2020-09-29   12:21:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tatti-uinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tatti-uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  15:59   
  Järjestäjä  Kemin Työväen Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  30 syyskuu 2017         
 
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kempy Miehet Ikm/rollo  2004    255          2:24.67   
  Kempeleen Pyrintö  2:29.67                 
  Kalle Pesälä  2006      38.52        38.52   
  Jere Heikkilä  2004      43.03        1:21.55   
  Eetu Haipus  2004      34.18        1:55.73   
  Arttu Haipus  2004      28.94        2:24.67   
                     
Kus-Gss Sininen  2005    199          2:37.10   
  Kokkolan Uimaseura  2:43.50                 
  Mikko Karjalainen  2004      39.42        39.42   
  Lassi Lahtinen  2004      45.53        1:24.95   
  Visa Nissinen  2004      39.44        2:04.39   
  Ville Ikola  2005      32.71        2:37.10   
                     
Kemus Pojut  2004    178          2:43.09   
  Kemin Uimaseura  2:49.56                 
  Miko Saukkonen  2006      42.09        42.09   
  Tuomas Romsi  2005      46.15        1:28.24   
  Nooa Kaunisto  2007      34.99        2:03.23   
  Aaro Antero Tavi  2004      39.86        2:43.09   
                     
Scr Rollo  2006              DSQ   
  Swimming Club Rovaniemi                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oulo Pojat  2002    338          2:11.73   
  Oulun Lohet                   
  Eemeli Kauppila  2002      33.58        33.58   
  Juho Keränen  2002      34.96        1:08.54   
  Esa Hyrynkangas  2002      28.89        1:37.43   
  Kalle Huttunen  2002      34.30        2:11.73   
                     
Hahe Miehet [2002]  2002    226          2:30.55   
  Haukiputaan Heitto  2:29.70                 
  Tuomo Leinonen  2006      46.30        46.30   
  Jeremia Saarinen  2002      38.91        1:25.21   
  Jere Hannuksela  2004      36.08        2:01.29   
  Roope Mutanen  2003      29.26        2:30.55   
                     
Oulo Pojat 2  2003    178          2:43.00   
  Oulun Lohet                   
  Elmeri Kauppila  2004      42.16        42.16   
  Mikael Ryynänen  2003      45.06        1:27.22   
  Lauri Saarela  2003      36.73        2:03.95   
  Paavo Tapio  2005      39.05        2:43.00   
                     
 
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kemus M1  1990    477          1:57.45   
  Kemin Uimaseura  1:58.46                 
  Toni Lipponen  2003      32.81        32.81   
  Henrik Siltari  2002      33.42        1:06.23   
  Riku Ylikärppä  1998      26.90        1:33.13   
  Tomi Leppälä  1994      24.32        1:57.45   
                     
Scr Nsm  1990    443          2:00.42   
  Swimming Club Rovaniemi  1:57.66                 
  Oliver Kela  2002      33.51        33.51   
  Eelis Hukka  1999      32.42        1:05.93   
  Topi Lukkarinen  2000      27.74        1:33.67   
  Ville Korpilähde  2002      26.75        2:00.42   
                     
Kus-Gss Musta  2001    363          2:08.62   
  Kokkolan Uimaseura  2:07.18                 
  Hugo Mattola  2001      30.88        30.88   
  Niklas Nygård  2001      38.53        1:09.41   
  Jesse Anttila  2002      29.20        1:38.61   
  Teppo Jestoi  2003      30.01        2:08.62   
                     
Kempy Miehet Top Team  2001    296          2:17.62   
  Kempeleen Pyrintö  2:15.94                 
  Leevi Sipilä  2003      39.02        39.02   
  Noa Mäkelä  2001      32.72        1:11.74   
  Elias Juntunen  2002      31.42        1:43.16   
  Julius Schroderus  2006      34.46        2:17.62   
                     
Scr Ikm  2001    283          2:19.80   
  Swimming Club Rovaniemi  2:21.34                 
  Valtteri Setälä  2002      35.84        35.84   
  Tudor Ratiu  2003      38.52        1:14.36   
  Aleksanteri Angelva  2001      34.89        1:49.25   
  Elmeri Kuulasmaa  2004      30.55        2:19.80   
                     
Kemtu Miehet [1918]  1995              DSQ   
  Kemin Työväen Uimarit  2:05.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  30 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit  Tulostusaika  15:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner