2017-11-18   18:26:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset NU Syysuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  14:08   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Aho  1999    501  32.17  1:12.19  1:56.39    2:33.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:31.13                 
                     
Venla Suihkonen  2002    480  32.29  1:11.46  1:59.05    2:35.62   
  Octopus Lohja  2:31.94                 
                     
Nea Reunanen  2001    440  32.83  1:13.27  2:02.49    2:40.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:34.64                 
                     
Mette Konttila  2001    418  33.60  1:15.33  2:04.75    2:42.95   
  Octopus Lohja  2:48.63                 
                     
Maari Sinivuori  2001    399  34.05  1:17.87  2:06.20    2:45.48   
  Tuusulan Uimaseura  2:42.85                 
                     
Sonja Salmimies  2004    383  35.55  1:19.16  2:08.37    2:47.76   
  Nurmijärven Uinti  2:42.59                 
                     
Siiri Reinonen  2004    349  37.06  1:20.18  2:10.99    2:52.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:52.83                 
                     
Milla Salminen  2003    314  38.83  1:26.87  2:18.07    2:59.27   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:59.84                 
                     
Sara Myller  2003    309  38.59  1:26.89  2:17.93    3:00.23   
  Tuusulan Uimaseura  3:03.05                 
                     
10  Aino Kuusisto  2006    308  38.86  1:25.61  2:18.16    3:00.35   
  Nurmijärven Uinti  2:59.82                 
                     
Laura Saarela  2006              DSQ   
  Nurmijärven Uinti                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Lyydia Leskinen  2005              DSQ   
  Nurmijärven Uinti  3:41.33                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  14:08 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  14:15   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 2, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 99 v ja nuoremmat 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Hyvärinen  1998    502  29.14  1:04.58  1:43.65    2:17.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:15.01                 
                     
Henri Koski  2000    413  30.12  1:10.50  1:53.25    2:27.15   
  Gladius Kirkkonummi  2:27.48                 
                     
Aapo Liljaniemi  2002    402  31.11  1:08.86  1:53.22    2:28.43   
  Nurmijärven Uinti  2:31.38                 
                     
Pauli Rantamäki  2003    343  34.24  1:14.76  2:01.09    2:36.52   
  Octopus Lohja  2:35.02                 
                     
Verneri Hauska  2003    237  37.03  1:23.80  2:16.25    2:56.91   
  Järvenpään Uintiklubi  2:57.29                 
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975    230  37.04  1:23.76  2:16.34    2:58.75   
  Hyvinkään Uimaseura  3:01.33                 
                     
Martti Karesjoki  2004    198  42.98  1:31.69  2:24.86    3:07.84   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Joni Routamo  2005    194  38.52  1:29.14  2:27.68    3:09.15   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:16.98                 
                     
Jesse Lamminen  2002    193  42.60  1:29.48  2:24.16    3:09.62   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  14:15 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  14:26   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Käkelä  2006    319          33.98   
  Tuusulan Uimaseura  35.61                 
Jeanette Ingberg  2006    293          34.98   
  Octopus Lohja  37.98                 
Heli Kuisma  2006    282          35.41   
  Hyvinkään Uimaseura  34.99                 
Milja Korhonen  2006    262          36.28   
  Nurmijärven Uinti  39.21                 
Elsa Määttä  2006    219          38.51   
  Hyvinkään Uimaseura  36.93                 
Nina Sundberg  2006    193          40.18   
  Octopus Lohja  39.50                 
Esther Reunala  2007    188          40.50   
  Octopus Lohja  45.36                 
Iisa Lavikainen  2006    166          42.25   
  Hyvinkään Uimaseura  41.70                 
Hilla Lehtonen  2007    157          43.04   
  Tuusulan Uimaseura  45.18                 
10  Hertta Katajisto  2007    155          43.25   
  Nurmijärven Uinti  46.58                 
11  Anniina Jokiniemi  2006    150          43.65   
  Hyvinkään Uimaseura                   
12  Sanni Cederqvist  2006    130          45.79   
  Hyvinkään Uimaseura                   
13  Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    126          46.35   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Nella Honkanen  2007    119          47.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Julia Herva  2007    115          47.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
16  Hanna-Mari Kuisma  2009    111          48.35   
  Hyvinkään Uimaseura  55.15                 
17  Ella Arvela  2007    96          50.60   
  Hyvinkään Uimaseura                   
18  Maija Kuisma  2008    84          52.89   
  Hyvinkään Uimaseura  54.69                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alina Antila  2004    516          28.97   
  Nurmijärven Uinti  29.33                 
Ella-Maija Syväniemi  2004    466          29.97   
  Gladius Kirkkonummi  32.05                 
Helmi Lehtonen  2004    465          29.98   
  Järvenpään Uintiklubi  29.96                 
Meea Juntunen  2005    410          31.28   
  Tuusulan Uimaseura  31.83                 
Aino Koskelo  2005    389          31.82   
  Nurmijärven Uinti  31.95                 
Anniina Ahonen  2005    384          31.95   
  Hyvinkään Uimaseura  31.67                 
Roona Karola  2004    364          32.52   
  Tuusulan Uimaseura  32.58                 
Elina Syvänne  2004    325          33.77   
  Tuusulan Uimaseura  34.21                 
Beata Niskanen  2004    324          33.83   
  Tuusulan Uimaseura  34.46                 
10  Peppi Eskola  2005    318          34.03   
  Gladius Kirkkonummi  33.99                 
11  Venla Hauska  2004    312          34.25   
  Järvenpään Uintiklubi  33.89                 
12  Iida Salonen  2005    307          34.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.08                 
13  Verna Haravuori  2004    298          34.79   
  Järvenpään Uintiklubi  36.80                 
14  Hilda Mäkelä  2005    291          35.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.39                 
15  Aino Kunelius  2005    290          35.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.23                 
16  Roosa Tuomola  2005    267          36.07   
  Tuusulan Uimaseura  36.17                 
17  Veera Viskari  2005    261          36.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.26                 
18  Emmi Silvola  2004    244          37.19   
  Hyvinkään Uimaseura  38.51                 
19  Henna Arenius  2005    118          47.25   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Vlada Guljajeva  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  31.61                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Virta  1992    565          28.10   
  Kampuksen Plaani  28.28                 
Claudia Åvist  1997    497          29.32   
  Hyvinkään Uimaseura  27.49                 
Katarina Korpinen  1993    491          29.44   
  Kampuksen Plaani  28.64                 
Milla Nikkanen  2002    490          29.47   
  Nurmijärven Uinti  28.69                 
Vanessa Pönnighaus  1999    484          29.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28.15                 
Sanni Kilponen  2001    476          29.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura  28.94                 
Viivi Sorri  2003    463          30.04   
  Gladius Kirkkonummi  30.25                 
Suvi-Maaria Heinonen  2002    458          30.13   
  Salon Uimarit  30.08                 
Aada Viitamäki  2003    454          30.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.60                 
10  Erin Ekroos  2002    445          30.44   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.99                 
11  Peppi-Stiina Ahti  2003    431          30.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.53                 
12  Siiri Koskinen  2002    427          30.84   
  Tuusulan Uimaseura  30.38                 
13  Hanni Riikonen  2002    408          31.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.39                 
14  Sanna Salonen  1995    388          31.84   
  Kampuksen Plaani  29.21                 
15  Edla Wuori  2003    381          32.03   
  Nurmijärven Uinti  32.45                 
16  Venla Mäkelä  2003    369          32.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.15                 
17  Roosa Pilsari  2003    347          33.07   
  Järvenpään Uintiklubi  31.49                 
18  Silja Hieto  2003    342          33.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.34                 
19  Saara Sauranen  2002    321          33.91   
  Tuusulan Uimaseura  34.22                 
20  Alisa Hänninen  2003    320          33.95   
  Järvenpään Uintiklubi  36.45                 
21  Wunsen Jämsén  2003    315          34.12   
  Järvenpään Uintiklubi  34.92                 
22  Lotta Laine  2003    305          34.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.21                 
23  Marianne Uusitalo  2001    292          35.00   
  Octopus Lohja  33.37                 
24  Niini Saxelin  2003    290          35.08   
  Tuusulan Uimaseura  36.56                 
25  Alisa Kajander  2002    253          36.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.05                 
26  Jenni Raittinen  2001    220          38.45   
  Nurmijärven Uinti  37.51                 
27  Ella Happonen  2003    201          39.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.94                 
Heli Havantola  2003              DSQ   
  Nurmijärven Uinti  44.31                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Viivi Hakamäki  2002              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.42                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  14:26 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  14:34   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oiva Koppelmäki  2007    101          43.48   
  Hyvinkään Uimaseura  40.95                 
Eero Virtanen  2007    58          52.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaron Pirinen  2005    228          33.15   
  Järvenpään Uintiklubi  32.69                 
Joni Routamo  2005    222          33.43   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.45                 
Urho Käkelä  2005    221          33.50   
  Tuusulan Uimaseura  35.93                 
Juho Herva  2005    215          33.78   
  Hyvinkään Uimaseura  32.84                 
Ahti Halttunen  2006    188          35.34   
  Hyvinkään Uimaseura  35.85                 
Topias Muhonen  2006    184          35.60   
  Octopus Lohja  35.28                 
Lauri Virtanen  2005    171          36.49   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joona Jakoaho  2006    158          37.43   
  Hyvinkään Uimaseura  39.49                 
Kasperi Miettinen  2006    136          39.32   
  Hyvinkään Uimaseura  40.56                 
10  Sampo Rahikainen  2006    129          40.07   
  Tuusulan Uimaseura  44.59                 
11  Emil Ahvonen  2005    119          41.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.08                 
12  Aaron Tikkanen  2006    111          42.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
13  Jesper Dolk  2005    107          42.57   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Seger  2001    498          25.55   
  Octopus Lohja  26.71                 
Juuso Rahikainen  2003    449          26.45   
  Tuusulan Uimaseura  28.43                 
Santeri Tuomi  2001    373          28.13   
  Hyvinkään Uimaseura  28.51                 
Miro Moisio  2002    359          28.49   
  Tuusulan Uimaseura  28.90                 
Repe Kupila  2001    349          28.75   
  Gladius Kirkkonummi  28.72                 
Lasse Saarinen  2002    342          28.96   
  Octopus Lohja  28.98                 
Akseli Lehtonen  2002    338          29.07   
  Octopus Lohja  29.36                 
Santeri Berggren  2003    337          29.09   
  Octopus Lohja  30.80                 
Aapo Löyttyniemi  2001    327          29.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.17                 
10  Pyry Talvitie  2002    311          29.88   
  Gladius Kirkkonummi  30.07                 
11  Oskari Niemi  2001    299          30.29   
  Hyvinkään Uimaseura  29.03                 
12  Oliver Hanhimäki  2003    297          30.34   
  Octopus Lohja  33.06                 
13  Otto Ahvonen  2003    275          31.13   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.45                 
14  Sebastian Stenbacka  2002    265          31.54   
  Octopus Lohja  31.15                 
15  Birger Niskanen  2002    262          31.63   
  Tuusulan Uimaseura  32.50                 
16  Alexander Nyman  2004    259          31.78   
  Hyvinkään Uimaseura  30.96                 
17  Lauri Cederberg  2003    249          32.17   
  Järvenpään Uintiklubi  35.49                 
18  Miska Törmi  2004    245          32.37   
  Octopus Lohja  33.90                 
19  Jan Byskov  2004    231          32.99   
  Nurmijärven Uinti  35.07                 
20  Joona Saarnio  2004    221          33.47   
  Järvenpään Uintiklubi  33.47                 
21  Eero Asikainen  2004    221          33.51   
  Tuusulan Uimaseura  34.63                 
22  Harri Koski  1957    220          33.55   
  Hyvinkään Uimaseura                   
23  Antti Pesonen  2003    219          33.60   
  Järvenpään Uintiklubi  31.86                 
24  Joni Tissari  2002    211          34.02   
  Nurmijärven Uinti                   
25  Osmo Mäkelä  2004    208          34.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.71                 
26  Joonas Nieminen  2003    150          38.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.09                 
Ukko-Pekka Luomala  2004              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi  30.85                 
Akseli Maaranen  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  27.06                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Onni Äijälä  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  28.82                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  14:34 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  14:42   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003    611  34.55        1:13.46   
  Gladius Kirkkonummi  1:11.92                 
                     
Oona Lehtola  2003    393  39.95        1:25.10   
  Tuusulan Uimaseura  1:27.09                 
                     
Nessa Järvinen  2004    393  39.57        1:25.11   
  Uimaseura Aquila  1:24.01                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    392  39.82        1:25.20   
  Järvenpään Uintiklubi  1:23.83                 
                     
Anna Retva  2003    374  40.91        1:26.50   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.81                 
                     
Susanna Kuisma  2003    364  41.58        1:27.29   
  Hyvinkään Uimaseura  1:28.21                 
                     
Ida Lehtovaara  2003    357  40.69        1:27.83   
  Uimaseura Aquila  1:24.66                 
                     
Siiri Reinonen  2004    330  41.90        1:30.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:22.54                 
                     
Tiiu Korhonen  2003    329  42.28        1:30.29   
  Uimaseura Aquila  1:31.52                 
                     
10  Roosa Pilsari  2003    318  43.81        1:31.28   
  Järvenpään Uintiklubi  1:30.88                 
                     
11  Cinja Åvist  2003    317  41.81        1:31.42   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.07                 
                     
12  Milla Salminen  2003    303  44.05        1:32.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.88                 
                     
13  Vilja Rautell  2004    302  44.29        1:32.93   
  Octopus Lohja  1:37.59                 
                     
14  Vilma Saarinen  2004    286  44.99        1:34.62   
  Octopus Lohja  1:32.09                 
                     
15  Hilda Mäkelä  2005    278  44.31        1:35.54   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:38.93                 
                     
16  Wunsen Jämsén  2003    250  46.62        1:38.91   
  Järvenpään Uintiklubi  1:39.33                 
                     
17  Eevi Peltonen  2004    244  47.71        1:39.72   
  Uimaseura Aquila  1:38.05                 
                     
18  Lotta Laine  2003    214  49.06        1:44.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:47.03                 
                     
19  Lyydia Leskinen  2005    186  52.16        1:49.19   
  Nurmijärven Uinti  1:57.36                 
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Nieminen  2001    441  39.00        1:21.89   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.06                 
                     
Charlotte Ingberg  2002    394  40.23        1:25.06   
  Octopus Lohja  1:28.44                 
                     
Hanni Riikonen  2002    381  40.32        1:25.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.33                 
                     
Sofia Hinkka  2001    369  39.72        1:26.92   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.60                 
                     
Siiri Välimaa  2002    343  41.24        1:29.06   
  Tuusulan Uimaseura  1:28.30                 
                     
Alisa Kajander  2002    197  50.51        1:47.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:44.47                 
                     
Emma Sevenius  2002    156  55.01        1:55.67   
  Nurmijärven Uinti  1:55.71                 
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliisa Liukkonen  1999    568  35.73        1:15.28   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.21                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  14:42 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  14:53   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    380  36.13        1:16.77   
  Hyvinkään Uimaseura  1:20.73                 
                     
Henri Heikkilä  2003    324  38.13        1:20.89   
  Uimaseura Aquila  1:22.39                 
                     
Leevi Kervinen  2003    306  37.98        1:22.49   
  Uimaseura Aquila  1:25.70                 
                     
Otto Ahvonen  2003    298  38.35        1:23.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.44                 
                     
Joona Saarnio  2004    221  43.52        1:31.89   
  Järvenpään Uintiklubi  1:32.15                 
                     
Samuli Seger  2005    188  45.82        1:37.02   
  Octopus Lohja  1:36.64                 
                     
Martti Karesjoki  2004    182  44.96        1:38.09   
  Tuusulan Uimaseura  1:39.69                 
                     
Osmo Mäkelä  2004    165  47.17        1:41.34   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:54.80                 
                     
Joonas Salo  2004    154  50.27        1:43.57   
  Tuusulan Uimaseura  1:49.21                 
                     
10  Emil Ahvonen  2005    149  49.03        1:44.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:36.30                 
                     
11  Joonas Nieminen  2003    148  49.09        1:45.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:48.05                 
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi  1:51.12                 
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aapo Löyttyniemi  2001    326  38.04        1:20.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:20.08                 
                     
Lenni Kukkonen  2001    308  38.56        1:22.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.07                 
                     
Heikki Väkeväinen  2002    248  40.57        1:28.44   
  Gladius Kirkkonummi  1:29.05                 
                     
Jesse Lamminen  2002              DSQ   
  Nurmijärven Uinti                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Hyvärinen  1998    565  30.98        1:07.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.92                 
                     
Matias Yritys  1997    491  31.91        1:10.45   
  Kampuksen Plaani  1:12.83                 
                     
Tino Laine  1998    442  32.62        1:12.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.87                 
                     
Aleksi Jolkkonen  1993    435  34.31        1:13.39   
  Nurmijärven Uinti  1:10.42                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  14:53 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  14:56   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna-Mari Kuisma  2009    68          59.54   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Maija Kuisma  2008    40          1:10.96   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Koskelo  2005    325          35.46   
  Nurmijärven Uinti  35.44                 
Peppi Eskola  2005    268          37.77   
  Gladius Kirkkonummi  37.19                 
Helmi Käkelä  2006    217          40.56   
  Tuusulan Uimaseura  38.93                 
Sini Kaivola  2005    216          40.63   
  Hyvinkään Uimaseura  39.97                 
Iida Salonen  2005    167          44.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  49.14                 
Elsa Määttä  2006    138          47.09   
  Hyvinkään Uimaseura  52.60                 
Henna Arenius  2005    72          58.40   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Kunelius  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.36                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Anniina Ahonen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  35.15                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sanni Cederqvist  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claudia Åvist  1997    512          30.47   
  Hyvinkään Uimaseura  29.09                 
Lotta Aho  1999    507          30.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.80                 
Nea Reunanen  2001    494          30.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.28                 
Katarina Korpinen  1993    457          31.64   
  Kampuksen Plaani  31.13                 
Sanni Kilponen  2001    428          32.35   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.14                 
Maari Sinivuori  2001    402          33.01   
  Tuusulan Uimaseura  32.95                 
Tiia Kuisma  2003    352          34.52   
  Hyvinkään Uimaseura  35.67                 
Suvi-Maaria Heinonen  2002    333          35.16   
  Salon Uimarit  35.34                 
Peppi-Stiina Ahti  2003    331          35.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.66                 
10  Erin Ekroos  2002    321          35.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.22                 
11  Beata Niskanen  2004    301          36.37   
  Tuusulan Uimaseura  37.89                 
12  Jasmin Kumpulainen  1998    262          38.10   
  Octopus Lohja  37.26                 
13  Sara Myller  2003    260          38.18   
  Tuusulan Uimaseura  38.39                 
14  Viivi Hakamäki  2002    247          38.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  34.03                 
15  Ida Lehtovaara  2003    230          39.77   
  Uimaseura Aquila  38.75                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  14:56 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  14:59   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaron Pirinen  2005    189          37.98   
  Järvenpään Uintiklubi  37.89                 
Joni Routamo  2005    147          41.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.27                 
Joona Jakoaho  2006    121          43.98   
  Hyvinkään Uimaseura  43.76                 
Urho Käkelä  2005    115          44.81   
  Tuusulan Uimaseura  42.86                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Vänttinen  1996    576          26.19   
  Kampuksen Plaani  26.02                 
Henri Koski  2000    497          27.52   
  Gladius Kirkkonummi  26.20                 
Olli Malmberg  2001    393          29.76   
  Octopus Lohja  29.32                 
Tino Laine  1998    359          30.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.73                 
Onni Äijälä  2004    324          31.71   
  Hyvinkään Uimaseura  31.32                 
Aapo Löyttyniemi  2001    278          33.37   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.89                 
Birger Niskanen  2002    275          33.49   
  Tuusulan Uimaseura  35.11                 
Pyry Talvitie  2002    275          33.51   
  Gladius Kirkkonummi  32.63                 
Miro Moisio  2002    262          34.03   
  Tuusulan Uimaseura  33.81                 
10  Harri Koski  1957    212          36.56   
  Hyvinkään Uimaseura  37.20                 
11  Eero Asikainen  2004    169          39.41   
  Tuusulan Uimaseura  40.85                 
12  Joonas Nieminen  2003    79          50.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.30                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  14:59 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  15:09   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alina Antila  2004    524  33.30        1:08.23   
  Nurmijärven Uinti  1:09.43                 
                     
Viivi Sorri  2003    380  35.91        1:15.92   
  Gladius Kirkkonummi  1:14.98                 
                     
Ella-Maija Syväniemi  2004    360  37.23        1:17.29   
  Gladius Kirkkonummi  1:20.17                 
                     
Roona Karola  2004    335  38.39        1:19.16   
  Tuusulan Uimaseura  1:19.71                 
                     
Cinja Åvist  2003    327  38.24        1:19.83   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.27                 
                     
Aada Viitamäki  2003    325  38.15        1:20.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:19.09                 
                     
Siiri Reinonen  2004    295  40.04        1:22.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.50                 
                     
Silja Hieto  2003    279  41.09        1:24.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.83                 
                     
Alisa Hänninen  2003    272  41.13        1:24.85   
  Järvenpään Uintiklubi  1:30.19                 
                     
10  Venla Mäkelä  2003    268  41.79        1:25.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.80                 
                     
11  Niini Saxelin  2003    253  41.93        1:26.98   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.14                 
                     
12  Lotta Laine  2003    246  43.23        1:27.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:29.11                 
                     
13  Laura Saarela  2006    222  44.25        1:30.82   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
14  Milja Korhonen  2006    210  45.43        1:32.56   
  Nurmijärven Uinti  1:30.95                 
                     
15  Veera Viskari  2005    185  47.53        1:36.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:40.60                 
                     
16  Nina Sundberg  2006    140  51.86        1:45.76   
  Octopus Lohja  1:42.05                 
                     
17  Esther Reunala  2007    135  52.90        1:47.12   
  Octopus Lohja                   
                     
Ella Happonen  2003              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:38.39                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Hilda Mäkelä  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:40.55                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Charlotte Ingberg  2002    496  32.60        1:09.48   
  Octopus Lohja  1:09.03                 
                     
Milla Nikkanen  2002    453  33.57        1:11.65   
  Nurmijärven Uinti  1:09.91                 
                     
Siiri Koskinen  2002    385  36.41        1:15.64   
  Tuusulan Uimaseura  1:22.13                 
                     
Sanni Kilponen  2001    371  37.27        1:16.52   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:14.06                 
                     
Saara Sauranen  2002    247  42.24        1:27.65   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.40                 
                     
Marianne Uusitalo  2001    192  46.67        1:35.23   
  Octopus Lohja  1:29.83                 
                     
Alisa Kajander  2002    158  49.12        1:41.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:38.62                 
                     
Emma Sevenius  2002    123  52.56        1:50.41   
  Nurmijärven Uinti  1:51.38                 
                     
 
Laji 9, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliisa Liukkonen  1999    443  35.19        1:12.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.10                 
                     
Vanessa Pönnighaus  1999    404  34.47        1:14.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.64                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  15:09 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  15:15   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Rahikainen  2003    341  34.69        1:09.96   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.43                 
                     
Joonas Cranston  2003    328  34.63        1:10.89   
  Nummelan Kisaajat  1:13.74                 
                     
Akseli Maaranen  2004    298  35.73        1:13.22   
  Hyvinkään Uimaseura  1:14.64                 
                     
Miska Törmi  2004    211  40.19        1:22.12   
  Octopus Lohja  1:25.15                 
                     
Otto Ahvonen  2003    192  41.84        1:24.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:26.70                 
                     
Osmo Mäkelä  2004    171  41.87        1:28.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.62                 
                     
Eero Asikainen  2004    169  41.81        1:28.34   
  Tuusulan Uimaseura  1:35.05                 
                     
Jan Byskov  2004    158  42.77        1:30.35   
  Nurmijärven Uinti  1:28.31                 
                     
Martti Karesjoki  2004    158  43.52        1:30.49   
  Tuusulan Uimaseura  1:35.53                 
                     
10  Topias Muhonen  2006    135  46.86        1:35.33   
  Octopus Lohja  1:38.39                 
                     
11  Samuli Seger  2005    121  47.73        1:38.79   
  Octopus Lohja  1:47.66                 
                     
12  Sampo Rahikainen  2006    87  53.02        1:50.39   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville-Veikko Katajisto  2002    349  33.76        1:09.42   
  Nurmijärven Uinti  1:09.33                 
                     
Aapo Liljaniemi  2002    325  34.11        1:11.12   
  Nurmijärven Uinti  1:12.01                 
                     
Akseli Lehtonen  2002    272  36.08        1:15.48   
  Octopus Lohja  1:14.08                 
                     
Lenni Kukkonen  2001    232  38.01        1:19.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:22.40                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  15:15 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  15:49   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    315          42.32   
  Nurmijärven Uinti  44.05                 
Helmi Käkelä  2006    285          43.74   
  Tuusulan Uimaseura  44.87                 
Heli Kuisma  2006    213          48.22   
  Hyvinkään Uimaseura  49.60                 
Elsa Määttä  2006    186          50.43   
  Hyvinkään Uimaseura  56.83                 
Hilla Lehtonen  2007    141          55.33   
  Tuusulan Uimaseura  53.66                 
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    107          1:00.65   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iisa Lavikainen  2006    101          1:01.83   
  Hyvinkään Uimaseura  1:07.18                 
Sanni Cederqvist  2006    97          1:02.62   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Hanna-Mari Kuisma  2009    86          1:05.02   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Maija Kuisma  2008    74          1:08.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Anniina Jokiniemi  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vlada Guljajeva  2004    406          38.88   
  Hyvinkään Uimaseura  39.13                 
Sonja Salmimies  2004    378          39.81   
  Nurmijärven Uinti  38.55                 
Meea Juntunen  2005    365          40.29   
  Tuusulan Uimaseura  43.55                 
Sini Kaivola  2005    288          43.60   
  Hyvinkään Uimaseura  46.07                 
Vilja Rautell  2004    285          43.73   
  Octopus Lohja  44.37                 
Vilma Saarinen  2004    277          44.15   
  Octopus Lohja  42.77                 
Roosa Tuomola  2005    224          47.36   
  Tuusulan Uimaseura  47.54                 
Elina Syvänne  2004    223          47.45   
  Tuusulan Uimaseura  47.19                 
Verna Haravuori  2004    216          47.96   
  Järvenpään Uintiklubi  50.92                 
10  Venla Hauska  2004    204          48.89   
  Järvenpään Uintiklubi  47.08                 
11  Emmi Silvola  2004    200          49.20   
  Hyvinkään Uimaseura  52.07                 
12  Henna Arenius  2005    115          59.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iida Salonen  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  52.74                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003    628          33.62   
  Gladius Kirkkonummi  33.61                 
Katarina Korpinen  1993    456          37.41   
  Kampuksen Plaani  36.56                 
Hanni Riikonen  2002    362          40.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.40                 
Siiri Välimaa  2002    354          40.71   
  Tuusulan Uimaseura  39.36                 
Peppi-Stiina Ahti  2003    334          41.47   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.34                 
Erin Ekroos  2002    321          42.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.50                 
Edla Wuori  2003    306          42.71   
  Nurmijärven Uinti  43.74                 
Ella Happonen  2003    245          45.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.49                 
Jenni Raittinen  2001    166          52.32   
  Nurmijärven Uinti  54.60                 
10  Heli Havantola  2003    152          53.85   
  Nurmijärven Uinti  53.25                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  15:49 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  16:01   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oiva Koppelmäki  2007    74          1:00.02   
  Hyvinkään Uimaseura  1:02.23                 
Eero Virtanen  2007    49          1:08.84   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Urho Käkelä  2005    191          43.77   
  Tuusulan Uimaseura  45.90                 
Aaron Pirinen  2005    174          45.16   
  Järvenpään Uintiklubi  55.39                 
Kasperi Miettinen  2006    158          46.61   
  Hyvinkään Uimaseura  47.97                 
Emil Ahvonen  2005    146          47.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura  44.15                 
Juho Herva  2005    127          50.12   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joona Jakoaho  2006    124          50.52   
  Hyvinkään Uimaseura  56.71                 
Lauri Virtanen  2005    83          57.79   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aaron Tikkanen  2006    65          1:02.67   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Veikka Leväsalo  2005              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura  54.65                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Yritys  1997    516          31.48   
  Kampuksen Plaani  30.95                 
Henri Koski  2000    464          32.61   
  Gladius Kirkkonummi  30.82                 
Oskari Niemi  2001    325          36.69   
  Hyvinkään Uimaseura  34.81                 
Lenni Kukkonen  2001    320          36.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.61                 
Lauri Cederberg  2003    251          40.02   
  Järvenpään Uintiklubi  43.65                 
Harri Koski  1957    235          40.86   
  Hyvinkään Uimaseura  39.29                 
Heikki Väkeväinen  2002    233          41.01   
  Gladius Kirkkonummi  40.13                 
Sebastian Stenbacka  2002    190          43.87   
  Octopus Lohja  44.37                 
Antti Pesonen  2003    190          43.89   
  Järvenpään Uintiklubi  41.57                 
10  Jesse Lamminen  2002    178          44.82   
  Nurmijärven Uinti  46.13                 
11  Joni Tissari  2002    169          45.59   
  Nurmijärven Uinti                   
Alexander Nyman  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  42.83                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  16:01 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  16:04   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiiu Korhonen  2003    366  34.67        1:16.33   
  Uimaseura Aquila  1:16.09                 
                     
Eevi Peltonen  2004    361  35.57        1:16.68   
  Uimaseura Aquila  1:14.90                 
                     
Viivi Sorri  2003    330  35.52        1:19.00   
  Gladius Kirkkonummi  1:15.87                 
                     
Nessa Järvinen  2004    309  36.43        1:20.70   
  Uimaseura Aquila  1:16.91                 
                     
Helmi Lehtonen  2004    288  36.43        1:22.63   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.79                 
                     
Oona Lehtola  2003    273  38.90        1:24.11   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.90                 
                     
Sara Myller  2003    263  38.92        1:25.13   
  Tuusulan Uimaseura  1:23.23                 
                     
Anna Retva  2003    257  38.38        1:25.87   
  Tuusulan Uimaseura  1:24.71                 
                     
Milla Salminen  2003    256  38.91        1:25.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.52                 
                     
10  Peppi-Stiina Ahti  2003    249  38.33        1:26.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:29.10                 
                     
11  Roosa Pilsari  2003    223  39.68        1:30.05   
  Järvenpään Uintiklubi  1:25.79                 
                     
12  Wunsen Jämsén  2003    213  39.25        1:31.43   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
13  Jeanette Ingberg  2006    180  43.63        1:36.56   
  Octopus Lohja  1:52.50                 
                     
Alisa Hänninen  2003              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Suihkonen  2002    445  32.80        1:11.48   
  Octopus Lohja  1:08.21                 
                     
Nea Reunanen  2001    433  32.99        1:12.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.13                 
                     
Maari Sinivuori  2001    361  34.86        1:16.63   
  Tuusulan Uimaseura  1:14.86                 
                     
Mette Konttila  2001    298  34.39        1:21.75   
  Octopus Lohja  1:18.72                 
                     
 
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Aho  1999    490  32.90        1:09.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  16:04 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  16:08   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Heikkilä  2003    294  32.89        1:12.78   
  Uimaseura Aquila  1:10.59                 
                     
Joonas Maaranen  2004    257  35.61        1:16.11   
  Hyvinkään Uimaseura  1:16.18                 
                     
Oliver Hanhimäki  2003    237  36.52        1:18.20   
  Octopus Lohja  1:24.44                 
                     
Santeri Berggren  2003    215  36.20        1:20.74   
  Octopus Lohja  1:32.98                 
                     
Leevi Kervinen  2003    188  37.73        1:24.51   
  Uimaseura Aquila  1:24.19                 
                     
Joona Saarnio  2004    138  42.09        1:33.71   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Ukko-Pekka Luomala  2004              DNS   
  Järvenpään Uintiklubi  1:23.20                 
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Malmberg  2001    394  31.01        1:06.07   
  Octopus Lohja  1:04.17                 
                     
Aleksi Seger  2001    376  30.88        1:07.07   
  Octopus Lohja  1:07.49                 
                     
Birger Niskanen  2002    236  36.59        1:18.30   
  Tuusulan Uimaseura  1:25.59                 
                     
Pyry Talvitie  2002    210  37.37        1:21.41   
  Gladius Kirkkonummi  1:18.41                 
                     
 
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Vänttinen  1996    547  27.76        59.21   
  Kampuksen Plaani  58.21                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  16:08 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  16:20   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003    622  30.42  1:04.93  1:38.62    2:09.76   
  Gladius Kirkkonummi  2:08.55                 
                     
Alina Antila  2004    473  32.10  1:09.25  1:46.82    2:22.10   
  Nurmijärven Uinti  2:21.81                 
                     
Sonja Salmimies  2004    403  34.42  1:12.64  1:51.75    2:29.88   
  Nurmijärven Uinti  2:28.59                 
                     
Anniina Ahonen  2005    397  34.68  1:15.41  1:54.47    2:30.71   
  Hyvinkään Uimaseura  2:42.41                 
                     
Meea Juntunen  2005    373  35.25  1:16.02  1:56.55    2:33.82   
  Tuusulan Uimaseura  2:50.53                 
                     
Aino Koskelo  2005    373  35.59  1:15.35  1:55.35    2:33.83   
  Nurmijärven Uinti  2:31.95                 
                     
Vlada Guljajeva  2004    368  34.71  1:15.16  1:56.16    2:34.50   
  Hyvinkään Uimaseura  2:39.88                 
                     
Susanna Kuisma  2003    367  35.47  1:15.51  1:55.55    2:34.70   
  Hyvinkään Uimaseura  2:46.89                 
                     
Aada Viitamäki  2003    359  33.91  1:13.75  1:56.18    2:35.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:31.49                 
                     
10  Venla Mäkelä  2003    355  35.19  1:15.36  1:56.61    2:36.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:37.47                 
                     
11  Tiia Kuisma  2003    347  35.26  1:15.95  1:56.74    2:37.59   
  Hyvinkään Uimaseura  2:45.13                 
                     
12  Beata Niskanen  2004    345  36.20  1:16.94  1:57.86    2:37.95   
  Tuusulan Uimaseura  2:38.16                 
                     
13  Elina Syvänne  2004    317  37.10  1:19.35  2:02.43    2:42.47   
  Tuusulan Uimaseura  2:49.69                 
                     
14  Peppi Eskola  2005    292  37.60  1:20.82  2:05.27    2:46.89   
  Gladius Kirkkonummi  2:49.08                 
                     
15  Silja Hieto  2003    290  37.59  1:20.29  2:04.57    2:47.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:45.87                 
                     
16  Helmi Käkelä  2006    289  37.43  1:21.41  2:06.14    2:47.39   
  Tuusulan Uimaseura  2:54.96                 
                     
17  Aino Kunelius  2005    252  38.14  1:22.74  2:08.74    2:55.24   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:56.51                 
                     
18  Veera Viskari  2005    232  40.68  1:27.18  2:14.61    3:00.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:02.26                 
                     
19  Lyydia Leskinen  2005    211  41.90  1:29.91  2:18.67    3:06.05   
  Nurmijärven Uinti  3:14.39                 
                     
Ella Happonen  2003              DNF   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:12.09                 
                     
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Nieminen  2001    468  32.70  1:09.48  1:47.11    2:22.66   
  Hyvinkään Uimaseura  2:29.81                 
                     
Milla Nikkanen  2002    462  32.67  1:09.42  1:46.91    2:23.30   
  Nurmijärven Uinti  2:21.58                 
                     
Sofia Hinkka  2001    446  32.75  1:10.12  1:47.82    2:24.94   
  Tuusulan Uimaseura  2:25.15                 
                     
Siiri Välimaa  2002    431  33.65  1:11.35  1:49.54    2:26.60   
  Tuusulan Uimaseura  2:22.76                 
                     
Siiri Koskinen  2002    417  33.76  1:11.75  1:50.02    2:28.23   
  Tuusulan Uimaseura  2:26.32                 
                     
Saara Sauranen  2002    310  36.74  1:18.76  2:01.51    2:43.57   
  Tuusulan Uimaseura  2:40.31                 
                     
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Virta  1992    564  31.03  1:05.16  1:39.87    2:14.08   
  Kampuksen Plaani  2:08.43                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  16:20 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  16:27   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Rahikainen  2003    437  30.73  1:04.35  1:37.60    2:10.92   
  Tuusulan Uimaseura  2:15.32                 
                     
Pauli Rantamäki  2003    415  30.34  1:04.41  1:39.70    2:13.17   
  Octopus Lohja  2:15.37                 
                     
Alexander Nyman  2004    278  34.64  1:13.50  1:53.59    2:32.08   
  Hyvinkään Uimaseura  2:36.24                 
                     
Jan Byskov  2004    228  37.24  1:19.38  2:02.60    2:42.51   
  Nurmijärven Uinti  2:50.98                 
                     
Verneri Hauska  2003    220  37.37  1:19.97  2:03.28    2:44.36   
  Järvenpään Uintiklubi  2:43.86                 
                     
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Mapei Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Tuomi  2001    362  31.21  1:05.70  1:42.35    2:19.41   
  Hyvinkään Uimaseura  2:22.14                 
                     
Timo Marttinen  2001    316  31.41  1:07.38  1:47.14    2:25.79   
  Hyvinkään Uimaseura  2:28.11                 
                     
Lasse Saarinen  2002    309  32.53  1:09.87  1:48.61    2:26.96   
  Octopus Lohja  2:27.58                 
                     
Heikki Väkeväinen  2002    247  35.01  1:15.42  1:57.75    2:38.28   
  Gladius Kirkkonummi  2:37.01                 
                     
Jesse Lamminen  2002    170  39.04  1:24.67  2:14.48    2:59.03   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Joni Tissari  2002    165  37.28  1:22.62  2:12.54    3:01.12   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  16:27 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  16:32   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    267          39.83   
  Nurmijärven Uinti  40.25                 
Milja Korhonen  2006    233          41.71   
  Nurmijärven Uinti  45.67                 
Heli Kuisma  2006    229          41.90   
  Hyvinkään Uimaseura  42.21                 
Laura Saarela  2006    206          43.41   
  Nurmijärven Uinti                   
Hilla Lehtonen  2007    108          53.83   
  Tuusulan Uimaseura  51.73                 
Hertta Katajisto  2007    78          59.87   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roona Karola  2004    347          36.52   
  Tuusulan Uimaseura  37.55                 
Ella-Maija Syväniemi  2004    344          36.62   
  Gladius Kirkkonummi  37.11                 
Verna Haravuori  2004    272          39.59   
  Järvenpään Uintiklubi  40.14                 
Venla Hauska  2004    233          41.70   
  Järvenpään Uintiklubi  43.61                 
Hilda Mäkelä  2005    199          43.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  51.04                 
Roosa Tuomola  2005    198          43.97   
  Tuusulan Uimaseura  49.23                 
Jinna Kivi  2005    161          47.12   
  Nurmijärven Uinti                   
Iida Salonen  2005    154          47.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura  48.59                 
 
Laji 17, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Nikkanen  2002    510          32.11   
  Nurmijärven Uinti  31.69                 
Aliisa Liukkonen  1999    465          33.12   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.89                 
Vanessa Pönnighaus  1999    456          33.35   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.67                 
Jasmin Kumpulainen  1998    319          37.53   
  Octopus Lohja  35.63                 
Erin Ekroos  2002    293          38.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.30                 
Peppi-Stiina Ahti  2003    288          38.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.90                 
Niini Saxelin  2003    248          40.85   
  Tuusulan Uimaseura  42.16                 
Lotta Laine  2003    245          40.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura  42.80                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  16:32 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  16:34   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 18, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oiva Koppelmäki  2007    72          53.20   
  Hyvinkään Uimaseura  48.23                 
 
Laji 18, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaron Pirinen  2005    193          38.44   
  Järvenpään Uintiklubi  39.49                 
Ahti Halttunen  2006    110          46.26   
  Hyvinkään Uimaseura  43.05                 
Veikka Leväsalo  2005    103          47.35   
  Tuusulan Uimaseura                   
Jesper Dolk  2005    68          54.36   
  Nurmijärven Uinti                   
 
Laji 18, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Cranston  2003    327          32.22   
  Nummelan Kisaajat  37.71                 
Repe Kupila  2001    225          36.48   
  Gladius Kirkkonummi  34.98                 
Miro Moisio  2002    212          37.21   
  Tuusulan Uimaseura  41.79                 
Lauri Cederberg  2003    208          37.46   
  Järvenpään Uintiklubi  39.07                 
Osmo Mäkelä  2004    191          38.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.24                 
Antti Pesonen  2003    142          42.57   
  Järvenpään Uintiklubi  42.60                 
Harri Koski  1957    136          43.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joonas Nieminen  2003    108          46.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura  47.35                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  16:34 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  17:06   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 19, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 2017 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Gladius Naiset    462          2:14.54   
  Gladius Kirkkonummi  2:15.95                 
  Viivi Sorri  2003      34.92        34.92   
  Siiri Einiö  2003      33.52        1:08.44   
  Peppi Eskola  2005      36.70        1:45.14   
  Ella-Maija Syväniemi  2004      29.40        2:14.54   
                     
Nu Naiset 1    458          2:14.93   
  Nurmijärven Uinti  2:15.01                 
  Milla Nikkanen  2002      33.21        33.21   
  Sonja Salmimies  2004      39.33        1:12.54   
  Aino Koskelo  2005      34.54        1:47.08   
  Alina Antila  2004      27.85        2:14.93   
                     
Hyus Naiset    412          2:19.79   
  Hyvinkään Uimaseura  2:19.99                 
  Vlada Guljajeva  2004      37.03        37.03   
  Cinja Åvist  2003      40.32        1:17.35   
  Jenny Nieminen  2001      31.47        1:48.82   
  Anniina Ahonen  2005      30.97        2:19.79   
                     
Hyus N    369          2:24.94   
  Hyvinkään Uimaseura  2:26.85                 
  Claudia Åvist  1997      33.29        33.29   
  Susanna Kuisma  2003      41.43        1:14.72   
  Tiia Kuisma  2003      35.06        1:49.78   
  Sini Kaivola  2005      35.16        2:24.94   
                     
Juk Naiset    360          2:26.19   
  Järvenpään Uintiklubi  2:26.79                 
  Alisa Hänninen  2003      39.22        39.22   
  Roosa Pilsari  2003      40.61        1:19.83   
  Helmi Lehtonen  2004      32.35        1:52.18   
  Venla Hauska  2004      34.01        2:26.19   
                     
Tuus Tytöt 1  1917    313          2:33.20   
  Tuusulan Uimaseura  2:31.52                 
  Elina Syvänne  2004      42.64        42.64   
  Anna Retva  2003      38.86        1:21.50   
  Oona Lehtola  2003      37.62        1:59.12   
  Saara Sauranen  2002      34.08        2:33.20   
                     
Tuus Tytöt 2  2017    282          2:38.57   
  Tuusulan Uimaseura  2:43.06                 
  Helmi Käkelä  2006      42.40        42.40   
  Roosa Tuomola  2005      47.38        1:29.78   
  Beata Niskanen  2004      36.51        2:06.29   
  Meea Juntunen  2005      32.28        2:38.57   
                     
Nu Naiset 3    249          2:45.17   
  Nurmijärven Uinti  2:43.70                 
  Edla Wuori  2003      35.91        35.91   
  Emma Sevenius  2002      53.22        1:29.13   
  Aino Kuusisto  2006      37.54        2:06.67   
  Heli Havantola  2003      38.50        2:45.17   
                     
Hyus T-11  2006    196          2:58.98   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  Heli Kuisma  2006      41.43        41.43   
  Elsa Määttä  2006      51.12        1:32.55   
  Iisa Lavikainen  2006      48.00        2:20.55   
  Emmi Silvola  2004      38.43        2:58.98   
                     
10  Nu Naiset 2    193          2:59.95   
  Nurmijärven Uinti                   
  Jinna Kivi  2005      48.77        48.77   
  Laura Saarela  2006      47.12        1:35.89   
  Milja Korhonen  2006      49.22        2:25.11   
  Lyydia Leskinen  2005      34.84        2:59.95   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  17:06 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  NU Syysuinnit    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Rajamäki, Nurmijärvi    Tulostusaika  17:10   
  Järjestäjä  Nurmijärven Uinti         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 20, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 2017 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nu Miehet 1    455          1:57.67   
  Nurmijärven Uinti  1:58.58                 
  Miro Juvonen  1994      29.55        29.55   
  Aleksi Jolkkonen  1993      31.28        1:00.83   
  Marko Juvonen  1992      28.13        1:28.96   
  Ville-Veikko Katajisto  2002      28.71        1:57.67   
                     
Hyus P-13    335          2:10.31   
  Hyvinkään Uimaseura  2:11.09                 
  Alexander Nyman  2004      37.77        37.77   
  Joonas Maaranen  2004      34.81        1:12.58   
  Akseli Maaranen  2004      30.05        1:42.63   
  Onni Äijälä  2004      27.68        2:10.31   
                     
Gladius Miehet    318          2:12.49   
  Gladius Kirkkonummi  2:10.11                 
  Repe Kupila  2001      35.79        35.79   
  Henri Koski  2000      31.88        1:07.67   
  Pyry Talvitie  2002      33.91        1:41.58   
  Heikki Väkeväinen  2002      30.91        2:12.49   
                     
Tuus Pojat  1917    266          2:20.73   
  Tuusulan Uimaseura  2:23.59                 
  Birger Niskanen  2002      37.76        37.76   
  Juuso Rahikainen  2003      35.44        1:13.20   
  Miro Moisio  2002      33.72        1:46.92   
  Eero Asikainen  2004      33.81        2:20.73   
                     
Hyus M    255          2:22.68   
  Hyvinkään Uimaseura  2:11.97                 
  Timo Marttinen  2001      39.75        39.75   
  Oskari Niemi  2001      37.29        1:17.04   
  Santeri Tuomi  2001      31.20        1:48.24   
  Harri Koski  1957      34.44        2:22.68   
                     
Juk Miehet    211          2:31.99   
  Järvenpään Uintiklubi  2:28.54                 
  Aaron Pirinen  2005      42.07        42.07   
  Joona Saarnio  2004      41.67        1:23.74   
  Aaron Pirinen  2005      37.19        2:00.93   
  Verneri Hauska  2003      31.06        2:31.99   
                     
Hyus P-11    124          3:01.09   
  Hyvinkään Uimaseura  2:55.73                 
  Ahti Halttunen  2006      43.35        43.35   
  Kasperi Miettinen  2006      47.77        1:31.12   
  Joona Jakoaho  2006      46.86        2:17.98   
  Oiva Koppelmäki  2007      43.11        3:01.09   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nurmijärven Uinti  Tulostusaika  17:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare