Resultater for Lödde Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng, utan mellantider |
Tävling | Lödde Cup | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Linnea&Basilika |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Persson | 1999 | 561 | 2:29.86 | ||||||
Simklubben Lödde | 2:25.26 | |||||||||
2 | Isabel Smideberg | 2004 | 507 | 2:34.96 | ||||||
Simklubben Lödde | 2:44.17 | |||||||||
3 | Louise Ranevi | 1999 | 489 | 2:36.91 | ||||||
Simklubben Lödde | 2:40.68 | |||||||||
4 | Lina Ostreus | 2002 | 481 | 2:37.68 | ||||||
Simklubben Sydsim | 2:37.68 | |||||||||
5 | Matilda Liljekvist | 2004 | 466 | 2:39.42 | ||||||
Simklubben Sydsim | 2:38.32 | |||||||||
6 | Carolina Åsberg | 2002 | 464 | 2:39.66 | ||||||
Simklubben Lödde | 2:47.02 | |||||||||
7 | Josefin Nilsson | 1999 | 462 | 2:39.80 | ||||||
Eslövs Simsällskap | 2:37.70 | |||||||||
8 | Filippa Dihle | 2003 | 448 | 2:41.46 | ||||||
Simklubben Lödde | 2:41.51 | |||||||||
9 | Johanna Melin | 2003 | 445 | 2:41.89 | ||||||
Simklubben Sydsim | 2:42.91 | |||||||||
10 | Klara Rödin | 2003 | 422 | 2:44.81 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 3:13.84 | |||||||||
11 | Klara Flodmark | 2001 | 410 | 2:46.34 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | 2:39.17 | |||||||||
12 | Leah Ljungerud | 2006 | 382 | 2:50.30 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
13 | Bianca Jarbsjö | 2003 | 368 | 2:52.39 | ||||||
Ängelholms Simsällskap | ||||||||||
14 | Annie Ottosson | 2002 | 350 | 2:55.26 | ||||||
SK Stimmet | 2:53.70 | |||||||||
15 | Mila Nölev | 2002 | 343 | 2:56.57 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
16 | Yasmine Strandh | 2006 | 316 | 3:01.45 | ||||||
Landskrona Simsällskap | 3:09.80 | |||||||||
17 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | 306 | 3:03.30 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | 3:10.14 | |||||||||
18 | Emelie Stridh | 2004 | 283 | 3:08.18 | ||||||
Simklubben Poseidon | 3:12.35 | |||||||||
19 | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | 250 | 3:16.00 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
20 | Mimmi Palm | 2005 | 226 | 3:22.77 | ||||||
Sjöbo Simsällskap | ||||||||||
21 | Isabelle Persson-Giribaldi | 2005 | 198 | 3:31.87 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
22 | Ella Zetterström | 2005 | 194 | 3:33.47 | ||||||
Simklubben Poseidon | ||||||||||
23 | Maja Kiceec | 2006 | 189 | 3:35.21 | ||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
- | Alice Skoglund | 2003 | DSQ | |||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 2:43.29 | |||||||||
- | Emilia Kryger | 2004 | DSQ | |||||||
Sjöbo Simsällskap | 3:19.83 | |||||||||
- | Emma Martinsson | 2004 | DSQ | |||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 15:56 |