Results for Vestkyst Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Vestkyst Cup 2017 | Udskriftsdato | 11 november 2017 | |||
Stvne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangr | Esbjerg Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 10 november 2017 |
Lb 15, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 |
Sponsor: Jysk Geoteknik |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Averhoff Mbes | 2002 | 486 | 36.62 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 36.84 | |||||||||
2 | Anna C. Lange | 1998 | 481 | 36.74 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 36.14 | |||||||||
3 | Frederikke Brndgaard | 2001 | 472 | 36.97 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 36.94 | |||||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 467 | 37.10 | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
5 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 464 | 37.18 | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | 37.64 | |||||||||
6 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 442 | 37.78 | ||||||
DeltaSwim | 37.70 | |||||||||
7 | Signe Frits Nielsen | 2002 | 440 | 37.84 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 37.94 | |||||||||
8 | Mille C. Berg | 2001 | 405 | 38.92 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 38.54 | |||||||||
9 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | 388 | 39.46 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 38.67 | |||||||||
10 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 344 | 41.07 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 42.63 | |||||||||
11 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 324 | 41.90 | ||||||
DeltaSwim | 52.35 | |||||||||
12 | Emma Jeppesen Kryer | 2001 | 295 | 43.24 | ||||||
Skanderborg Svmmeklub | 41.37 | |||||||||
- | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | DSQ | flere flyben e 25 m | ||||||
Horsens Svmmeklub | 37.98 | |||||||||
Lb 15, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 |
Sponsor: Jysk Geoteknik |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 553 | 35.08 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 35.87 | |||||||||
2 | Amalie Staghj Andersen | 2004 | 524 | 35.72 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 36.16 | |||||||||
3 | Ss Freund | 2004 | 456 | 37.40 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 37.71 | |||||||||
4 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 419 | 38.47 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 39.83 | |||||||||
5 | Liv Kousgaard | 2003 | 417 | 38.53 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 39.07 | |||||||||
6 | Amalie Antonsen | 2003 | 364 | 40.33 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 42.30 | |||||||||
7 | Camilla Falck | 2003 | 357 | 40.58 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 41.99 | |||||||||
8 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 337 | 41.36 | ||||||
Skanderborg Svmmeklub | 41.52 | |||||||||
9 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 322 | 41.99 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 43.89 | |||||||||
10 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 309 | 42.57 | ||||||
Skanderborg Svmmeklub | 55.24 | |||||||||
11 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 298 | 43.10 | ||||||
Odder Svmmeklub | 42.67 | |||||||||
12 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 273 | 44.38 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 44.88 | |||||||||
13 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 270 | 44.51 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 45.05 | |||||||||
14 | Emilie Stubben | 2003 | 270 | 44.52 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 45.41 | |||||||||
15 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | 248 | 45.82 | ||||||
H.G.F. Svmning | 46.31 | |||||||||
16 | Anne Horn | 2004 | 244 | 46.07 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 46.31 | |||||||||
17 | Sisse . Press | 2003 | 229 | 47.01 | ||||||
Odder Svmmeklub | 43.76 | |||||||||
18 | Freya Scholz-Rasmussen | 2004 | 216 | 47.98 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:24.87 | |||||||||
19 | Signe Jochumsen | 2004 | 207 | 48.61 | ||||||
DeltaSwim | 46.25 | |||||||||
20 | Ronja Beck Christensen | 2003 | 204 | 48.85 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 48.28 | |||||||||
21 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 200 | 49.22 | ||||||
Odder Svmmeklub | 52.53 | |||||||||
22 | Julia Vestergaard | 2004 | 190 | 50.03 | ||||||
Odder Svmmeklub | 52.44 | |||||||||
23 | Ditte Hansen | 2003 | 168 | 52.19 | ||||||
DeltaSwim | 53.56 | |||||||||
24 | Signe N. Andersen | 2004 | 167 | 52.26 | ||||||
H.G.F. Svmning | 53.43 | |||||||||
25 | Silje Pedersen | 2004 | 160 | 52.97 | ||||||
H.G.F. Svmning | ||||||||||
- | Emilie Kristiansen | 2003 | DNS | |||||||
Holstebro Svmme Club | 46.43 | |||||||||
Lb 15, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 |
Sponsor: Jysk Geoteknik |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 475 | 36.90 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 38.10 | |||||||||
2 | Marie Jensen | 2005 | 344 | 41.09 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 42.73 | |||||||||
3 | Sofie A. Wolf | 2006 | 343 | 41.13 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 41.06 | |||||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | 307 | 42.69 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 49.78 | |||||||||
5 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 290 | 43.49 | ||||||
Holstebro Svmme Club | 44.14 | |||||||||
6 | Maja Stamholt | 2005 | 278 | 44.08 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 45.19 | |||||||||
7 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 256 | 45.35 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 48.88 | |||||||||
8 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | 245 | 45.98 | ||||||
Holstebro Svmme Club | 44.85 | |||||||||
9 | Sofie Bjerre | 2005 | 245 | 45.99 | ||||||
Holstebro Svmme Club | 46.66 | |||||||||
10 | Nora Gombos | 2006 | 239 | 46.38 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 46.87 | |||||||||
11 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 232 | 46.82 | ||||||
Holstebro Svmme Club | 48.67 | |||||||||
12 | Emilie Fig Kragh | 2005 | 230 | 46.96 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 52.60 | |||||||||
13 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 225 | 47.33 | ||||||
Odder Svmmeklub | 50.95 | |||||||||
14 | Louisa Christensen | 2005 | 216 | 47.94 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 46.66 | |||||||||
15 | Line Horn | 2006 | 196 | 49.58 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 56.13 | |||||||||
16 | Anne Stamholt | 2006 | 186 | 50.40 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 50.96 | |||||||||
17 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 179 | 51.07 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:32.33 | |||||||||
18 | Freja Obert | 2006 | 172 | 51.73 | ||||||
Odder Svmmeklub | 1:13.31 | |||||||||
19 | Maya hlenschlger Jensen | 2006 | 155 | 53.54 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 56.65 | |||||||||
20 | Laura Worm Glsner | 2006 | 142 | 55.20 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 53.53 | |||||||||
21 | Maja Emilie Skjdt | 2005 | 134 | 56.21 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 57.45 | |||||||||
22 | Anna Mai Andersen | 2006 | 125 | 57.54 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:01.24 | |||||||||
23 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 122 | 58.02 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 57.04 | |||||||||
- | Frederikke Riber | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
DeltaSwim | 47.12 | |||||||||
Lb 15, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2017 |
Sponsor: Jysk Geoteknik |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | 239 | 46.35 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 48.72 | |||||||||
2 | Signe Jensen | 2007 | 237 | 46.52 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 45.80 | |||||||||
3 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | 171 | 51.88 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 54.40 | |||||||||
4 | Laura Sofie K. Jrgensen | 2007 | 148 | 54.41 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 52.44 | |||||||||
5 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 130 | 56.72 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:00.00 | |||||||||
6 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | 128 | 57.05 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 58.02 | |||||||||
7 | Rosa Ella Kjems | 2008 | 123 | 57.84 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:05.00 | |||||||||
8 | Freja Beck Christensen | 2008 | 108 | 1:00.34 | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:13.60 | |||||||||
9 | Lea Timmermand | 2008 | 71 | 1:09.42 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:27.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 november 2017 |
Licens til Esbjerg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:33 |