Results for Vestkyst Cup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
12 november 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 november 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Malerfirma Kjøgx |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille C. Berg |
2001 |
|
451 |
37.28 |
1:17.43 |
1:57.03 |
|
2:35.38 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liv Hingeberg |
2001 |
|
450 |
37.42 |
1:16.34 |
1:55.65 |
|
2:35.53 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
|
448 |
36.77 |
1:16.32 |
1:57.13 |
|
2:35.82 |
|
|
DeltaSwim |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida L. Bendtsen |
2000 |
|
436 |
37.16 |
1:16.31 |
1:56.46 |
|
2:37.16 |
|
|
DeltaSwim |
2:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
408 |
38.84 |
1:19.96 |
2:00.99 |
|
2:40.69 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julie Fink |
2001 |
|
404 |
37.35 |
1:18.01 |
1:59.96 |
|
2:41.17 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
|
398 |
37.31 |
1:17.67 |
1:59.56 |
|
2:41.97 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katrine Sofie Wienberg |
2002 |
|
334 |
39.58 |
1:23.19 |
2:07.76 |
|
2:51.80 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:49.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasandra Isager |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:40.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alberte Sommerlund Pedersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej fortsat bevæg, 75 |
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Malerfirma Kjøgx |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
538 |
34.56 |
1:11.57 |
1:48.95 |
|
2:26.58 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sarah Carugati |
2004 |
|
456 |
35.49 |
1:15.06 |
1:55.08 |
|
2:34.80 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
|
444 |
36.71 |
1:15.61 |
1:55.85 |
|
2:36.23 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
|
435 |
37.38 |
1:17.42 |
1:57.52 |
|
2:37.27 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
|
424 |
38.87 |
1:18.67 |
1:59.39 |
|
2:38.61 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mia Kølbæk Hansen |
2003 |
|
403 |
37.20 |
1:17.88 |
1:59.29 |
|
2:41.31 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
386 |
38.22 |
1:20.01 |
2:02.56 |
|
2:43.67 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Lundorff Johannsen |
2003 |
|
371 |
37.93 |
1:20.13 |
2:03.77 |
|
2:45.84 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
|
362 |
38.99 |
1:21.06 |
2:04.96 |
|
2:47.19 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
3:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Caroline Madsen |
2004 |
|
355 |
39.26 |
1:21.70 |
2:05.27 |
|
2:48.26 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Stinne Holst Gregersen |
2003 |
|
339 |
39.38 |
1:22.97 |
2:07.97 |
|
2:50.97 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emilie Kristiansen |
2003 |
|
316 |
40.82 |
1:24.69 |
2:09.38 |
|
2:54.99 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Holst |
2004 |
|
316 |
40.96 |
1:25.43 |
|
|
2:55.00 |
|
|
Skanderborg Svømmeklub |
2:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Oleander |
2004 |
|
279 |
42.33 |
1:29.27 |
2:16.99 |
|
3:02.26 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Malerfirma Kjøgx |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malou Sejr |
2005 |
|
435 |
37.75 |
1:17.90 |
1:58.29 |
|
2:37.32 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie A. Wolf |
2006 |
|
393 |
37.92 |
1:19.63 |
2:01.28 |
|
2:42.69 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Jacobsen |
2005 |
|
386 |
38.12 |
1:19.81 |
2:02.52 |
|
2:43.75 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Bjerre |
2005 |
|
353 |
39.38 |
1:22.53 |
2:06.29 |
|
2:48.68 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Fjordside Jensen |
2005 |
|
313 |
41.31 |
1:26.40 |
2:12.50 |
|
2:55.47 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cecilie Jinshun Leth Bay |
2005 |
|
306 |
43.34 |
1:29.20 |
2:14.40 |
|
2:56.79 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
3:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
287 |
42.42 |
1:28.25 |
2:14.87 |
|
3:00.55 |
|
|
Odder Svømmeklub |
3:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Signe Kristensen |
2006 |
|
256 |
42.29 |
1:29.98 |
|
|
3:07.74 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
3:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
|
203 |
46.23 |
1:37.66 |
2:30.46 |
|
3:22.78 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
|
174 |
48.73 |
1:44.09 |
2:39.38 |
|
3:33.21 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
|
144 |
51.02 |
1:50.78 |
2:51.50 |
|
3:47.41 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
12 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:53 |
|