Tulokset GSC medleykonkurrence 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Liechti | 2004 | 442 | 1:19.65 | 1:19.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.77 | |||||||||
2 | Villads Arfelt | 2004 | 430 | 1:20.36 | 1:20.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.04 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 409 | 1:21.75 | 1:21.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:24.26 | |||||||||
4 | Silas Fessel | 2004 | 406 | 1:21.92 | 1:21.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.97 | |||||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 387 | 1:23.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.97 | |||||||||
6 | Alexander Griffin | 2004 | 355 | 1:25.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.07 | |||||||||
7 | Mads Naver | 2004 | 353 | 1:25.88 | 1:25.88 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:28.19 | |||||||||
8 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 318 | 1:28.92 | 1:28.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.67 | |||||||||
9 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 317 | 1:28.99 | 1:28.99 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.35 | |||||||||
10 | Oskar Clausen | 2004 | 300 | 1:30.59 | 1:30.59 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.86 | |||||||||
11 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 264 | 1:34.53 | 1:34.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:42.16 | |||||||||
12 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 263 | 1:34.73 | 1:34.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.00 | |||||||||
13 | Jonathan Beck | 2004 | 255 | 1:35.70 | 1:35.70 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.71 | |||||||||
14 | Oscar Boyer | 2004 | 253 | 1:35.88 | 1:35.88 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.24 | |||||||||
15 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 239 | 1:37.78 | 1:37.78 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:43.86 | |||||||||
16 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 226 | 1:39.52 | 1:39.52 | |||||
SVØM Korsør | 1:40.60 | |||||||||
17 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 221 | 1:40.26 | 1:40.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:46.05 | |||||||||
18 | William Leth | 2004 | 218 | 1:40.80 | 1:40.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.07 | |||||||||
19 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 211 | 1:41.84 | 1:41.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.06 | |||||||||
20 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 167 | 1:50.16 | 1:50.16 | |||||
SVØM Korsør | 1:55.12 | |||||||||
21 | Johannes Forsbæk | 2004 | 162 | 1:51.13 | 1:51.13 | |||||
SVØM Korsør | 2:01.61 | |||||||||
22 | Victor Bornemann | 2004 | 147 | 1:54.79 | 1:54.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:54.18 | |||||||||
- | William Leander Agerskov | 2004 | DSQ | 1 hånd v/vending | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:55.71 | |||||||||
- | William Ølshøj | 2004 | DSQ | 2 flyben efter start | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |