2017-09-20   23:45:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for MadWave Challenge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:29   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer Åben, Finaler 
Sponsor: Svømmespecialisten 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Mikkelsen  2000    624  30.69  1:06.78  1:48.79    2:22.59   
  Hvidovre Svømme Klub  2:22.40                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    588  33.21  1:11.20  1:52.61    2:25.38   
  Roskilde Svømning  2:26.68                 
                     
Cecilie Wiuff  2000    563  30.18  1:08.41  1:53.56    2:27.56   
  Herlev Svømning  2:25.45                 
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003    551  31.84  1:11.18  1:52.54    2:28.57   
  Herlev Svømning  2:30.94                 
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    551  30.99  1:09.90  1:54.30    2:28.58   
  Roskilde Svømning  2:24.55                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    545  31.99  1:12.29  1:55.41    2:29.10   
  Hvidovre Svømme Klub  2:27.03                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    532  33.79  1:11.75  1:57.06    2:30.34   
  Roskilde Svømning  2:29.51                 
                     
Helena Berg Wenk  2000    511  31.82  1:11.77  1:56.57    2:32.36   
  Roskilde Svømning  2:40.00                 
                     
Sarah Missing  2001    504  31.15  1:12.27  1:58.05    2:33.08   
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.29                 
                     
10  Cecilie Elkjær  2001    465  30.57  1:07.03  1:57.06    2:37.27   
  Hvidovre Svømme Klub  2:37.30                 
                     
11  Ida T Mose  2002    461  32.38  1:13.30  2:00.88    2:37.65   
  Herlev Svømning  2:29.31                 
                     
12  Alberte Fie Petersen  2002    458  33.04  1:13.67  2:02.16    2:37.98   
  Roskilde Svømning  2:37.55                 
                     
13  Nicoline Huusfelt  2000    353  34.97  1:18.65  2:11.24    2:52.42   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:08.55                 
                     
14  Sofie Bak  2003    329  39.32  1:24.96  2:12.85    2:56.47   
  Hvidovre Svømme Klub  2:43.54                 
                     
15  Mathilde Laustsen  2003    308  37.32  1:26.58  2:20.33    3:00.34   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:08.99                 
                     
16  Ida Lund Järund  2003    301  39.83  1:25.95  2:20.67    3:01.66   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:04.39                 
                     
17  Emmanuella Nygaard  2003    251  40.66  1:29.19  2:28.74    3:13.00   
  Herlev Svømning  3:16.63                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:29 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:29   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer Åben, Finaler 
Sponsor: Byernes Varme & Sanitet 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    570  27.06  58.45  1:39.00    2:12.16   
  Herlev Svømning  2:10.18                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    488  28.79  1:05.82  1:47.09    2:19.18   
  Hvidovre Svømme Klub  2:16.25                 
                     
Laurits Kenskov  2001    486  28.06  1:04.22  1:49.17    2:19.35   
  Herlev Svømning  2:23.77                 
                     
Anders Engtorp Olesen  1999    468  30.27  1:06.61  1:48.88    2:21.14   
  Roskilde Svømning  2:15.38                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    454  29.20  1:05.79  1:49.02    2:22.55   
  Hvidovre Svømme Klub  2:22.20                 
                     
Alexander Tullberg  2003    448  31.19  1:09.56  1:52.07    2:23.19   
  Sigma Swim  2:25.25                 
                     
Mads Lind  2002    440  30.44  1:08.32  1:50.92    2:24.03   
  Hvidovre Svømme Klub  2:27.75                 
                     
Emil Blomgaard  1999    426  31.32  1:10.37  1:53.46    2:25.60   
  Roskilde Svømning  2:25.69                 
                     
Mikkel Møller-Jensen  1995    425  29.86  1:07.92  1:52.00    2:25.70   
  Hvidovre Svømme Klub  2:20.85                 
                     
10  Nicolai Wiuff  2002    423  29.86  1:08.52  1:51.58    2:25.98   
  Herlev Svømning  2:25.04                 
                     
11  Christoffer Rekling  2003    421  31.37  1:08.77  1:52.94    2:26.27   
  Sigma Swim  2:25.34                 
                     
12  Christian Boutrup  2003    406  32.86  1:11.09  1:54.34    2:27.96   
  Sigma Swim                   
                     
13  Frederik Kongstad Hansen  2001    374  32.07  1:11.38  1:57.71    2:32.06   
  Haslev Svømmeklub  2:27.89                 
                     
14  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    373  31.76  1:11.23  1:57.83    2:32.20   
  Roskilde Svømning  2:39.51                 
                     
15  Viktor Eibye  2001    371  31.65  1:14.03  1:57.13    2:32.55   
  Haslev Svømmeklub  2:35.01                 
                     
16  Mathias Parkhøi  2003    337  34.28  1:17.14  2:03.22    2:37.44   
  Hvidovre Svømme Klub  2:41.82                 
                     
17  Nicholas Svane  2002    310  35.63  1:17.37  2:04.84    2:41.83   
  Sigma Swim  2:43.34                 
                     
18  Xander Pontoppidan  2003    302  34.79  1:15.64  2:04.41    2:43.38   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
19  Jakob Legaard  2003    287  38.54  1:19.76  2:07.20    2:46.05   
  Sigma Swim  2:40.90                 
                     
20  Frederik Bach Mindested  2003    283  35.64  1:19.18  2:08.89    2:46.96   
  Sigma Swim  2:42.66                 
                     
21  Peter Holm  2003    281  35.40  1:18.90  2:07.91    2:47.21   
  Herlev Svømning  2:52.53                 
                     
22  Kasper Kusk  2003    189  42.70  1:31.20  2:29.85    3:10.95   
  Hvidovre Svømme Klub  3:13.01                 
                     
Anders Skousen  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  2:24.99                 
                     
Oliver Breuner  2002              DNS   
  Roskilde Svømning  2:41.05                 
                     
Albert U. Thystrup  2003              DSQ  afsluttet ryg på mav 
  Haslev Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:29 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:29   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 3, 200m Medley Damer 2004, Finaler 
Sponsor: Smørmanden 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kajsa G. Christensen  2004    461  32.90  1:13.60  2:01.58    2:37.69   
  Sigma Swim  2:39.96                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    450  36.00  1:16.29  2:03.34    2:39.02   
  Sigma Swim  2:39.06                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    445  33.83  1:16.34  2:04.35    2:39.55   
  Hvidovre Svømme Klub  2:39.51                 
                     
Luna Trojlsgaard  2004    395  34.39  1:16.17  2:06.57    2:46.00   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:49.10                 
                     
Camille Nørby  2004    387  36.09  1:20.49  2:06.36    2:47.13   
  Sigma Swim  2:43.33                 
                     
Anja Xin Andersen  2004    362  35.94  1:19.58  2:09.12    2:50.89   
  Herlev Svømning  2:55.63                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    334  38.37  1:20.99  2:13.99    2:55.54   
  Hvidovre Svømme Klub  3:04.27                 
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004    325  39.70  1:26.30  2:17.19    2:57.09   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:08.51                 
                     
Nicoline Hansen  2004    202  43.45  1:33.85  2:38.90    3:27.44   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Laura Bjerregaard Withen  2004              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:29 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:29   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 4, 200m Medley Herrer 2004, Finaler 
Sponsor: Romas Pizza 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Vergereau  2004    361  32.79  1:10.96  1:58.33    2:33.92   
  Sigma Swim  2:39.80                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004    357  33.47  1:12.16  1:59.62    2:34.53   
  Herlev Svømning  2:37.99                 
                     
Mathias Lindgaard  2004    321  33.90  1:17.41  2:04.24    2:40.08   
  Herlev Svømning  2:41.95                 
                     
Villads Arfelt  2004    300  38.95  1:22.45  2:07.26    2:43.61   
  Sigma Swim  2:49.04                 
                     
Mads Liechti  2004    293  36.10  1:19.72  2:06.91    2:45.05   
  Sigma Swim  2:49.07                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    291  37.30  1:19.30  2:08.99    2:45.37   
  Hvidovre Svømme Klub  2:51.95                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    278  36.20  1:19.28  2:08.73    2:47.83   
  Hvidovre Svømme Klub  2:46.26                 
                     
William Leander Agerskov  2004    214  44.32  1:28.45  2:24.52    3:03.02   
  Sigma Swim  3:07.00                 
                     
Bertram T. Aunsholm  2004    213  41.20  1:27.85  2:22.16    3:03.42   
  Hvidovre Svømme Klub  3:26.93                 
                     
10  Jonas P. Dahrup  2004    199  40.47  1:26.49  2:24.91    3:07.64   
  Haslev Svømmeklub  3:04.55                 
                     
11  Villads Lund Larsen  2004    147  51.90  1:44.68  2:44.30    3:27.68   
  Hvidovre Svømme Klub  3:58.11                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:29 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:29   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer 2005, Finaler 
Sponsor: Nordic Catering + Elsec 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005    423  36.05  1:16.61  2:05.25    2:42.28   
  Herlev Svømning  2:45.69                 
                     
Caroline Sofie Aagaard  2005    368  36.20  1:17.90  2:11.07    2:50.00   
  Sigma Swim  2:56.15                 
                     
Catrine Porsdal  2005    318  39.59  1:24.63  2:16.17    2:58.45   
  Sigma Swim  3:16.85                 
                     
Signe Eie  2005    314  39.07  1:23.19  2:19.82    2:59.19   
  Herlev Svømning  3:04.00                 
                     
Petrine R. E. Sørensen  2005    308  35.31  1:19.42  2:20.79    3:00.43   
  Haslev Svømmeklub  3:03.00                 
                     
Lærke Møller  2005    302  41.81  1:27.34  2:20.06    3:01.52   
  Haslev Svømmeklub  3:04.53                 
                     
Mikkeline Timmerman  2005    286  40.16  1:29.03  2:24.64    3:04.93   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Camilla Porsdal  2005    268  47.39  1:31.59  2:27.44    3:08.89   
  Sigma Swim  3:04.14                 
                     
Isabella Ludvigsen  2005    263  41.57  1:28.84  2:24.43    3:10.12   
  Sigma Swim  3:09.61                 
                     
10  Lærke Dann-Nielsen  2005    260  44.11  1:29.74  2:26.86    3:10.85   
  Hvidovre Svømme Klub  3:08.78                 
                     
11  Kaja Waag Kallesøe  2005    253  42.11  1:31.35  2:28.18    3:12.64   
  Herlev Svømning  3:07.49                 
                     
12  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    251  45.33  1:35.95  2:29.44    3:13.11   
  Hvidovre Svømme Klub  3:14.81                 
                     
13  Amalie Henriksen  2005    228  45.62  1:37.05  2:37.50    3:19.43   
  Hvidovre Svømme Klub  3:31.60                 
                     
Josefine Nielsen  2005              DSQ  ej sam berør, 150m 
  Frederiksværk Svømmeklub  3:15.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:29 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 6, 200m Medley Herrer 2005, Finaler 
Sponsor: Elsec 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Kruse Enemærke  2005    251  37.22  1:22.47  2:12.92    2:53.72   
  Herlev Svømning  2:52.66                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    247  39.42  1:23.31  2:16.67    2:54.50   
  Herlev Svømning  2:51.78                 
                     
Christopher Vejlbo Hansen  2005    247  38.26  1:21.15  2:14.22    2:54.53   
  Haslev Svømmeklub  3:07.20                 
                     
Anton Rytter Bech  2005    226  38.44  1:25.28  2:21.45    2:59.90   
  Hvidovre Svømme Klub  3:07.32                 
                     
Mathias Toft Cortsen  2005              DSQ  ej sam berør, 125m 
  Herlev Svømning  3:26.27                 
                     
Tobias Bjørnsteen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Syd  3:05.55                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 7, 100m Bryst Damer Åben, Finaler 
Sponsor: Lucca + Kims Kram 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    554  35.86        1:15.90   
  Hvidovre Svømme Klub  1:16.22                 
                     
Celine Termark Brock  2000    537  35.88        1:16.72   
  Herlev Svømning  1:13.98                 
                     
Ida Jensdottir Fremming  2002    530  36.49        1:17.04   
  Herlev Svømning  1:16.84                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    524  36.10        1:17.31   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.24                 
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003    514  36.90        1:17.82   
  Herlev Svømning  1:20.10                 
                     
Silke Larsen  2003    500  37.50        1:18.53   
  Roskilde Svømning  1:19.92                 
                     
Sofie Boesgaard Weber  2002    408  39.37        1:24.06   
  Herlev Svømning  1:20.81                 
                     
Sofie Bak  2003    407  38.94        1:24.09   
  Hvidovre Svømme Klub  1:19.57                 
                     
Sarah Missing  2001    404  40.31        1:24.33   
  Hvidovre Svømme Klub  1:20.75                 
                     
10  Ida Oest  2003    346  41.73        1:28.82   
  Herlev Svømning  1:28.05                 
                     
11  Thea Jacobsen  2003    341  42.46        1:29.24   
  Herlev Svømning  1:26.93                 
                     
12  Asta H Jensen  2000    340  42.36        1:29.28   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:35.02                 
                     
13  Sofie Nielsen  2003    261  44.14        1:37.54   
  Haslev Svømmeklub  1:36.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 8, 100m Bryst Herrer Åben, Finaler 
Sponsor: Byernes Varme & Sanitet 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Bendix Beiter  2001    480  32.94        1:11.02   
  Herlev Svømning  1:14.05                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003    465  34.07        1:11.76   
  Sigma Swim  1:12.13                 
                     
Mads Haugård Hansen  2000    446  33.78        1:12.76   
  Hvidovre Svømme Klub  1:12.78                 
                     
Luccas Dam Brenner  2001    411  34.55        1:14.78   
  Herlev Svømning  1:18.89                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    378  35.52        1:16.88   
  Hvidovre Svømme Klub  1:19.54                 
                     
Mads Lind  2002    368  36.54        1:17.55   
  Hvidovre Svømme Klub  1:16.62                 
                     
Viktor Eibye  2001    361  36.29        1:18.03   
  Haslev Svømmeklub  1:17.75                 
                     
Mikkel Møller-Jensen  1995    351  37.21        1:18.82   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.47                 
                     
Oscar Cleemann  2003    347  36.20        1:19.07   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.69                 
                     
10  Noel Sander Vestergaard  2003    324  37.92        1:20.91   
  Haslev Svømmeklub  1:22.62                 
                     
11  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    321  38.72        1:21.16   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:21.84                 
                     
12  Daniel Didriksen  2002    305  38.68        1:22.55   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:27.23                 
                     
13  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    299  39.10        1:23.11   
  Roskilde Svømning  1:21.33                 
                     
14  Frederik Bach Mindested  2003    281  39.45        1:24.89   
  Sigma Swim  1:23.46                 
                     
15  Peter Holm  2003    269  41.15        1:26.07   
  Herlev Svømning  1:28.49                 
                     
16  Jakob Legaard  2003    265  40.86        1:26.57   
  Sigma Swim  1:26.31                 
                     
17  Nicholas Svane  2002    264  41.25        1:26.63   
  Sigma Swim  1:27.75                 
                     
18  Jonathan Resting Krontoft  2002    51  1:06.82        2:29.15   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:24.11                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:01   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 9, 100m Bryst Damer 2004, Finaler 
Sponsor: Svømmespecialisten 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Stoltz  2004    491  37.24        1:19.01   
  Sigma Swim  1:20.14                 
                     
Signe Krag Andersen  2004    438  37.80        1:22.06   
  Sigma Swim  1:20.97                 
                     
Camille Nørby  2004    435  38.75        1:22.30   
  Sigma Swim  1:21.57                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    420  39.59        1:23.25   
  Hvidovre Svømme Klub  1:23.97                 
                     
Anja Xin Andersen  2004    377  40.64        1:26.31   
  Herlev Svømning  1:30.25                 
                     
Frida Hvirring Kragh  2004    329  41.41        1:30.27   
  Hvidovre Svømme Klub  1:34.96                 
                     
Nynne Jakobsen  2004    313  43.38        1:31.79   
  Haslev Svømmeklub  1:32.68                 
                     
Anna Lind Petersen  2004    301  42.59        1:32.97   
  Haslev Svømmeklub  1:48.55                 
                     
Laura Sonne Steen  2004    226  48.14        1:42.37   
  Hvidovre Svømme Klub  1:51.17                 
                     
10  Simone Aurdl Holmberg  2004    117  57.98        2:07.27   
  Herlev Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:01 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 10, 100m Bryst Herrer 2004, Finaler 
Sponsor: Byernes Varme & Sanitet 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Arfelt  2004    316  39.27        1:21.56   
  Sigma Swim  1:24.04                 
                     
Mads Liechti  2004    316  39.11        1:21.63   
  Sigma Swim  1:21.77                 
                     
Mathias Lindgaard  2004    282  40.50        1:24.77   
  Herlev Svømning  1:27.47                 
                     
Mads Naver  2004    271  40.51        1:25.86   
  Sigma Swim  1:28.19                 
                     
William Ølshøj  2004    250  41.61        1:28.16   
  Sigma Swim  1:35.34                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    221  43.20        1:31.97   
  Hvidovre Svømme Klub  1:34.04                 
                     
Jonathan Beck  2004    219  43.33        1:32.18   
  Sigma Swim  1:35.71                 
                     
Laurits Tnøfner  2004    114  47.89        1:54.52   
  Haslev Svømmeklub  1:58.20                 
                     
Holger Flytkjær-Hansen  2004              DSQ  1 hånd i vend, 75m 
  Haslev Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 11, 100m Bryst Damer 2005, Finaler 
Sponsor: Home Max Mardorf + Elsec 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    438  38.64        1:22.08   
  Herlev Svømning  1:25.61                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005    398  40.62        1:24.77   
  Sigma Swim  1:27.88                 
                     
Nikoline R. Amstrup  2005    350  42.21        1:28.43   
  Sigma Swim  1:32.32                 
                     
Ida-Marie Nørgaard  2005    338  41.62        1:29.46   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:31.03                 
                     
Sisse Berg Olesen  2005    271  44.11        1:36.25   
  Haslev Svømmeklub  2:00.56                 
                     
Isabella Ludvigsen  2005    240  46.39        1:40.32   
  Sigma Swim  1:39.41                 
                     
Camilla Porsdal  2005    223  48.84        1:42.70   
  Sigma Swim  1:44.81                 
                     
Mathilde Hjort Lodstrup  2005    221  46.87        1:43.03   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Kaja Waag Kallesøe  2005    218  48.55        1:43.47   
  Herlev Svømning  1:41.08                 
                     
10  Frida Karoline Ikkala  2005    153  53.41        1:56.42   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:51.41                 
                     
11  Emma Margrethe Audelin  2005    125  58.83        2:04.55   
  Herlev Svømning                   
                     
12  Nanna Holmegaard Larsen  2005    116  59.18        2:07.51   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 12, 100m Bryst Herrer 2005, Finaler 
Sponsor: Smørmanden 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Kruse Enemærke  2005    217  42.83        1:32.45   
  Herlev Svømning  1:30.45                 
                     
Lucas Wernberg  2005    73  1:00.94        2:12.59   
  Herlev Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 13, 100m Fri Damer Åben, Finaler 
Sponsor: Steen Ørskov Konservativ 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rebecca Heyliger  1992    643  27.91        58.98   
  Hvidovre Svømme Klub  58.77                 
                     
Cecilie Wiuff  2000    607  28.96        1:00.11   
  Herlev Svømning  58.11                 
                     
Sarah Missing  2001    606  29.35        1:00.15   
  Hvidovre Svømme Klub  57.38                 
                     
Kaja Aunstrup  1998    605  29.42        1:00.19   
  Frederiksværk Svømmeklub  59.65                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    603  29.16        1:00.25   
  Roskilde Svømning  1:03.91                 
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    572  29.80        1:01.31   
  Roskilde Svømning  1:01.76                 
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003    562  29.60        1:01.67   
  Herlev Svømning  1:02.95                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    552  29.76        1:02.04   
  Hvidovre Svømme Klub  59.95                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    548  30.31        1:02.19   
  Hvidovre Svømme Klub  1:01.67                 
                     
10  Mie Bidsted Hansen  2003    543  30.29        1:02.38   
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.47                 
                     
11  Cecilie Elkjær  2001    519  29.99        1:03.32   
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.57                 
                     
12  Anna Aavang Brendstrup  2000    515  30.53        1:03.51   
  Roskilde Svømning  1:02.45                 
                     
13  Alberte M Hansen  2000    494  30.70        1:04.37   
  Herlev Svømning  1:02.95                 
                     
14  Helena Berg Wenk  2000    486  31.03        1:04.71   
  Roskilde Svømning  1:04.00                 
                     
15  Thea F. Johansen  2003    476  31.03        1:05.19   
  Herlev Svømning  1:04.51                 
                     
16  Nicole Jensen  1996    475  30.52        1:05.22   
  Haslev Svømmeklub  1:03.72                 
                     
17  Sofie Nielsen  2003    471  30.72        1:05.39   
  Haslev Svømmeklub  1:03.67                 
                     
18  Ida Hebeltoft  2003    469  31.53        1:05.49   
  Herlev Svømning  1:04.38                 
                     
19  Emma Enevoldsen  2003    448  31.94        1:06.49   
  Roskilde Svømning  1:07.20                 
                     
20  Silke Mehr  2000    425  32.11        1:07.68   
  Roskilde Svømning  1:05.82                 
                     
21  Mathilde Laustsen  2003    402  33.07        1:08.98   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:10.24                 
                     
22  Nicoline Huusfelt  2000    399  32.80        1:09.14   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:07.85                 
                     
23  Ida Lund Järund  2003    398  33.14        1:09.21   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:10.39                 
                     
24  Clara Kongsfelt  2003    393  32.89        1:09.46   
  Herlev Svømning  1:09.89                 
                     
25  Sofie Bak  2003    355  33.27        1:11.86   
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.60                 
                     
26  Ida Oest  2003    314  34.92        1:14.85   
  Herlev Svømning  1:13.34                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:25   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 14, 100m Fri Herrer Åben, Finaler 
Sponsor: Nordic Catering 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997    626  25.10        52.52   
  Hvidovre Svømme Klub  52.08                 
                     
Felix Lund  2001    622  25.00        52.63   
  Herlev Svømning  53.84                 
                     
Nicklas Östman Pedersen  2002    561  25.83        54.47   
  Herlev Svømning  54.84                 
                     
Laurits Kenskov  2001    559  25.77        54.55   
  Herlev Svømning  57.42                 
                     
Tobias Dan Hansen  2002    549  26.49        54.87   
  Herlev Svømning  54.97                 
                     
Mikkel Samsøe Borch  1997    548  26.09        54.91   
  Hvidovre Svømme Klub  53.45                 
                     
Emil Blomgaard  1999    500  27.06        56.61   
  Roskilde Svømning  56.27                 
                     
Alexander Tullberg  2003    496  27.24        56.77   
  Sigma Swim  56.94                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    478  27.66        57.47   
  Hvidovre Svømme Klub  57.28                 
                     
10  Mads Haugård Hansen  2000    477  27.56        57.51   
  Hvidovre Svømme Klub  58.50                 
                     
11  Anders Skousen  2002    470  27.96        57.80   
  Hvidovre Svømme Klub  57.66                 
                     
12  Christoffer Rekling  2003    441  28.78        59.02   
  Sigma Swim  59.86                 
                     
13  Mads Lind  2002    440  28.36        59.08   
  Hvidovre Svømme Klub  58.51                 
                     
14  Mikkel Møller-Jensen  1995    433  28.67        59.38   
  Hvidovre Svømme Klub  57.23                 
                     
15  Frederik Kongstad Hansen  2001    426  27.94        59.70   
  Haslev Svømmeklub  58.28                 
                     
16  Viktor Eibye  2001    409  28.83        1:00.51   
  Haslev Svømmeklub  1:00.20                 
                     
17  Oscar Cleemann  2003    408  29.10        1:00.57   
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.21                 
                     
18  Daniel Garne Larsen  2003    407  29.53        1:00.64   
  Sigma Swim  1:01.34                 
                     
19  Nicolai Wiuff  2002    395  28.85        1:01.24   
  Herlev Svømning  59.19                 
                     
20  Christian Boutrup  2003    384  29.82        1:01.79   
  Sigma Swim  1:01.58                 
                     
20  Nicklas Taylor  2002    384  29.57        1:01.79   
  Sigma Swim  1:00.95                 
                     
22  Mathias Jelshøj  2001    376  29.59        1:02.26   
  Herlev Svømning  1:03.07                 
                     
23  Mathias Parkhøi  2003    352  31.44        1:03.62   
  Hvidovre Svømme Klub  1:10.90                 
                     
24  Noel Sander Vestergaard  2003    351  30.77        1:03.69   
  Haslev Svømmeklub  1:04.73                 
                     
25  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    351  30.35        1:03.70   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:03.81                 
                     
26  Xander Pontoppidan  2003    350  30.57        1:03.74   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.04                 
                     
27  Nicholas Svane  2002    302  31.90        1:06.95   
  Sigma Swim  1:05.57                 
                     
28  Peter Holm  2003    287  32.37        1:08.08   
  Herlev Svømning  1:10.39                 
                     
29  Frederik Bach Mindested  2003    284  31.91        1:08.36   
  Sigma Swim  1:07.81                 
                     
30  Albert U. Thystrup  2003    228  34.50        1:13.47   
  Haslev Svømmeklub  1:15.04                 
                     
31  Jonathan Resting Krontoft  2002    130  41.17        1:28.62   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:22.43                 
                     
Oliver Breuner  2002              DNS   
  Roskilde Svømning  59.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:25 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 15, 100m Fri Damer 2004, Finaler 
Sponsor: Kims Kram 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Krag Andersen  2004    465  31.63        1:05.68   
  Sigma Swim  1:05.49                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    465  31.85        1:05.69   
  Sigma Swim  1:05.70                 
                     
Emma Stoltz  2004    448  32.01        1:06.53   
  Sigma Swim  1:07.13                 
                     
Luna Trojlsgaard  2004    440  32.12        1:06.91   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:07.40                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    422  32.93        1:07.85   
  Sigma Swim  1:10.45                 
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004    367  34.36        1:11.09   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:12.67                 
                     
Anna Lind Petersen  2004    357  33.93        1:11.74   
  Haslev Svømmeklub  1:14.42                 
                     
Nynne Jakobsen  2004    345  34.69        1:12.54   
  Haslev Svømmeklub  1:12.61                 
                     
Frida Hvirring Kragh  2004    330  35.06        1:13.60   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.63                 
                     
10  Laura Sonne Steen  2004    277  37.26        1:18.08   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.39                 
                     
11  Nicoline Hansen  2004    272  35.86        1:18.50   
  Haslev Svømmeklub  1:16.29                 
                     
Laura Bjerregaard Withen  2004              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:19.83                 
                     
Simone Aurdl Holmberg  2004              DNS   
  Herlev Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 16, 100m Fri Herrer 2004, Finaler 
Sponsor: Elsec 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Vergereau  2004    381  29.58        1:01.98   
  Sigma Swim  1:02.38                 
                     
Gabriel Elmedyb  2004    370  30.03        1:02.58   
  Herlev Svømning  1:02.69                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    336  30.57        1:04.64   
  Hvidovre Svømme Klub  1:04.68                 
                     
Holger Flytkjær-Hansen  2004    327  31.05        1:05.18   
  Haslev Svømmeklub  1:04.75                 
                     
William Ølshøj  2004    323  30.66        1:05.45   
  Sigma Swim  1:06.26                 
                     
Jonathan Beck  2004    318  31.87        1:05.78   
  Sigma Swim  1:06.32                 
                     
Mads Liechti  2004    302  31.67        1:06.96   
  Sigma Swim  1:09.56                 
                     
Villads Arfelt  2004    267  34.18        1:09.77   
  Sigma Swim  1:12.94                 
                     
Mads Naver  2004    253  34.55        1:11.03   
  Sigma Swim  1:13.54                 
                     
10  William Leander Agerskov  2004    231  35.36        1:13.16   
  Sigma Swim  1:16.25                 
                     
11  Jonas P. Dahrup  2004    221  35.57        1:14.28   
  Haslev Svømmeklub  1:17.67                 
                     
12  Bertram T. Aunsholm  2004    219  35.38        1:14.50   
  Hvidovre Svømme Klub  1:14.58                 
                     
13  Alexander Asmussen  2004    189  36.68        1:18.30   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:15.22                 
                     
14  Villads Lund Larsen  2004    171  39.05        1:20.82   
  Hvidovre Svømme Klub  1:20.33                 
                     
Laurits Tnøfner  2004              DNS   
  Haslev Svømmeklub  1:29.41                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 17, 100m Fri Damer 2005, Finaler 
Sponsor: Svømmespecialisten 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005    455  31.83        1:06.15   
  Herlev Svømning  1:06.94                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005    417  33.53        1:08.14   
  Sigma Swim  1:09.19                 
                     
Petrine R. E. Sørensen  2005    411  32.80        1:08.43   
  Haslev Svømmeklub  1:09.43                 
                     
Caroline Sofie Aagaard  2005    394  33.74        1:09.40   
  Sigma Swim  1:09.99                 
                     
Amalie Jensen  2005    390  33.72        1:09.67   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.00                 
                     
Mikkeline Timmerman  2005    376  33.48        1:10.48   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.14                 
                     
Mathilde Friis Autzen  2005    366  33.92        1:11.13   
  Sigma Swim  1:15.44                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    355  35.66        1:11.86   
  Hvidovre Svømme Klub  1:14.47                 
                     
Signe Eie  2005    353  34.41        1:11.99   
  Herlev Svømning  1:12.33                 
                     
10  Nikoline R. Amstrup  2005    338  35.14        1:13.02   
  Sigma Swim  1:14.45                 
                     
11  Lærke Møller  2005    318  36.03        1:14.54   
  Haslev Svømmeklub  1:23.20                 
                     
12  Mathilde Hjort Lodstrup  2005    283  37.00        1:17.53   
  Haslev Svømmeklub  1:20.65                 
                     
13  Catrine Porsdal  2005    280  37.17        1:17.80   
  Sigma Swim  1:20.21                 
                     
14  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    268  37.81        1:18.89   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.32                 
                     
15  Amalie Henriksen  2005    251  38.95        1:20.65   
  Hvidovre Svømme Klub  1:21.20                 
                     
16  Kaja Waag Kallesøe  2005    248  37.58        1:20.97   
  Herlev Svømning  1:16.06                 
                     
17  Isabella Ludvigsen  2005    244  38.13        1:21.37   
  Sigma Swim  1:26.97                 
                     
18  Josefine Nielsen  2005    244  38.68        1:21.39   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:19.26                 
                     
19  Frida Karoline Ikkala  2005    152  43.52        1:35.21   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:31.23                 
                     
20  Emma Margrethe Audelin  2005    139  46.40        1:38.21   
  Herlev Svømning                   
                     
21  Nanna Holmegaard Larsen  2005    91  51.67        1:52.94   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:04.58                 
                     
Sisse Berg Olesen  2005              DNS   
  Haslev Svømmeklub  1:15.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 18, 100m Fri Herrer 2005, Finaler 
Sponsor: Byernes Varme & Sanitet 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Bayer Christensen  2005    292  32.51        1:07.69   
  Herlev Svømning  1:06.89                 
                     
Tobias Bjørnsteen  2005    287  32.71        1:08.06   
  Svømmeklubben Syd  1:07.59                 
                     
Christopher Vejlbo Hansen  2005    281  33.26        1:08.55   
  Haslev Svømmeklub  1:08.78                 
                     
Anton Rytter Bech  2005    254  33.60        1:10.92   
  Hvidovre Svømme Klub  1:13.02                 
                     
Mathias Toft Cortsen  2005    145  38.89        1:25.42   
  Herlev Svømning  1:24.35                 
                     
Oliver Shawn Nielsen  2005    100  42.00        1:36.72   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Lucas Wernberg  2005    92  45.80        1:39.34   
  Herlev Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:53 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:03   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 19, 4X100m Medley D 04-05, Finaler 
Sponsor: Kims Kram + Smørmanden 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Herlev Piger  2004    362          5:15.85   
  Herlev Svømning  5:00.00                 
  Josephine Thomsen  2005      37.77  1:17.65      1:17.65   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      38.85  1:23.32      2:40.97   
  Anja Xin Andersen  2004      37.01  1:23.64      4:04.61   
  Signe Eie  2005      33.65  1:11.24      5:15.85   
                     
Hvidover Piger 1  2004    334          5:24.47   
  Hvidovre Svømme Klub  5:05.11                 
  Nanna Udby Laugesen  2004      37.97  1:17.96      1:17.96   
  Anna Marie Nielsen  2004      38.50  1:22.54      2:40.50   
  Mikkeline Timmerman  2005      42.70  1:35.21      4:15.71   
  Amalie Jensen  2005      33.28  1:08.76      5:24.47   
                     
Stålpiger 1 Fr.værk  2004    308          5:33.14   
  Frederiksværk Svømmeklub  5:32.00                 
  Josefine Nielsen  2005      42.23  1:26.51      1:26.51   
  Ida-Marie Nørgaard  2005      43.47  1:33.23      2:59.74   
  Luna Trojlsgaard  2004      37.08  1:20.80      4:20.54   
  Maja Hallberg Langkilde  2004      34.29  1:12.60      5:33.14   
                     
Hvidover Piger 2  2004    235          6:04.69   
  Hvidovre Svømme Klub  5:10.22                 
  Lærke Dann-Nielsen  2005      41.04  1:23.84      1:23.84   
  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005      47.74  1:41.18      3:05.02   
  Laura Sonne Steen  2004      43.54  1:38.45      4:43.47   
  Amalie Henriksen  2005      38.01  1:21.22      6:04.69   
                     
Hvidover Piger 3  2004              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  5:20.33                 
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:03 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 20, 4X100m Medley H 03-05, Finaler 
Sponsor: Nordic Catering + SwimDad 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hvidover Drenge 1  2004    303          4:56.41   
  Hvidovre Svømme Klub  5:00.11                 
  Oscar Cleemann  2003      31.88  1:05.92      1:05.92   
  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      40.54  1:27.56      2:33.48   
  Mathias Parkhøi  2003      35.75  1:16.94      3:50.42   
  Xander Pontoppidan  2003      31.08  1:05.99      4:56.41   
                     
Herlev Drenge  2004    255          5:13.88   
  Herlev Svømning  4:50.00                 
  Peter Holm  2003      39.92  1:22.11      1:22.11   
  Emil Kruse Enemærke  2005      44.84  1:36.20      2:58.31   
  Mathias Lindgaard  2004      33.65  1:12.87      4:11.18   
  Gabriel Elmedyb  2004      29.66  1:02.70      5:13.88   
                     
Hvidover Drenge 2  2004    208          5:36.08   
  Hvidovre Svømme Klub  5:05.23                 
  Bertram T. Aunsholm  2004      42.66  1:28.22      1:28.22   
  Marius Kjær Hoelgaard  2004      42.19  1:29.70      2:57.92   
  Kasper Kusk  2003      40.41  1:28.48      4:26.40   
  Anton Rytter Bech  2005      33.05  1:09.68      5:36.08   
                     
Hvidover Drenge 3  2004              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  5:12.34                 
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:09 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:45   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 21, 400m Fri Damer Åben, Finaler 
Sponsor: Elsec + Romas Pizza 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    698  1:04.12  2:10.99  3:18.29    4:24.34   
  Hvidovre Svømme Klub  4:23.73                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    670  1:04.76  2:13.04  3:21.57    4:27.97   
  Roskilde Svømning  4:29.20                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    649  1:04.70  2:12.99  3:22.07    4:30.75   
  Roskilde Svømning  4:24.68                 
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    609  1:05.39  2:14.27  3:25.70    4:36.60   
  Roskilde Svømning  4:41.07                 
                     
Alberte M Hansen  2000    598  1:05.84  2:16.40  3:27.54    4:38.22   
  Herlev Svømning  4:27.79                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    562  1:06.76  2:19.43  3:32.31    4:44.09   
  Hvidovre Svømme Klub  4:45.96                 
                     
Sarah Missing  2001    562  1:08.55  2:20.70  3:32.90    4:44.13   
  Hvidovre Svømme Klub  4:30.56                 
                     
Alberte Fie Petersen  2002    557  1:07.90  2:19.69  3:32.18    4:44.94   
  Roskilde Svømning  4:46.33                 
                     
Silke Larsen  2003    539  1:08.97  2:22.31  3:35.28    4:48.09   
  Roskilde Svømning  5:14.09                 
                     
10  Ida Jensdottir Fremming  2002    512  1:08.87  2:22.31  3:37.39    4:53.01   
  Herlev Svømning                   
                     
11  Nicole Jensen  1996    463  1:10.96  2:28.93  3:46.60    5:03.05   
  Haslev Svømmeklub  4:55.21                 
                     
12  Sofie Nielsen  2003    407  1:13.63  2:34.62  3:56.13    5:16.23   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
13  Sofie Bak  2003    380  1:14.18  2:38.42  4:01.04    5:23.58   
  Hvidovre Svømme Klub  5:32.70                 
                     
14  Thea Jacobsen  2003    345  1:18.60  2:42.95  4:08.68    5:34.25   
  Herlev Svømning  5:29.65                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  4:45.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:45 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:55   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 22, 400m Fri Herrer Åben, Finaler 
Sponsor: Lucca 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997    604  59.16  2:02.50  3:07.00    4:10.98   
  Hvidovre Svømme Klub  4:12.83                 
                     
Alexander Tullberg  2003    485  1:06.23  2:15.31  3:23.72    4:29.97   
  Sigma Swim  4:25.51                 
                     
Christian Boutrup  2003    483  1:06.38  2:15.52  3:23.80    4:30.38   
  Sigma Swim  4:27.19                 
                     
Anders Skousen  2002    459  1:06.25  2:16.54  3:26.39    4:35.13   
  Hvidovre Svømme Klub  4:40.21                 
                     
Mikkel Møller-Jensen  1995    458  1:05.84  2:15.91  3:26.02    4:35.16   
  Hvidovre Svømme Klub  4:26.24                 
                     
Nicklas Taylor  2002    403  1:07.50  2:20.41  3:34.07    4:47.14   
  Sigma Swim  4:44.70                 
                     
Xander Pontoppidan  2003    380  1:09.87  2:24.07  3:38.81    4:52.82   
  Hvidovre Svømme Klub  4:52.64                 
                     
Kasper Kusk  2003    244  1:21.71  2:48.23  4:14.54    5:39.35   
  Hvidovre Svømme Klub  6:41.47                 
                     
Affou Adlouni  2002              DNS   
  Roskilde Svømning  6:15.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:55 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:01   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 23, 400m Fri Damer 2004, Finaler 
Sponsor: Romas Pizza 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kajsa G. Christensen  2004    489  1:12.21  2:29.66  3:45.52    4:57.48   
  Sigma Swim  5:02.45                 
                     
Emma Stoltz  2004    489  1:12.62  2:29.28  3:45.05    4:57.67   
  Sigma Swim  4:52.06                 
                     
Signe Krag Andersen  2004    441  1:13.75  2:31.79  3:50.98    5:08.05   
  Sigma Swim  5:12.65                 
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004    383  1:16.73  2:39.14  4:01.83    5:22.73   
  Frederiksværk Svømmeklub  5:27.98                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    351  1:16.32  2:41.63  4:08.15    5:32.27   
  Hvidovre Svømme Klub  5:36.50                 
                     
Nynne Jakobsen  2004    335  1:19.66  2:46.95  4:13.70    5:37.65   
  Haslev Svømmeklub  5:53.18                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:01 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:06   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 24, 400m Fri Herrer 2004, Finaler 
Sponsor: Svømmespecialisten 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004    408  1:07.70  2:20.87  3:34.44    4:46.10   
  Herlev Svømning  5:00.09                 
                     
Alexander Vergereau  2004    372  1:09.33  2:24.99  3:41.16    4:55.06   
  Sigma Swim  4:58.25                 
                     
Marius Kjær Hoelgaard  2004    370  1:10.15  2:25.28  3:41.36    4:55.59   
  Hvidovre Svømme Klub  4:56.82                 
                     
Mathias Lindgaard  2004    350  1:12.55  2:29.60  3:45.66    5:01.07   
  Herlev Svømning  5:17.56                 
                     
Mads Naver  2004    300  1:14.76  2:34.66  3:56.10    5:16.75   
  Sigma Swim  5:18.65                 
                     
Jonas P. Dahrup  2004    267  1:17.95  2:42.92  4:07.56    5:29.57   
  Haslev Svømmeklub  5:39.11                 
                     
Bertram T. Aunsholm  2004    259  1:18.94  2:45.05  4:11.00    5:32.82   
  Hvidovre Svømme Klub  5:37.52                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:06 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  17 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  08:51   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 25, 200m Fri Damer 2005, Finaler 
Sponsor: Byernes Varme & Sanitet 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Sofie Aagaard  2005    426  34.59  1:12.48  1:50.75    2:27.14   
  Sigma Swim  2:32.36                 
                     
Josephine Thomsen  2005    423  34.44  1:12.71  1:51.19    2:27.46   
  Herlev Svømning  2:29.23                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005    404  35.47  1:13.92  1:52.69    2:29.77   
  Sigma Swim  2:31.96                 
                     
Amalie Jensen  2005    387    1:14.32  1:54.56    2:31.98   
  Hvidovre Svømme Klub  2:31.24                 
                     
Lærke Dann-Nielsen  2005    377  36.69  1:15.32  1:54.76    2:33.27   
  Hvidovre Svømme Klub  2:40.45                 
                     
Mikkeline Timmerman  2005    367  34.99  1:14.24  1:54.89    2:34.69   
  Hvidovre Svømme Klub  2:31.72                 
                     
Nikoline R. Amstrup  2005    353  36.05  1:15.88  1:56.54    2:36.67   
  Sigma Swim  2:36.78                 
                     
Mathilde Friis Autzen  2005    347  35.92  1:16.34  1:58.46    2:37.63   
  Sigma Swim  2:35.31                 
                     
Signe Eie  2005    326  36.88  1:17.55  1:59.75    2:40.80   
  Herlev Svømning  2:40.31                 
                     
10  Ida-Marie Nørgaard  2005    312  37.33  1:19.92  2:02.24    2:43.24   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:51.91                 
                     
11  Catrine Porsdal  2005    287  38.61  1:22.57  2:07.22    2:47.89   
  Sigma Swim  2:46.76                 
                     
11  Lærke Møller  2005    287  38.81  1:21.00  2:04.79    2:47.89   
  Haslev Svømmeklub  2:51.18                 
                     
13  Kaja Waag Kallesøe  2005    273  36.66  1:20.96  2:07.61    2:50.73   
  Herlev Svømning  2:53.07                 
                     
Amalie Henriksen  2005              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  2:52.25                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:51 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  17 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  08:51   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 26, 200m Fri Herrer 2005, Finaler 
Sponsor: Smørmanden 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Bjørnsteen  2005    313  34.88  1:12.48  1:50.12    2:26.29   
  Svømmeklubben Syd  2:25.93                 
                     
Jeppe Bayer Christensen  2005    285  34.88  1:12.87  1:51.56    2:30.83   
  Herlev Svømning  2:23.75                 
                     
Emil Kruse Enemærke  2005              DNS   
  Herlev Svømning  2:32.84                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  08:51 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:28   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 27, 100m Fly Damer Åben, Finaler 
Sponsor: Torve Cafeen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Wiuff  2000    640  29.44        1:03.36   
  Herlev Svømning  1:00.48                 
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003    553  31.39        1:06.53   
  Herlev Svømning  1:07.82                 
                     
Ida T Mose  2002    523  31.83        1:07.76   
  Herlev Svømning  1:05.61                 
                     
Sarah Missing  2001    519  31.89        1:07.95   
  Hvidovre Svømme Klub  1:03.11                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    508  31.69        1:08.41   
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.38                 
                     
Cecilie Elkjær  2001    500  31.78        1:08.76   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.70                 
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003    500  32.27        1:08.80   
  Herlev Svømning  1:07.06                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    494  32.43        1:09.05   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.41                 
                     
Helena Berg Wenk  2000    469  32.19        1:10.25   
  Roskilde Svømning  1:10.00                 
                     
10  Silke Larsen  2003    350  35.96        1:17.44   
  Roskilde Svømning  1:21.61                 
                     
11  Emma Enevoldsen  2003    333  36.36        1:18.72   
  Roskilde Svømning  1:17.44                 
                     
Sofie Bak  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  1:31.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:28 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 28, 100m Fly Herrer Åben, Finaler 
Sponsor: Nordic Catering 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997    563  27.07        58.63   
  Hvidovre Svømme Klub  1:01.09                 
                     
Laurits Kenskov  2001    526  28.04        59.98   
  Herlev Svømning  59.34                 
                     
Felix Lund  2001    512  28.05        1:00.55   
  Herlev Svømning  58.38                 
                     
Mikkel Samsøe Borch  1997    503  28.58        1:00.90   
  Hvidovre Svømme Klub  1:00.20                 
                     
Victor Bendix Beiter  2001    438  29.69        1:03.76   
  Herlev Svømning  1:08.36                 
                     
Nicolai Wiuff  2002    420  29.33        1:04.68   
  Herlev Svømning  1:03.81                 
                     
Mikkel Møller-Jensen  1995    412  30.81        1:05.06   
  Hvidovre Svømme Klub  1:01.21                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    409  30.14        1:05.21   
  Hvidovre Svømme Klub  1:04.19                 
                     
Mads Lind  2002    384  30.68        1:06.62   
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.18                 
                     
10  Christoffer Rekling  2003    353  31.65        1:08.51   
  Sigma Swim  1:07.43                 
                     
11  Oscar Cleemann  2003    339  31.21        1:09.47   
  Hvidovre Svømme Klub  1:20.13                 
                     
12  Frederik Kongstad Hansen  2001    335  32.00        1:09.71   
  Haslev Svømmeklub  1:08.23                 
                     
13  Viktor Eibye  2001    334  32.11        1:09.80   
  Haslev Svømmeklub  1:11.78                 
                     
14  Mathias Parkhøi  2003    261  35.40        1:15.74   
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.74                 
                     
15  Jesper Lange  1967    247  35.63        1:17.13   
  Hvidovre Svømme Klub  1:17.52                 
                     
16  Peter Holm  2003    228  36.53        1:19.28   
  Herlev Svømning  1:28.29                 
                     
17  Albert U. Thystrup  2003    179  38.06        1:25.88   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
18  Jakob Legaard  2003    171  39.65        1:27.25   
  Sigma Swim  1:21.67                 
                     
19  Kasper Kusk  2003    135  44.10        1:34.37   
  Hvidovre Svømme Klub  1:30.31                 
                     
Affou Adlouni  2002              DNS   
  Roskilde Svømning  1:08.67                 
                     
Nicholas Svane  2002              DNS   
  Sigma Swim  1:19.54                 
                     
Oliver Breuner  2002              DNS   
  Roskilde Svømning  1:07.81                 
                     
Xander Pontoppidan  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  1:16.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:56   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 29, 100m Fly Damer 2004, Finaler 
Sponsor: Romas Pizza 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Krag Andersen  2004    355  34.69        1:17.06   
  Sigma Swim  1:16.11                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    321  36.38        1:19.74   
  Sigma Swim  1:20.80                 
                     
Camille Nørby  2004    289  36.65        1:22.52   
  Sigma Swim  1:26.71                 
                     
Anja Xin Andersen  2004    271  36.88        1:24.37   
  Herlev Svømning  1:22.66                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    218  40.90        1:30.72   
  Hvidovre Svømme Klub  1:33.15                 
                     
Laura Sonne Steen  2004              DSQ  1 hånd i v, 25m 
  Hvidovre Svømme Klub  1:47.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:56 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:56   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 30, 100m Fly Herrer 2004, Finaler 
Sponsor: Specialkøbmanden Hvidovre 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Ølshøj  2004    312  32.82        1:11.40   
  Sigma Swim  1:15.02                 
                     
Mathias Lindgaard  2004    288  34.81        1:13.29   
  Herlev Svømning  1:14.67                 
                     
Holger Flytkjær-Hansen  2004    229  35.77        1:19.12   
  Haslev Svømmeklub  1:23.74                 
                     
Mads Liechti  2004    195  37.97        1:23.43   
  Sigma Swim  1:25.74                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    192  37.03        1:23.91   
  Hvidovre Svømme Klub  1:34.97                 
                     
Jonathan Beck  2004    177  38.46        1:26.14   
  Sigma Swim  1:27.41                 
                     
Mads Naver  2004    172  40.08        1:26.98   
  Sigma Swim                   
                     
Jonas P. Dahrup  2004    159  40.81        1:29.36   
  Haslev Svømmeklub  1:34.18                 
                     
Alexander Asmussen  2004    150  41.75        1:31.05   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:32.06                 
                     
10  William Leander Agerskov  2004    115  44.91        1:39.61   
  Sigma Swim                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:56 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:05   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 31, 50m Fly Damer 2005, Finaler 
Sponsor: Svømmespecialisten 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    434          32.20   
  Herlev Svømning  32.56                 
Petrine R. E. Sørensen  2005    360          34.25   
  Haslev Svømmeklub  35.03                 
Ida-Marie Nørgaard  2005    294          36.65   
  Frederiksværk Svømmeklub  37.46                 
Caroline Sofie Aagaard  2005    293          36.67   
  Sigma Swim  35.56                 
Caroline Bach Mindested  2005    259          38.20   
  Sigma Swim  38.09                 
Mikkeline Timmerman  2005    250          38.66   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Nikoline R. Amstrup  2005    233          39.58   
  Sigma Swim  40.05                 
Mathilde Friis Autzen  2005    225          40.07   
  Sigma Swim  41.19                 
Lærke Møller  2005    215          40.66   
  Haslev Svømmeklub  40.88                 
10  Isabella Ludvigsen  2005    202          41.51   
  Sigma Swim  42.47                 
11  Camilla Porsdal  2005    202          41.54   
  Sigma Swim  42.99                 
11  Mathilde Hjort Lodstrup  2005    202          41.54   
  Haslev Svømmeklub  44.86                 
13  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    166          44.31   
  Hvidovre Svømme Klub  43.09                 
Andersen Lærke Aistrup  2005              DNS   
  Herlev Svømning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:05 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:05   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 32, 50m Fly Herrer 2005, Finaler 
Sponsor: Tandlæge Kim Thorngaard 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Bayer Christensen  2005    212          36.55   
  Herlev Svømning  38.47                 
Christopher Vejlbo Hansen  2005    210          36.67   
  Haslev Svømmeklub  37.37                 
Anton Rytter Bech  2005    207          36.82   
  Hvidovre Svømme Klub  38.58                 
Mathias Toft Cortsen  2005    178          38.75   
  Herlev Svømning  40.17                 
Emil Kruse Enemærke  2005              DNS   
  Herlev Svømning  38.67                 
Lucas Wernberg  2005              DNS   
  Herlev Svømning                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:05 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:06   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 33, 100m Ryg Damer Åben, Finaler 
Sponsor: Nordic Catering 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Elkjær  2001    532  33.13        1:07.90   
  Hvidovre Svømme Klub  1:06.46                 
                     
Kristine Mikkelsen  2000    492  34.23        1:09.68   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.25                 
                     
Thea F. Johansen  2003    483  33.90        1:10.09   
  Herlev Svømning  1:07.05                 
                     
Cecilie Wiuff  2000    481  34.59        1:10.19   
  Herlev Svømning  1:08.41                 
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000    476  34.73        1:10.44   
  Roskilde Svømning  1:07.65                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    467  34.59        1:10.91   
  Roskilde Svømning  1:10.48                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    465  34.69        1:11.03   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Kaja Aunstrup  1998    446  35.55        1:12.00   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:10.96                 
                     
Celine Termark Brock  2000    432  34.92        1:12.74   
  Herlev Svømning  1:18.78                 
                     
10  Sofie Nielsen  2003    421  35.14        1:13.41   
  Haslev Svømmeklub  1:10.70                 
                     
11  Nicole Jensen  1996    408  35.77        1:14.19   
  Haslev Svømmeklub  1:14.21                 
                     
12  Ida Hebeltoft  2003    395  36.57        1:14.99   
  Herlev Svømning  1:17.60                 
                     
13  Mie Bidsted Hansen  2003    390  37.16        1:15.31   
  Hvidovre Svømme Klub  1:18.43                 
                     
14  Sarah Missing  2001    386  36.96        1:15.54   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.39                 
                     
15  Alberte Fie Petersen  2002    374  37.05        1:16.37   
  Roskilde Svømning  1:15.33                 
                     
16  Nicoline Huusfelt  2000    368  36.65        1:16.75   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:15.23                 
                     
17  Clara Kongsfelt  2003    319  40.07        1:20.52   
  Herlev Svømning  1:24.14                 
                     
18  Emma Enevoldsen  2003    315  39.30        1:20.85   
  Roskilde Svømning  1:25.83                 
                     
19  Ida Oest  2003    294  40.30        1:22.67   
  Herlev Svømning  1:23.50                 
                     
20  Ida Lund Järund  2003    293  40.25        1:22.84   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:23.31                 
                     
21  Sofie Bak  2003    289  40.27        1:23.14   
  Hvidovre Svømme Klub  1:25.59                 
                     
22  Asta H Jensen  2000    255  42.06        1:26.70   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:34.18                 
                     
23  Mathilde Laustsen  2003    250  42.90        1:27.25   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:25.89                 
                     
24  Emmanuella Nygaard  2003    236  42.88        1:28.94   
  Herlev Svømning  1:28.13                 
                     
Sofie Boesgaard Weber  2002              DSQ  ej forts bev, 25m 
  Herlev Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:06 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:14   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 34, 100m Ryg Herrer Åben, Finaler 
Sponsor: Elsec + Romas Pizza 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    639  27.75        56.79   
  Herlev Svømning  56.97                 
                     
Luccas Dam Brenner  2001    558  28.95        59.40   
  Herlev Svømning  1:01.21                 
                     
Tobias Dan Hansen  2002    503  30.11        1:01.50   
  Herlev Svømning  59.60                 
                     
Anders Skousen  2002    430  31.46        1:04.78   
  Hvidovre Svømme Klub  1:03.54                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    429  30.85        1:04.82   
  Hvidovre Svømme Klub  1:09.08                 
                     
Anders Engtorp Olesen  1999    426  30.95        1:04.98   
  Roskilde Svømning  1:02.45                 
                     
Mikkel Samsøe Borch  1997    405  31.64        1:06.09   
  Hvidovre Svømme Klub  1:04.43                 
                     
Oscar Cleemann  2003    387  32.84        1:07.08   
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.49                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003    368  33.48        1:08.22   
  Sigma Swim  1:07.29                 
                     
10  Emil Blomgaard  1999    366  32.68        1:08.34   
  Roskilde Svømning  1:04.35                 
                     
11  Gustav Haugård Hansen  2002    363  33.41        1:08.57   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.85                 
                     
12  Christoffer Rekling  2003    354  33.90        1:09.11   
  Sigma Swim  1:08.25                 
                     
13  Nicolai Wiuff  2002    354  33.40        1:09.12   
  Herlev Svømning  1:07.25                 
                     
14  Daniel Didriksen  2002    346  34.23        1:09.64   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:12.80                 
                     
15  Mads Lind  2002    334  34.85        1:10.48   
  Hvidovre Svømme Klub  1:11.13                 
                     
16  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    328  34.48        1:10.91   
  Roskilde Svømning  1:09.59                 
                     
17  Frederik Kongstad Hansen  2001    315  34.70        1:11.84   
  Haslev Svømmeklub  1:10.11                 
                     
18  Christian Boutrup  2003    301  35.90        1:12.92   
  Sigma Swim  1:14.63                 
                     
19  Alexander Tullberg  2003    298  35.63        1:13.23   
  Sigma Swim  1:09.45                 
                     
20  Mathias Jelshøj  2001    274  36.27        1:15.31   
  Herlev Svømning  1:14.39                 
                     
21  Jakob Legaard  2003    262  37.13        1:16.44   
  Sigma Swim  1:13.02                 
                     
22  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    246  38.14        1:18.06   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:21.49                 
                     
23  Frederik Bach Mindested  2003    231  38.07        1:19.70   
  Sigma Swim  1:18.80                 
                     
24  Noel Sander Vestergaard  2003    222  39.48        1:20.69   
  Haslev Svømmeklub  1:26.08                 
                     
25  Peter Holm  2003    203  40.00        1:23.11   
  Herlev Svømning  1:22.33                 
                     
26  Jesper Lange  1967    190  41.67        1:25.04   
  Hvidovre Svømme Klub  1:26.71                 
                     
27  Albert U. Thystrup  2003    143  45.45        1:33.43   
  Haslev Svømmeklub  1:44.94                 
                     
Mikkel Møller-Jensen  1995              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  1:10.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:14 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 35, 100m Ryg Damer 2004, Finaler 
Sponsor: Svømmespecialisten 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bonefeld  2004    415  36.87        1:13.74   
  Sigma Swim  1:14.75                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    374  37.39        1:16.37   
  Sigma Swim  1:13.97                 
                     
Anna Lind Petersen  2004    347  37.69        1:18.25   
  Haslev Svømmeklub  1:19.72                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    333  39.07        1:19.33   
  Hvidovre Svømme Klub  1:19.21                 
                     
Emma Stoltz  2004    322  38.86        1:20.21   
  Sigma Swim  1:18.77                 
                     
Camille Nørby  2004    272  41.37        1:24.92   
  Sigma Swim  1:22.22                 
                     
Nicoline Hansen  2004    214  43.22        1:31.90   
  Haslev Svømmeklub  1:34.76                 
                     
Laura Sonne Steen  2004    191  45.12        1:35.41   
  Hvidovre Svømme Klub  1:34.44                 
                     
Maja Hallberg Langkilde  2004              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:26.59                 
                     
Nynne Jakobsen  2004              DSQ  Ej forts bev, 25m 
  Haslev Svømmeklub  1:29.47                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:37 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  MadWave Challenge 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Hvidovre Svømmeklub         
  Bassin  25m