2017-09-22   01:11:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  10 september 2017   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  07:10   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 september 2017         
 
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Vedel Larsen  2005  Swim Team Neptun            5:58.51   
Mette Holstein  2005  Silkeborg Svømmeklub            5:58.86   
Annabella Marie Lauritzen  2005  Silkeborg Svømmeklub            6:08.28   
Sofie Bjerre  2005  Holstebro Svømme Club            6:17.04   
Ester Lauritsen  2005  Silkeborg Svømmeklub            6:26.30   
Maja Friis  2005  Silkeborg Svømmeklub            6:30.02   
Anna Varming  2005  Viborg Svømme Klub            6:35.61   
Teresa Juel Winther  2005  Herning Svømmeklub            7:01.61   
Thea Sofie Holm Petersen  2005  Horsens Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ane Kirstine Granild  2004  Agfs Svømmeafdeling            5:37.66   
Katrine Rasmussen  2004  Swim Team Neptun            5:56.97   
Asta Buur Ovesen  2004  Herning Svømmeklub            5:59.29   
Anne Lundorff Larsen  2004  Silkeborg Svømmeklub            6:08.26   
Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg Svømmeklub            6:14.36   
Mathilde Møller  2004  Swim Team Neptun            6:20.41   
Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svømmeklub            6:29.19   
Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro Svømme Club            6:37.55   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Borgensgaard  2003  Agfs Svømmeafdeling            5:17.18   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            5:36.35   
Louise Amanda Nielsen  2003  Ikast Svømmeklub            6:31.40   
                     
 
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club            5:09.12   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub            5:09.57   
Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  Horsens Svømmeklub            5:30.69   
Maja Stie Svensgaard  2002  Struer Svømmeklub            5:50.76   
Caroline Nymann Sørensen  2002  Horsens Svømmeklub            6:12.11   
Caroline Krogh  2002  Ikast Svømmeklub            6:45.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  07:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare