Resultater for Vestkyst Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
11 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:15 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Vejen El-Teknik |
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Vejen El-Teknik |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marlene Reitan |
2003 |
|
500 |
33.17 |
1:09.14 |
1:44.89 |
|
2:19.49 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
|
492 |
32.35 |
1:07.86 |
1:44.56 |
|
2:20.24 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sarah Carugati |
2004 |
|
485 |
32.90 |
1:08.88 |
1:44.82 |
|
2:20.94 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Pave Ottesen |
2003 |
|
476 |
31.89 |
1:07.98 |
1:45.49 |
|
2:21.79 |
|
|
DeltaSwim |
2:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Matilde Carstensen |
2004 |
|
475 |
33.40 |
1:09.55 |
1:46.81 |
|
2:21.93 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
|
470 |
33.08 |
1:09.11 |
1:45.81 |
|
2:22.40 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lizette Nikolajsen |
2003 |
|
452 |
33.86 |
1:10.50 |
1:47.50 |
|
2:24.32 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jasmina K. Jacobsen |
2003 |
|
439 |
33.26 |
1:09.86 |
1:47.95 |
|
2:25.71 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
|
438 |
33.37 |
1:10.64 |
1:48.66 |
|
2:25.82 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie S. Aaby Nielsen |
2003 |
|
423 |
33.46 |
1:10.58 |
1:48.94 |
|
2:27.53 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
|
419 |
33.48 |
1:11.33 |
1:50.05 |
|
2:28.01 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Hoffmann |
2003 |
|
405 |
34.83 |
1:15.14 |
1:54.46 |
|
2:29.70 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
401 |
34.66 |
1:13.93 |
1:54.13 |
|
2:30.19 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
|
392 |
33.89 |
1:12.70 |
1:52.64 |
|
2:31.27 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maria Dyrhauge Winther |
2004 |
|
390 |
36.04 |
1:13.81 |
1:52.85 |
|
2:31.59 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
|
378 |
35.69 |
1:14.96 |
1:55.14 |
|
2:33.18 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amalie Antonsen |
2003 |
|
364 |
35.37 |
1:14.81 |
1:55.15 |
|
2:35.02 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Line Heise |
2003 |
|
343 |
34.85 |
1:14.85 |
1:57.51 |
|
2:38.20 |
|
|
H.G.F. Svømning |
2:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Fiona Hansen Hobolth |
2003 |
|
343 |
36.41 |
1:16.34 |
1:57.80 |
|
2:38.23 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amalie Holst |
2004 |
|
337 |
36.78 |
2:00.34 |
2:39.19 |
|
2:39.19 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilie Kristiansen |
2003 |
|
328 |
36.56 |
1:16.99 |
1:58.93 |
|
2:40.62 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sara Mette Kvitzau |
2003 |
|
324 |
35.82 |
1:15.97 |
1:59.03 |
|
2:41.25 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Stephanie Hansen |
2004 |
|
310 |
36.35 |
1:17.31 |
2:00.90 |
|
2:43.65 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Victoria Hansen |
2003 |
|
299 |
37.98 |
1:20.54 |
2:03.84 |
|
2:45.57 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emilie Stubben |
2003 |
|
290 |
38.37 |
1:20.74 |
2:04.56 |
|
2:47.19 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Emma Oleander |
2004 |
|
262 |
39.47 |
1:24.06 |
2:10.11 |
|
2:53.03 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sisse Ø. Press |
2003 |
|
259 |
37.85 |
1:21.76 |
2:08.32 |
|
2:53.60 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Ronja Beck Christensen |
2003 |
|
238 |
41.13 |
1:27.10 |
2:13.43 |
|
2:58.61 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
|
237 |
39.34 |
1:24.90 |
2:12.32 |
|
2:58.89 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Andrea Sønderby |
2004 |
|
234 |
38.91 |
1:24.33 |
2:12.82 |
|
2:59.70 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
3:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Frederikke Schlaikjær |
2004 |
|
229 |
41.71 |
1:27.87 |
2:16.40 |
|
3:01.05 |
|
|
DeltaSwim |
2:59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Jane Andersen |
2004 |
|
190 |
43.99 |
1:34.12 |
2:25.52 |
|
3:12.54 |
|
|
H.G.F. Svømning |
3:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Vejen El-Teknik |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Jensen |
2005 |
|
512 |
31.11 |
1:06.79 |
1:42.62 |
|
2:18.42 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Sofie Holm Petersen |
2005 |
|
377 |
34.39 |
1:13.20 |
1:53.60 |
|
2:33.34 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
|
362 |
33.98 |
1:14.79 |
1:55.32 |
|
2:35.37 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Isabell Rothgordt |
2005 |
|
342 |
35.26 |
1:16.08 |
1:58.41 |
|
2:38.27 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Stamholt |
2005 |
|
338 |
36.47 |
1:17.87 |
1:59.69 |
|
2:38.97 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
332 |
37.46 |
1:19.49 |
2:00.60 |
|
2:39.84 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Astrid Gregersen |
2005 |
|
315 |
37.52 |
1:19.11 |
2:01.79 |
|
2:42.73 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maja Fjordside Jensen |
2005 |
|
306 |
37.28 |
1:18.35 |
2:01.55 |
|
2:44.29 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
3:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Signe Kristensen |
2006 |
|
291 |
35.79 |
1:18.32 |
2:03.58 |
|
2:47.02 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Bergene Hansen |
2005 |
|
284 |
38.18 |
1:20.91 |
2:05.31 |
|
2:48.51 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Laura Løh |
2005 |
|
277 |
39.37 |
1:23.34 |
2:07.67 |
|
2:49.88 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Hedekær Mischorr |
2005 |
|
268 |
38.98 |
1:22.83 |
2:07.70 |
|
2:51.73 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Bach |
2006 |
|
266 |
40.95 |
1:25.96 |
2:11.58 |
|
2:52.05 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
3:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
|
264 |
40.40 |
1:25.28 |
2:11.47 |
|
2:52.63 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
3:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Nora Louise Rebouh |
2006 |
|
262 |
39.64 |
1:24.00 |
2:09.51 |
|
2:52.98 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
|
245 |
39.15 |
1:25.44 |
|
|
2:56.95 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Victoria Richards |
2005 |
|
233 |
39.75 |
1:25.12 |
2:14.15 |
|
2:59.92 |
|
|
DeltaSwim |
3:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Amalie Lind Pedersen |
2005 |
|
207 |
42.77 |
1:31.19 |
2:20.16 |
|
3:07.26 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
3:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
|
188 |
42.34 |
1:34.56 |
2:26.03 |
|
3:13.05 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maya Øhlenschlæger Jensen |
2006 |
|
142 |
49.22 |
1:44.35 |
2:39.94 |
|
3:32.10 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Marie Thorup |
2006 |
|
111 |
53.81 |
1:55.70 |
2:55.33 |
|
3:50.29 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
3:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amalie Marie Wienberg |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Clara Kapke |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Vejen El-Teknik |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:15 |
|