeklub  32.32                 
32  Amalie Holst  2004    384          31.95   
  Skanderborg Svømmeklub  33.66                 
33  Sara Mette Kvitzau  2003    378          32.13   
  Skanderborg Svømmeklub  31.48                 
34  Mia Kølbæk Hansen  2003    374          32.25   
  Holstebro Svømme Club  32.80                 
35  Line Heise  2003    370          32.35   
  H.G.F. Svømning  33.14                 
36  Liv Kousgaard  2003    362          32.59   
  Esbjerg Svømmeklub  32.68                 
37  Maria Nedergaard Jensen  2004    349          32.99   
  Holstebro Svømme Club  34.01                 
38  Stephanie Hansen  2004    338          33.36   
  Esbjerg Svømmeklub  34.36                 
39  Fiona Hansen Hobolth  2003    330          33.61   
  Haderslev Svømme Klub  34.42                 
40  Victoria Hansen  2003    329          33.65   
  Esbjerg Svømmeklub  33.80                 
41  Camilla Falck  2003    328          33.67   
  Horsens Svømmeklub  33.67                 
42  Amalie Antonsen  2003    323          33.86   
  Horsens Svømmeklub  34.90                 
43  Emilie Stubben  2003    318          34.02   
  Haderslev Svømme Klub  34.13                 
43  Signe Jochumsen  2004    318          34.02   
  DeltaSwim  34.78                 
45  Sara Farag  2003    317          34.05   
  Svømmeklubben Sønderborg  33.44                 
46  Emma Oleander  2004    307          34.42   
  Horsens Svømmeklub  35.40                 
47  Katrine Nørfjand  2004    294          34.95   
  Holstebro Svømme Club  36.26                 
48  Karen K. H. Hagensen  2004    280          35.51   
  H.G.F. Svømning  35.07                 
49  Katrine Skyt Nielsen  2003    267          36.06   
  Odder Svømmeklub  35.49                 
50  Mathilde Jensen  2003    263          36.25   
  DeltaSwim  39.49                 
51  Andrea Sønderby  2004    261          36.35   
  Holstebro Svømme Club  38.48                 
52  Freya Scholz-Rasmussen  2004    249          36.91   
  Esbjerg Svømmeklub  39.54                 
53  Marie Lund Sørensen  2003    230          37.92   
  H.G.F. Svømning  36.28                 
54  Ditte Hansen  2003    211          39.02   
  DeltaSwim  38.80                 
55  Ronja Beck Christensen  2003    201          39.65   
  Svømmeklubben Sønderborg  39.25                 
56  Signe N. Andersen  2004    198          39.81   
  H.G.F. Svømning  43.88                 
57  Silje Pedersen  2004    189          40.45   
  H.G.F. Svømning  42.87                 
58  Anne Horn  2004    172          41.77   
  Haderslev Svømme Klub  43.71                 
59  Julia Vestergaard  2004    160          42.72   
  Odder Svømmeklub  44.27                 
60  Fiona Ilsø  2003    154          43.28   
  H.G.F. Svømning                   
Hanya Pedersen  2003              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  33.81                 
Sille Busk Pedersen  2003              DNS   
  Holstebro Svømme Club  35.49                 
Mia Borgensgaard  2003              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling                   
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Fysio Danmark Esbjerg 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005    416          31.11   
  Agfs Svømmeafdeling  34.23                 
Sofie A. Wolf  2006    416          31.13   
  Esbjerg Svømmeklub  31.35                 
Ida Jacobsen  2005    385          31.93   
  Esbjerg Svømmeklub  31.77                 
Mille Broholm Brixen  2005    374          32.25   
  Holstebro Svømme Club  32.01                 
Signe Kristensen  2006    349          32.99   
  Horsens Svømmeklub  34.40                 
Louisa Christensen  2005    339          33.30   
  Svømmeklubben Sønderborg  33.53                 
Maja Stamholt  2005    338          33.34   
  Haderslev Svømme Klub  32.95                 
Karoline R. Frederiksen  2006    333          33.50   
  Esbjerg Svømmeklub  33.79                 
Emma Bergene Hansen  2005    328          33.68   
  Horsens Svømmeklub  34.20                 
10  Mille Lindeblad  2005    326          33.75   
  DeltaSwim  33.77                 
11  Frederikke Riber  2005    324          33.82   
  DeltaSwim  35.64                 
12  Laura G. Nedergaard  2005    323          33.86   
  Odder Svømmeklub  34.52                 
13  Amalie Nyvang Jensen  2005    317          34.06   
  Thisted Svømmeklub  35.55                 
14  Isabell Rothgordt  2005    311          34.27   
  Esbjerg Svømmeklub  33.96                 
15  Astrid Gregersen  2005    301          34.65   
  Esbjerg Svømmeklub  37.72                 
16  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    295          34.88   
  DeltaSwim  45.40                 
17  Victoria Richards  2005    290          35.08   
  DeltaSwim  35.12                 
18  Amalie Marie Wienberg  2005    284          35.32   
  Horsens Svømmeklub  35.86                 
19  Mathilde Olesen  2005    276          35.68   
  Horsens Svømmeklub  36.62                 
20  Ea Sand  2005    274          35.78   
  Esbjerg Svømmeklub  36.97                 
21  Anne Stamholt  2006    270          35.92   
  Haderslev Svømme Klub  37.44                 
22  Xenia Juhl Leiszner  2005    266          36.13   
  Horsens Svømmeklub  37.06                 
23  Mathilde Hedekær Mischorr  2005    265          36.14   
  Esbjerg Svømmeklub  36.38                 
24  Emilie Fig Kragh  2005    253          36.72   
  Horsens Svømmeklub  36.26                 
25  Karoline Andersen Krabbe  2005    251          36.81   
  Holstebro Svømme Club                   
26  Nanna Vestergård Johansen  2006    245          37.10   
  Odder Svømmeklub  36.97                 
27  Amalie Lind Pedersen  2005    238          37.46   
  Holstebro Svømme Club  40.20                 
28  Nora Louise Rebouh  2006    233          37.72   
  Holstebro Svømme Club  38.11                 
29  Maja Emilie Skjødt  2005    161          42.65   
  Haderslev Svømme Klub  48.83                 
30  Anna Mai Andersen  2006    153          43.41   
  Svømmeklubben Sønderborg  44.30                 
31  Line Horn  2006    136          45.09   
  Haderslev Svømme Klub  47.89                 
Freja Obert  2006              DNS   
  Odder Svømmeklub  40.89                 
Ida Marie Jørgensen  2005              DNS   
  Horsens Svømmeklub  35.57                 
 
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Fysio Danmark Esbjerg 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Jensen  2007    315          34.13   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.15                 
Kalina Gamisheva  2008    272          35.83   
  Svømmeklubben Sønderborg  33.88                 
Laura Sofie K. Jørgensen  2007    172          41.75   
  Horsens Svømmeklub  42.29                 
Emilie Petz Nielsen  2007    131          45.71   
  Svømmeklubben Sønderborg  47.57                 
Freja Beck Christensen  2008    110          48.50   
  Svømmeklubben Sønderborg  57.39                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:44 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  20:00   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: Danibo - Fanø Sommerhus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Mølby  2001    503          25.46   
  Esbjerg Svømmeklub  25.02                 
Victor Kristensen  1999    481          25.85   
  Haderslev Svømme Klub  24.93                 
Thomas Christiansen  1999    452          26.39   
  Haderslev Svømme Klub  25.75                 
Mads Frydenholm  2001    443          26.57   
  Esbjerg Svømmeklub  26.50                 
Martin Broch  2001    379          27.98   
  DeltaSwim  27.67                 
Mads Mortensen  1998    336          29.13   
  Esbjerg Svømmeklub  29.06                 
Mathias Teuchler  2000    326          29.41   
  DeltaSwim  30.19                 
Jakob Heeb  2001    252          32.04   
  Esbjerg Svømmeklub  34.74                 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: Danibo - Fanø Sommerhus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lindberg Laursen  2003    450          26.42   
  Holstebro Svømme Club  26.41                 
Artúr Jegesi  2002    450          26.43   
  Agfs Svømmeafdeling  25.71                 
Mads Stamholt  2003    431          26.82   
  Haderslev Svømme Klub  27.38                 
Mathias Lund Hansen  2002    417          27.11   
  Agfs Svømmeafdeling  27.56                 
Sander Kudahl Zaccarin  2003    400          27.48   
  Agfs Svømmeafdeling  27.29                 
Sofus Bolwig Balladone  2002    397          27.56   
  Agfs Svømmeafdeling  28.42                 
Valdemar Wichmann  2003    396          27.58   
  Agfs Svømmeafdeling  28.51                 
Markus Toft  2003    388          27.76   
  Agfs Svømmeafdeling  28.08                 
Kasper Johnsen  2003    385          27.84   
  Odder Svømmeklub  28.38                 
10  Jonas Kjær  2003    382          27.90   
  Esbjerg Svømmeklub  27.15                 
11  Aske Sommerlund Pedersen  2003    375          28.09   
  Esbjerg Svømmeklub  29.07                 
12  Mads Iversen  2002    374          28.10   
  Skanderborg Svømmeklub  28.31                 
13  Nicklas B. Christensen  2002    372          28.17   
  Skanderborg Svømmeklub  28.45                 
14  Malte Lyck Falk  2003    351          28.70   
  DeltaSwim  28.76                 
15  Frederik Zachariassen  2002    348          28.80   
  Svømmeklubben Sønderborg  29.01                 
16  Jonas Krammer Knudsen  2003    347          28.83   
  Esbjerg Svømmeklub  29.53                 
17  Mikkel Stilling  2003    344          28.91   
  Thisted Svømmeklub  28.83                 
18  Christian Johannesen  2003    337          29.10   
  Horsens Svømmeklub  30.06                 
19  Benjamin Friis  2002    336          29.12   
  Haderslev Svømme Klub  29.74                 
20  Anders Christensen  2002    334          29.19   
  Svømmeklubben Sønderborg  29.22                 
21  Sophus Lund Øe  2003    331          29.26   
  Skanderborg Svømmeklub  30.19                 
22  Anton Pedersen  2003    329          29.33   
  Esbjerg Svømmeklub  29.82                 
23  Nicholas Bundgaard  2002    313          29.81   
  Odder Svømmeklub  30.53                 
24  Christian Oxenvad  2003    309          29.94   
  Haderslev Svømme Klub  30.58                 
25  Sune Lyngesen  2003    300          30.26   
  Esbjerg Svømmeklub  31.35                 
26  Andreas Egemose Gregersen  2003    291          30.56   
  Horsens Svømmeklub  32.69                 
27  Alexander Johnsen  2003    286          30.73   
  Odder Svømmeklub  30.97                 
28  Tobias Svenningsen  2003    280          30.94   
  Esbjerg Svømmeklub  31.10                 
29  Casper Fink  2003    279          30.98   
  Svømmeklubben Sønderborg  33.73                 
30  Simon Finch  2002    240          32.59   
  Skanderborg Svømmeklub  32.80                 
31  Simon Kloster Sørensen  2003    226          33.24   
  H.G.F. Svømning  35.79                 
32  Lauritz S.v. Nielsen  2002    210          34.06   
  H.G.F. Svømning  38.71                 
33  Jakob Skorstengaard  2003    193          35.05   
  DeltaSwim  36.46                 
Johan Bendixen Nissen  2002              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub  26.44                 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: Danibo - Fanø Sommerhus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    395          27.60   
  Esbjerg Svømmeklub  27.94                 
Sebastian Jørgensen  2005    344          28.91   
  Thisted Svømmeklub  29.89                 
Mads Emil R. Hermansen  2005    341          28.99   
  Odder Svømmeklub  28.85                 
Linus Folke Jensen  2004    339          29.03   
  Agfs Svømmeafdeling  30.32                 
Gustav Hansen  2004    336          29.13   
  Thisted Svømmeklub  30.14                 
Viktor Enevold Sørensen  2004    325          29.44   
  Thisted Svømmeklub  29.02                 
Tobias Nielsen  2004    297          30.35   
  Odder Svømmeklub  29.98                 
Anders Mose  2004    294          30.46   
  Esbjerg Svømmeklub  30.89                 
Mathias H. Johannesen  2004    291          30.57   
  Horsens Svømmeklub  30.10                 
10  Gustav K Kjeldsen  2004    278          31.01   
  Holstebro Svømme Club  32.47                 
11  Nicolas Duvander  2005    262          31.66   
  Esbjerg Svømmeklub  31.50                 
12  Mads Sander Andersen  2004    256          31.90   
  Thisted Svømmeklub  34.00                 
13  Kristian Kjær  2005    251          32.09   
  Thisted Svømmeklub  33.06                 
14  Kristian Sabroe Sørensen  2005    239          32.63   
  Horsens Svømmeklub  32.68                 
15  Lasse Metz Mondrup  2004    220          33.55   
  Esbjerg Svømmeklub  32.83                 
16  Carl Clausen  2005    219          33.58   
  Esbjerg Svømmeklub  33.70                 
17  Anders Munksgaard-Ottosen  2004    214          33.83   
  Svømmeklubben Sønderborg  35.68                 
18  Andreas Nikolajsen  2005    210          34.08   
  Esbjerg Svømmeklub  33.82                 
19  Alexander Drachmann  2005    209          34.13   
  Esbjerg Svømmeklub  34.97                 
20  Mikkel Holme Madsen  2005    206          34.29   
  DeltaSwim  37.20                 
21  Mikkel Hyldahl  2005    205          34.36   
  Esbjerg Svømmeklub  36.50                 
22  Philip Vesterby  2005    204          34.38   
  Thisted Svømmeklub  34.66                 
23  Frederik Harbo  2005    201          34.53   
  Thisted Svømmeklub  39.11                 
24  Jacob Mørup  2004    196          34.85   
  H.G.F. Svømning  45.09                 
25  Marcus Kjær Nielsen  2004    192          35.11   
  Haderslev Svømme Klub                   
26  Mikkel Borreskov  2005    188          35.32   
  Holstebro Svømme Club  35.46                 
27  Mads Berthold Schultz  2005    175          36.20   
  Horsens Svømmeklub  36.83                 
28  Hjalte S Mathiasen  2005    166          36.81   
  Esbjerg Svømmeklub  35.72                 
29  Gustav Nybro Søndergaard  2004    160          37.26   
  Horsens Svømmeklub  38.52                 
30  Alexander Mogensen  2005    136          39.34   
  Horsens Svømmeklub  45.19                 
31  William Mikkelsen  2004    135          39.43   
  Thisted Svømmeklub  42.92                 
Silas Åkerlind  2005              DNS   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.80                 
Søren Have  2004              DNS   
  Agfs Svømmeafdeling  28.27                 
William Jensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub  42.31                 
 
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
Sponsor: Danibo - Fanø Sommerhus 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oskar Foss  2006    222          33.45   
  Esbjerg Svømmeklub  34.57                 
Kasper Petersen  2006    220          33.55   
  Skanderborg Svømmeklub  34.73                 
Jakob Kristensen  2006    219          33.57   
  DeltaSwim  34.74                 
Boris Gamishev  2007    215          33.80   
  Svømmeklubben Sønderborg  33.16                 
Rasmus Olsen  2006    205          34.31   
  Thisted Svømmeklub  35.14                 
Felix Wetcke-Brask  2006    198          34.76   
  Svømmeklubben Sønderborg  34.72                 
Tobias Staghøj Andersen  2006    186          35.45   
  Esbjerg Svømmeklub  35.21                 
Elliott Mitaine  2006    175          36.21   
  Skanderborg Svømmeklub  37.57                 
William Haaning  2007    166          36.80   
  Thisted Svømmeklub  38.39                 
10  Knútur H. Stefánsson  2006    152          37.92   
  Svømmeklubben Sønderborg  40.24                 
11  Jannick Franow  2006    149          38.21   
  Horsens Svømmeklub  38.48                 
12  Alexander Juul Dahl  2006    135          39.44   
  H.G.F. Svømning  42.11                 
13  Sophus Heningsen  2007    103          43.16   
  H.G.F. Svømning  46.73                 
14  Gustav Dyrbye  2006    103          43.20   
  Thisted Svømmeklub  38.88                 
15  Samuel Burka  2007    97          44.02   
  Svømmeklubben Sønderborg  50.72                 
Nikolaj Rasmussen  2006              DNS   
  Odder Svømmeklub  43.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:00 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:07   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Sigma Seafood 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Rosenkilde  1999    569  1:08.61  2:19.89  3:31.85    4:42.90   
  Horsens Svømmeklub  4:39.12                 
                     
Holly Mcwilliam  2001    549  1:10.50  2:23.28  3:35.78    4:46.28   
  Esbjerg Svømmeklub  4:38.00                 
                     
Alberte Sommerlund Pedersen  2002    548  1:10.32  2:23.42  3:35.16    4:46.48   
  Esbjerg Svømmeklub  4:48.09                 
                     
Frederikke Møller Pedersen  2002    516  1:10.31  2:24.52  3:38.49    4:52.33   
  Esbjerg Svømmeklub  4:52.88                 
                     
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    482  1:09.26  2:24.16  3:40.79    4:58.97   
  Horsens Svømmeklub  4:53.98                 
                     
Liv Hingeberg  2001    472  1:13.33  2:29.20  3:45.07    5:01.02   
  Odder Svømmeklub  4:56.99                 
                     
Nanette Nikolajsen  2000    460  1:12.97  2:29.43  3:47.11    5:03.74   
  Esbjerg Svømmeklub  4:53.63                 
                     
Mie L. Bendtsen  2002    435  1:12.97  2:32.20  3:52.87    5:09.46   
  DeltaSwim  5:10.56                 
                     
Caroline Nymann Sørensen  2002    432  1:12.67  2:31.57  3:53.06    5:10.10   
  Horsens Svømmeklub  5:18.47                 
                     
10  Katrine Sofie Wienberg  2002    371  1:16.41  2:40.00  4:03.26    5:26.33   
  Horsens Svømmeklub  5:28.23                 
                     
11  Emma Jeppesen Krøyer  2001    304  1:20.72  2:49.91  4:20.02    5:48.49   
  Skanderborg Svømmeklub  5:35.71                 
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Sigma Seafood 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ane Kirstine Granild  2004    506  1:10.46  2:25.72  3:40.10    4:54.13   
  Agfs Svømmeafdeling  5:05.97                 
                     
Feline Flytkjær Broersma  2004    486  1:11.85  2:27.57  3:43.74    4:58.27   
  Horsens Svømmeklub  4:59.85                 
                     
Victoria Underbjerg  2004    461  1:13.16  2:30.32  3:47.61    5:03.52   
  Esbjerg Svømmeklub  5:04.42                 
                     
Clara Matilde Carstensen  2004    453  1:13.08  2:32.01  3:49.73    5:05.33   
  Horsens Svømmeklub  5:13.40                 
                     
Maria Mehlsen  2003    441  1:14.18  2:33.70  3:52.16    5:07.94   
  Agfs Svømmeafdeling  5:20.51                 
                     
Karoline Kristensen  2004    438  1:13.44  2:32.71  3:50.88    5:08.64   
  DeltaSwim  5:06.61                 
                     
Lizette Nikolajsen  2003    425  1:14.28  2:31.86  3:51.66    5:11.78   
  Esbjerg Svømmeklub  5:03.75                 
                     
Stine Bendixen Nissen  2004    381  1:17.09  2:39.14  4:03.33    5:23.31   
  Skanderborg Svømmeklub  5:44.96                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004    374  1:15.89  2:39.18  4:01.29    5:25.30   
  Odder Svømmeklub  5:28.36                 
                     
10  Maria Dyrhauge Winther  2004    338  1:20.82  2:44.72  4:12.12    5:36.67   
  Odder Svømmeklub                   
                     
11  Amalie Holst  2004    328  1:19.46    4:13.85    5:39.77   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
12  Louise Brendholdt Winkel  2004    325  1:22.34  2:48.95  4:15.76    5:40.98   
  Holstebro Svømme Club  5:50.37                 
                     
13  Victoria Hansen  2003    287  1:22.78  2:54.22  4:26.32    5:55.31   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
14  Sara Mette Kvitzau  2003    287  1:21.80  2:53.11  4:25.63    5:55.47   
  Skanderborg Svømmeklub  5:34.19                 
                     
Emilie Kristiansen  2003              DNS   
  Holstebro Svømme Club  6:01.81                 
                     
Frederikke Schlaikjær  2004              DNS   
  DeltaSwim  6:32.44                 
                     
Mia Kølbæk Hansen  2003              DNF   
  Holstebro Svømme Club  5:26.70                 
                     
 
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Sigma Seafood 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Jensen  2005    484  1:11.96  2:27.25  3:43.70    4:58.61   
  Svømmeklubben Sønderborg  5:09.38                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005    380  1:14.07  2:37.35  4:00.58    5:23.73   
  Esbjerg Svømmeklub  6:17.66                 
                     
Sofie Bjerre  2005    345  1:20.17  2:46.43  4:11.76    5:34.12   
  Holstebro Svømme Club  6:07.15                 
                     
Emilie Øhlenschlæger  2006    333  1:21.07  2:47.63  4:15.00    5:38.32   
  Esbjerg Svømmeklub  7:04.75                 
                     
Thea Sofie Holm Petersen  2005    331  1:21.22  2:48.68  4:14.70    5:39.02   
  Horsens Svømmeklub  5:37.12                 
                     
Laura G. Nedergaard  2005    310  1:21.64  2:49.82  4:19.43    5:46.19   
  Odder Svømmeklub  8:42.11                 
                     
Maja Fjordside Jensen  2005    305  1:22.06  2:51.09  4:20.72    5:48.03   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Amalie Nyvang Jensen  2005    302  1:20.86  2:49.28  4:19.21    5:49.18   
  Thisted Svømmeklub  6:13.99                 
                     
Astrid Gregersen  2005    296  1:26.24  2:57.75  4:27.27    5:51.73   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
10  Laura Løh  2005    281  1:26.47  2:58.68  4:31.05    5:57.99   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
11  Cecilie Jinshun Leth Bay  2005    276  1:26.32  2:58.46  4:31.54    6:00.07   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Karoline Hellesøe  2006    243  1:29.46  3:04.95  4:42.46    6:15.34   
  Svømmeklubben Sønderborg  6:28.41                 
                     
13  Sofie Damm Johansen  2006    195  1:36.64  3:22.29  5:06.26    6:43.99   
  Svømmeklubben Sønderborg  7:04.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:07 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:48   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: FysioDanmark Varde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Mølby  2001    467  1:05.11  2:16.12  3:25.73    4:33.51   
  Esbjerg Svømmeklub  4:19.32                 
                     
Mads Mortensen  1998    359  1:12.44  2:28.91  3:44.32    4:58.61   
  Esbjerg Svømmeklub  4:48.03                 
                     
Jakob Heeb  2001    186  1:23.06  2:58.32  4:35.53    6:11.29   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: FysioDanmark Varde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Andersen Ravn  2002    634  58.55  2:01.28  3:04.75    4:07.01   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:18.03                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002    511  1:03.46  2:10.87  3:18.61    4:25.47   
  Agfs Svømmeafdeling  4:22.28                 
                     
Alex Søndergaard  2003    468  1:05.09  2:15.54  3:25.55    4:33.37   
  Thisted Svømmeklub  4:37.13                 
                     
Nikolaj Petlin Kock  2002    460  1:03.67  2:12.74  3:23.69    4:34.80   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Mads Stamholt  2003    431  1:07.55  2:18.41  3:29.75    4:40.87   
  Haderslev Svømme Klub  4:39.11                 
                     
Kasper Johnsen  2003    390  1:08.00  2:20.96  3:36.82    4:50.46   
  Odder Svømmeklub  4:45.71                 
                     
Nicklas B. Christensen  2002    388  1:07.08  2:20.06  3:36.20    4:50.81   
  Skanderborg Svømmeklub  4:55.64                 
                     
Sune Lyngesen  2003    371  1:10.17  2:25.01  3:41.77    4:55.34   
  Esbjerg Svømmeklub  5:57.20                 
                     
Sophus Lund Øe  2003    348  1:12.00  2:30.29  3:48.42    5:01.53   
  Skanderborg Svømmeklub  5:13.92                 
                     
10  Rasmus Pedersen  2003    347  1:13.07  2:31.82  3:48.92    5:02.00   
  Holstebro Svømme Club  5:20.43                 
                     
11  Mads Iversen  2002    334  1:10.40  2:30.04  3:49.78    5:05.71   
  Skanderborg Svømmeklub                   
                     
12  Lau Kæseler Nielsen  2002    310  1:15.10  2:34.73  3:55.78    5:13.56   
  Thisted Svømmeklub  5:10.43                 
                     
13  Rasmus Remme Svendsen  2003    292  1:17.39  2:38.58  3:59.52    5:19.75   
  Holstebro Svømme Club  5:33.93                 
                     
14  Joachim Norup Frøjk  2003    266  1:18.48  2:43.94  4:07.99    5:30.00   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
15  Simon Finch  2002    250  1:17.56  2:44.78  4:12.59    5:36.82   
  Skanderborg Svømmeklub  5:44.56                 
                     
16  Mads Mandau  2002    223  1:21.16  2:49.62  4:20.61    5:49.58   
  Haderslev Svømme Klub  6:05.11                 
                     
Johan Bendixen Nissen  2002              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub  4:39.96                 
                     
Noah Lebæk Andersen  2003              DSQ  Tyvstart 
  Holstebro Svømme Club  5:23.92                 
                     
 
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: FysioDanmark Varde 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sander Møller Jürgensen  2004    451  1:08.81  2:17.98  3:27.83    4:36.68   
  Odder Svømmeklub  4:47.01                 
                     
Elias Marius Elsgaard  2004    415  1:06.62  2:19.05  3:31.66    4:44.34   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Emil Neumann  2004    413  1:08.16  2:19.97  3:32.74    4:44.94   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:44.09                 
                     
Mads Emil R. Hermansen  2005    366  1:12.63  2:29.23  3:44.95    4:56.68   
  Odder Svømmeklub  4:59.40                 
                     
Mathias Marbæk Nielsen  2004    323  1:14.71  2:32.74  3:51.13    5:09.06   
  Esbjerg Svømmeklub  5:46.36                 
                     
Tobias Nielsen  2004    300  1:13.77  2:34.50  3:55.30    5:16.97   
  Odder Svømmeklub  7:58.99                 
                     
Andreas Nikolajsen  2005    293  1:15.26  2:36.56  3:58.93    5:19.56   
  Esbjerg Svømmeklub  5:45.54                 
                     
Nicholas Kristiansen  2004    267  1:13.27  2:38.75  4:05.40    5:29.23   
  Svømmeklubben Sønderborg  5:27.20                 
                     
Karl Heeb  2005    227  1:20.05  2:49.24  4:17.79    5:47.87   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
10  Kresten Skau Hansen  2005    211  1:23.70  2:54.45  4:25.86    5:56.20   
  DeltaSwim  6:13.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:48 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Vejen El-Teknik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Holm Sørensen  1992    628  30.47  1:03.36  1:36.00    2:09.30   
  Esbjerg Svømmeklub  1:58.94                 
                     
Alberte Sommerlund Pedersen  2002    567  31.37  1:04.89  1:39.05    2:13.78   
  Esbjerg Svømmeklub  2:13.14                 
                     
Holly Mcwilliam  2001    555  31.40  1:04.89  1:39.38    2:14.74   
  Esbjerg Svømmeklub  2:16.45                 
                     
Cecilie Christensen  2002    527  31.26  1:05.88  1:41.65    2:17.08   
  Esbjerg Svømmeklub  2:16.21                 
                     
Frederikke Møller Pedersen  2002    521  31.70  1:06.88  1:42.21    2:17.60   
  Esbjerg Svømmeklub  2:17.68                 
                     
Nicoline Rosenkilde  1999    515  31.60  1:05.91  1:41.68    2:18.15   
  Horsens Svømmeklub  2:13.86                 
                     
Liv Hingeberg  2001    498  32.18  1:06.89  1:42.79    2:19.72   
  Odder Svømmeklub  2:18.08                 
                     
Enya Lindum Eskildsen  2000    498  31.78  1:06.34  1:42.78    2:19.76   
  DeltaSwim  2:15.77                 
                     
Katharina Schmidt Madsen  2001    477  32.48  1:08.60  1:45.43    2:21.71   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.74                 
                     
10  Nanette Nikolajsen  2000    469  33.10  1:10.08  1:46.44    2:22.53   
  Esbjerg Svømmeklub  2:18.34                 
                     
11  Signe Frits Nielsen  2002    387  33.59  1:11.31  1:51.60    2:31.90   
  Haderslev Svømme Klub  2:28.39                 
                     
12  Carolina D. Agerbæk  2002    329  35.15        2:40.37   
  H.G.F. Svømning  2:48.05                 
                     
13  Emma Jeppesen Krøyer  2001    320  36.69  1:18.06  2:00.39    2:41.85   
  Skanderborg Svømmeklub  2:44.48                 
                     
14  Emilie Støve  2000    182  42.18  1:30.95  2:23.72    3:15.17   
  H.G.F. Svømning  3:06.78                 
                     
Silje Petersen  2002              DNS   
  Haderslev Svømme Klub  2:48.96                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Vejen El-Teknik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marlene Reitan  2003    500  33.17  1:09.14  1:44.89    2:19.49   
  Agfs Svømmeafdeling  2:28.47                 
                     
Feline Flytkjær Broersma  2004    492  32.35  1:07.86  1:44.56    2:20.24   
  Horsens Svømmeklub  2:21.36                 
                     
Sarah Carugati  2004    485  32.90  1:08.88  1:44.82    2:20.94   
  Agfs Svømmeafdeling  2:21.28                 
                     
Anna Pave Ottesen  2003    476  31.89  1:07.98  1:45.49    2:21.79   
  DeltaSwim  2:26.45                 
                     
Clara Matilde Carstensen  2004    475  33.40  1:09.55  1:46.81    2:21.93   
  Horsens Svømmeklub  2:25.38                 
                     
Cathrine Birkebæk  2004    470  33.08  1:09.11  1:45.81    2:22.40   
  Agfs Svømmeafdeling  2:23.90                 
                     
Lizette Nikolajsen  2003    452  33.86  1:10.50  1:47.50    2:24.32   
  Esbjerg Svømmeklub  2:25.41                 
                     
Jasmina K. Jacobsen  2003    439  33.26  1:09.86  1:47.95    2:25.71   
  Esbjerg Svømmeklub  2:27.73                 
                     
Katrine Bech Poulsen  2004    438  33.37  1:10.64  1:48.66    2:25.82   
  Esbjerg Svømmeklub  2:32.95                 
                     
10  Sofie S. Aaby Nielsen  2003    423  33.46  1:10.58  1:48.94    2:27.53   
  Skanderborg Svømmeklub  2:29.66                 
                     
11  Stinne Holst Gregersen  2003    419  33.48  1:11.33  1:50.05    2:28.01   
  Horsens Svømmeklub  2:30.07                 
                     
12  Julie Hoffmann  2003    405  34.83  1:15.14  1:54.46    2:29.70   
  Holstebro Svømme Club  2:34.43                 
                     
13  Alberte Hedevang Petersen  2003    401  34.66  1:13.93  1:54.13    2:30.19   
  Haderslev Svømme Klub  2:33.77                 
                     
14  Pernille Thastrup Hansen  2003    392  33.89  1:12.70  1:52.64    2:31.27   
  Haderslev Svømme Klub  2:46.09                 
                     
15  Maria Dyrhauge Winther  2004    390  36.04  1:13.81  1:52.85    2:31.59   
  Odder Svømmeklub  2:39.43                 
                     
16  Stine Bendixen Nissen  2004    378  35.69  1:14.96  1:55.14    2:33.18   
  Skanderborg Svømmeklub  2:36.50                 
                     
17  Amalie Antonsen  2003    364  35.37  1:14.81  1:55.15    2:35.02   
  Horsens Svømmeklub  2:34.59                 
                     
18  Line Heise  2003    343  34.85  1:14.85  1:57.51    2:38.20   
  H.G.F. Svømning  2:37.20                 
                     
19  Fiona Hansen Hobolth  2003    343  36.41  1:16.34  1:57.80    2:38.23   
  Haderslev Svømme Klub  2:40.21                 
                     
20  Amalie Holst  2004    337  36.78  2:00.34  2:39.19    2:39.19   
  Skanderborg Svømmeklub  2:44.99                 
                     
21  Emilie Kristiansen  2003    328  36.56  1:16.99  1:58.93    2:40.62   
  Holstebro Svømme Club  2:36.22                 
                     
22  Sara Mette Kvitzau  2003    324  35.82  1:15.97  1:59.03    2:41.25   
  Skanderborg Svømmeklub  2:40.25                 
                     
23  Stephanie Hansen  2004    310  36.35  1:17.31  2:00.90    2:43.65   
  Esbjerg Svømmeklub  2:42.46                 
                     
24  Victoria Hansen  2003    299  37.98  1:20.54  2:03.84    2:45.57   
  Esbjerg Svømmeklub  2:49.28                 
                     
25  Emilie Stubben  2003    290  38.37  1:20.74  2:04.56    2:47.19   
  Haderslev Svømme Klub  3:00.19                 
                     
26  Emma Oleander  2004    262  39.47  1:24.06  2:10.11    2:53.03   
  Horsens Svømmeklub  2:59.13                 
                     
27  Sisse Ø. Press  2003    259  37.85  1:21.76  2:08.32    2:53.60   
  Odder Svømmeklub  2:46.82                 
                     
28  Ronja Beck Christensen  2003    238  41.13  1:27.10  2:13.43    2:58.61   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:58.11                 
                     
29  Katrine Skyt Nielsen  2003    237  39.34  1:24.90  2:12.32    2:58.89   
  Odder Svømmeklub  2:51.84                 
                     
30  Andrea Sønderby  2004    234  38.91  1:24.33  2:12.82    2:59.70   
  Holstebro Svømme Club  3:11.04                 
                     
31  Frederikke Schlaikjær  2004    229  41.71  1:27.87  2:16.40    3:01.05   
  DeltaSwim  2:59.72                 
                     
32  Jane Andersen  2004    190  43.99  1:34.12  2:25.52    3:12.54   
  H.G.F. Svømning  3:10.26                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Vejen El-Teknik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Jensen  2005    512  31.11  1:06.79  1:42.62    2:18.42   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:20.28                 
                     
Thea Sofie Holm Petersen  2005    377  34.39  1:13.20  1:53.60    2:33.34   
  Horsens Svømmeklub  2:36.99                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005    362  33.98  1:14.79  1:55.32    2:35.37   
  Esbjerg Svømmeklub  2:59.70                 
                     
Isabell Rothgordt  2005    342  35.26  1:16.08  1:58.41    2:38.27   
  Esbjerg Svømmeklub  2:39.40                 
                     
Maja Stamholt  2005    338  36.47  1:17.87  1:59.69    2:38.97   
  Haderslev Svømme Klub  2:39.08                 
                     
Laura G. Nedergaard  2005    332  37.46  1:19.49  2:00.60    2:39.84   
  Odder Svømmeklub  2:44.83                 
                     
Astrid Gregersen  2005    315  37.52  1:19.11  2:01.79    2:42.73   
  Esbjerg Svømmeklub  3:02.59                 
                     
Maja Fjordside Jensen  2005    306  37.28  1:18.35  2:01.55    2:44.29   
  Holstebro Svømme Club  3:10.28                 
                     
Signe Kristensen  2006    291  35.79  1:18.32  2:03.58    2:47.02   
  Horsens Svømmeklub  2:52.58                 
                     
10  Emma Bergene Hansen  2005    284  38.18  1:20.91  2:05.31    2:48.51   
  Horsens Svømmeklub  2:51.85                 
                     
11  Laura Løh  2005    277  39.37  1:23.34  2:07.67    2:49.88   
  Holstebro Svømme Club  2:47.16                 
                     
12  Mathilde Hedekær Mischorr  2005    268  38.98  1:22.83  2:07.70    2:51.73   
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.09                 
                     
13  Anna Bach  2006    266  40.95  1:25.96  2:11.58    2:52.05   
  Holstebro Svømme Club  3:02.67                 
                     
14  Mille Dahl Lindholm  2006    264  40.40  1:25.28  2:11.47    2:52.63   
  Holstebro Svømme Club  3:08.16                 
                     
15  Nora Louise Rebouh  2006    262  39.64  1:24.00  2:09.51    2:52.98   
  Holstebro Svømme Club  2:56.27                 
                     
16  Karoline Hellesøe  2006    245  39.15  1:25.44      2:56.95   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:00.11                 
                     
17  Victoria Richards  2005    233  39.75  1:25.12  2:14.15    2:59.92   
  DeltaSwim  3:01.82                 
                     
18  Amalie Lind Pedersen  2005    207  42.77  1:31.19  2:20.16    3:07.26   
  Holstebro Svømme Club  3:15.37                 
                     
19  Sofie Damm Johansen  2006    188  42.34  1:34.56  2:26.03    3:13.05   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:23.85                 
                     
20  Maya Øhlenschlæger Jensen  2006    142  49.22  1:44.35  2:39.94    3:32.10   
  Esbjerg Svømmeklub  3:45.00                 
                     
21  Marie Thorup  2006    111  53.81  1:55.70  2:55.33    3:50.29   
  Esbjerg Svømmeklub  3:50.00                 
                     
Amalie Marie Wienberg  2005              DNS   
  Horsens Svømmeklub  3:15.26                 
                     
Clara Kapke  2006              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Sønderborg  2:30.69                 
                     
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Vejen El-Teknik 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Millie Møller  2007    211  40.10  1:28.70  2:18.28    3:05.92   
  Esbjerg Svømmeklub  3:01.39                 
                     
Laura Sofie K. Jørgensen  2007    159  45.02  1:39.57  2:34.80    3:24.32   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Nicoline Lee T. Sørensen  2008    148  46.61  1:40.19  2:36.80    3:29.34   
  Esbjerg Svømmeklub  3:35.32                 
                     
Emilie Petz Nielsen  2007    140      2:39.88    3:33.29   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:41.97                 
                     
Freja Beck Christensen  2008    80  57.81  2:04.40  3:10.18    4:16.17   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Andrea Bjerring Pedersen  2007              DSQ  ej berø vend 150-175 
  Esbjerg Svømmeklub  3:18.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: John Josefsen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher Kristiansen  2000    561  28.08  58.25  1:29.71    2:00.44   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:03.48                 
                     
Oliver Mølby  2001    494  28.08  59.07  1:32.04    2:05.69   
  Esbjerg Svømmeklub  2:02.60                 
                     
Mads Mortensen  1998    379  31.40  1:05.74  1:41.48    2:17.29   
  Esbjerg Svømmeklub  2:13.73                 
                     
Martin Broch  2001    379  31.33  1:06.57  1:42.66    2:17.31   
  DeltaSwim  2:26.16                 
                     
Jonathan Bos  1998    355  33.23  1:08.77  1:44.76    2:20.30   
  Haderslev Svømme Klub  2:19.15                 
                     
Thomas Christiansen  1999    339  32.87  1:08.95  1:46.23    2:22.44   
  Haderslev Svømme Klub  2:19.95                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Sponsor: John Josefsen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Andersen Ravn  2002    582  28.90  59.46  1:28.90    1:58.96   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:01.82                 
                     
Mads Stamholt  2003    477  31.79  1:05.17  1:37.08    2:07.16   
  Haderslev Svømme Klub  2:11.68                 
                     
Nikolaj Petlin Kock  2002    473  29.32  1:00.98  1:33.98    2:07.50   
  Agfs Svømmeafdeling  2:07.75                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002    457  30.13  1:02.25  1:35.81    2:08.98   
  Agfs Svømmeafdeling  2:13.65                 
                     
Artúr Jegesi  2002    444  29.27  1:02.07  1:35.87    2:10.25   
  Agfs Svømmeafdeling  2:08.08                 
                     
Alex Søndergaard  2003    435  29.79  1:02.50  1:37.06    2:11.06   
  Thisted Svømmeklub  2:08.29                 
                     
Markus Toft  2003    405  31.03  1:04.71  1:39.75    2:14.26   
  Agfs Svømmeafdeling  2:17.03                 
                     
Mikkel Stilling  2003    392  30.33  1:04.28  1:39.95    2:15.77   
  Thisted Svømmeklub  2:16.52                 
                     
Nicklas B. Christensen  2002    386  31.00  1:05.72  1:41.78    2:16.47   
  Skanderborg Svømmeklub  2:17.91                 
                     
10  Anders Christensen  2002    365  31.46  1:07.31  1:43.40    2:18.95   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:22.85                 
                     
11  Nicholas Bundgaard  2002    364  32.40  1:07.88  1:43.91    2:19.05   
  Odder Svømmeklub  2:24.23                 
                     
12  Sophus Lund Øe  2003    346  32.47  1:08.83  1:45.93    2:21.53   
  Skanderborg Svømmeklub  2:25.64                 
                     
13  Christian Oxenvad  2003    333  33.08  1:10.39  1:47.65    2:23.23   
  Haderslev Svømme Klub  2:22.38                 
                     
14  Frederik Zachariassen  2002    330  30.97  1:07.56  1:46.50    2:23.77   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:34.26                 
                     
15  Rasmus Remme Svendsen  2003    316  34.08  1:11.92  1:49.97    2:25.76   
  Holstebro Svømme Club  2:32.08                 
                     
16  Lau Kæseler Nielsen  2002    284  34.14  1:13.31  1:52.70    2:31.06   
  Thisted Svømmeklub  2:33.85                 
                     
17  Esben Breum Lau  2003    277  34.31  1:12.44  1:52.30    2:32.28   
  Esbjerg Svømmeklub  2:36.45                 
                     
18  Joachim Norup Frøjk  2003    260  35.74  1:16.52  1:57.08    2:35.67   
  Holstebro Svømme Club  2:37.35                 
                     
19  Simon Finch  2002    253  35.12  1:15.22  1:56.98    2:37.07   
  Skanderborg Svømmeklub  2:44.08                 
                     
20  Jakob Skorstengaard  2003    173  38.23  1:23.45  2:11.46    2:58.22   
  DeltaSwim  3:01.97                 
                     
Johan Bendixen Nissen  2002              DNS   
  Skanderborg Svømmeklub  2:08.48                 
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Sponsor: John Josefsen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Emil R. Hermansen  2005    402  30.71  1:04.95  1:39.52    2:14.59   
  Odder Svømmeklub  2:17.09                 
                     
Emil Neumann  2004    372  32.14  1:07.65  1:43.36    2:18.12   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:20.19                 
                     
Mathias Marbæk Nielsen  2004    329  32.69  1:09.47  1:47.25    2:23.86   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.71                 
                     
Gustav K Kjeldsen  2004    315  34.64  1:13.09  1:51.42    2:25.95   
  Holstebro Svømme Club  2:29.21                 
                     
Tobias Nielsen  2004    311  33.38  1:10.82  1:48.67    2:26.66   
  Odder Svømmeklub  2:28.51                 
                     
Mads Drechsler  2005    274  35.20  1:13.93  1:54.08    2:32.88   
  Holstebro Svømme Club  2:41.50                 
                     
Lasse Metz Mondrup  2004    271  35.39  1:16.10  1:55.92    2:33.48   
  Esbjerg Svømmeklub  2:33.64                 
                     
Andreas Nikolajsen  2005    263  35.76  1:15.08  1:55.29    2:34.91   
  Esbjerg Svømmeklub  2:34.78                 
                     
Mikkel Holme Madsen  2005    236  35.63  1:16.63  1:59.30    2:40.78   
  DeltaSwim  2:44.64                 
                     
10  Johan Erdmann Christensen  2005    228  37.33  1:18.65  2:01.05    2:42.62   
  DeltaSwim  2:51.45                 
                     
11  Mikkel Borreskov  2005    180  40.14  1:26.25  2:12.07    2:55.77   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Mads Berthold Schultz  2005    154  41.87  1:28.66  2:18.46    3:05.30   
  Horsens Svømmeklub  3:02.66                 
                     
Gustav Nybro Søndergaard  2004              DSQ  Tyvstart 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
Sponsor: John Josefsen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Kristensen  2006    219  37.61  1:21.96  2:06.30    2:44.68   
  DeltaSwim  3:00.87                 
                     
Kasper Petersen  2006    218  37.89  1:21.47  2:04.82    2:44.95   
  Skanderborg Svømmeklub  2:53.63                 
                     
Knútur H. Stefánsson  2006    164  39.16  1:26.14  2:14.59    3:01.30   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:31.65                 
                     
Elias Alminde Pedersen  2006    159  41.39  1:28.24  2:16.68    3:03.25   
  H.G.F. Svømning  3:18.18                 
                     
Malte Neuber  2007    153  40.72  1:29.72  2:19.93    3:05.61   
  Esbjerg Svømmeklub  3:04.47                 
                     
Elliott Mitaine  2006    143  41.07  1:29.21  2:19.96    3:09.86   
  Skanderborg Svømmeklub  3:17.53                 
                     
Erik Hauge Sørensen  2007    134  41.28  1:32.86  2:25.84    3:14.07   
  Esbjerg Svømmeklub  3:01.81                 
                     
Villads Isko Pimenta  2007    123  42.69  1:33.93  2:28.22    3:19.76   
  Esbjerg Svømmeklub  3:21.05                 
                     
Jacob Timmermand  2006    108  46.90  1:42.56  2:40.20    3:28.39   
  Esbjerg Svømmeklub  3:30.00                 
                     
10  Sigurd Salskov Iversen  2006    105  46.25  1:39.45  2:36.07    3:30.26   
  Esbjerg Svømmeklub  3:33.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  11 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:00   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: TK Transport 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Bryld Jensen  2001    502          30.67   
  Esbjerg Svømmeklub  30.79                 
Anna C. Lange  1998    486          30.99   
  Esbjerg Svømmeklub  30.06                 
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    445          31.91   
  Horsens Svømmeklub  31.20                 
Ida L. Bendtsen  2000    430          32.30   
  DeltaSwim  32.90                 
Frederikke Skau Hansen  2002    418          32.59   
  DeltaSwim  34.35                 
Sofia Ingeberg  2002    398          33.12   
  Odder Svømmeklub  34.38                 
Nicoline Rosenkilde  1999    391          33.34   
  Horsens Svømmeklub  33.04                 
Caroline Nymann Sørensen  2002    377          33.74   
  Horsens Svømmeklub  34.86                 
Frederikke Brændgaard  2001    376          33.75   
  Horsens Svømmeklub  34.48                 
10  Nicoline Kristiansen  2002    371          33.91   
  Agfs Svømmeafdeling  32.51                 
11  Emma Lykke Holm  2000    360          34.25   
  DeltaSwim  33.62                 
12  Katrine Sofie Wienberg  2002    357          34.36   
  Horsens Svømmeklub  35.48                 
13  Amalie Averhoff Møbes  2002    351          34.56   
  Haderslev Svømme Klub  36.39                 
14  Charlotte Bisgaard  2001    310          36.02   
  DeltaSwim  32.27                 
15  Nadia Nørskov Vogt  2000    300          36.40   
  Esbjerg Svømmeklub  35.53                 
16  SIF Rubæk  2001    253          38.54   
  DeltaSwim  40.66                 
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: TK Transport 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christina M. Glargaard  2004    540          29.93   
  Esbjerg Svømmeklub  31.73                 
Mia Borgensgaard  2003    531          30.10   
  Agfs Svømmeafdeling  30.80                 
Nele Schulze  2004    493          30.85   
  Haderslev Svømme Klub  32.05                 
Amalie Staghøj Andersen  2004    480          31.13   
  Esbjerg Svømmeklub  29.89                 
Maria Mehlsen  2003    429          32.32   
  Agfs Svømmeafdeling  32.11                 
Victoria Underbjerg  2004    419          32.57   
  Esbjerg Svømmeklub  33.47                 
Ane Kirstine Granild  2004    417          32.61   
  Agfs Svømmeafdeling  32.14                 
Holly Lønne Turner  2003    407          32.88   
  DeltaSwim  31.17                 
Karoline Kristensen  2004    394          33.23   
  DeltaSwim  35.40                 
10  Feline Flytkjær Broersma  2004    372          33.89   
  Horsens Svømmeklub  36.04                 
11  Kathrine Bech Nielsen  2004    371          33.90   
  Odder Svømmeklub  34.32                 
12  Clara Matilde Carstensen  2004    358          34.32   
  Horsens Svømmeklub  32.52                 
13  Josephine S. Johansen  2003    345          34.74   
  Svømmeklubben Sønderborg  35.80                 
14  Søs Freund  2004    344          34.77