Results for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 10 september 2017 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 07:09 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 september 2017 |
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 2:36.77 | ||||||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 2:50.14 | ||||||
3 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:01.31 | ||||||
4 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 3:08.31 | ||||||
5 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:08.87 | ||||||
6 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:10.71 | ||||||
7 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 3:11.85 | ||||||
8 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:13.35 | ||||||
9 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:15.38 | ||||||
10 | Julie Nørgaard Slot | 2006 | Herning Svømmeklub | 3:18.59 | ||||||
11 | Isabella Mathiassen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 3:22.26 | ||||||
12 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 3:22.87 | ||||||
13 | Benedikte Vestfalen Laurs | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:26.89 | ||||||
14 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:27.09 | ||||||
15 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 3:32.21 | ||||||
16 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 3:39.09 | ||||||
17 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 3:40.56 | ||||||
18 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 3:41.09 | ||||||
19 | Cecilia I. Bjerg | 2006 | Herning Svømmeklub | 3:44.18 | ||||||
20 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 3:52.06 | ||||||
21 | Helena Mahon | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 3:52.16 | ||||||
22 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 3:55.59 | ||||||
23 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 4:23.32 | ||||||
- | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Vedel Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 2:25.59 | ||||||
2 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 2:32.65 | ||||||
3 | Ester Lauritsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 2:35.39 | ||||||
4 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 2:35.81 | ||||||
5 | Amalie Tolderlund | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 2:35.91 | ||||||
6 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 2:36.99 | ||||||
7 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 2:40.43 | ||||||
8 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 2:45.57 | ||||||
9 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 2:46.84 | ||||||
10 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 2:47.16 | ||||||
11 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 2:47.83 | ||||||
12 | Johanne V. Futtrup | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 2:49.54 | ||||||
13 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 2:50.08 | ||||||
14 | Sara Baumgartner | 2005 | Aarhus Swim | 2:55.06 | ||||||
15 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 2:56.46 | ||||||
16 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 2:59.50 | ||||||
17 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 3:04.12 | ||||||
18 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 3:07.04 | ||||||
19 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 3:15.26 | ||||||
20 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 3:16.54 | ||||||
21 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 3:22.53 | ||||||
22 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 3:24.89 | ||||||
- | Thilde Østergaard | 2005 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v125 | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Bjerg | 2004 | Aarhus Swim | 2:20.24 | ||||||
2 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:23.38 | ||||||
3 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 2:23.43 | ||||||
4 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 2:24.20 | ||||||
5 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:25.38 | ||||||
6 | Frida Saks Justesen | 2004 | Aarhus Swim | 2:28.48 | ||||||
7 | Mathilde Møller | 2004 | Swim Team Neptun | 2:30.55 | ||||||
8 | Eva Hjort | 2004 | Aarhus Swim | 2:30.57 | ||||||
9 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 2:32.03 | ||||||
10 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 2:32.15 | ||||||
11 | Clara Skrydstrup | 2004 | Aarhus Swim | 2:34.85 | ||||||
12 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:35.69 | ||||||
13 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 2:37.18 | ||||||
14 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 2:37.23 | ||||||
15 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 2:38.69 | ||||||
16 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder Svømmeklub | 2:42.53 | ||||||
17 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 2:52.01 | ||||||
18 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:53.90 | ||||||
19 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 2:54.26 | ||||||
20 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:59.13 | ||||||
21 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 3:05.15 | ||||||
22 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 3:11.04 | ||||||
23 | Mathilde N. Drud | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 3:41.63 | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:16.60 | ||||||
2 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:17.64 | ||||||
3 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:19.37 | ||||||
4 | Maria Mehlsen | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 2:25.20 | ||||||
5 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:28.55 | ||||||
6 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:30.07 | ||||||
7 | Mia Kølbæk Hansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:33.88 | ||||||
8 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:34.43 | ||||||
9 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:34.59 | ||||||
10 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:34.64 | ||||||
11 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:34.75 | ||||||
12 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:36.76 | ||||||
13 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 2:38.16 | ||||||
14 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 2:42.76 | ||||||
15 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:43.54 | ||||||
16 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:45.11 | ||||||
17 | Luca Buthke | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 2:49.64 | ||||||
18 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:53.41 | ||||||
- | Orchide Kiyani | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej berøring v125 | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:08.84 | ||||||
2 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:16.91 | ||||||
3 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:17.64 | ||||||
4 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:18.52 | ||||||
5 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:18.88 | ||||||
6 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 2:21.68 | ||||||
7 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 2:24.57 | ||||||
8 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:24.82 | ||||||
9 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:26.16 | ||||||
10 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 2:30.46 | ||||||
11 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:32.70 | ||||||
12 | Gro Sørensen | 2002 | Aarhus Swim | 2:32.98 | ||||||
13 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:33.00 | ||||||
14 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:45.84 | ||||||
15 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:46.73 | ||||||
- | Trine Dam | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 07:09 |