Tulokset GSC medleykonkurrence 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 575 | 2:23.01 | 2:23.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.85 | |||||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | 571 | 2:23.35 | 2:23.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:25.48 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 552 | 2:24.97 | 2:24.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:30.76 | |||||||||
4 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 549 | 2:25.25 | 2:25.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:26.05 | |||||||||
5 | Andreas Hoffmann | 2003 | 520 | 2:27.83 | 2:27.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.47 | |||||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | 509 | 2:28.95 | 2:28.95 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.45 | |||||||||
7 | Christian Boutrup | 2003 | 482 | 2:31.62 | 2:31.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 2:34.39 | |||||||||
8 | Jakob Legaard | 2003 | 466 | 2:33.31 | 2:33.31 | |||||
Sigma Swim Allerød | 2:33.56 | |||||||||
9 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 450 | 2:35.16 | 2:35.16 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.01 | |||||||||
10 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 448 | 2:35.35 | 2:35.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.30 | |||||||||
11 | Noah Bred | 2003 | 411 | 2:39.93 | 2:39.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:44.32 | |||||||||
12 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 404 | 2:40.88 | 2:40.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:58.51 | |||||||||
13 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 398 | 2:41.59 | 2:41.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.85 | |||||||||
14 | Emil Breinholt | 2003 | 396 | 2:41.93 | 2:41.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.37 | |||||||||
15 | Harald Riisager | 2003 | 393 | 2:42.29 | 2:42.29 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.21 | |||||||||
16 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 388 | 2:43.02 | 2:43.02 | |||||
Sigma Swim Allerød | 3:05.81 | |||||||||
17 | Karl August B. Balle | 2003 | 359 | 2:47.22 | 2:47.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:52.28 | |||||||||
18 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 183 | 3:29.13 | 3:29.13 | |||||
SVØM Korsør | 3:33.59 | |||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | 2:43.70 | 2:43.70 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | 3:04.81 | |||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 2:27.00 | 2:27.00 | EXTRA | |||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.92 | |||||||||
- | Bror Textor-Broch | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:28.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |