2020-02-17   07:26:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördagen 11 november 2017 kl. 09.00

Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  11:41   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2017         
 
 
Gren 9, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler 
Sponsor: iKi Assistans 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    30.75  1:05.42  1:41.21    2:17.31   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.75  1:08.07  1:45.56    2:23.18   
Gustav Englund  2001  Malmö Kappsimningsklubb    32.97  1:10.25  1:48.50    2:25.59   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    32.21  1:09.82  1:48.32    2:27.51   
Max Persson  2001  Ystads Simsällskap    32.62  1:09.91  1:49.03    2:28.57   
William Kerman  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.61  1:10.82  1:49.59    2:29.36   
Axel Andrén  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.65  1:12.05  1:52.07    2:32.65   
Gustaf Palmqvist  2001  Simklubben Triton    34.51  1:14.50  1:55.02    2:35.54   
Joaquin Diaz  2001  Malmö Kappsimningsklubb    33.06  1:11.32  1:52.08    2:35.54   
10  Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    33.57  1:12.79  1:53.97    2:36.63   
11  Casper Svärd  2001  Landskrona Simsällskap    33.15  1:13.19  1:57.21    2:40.72   
12  Hugo Leandersson  2002  Simklubben Poseidon    36.04  1:16.61  1:58.73    2:41.22   
13  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    33.56  1:12.83  1:55.31    2:41.31   
14  Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon    35.77  1:16.97  2:00.51    2:45.54   
15  Alexander Kulagowski  2002  Malmö Kappsimningsklubb    36.21  1:18.78  2:02.77    2:46.30   
16  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    36.33  1:17.74  2:02.11    2:46.63   
17  Sebastian Mickelsson  2001  Simklubben Triton    35.76  1:18.36  2:03.14    2:47.41   
18  Fredrik Nilsson  2002  Simklubben Triton    36.67  1:19.18  2:03.58    2:48.61   
19  David Elfvin  2002  Simklubben Ran    35.85  1:18.50  2:04.88    2:54.08   
20  Philip Primetta  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    38.16  1:23.14  2:09.62    2:56.12   
21  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    38.94  1:24.20  2:10.67    2:58.87   
22  Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    41.28  1:26.93  2:15.02    3:02.08   
23  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    39.58  1:26.23  2:14.20    3:02.56   
24  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    36.81  1:23.28  2:15.66    3:06.67   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner