2017-09-20   23:42:37
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Ringsted cup 2017

Below are all results from the competition shown by session.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    30.04  1:02.15  1:35.66    2:09.70   
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    30.41  1:03.89  1:38.71    2:13.05   
Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    31.07  1:04.82  1:39.46    2:14.16   
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.23  1:05.36  1:40.01    2:14.33   
Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    31.37  1:05.49  1:40.49    2:14.42   
Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.61  1:07.51  1:43.14    2:17.06   
Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    31.63  1:07.47  1:42.87    2:17.52   
Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    31.86  1:06.52  1:42.27    2:18.08   
Julie Bak  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.09  1:06.18  1:42.93    2:18.55   
10  Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    32.73  1:07.86  1:44.31    2:19.68   
11  Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    32.25  1:07.89  1:44.66    2:19.95   
12  Katrine Duus  2003  Næstved IF    32.53  1:07.88  1:44.79    2:20.26   
13  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    33.55  1:09.39  1:45.58    2:21.45   
14  Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.24  1:09.27  1:45.98    2:21.91   
15  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    32.71  1:08.66  1:45.45    2:22.85   
16  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.87  1:09.67  1:47.28    2:24.00   
17  Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.41  1:08.71  1:46.70    2:24.62   
18  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub    34.32  1:11.05  1:48.81    2:26.08   
19  Anastasia Hansen  2002  Svømmeklubben Syd    35.10  1:13.16  1:51.28    2:29.13   
20  Benedikte Bang From  1996  Svømmeklubben SHS Stevns    34.95  1:12.55  1:51.62    2:30.47   
21  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    34.41  1:12.45  1:52.84    2:32.46   
22  Droplaug Maria Haflioadottir  2000  Iceland Swimming    34.19  1:14.47  1:55.46    2:34.83   
23  Katrin Eva Johannesdottir  2001  Iceland Swimming    35.75  1:15.32  1:56.22    2:35.49   
24  Karlotta Maria Prastardottir  1998  Iceland Swimming    36.51  1:16.38  1:56.86    2:36.83   
25  Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd    35.31  1:15.29  1:56.83    2:38.08   
26  Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd    35.95  1:15.66  1:57.36    2:38.69   
27  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    36.37  1:17.14  1:59.62    2:40.98   
28  Anna Christensen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns    36.06  1:16.90  1:59.57    2:42.72   
29  Emma Schnack  2002  Svømmeklubben SHS Stevns    36.76  1:17.86  2:02.37    2:43.61   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    32.09  1:07.44  1:42.79    2:17.20   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    32.68  1:07.41  1:43.19    2:18.44   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    32.25  1:07.83  1:44.72    2:19.57   
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    33.70  1:10.88  1:48.09    2:25.02   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    33.78  1:11.78  1:50.43    2:29.01   
Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg Svømmeklub    34.47  1:12.72  1:51.99    2:30.25   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    34.44  1:12.37  1:51.89    2:31.02   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.32  1:16.38  1:53.96    2:32.09   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.63  1:14.83  1:55.19    2:34.26   
10  Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.38  1:14.13  1:53.26    2:34.58   
11  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.49  1:16.20  1:56.92    2:36.05   
12  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.25  1:14.99  1:56.19    2:37.21   
13  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd    35.91  1:16.26  1:57.69    2:37.76   
14  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    36.45  1:18.00  1:59.64    2:38.85   
15  Freja S. Falkenstrøm  2004  Nyborg Svømmeklub    36.38  1:17.35  1:58.53    2:38.87   
16  Maya Baltser  2004  Nakskov Svømme Klub    36.83  1:19.12  2:01.24    2:40.55   
17  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    36.74  1:17.81  1:59.98    2:41.35   
18  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    37.51  1:19.64  2:01.86    2:42.37   
19  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg Svømmeklub    37.21  1:19.45  2:03.23    2:43.66   
20  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    36.22  1:19.35  2:03.21    2:44.48   
21  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    38.42  1:20.96  2:45.24    2:45.24   
22  Mathilde Klintby  2004  Ringsted Svømme Klub    36.25  1:19.13  2:04.30    2:46.90   
23  Sarah Møller Jakobsen  2004  Nakskov Svømme Klub    38.26  1:21.11  2:05.64    2:47.48   
24  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub    38.69  2:06.93  2:48.84    2:48.84   
25  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    36.98  1:20.37  2:07.02    2:49.79   
26  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    37.13  1:20.34  2:06.24    2:50.97   
27  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    38.28  1:22.34  2:07.76    2:51.79   
28  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub    38.34  1:22.74  2:08.27    2:52.03   
29  Line Høj  2004  Nakskov Svømme Klub    38.60  1:22.80  2:07.29    2:53.07   
30  Mathilde Nissen  2004  Nyborg Svømmeklub    40.08  1:25.92  2:14.27    3:01.66   
31  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    39.97  1:27.76  2:18.02    3:07.15   
32  Cecillie Bagge Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns    39.51  1:30.41  3:12.58    3:12.58   
33  Benedichte Hallengreen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    42.19  1:31.22  2:24.59    3:15.35   
34  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    41.91  1:33.21  2:27.34    3:17.97   
35  Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub        2:37.09    3:31.49   
Dzejla Alibasic  2005  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.78  1:16.43  1:56.39    2:34.91   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    38.39  1:26.81  2:11.71    2:53.74   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.83  1:21.50  2:09.42    2:55.93   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    39.95  1:26.50  2:17.10    3:03.52   
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    40.45  1:27.87  2:19.32    3:07.72   
Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF    40.34  1:27.45  2:18.42    3:09.06   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub    41.70  1:31.36  2:24.38    3:13.41   
Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    46.54  1:37.52  2:28.60    3:18.43   
Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svømme Klub    45.27  1:36.47  2:29.97    3:20.93   
10  Silke Emma Hansen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns    43.35  1:36.32  2:30.38    3:22.57   
11  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub    47.04  1:40.23  2:32.61    3:25.40   
12  Emilie Nygaard Schiøtt  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.63  1:49.98  2:49.36    3:46.91   
13  Dicte S. Falkenstrøm  2008  Nyborg Svømmeklub    54.82  1:54.95  2:55.92    3:48.36   
14  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    48.10  1:48.94  2:51.37    3:49.21   
15  Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub    46.56  2:49.31  3:50.84    3:50.84   
16  Sille Christensen  2006  Næstved IF    53.06  1:55.45  2:56.94    3:56.27   
Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    25.32  53.27  1:21.12    1:48.72   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd    27.54  57.55  1:26.35    1:54.97   
Mads Holm  1998  Nakskov Svømme Klub    27.65  56.82  1:26.21    1:55.33   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    27.01  56.64  1:26.09    1:55.48   
Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub    27.57  56.94  1:27.16    1:56.95   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.91  57.28  1:27.17    1:57.38   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.27  57.18  1:27.39    1:57.41   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.21  58.72  1:28.60    1:58.89   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    27.01  57.10  1:28.05    1:58.93   
10  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    27.83  57.72  1:28.36    1:59.12   
11  Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub    27.80  57.91  1:28.65    2:00.45   
12  Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.08  58.76  1:29.68    2:01.15   
13  Jonas Gram-Lange  1999  Svømmeklubben Syd    28.66  58.97  1:30.74    2:02.33   
14  Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    27.15  57.93  1:30.53    2:02.83   
15  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    28.67  1:00.87  1:32.63    2:04.19   
16  Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    28.31  1:00.80  1:33.45    2:05.23   
17  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  Ringsted Svømme Klub    28.19  1:00.43  1:33.67    2:06.51   
18  Pelle-Oskar Lambertsen  1999  Svømmeklubben SHS Stevns    29.47  1:01.65  1:34.79    2:06.94   
19  Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    29.08  1:00.78  1:33.63    2:06.98   
20  Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    28.23  59.85  1:33.18    2:07.25   
21  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.84  1:01.62  1:34.95    2:07.58   
22  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    29.57  1:02.25  1:35.85    2:08.59   
23  Laurits Holm  2000  Svømmeklubben SHS Stevns    30.82  1:03.20  1:36.84    2:09.49   
24  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    29.99  1:03.04  1:37.04    2:10.33   
25  Christoffer Jensen  2002  Nakskov Svømme Klub    30.05  1:04.13  1:39.43    2:15.12   
26  Emil Mølholm Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub    28.22  1:02.66  1:38.18    2:16.26   
27  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub    30.55  1:05.22  1:41.10    2:16.40   
28  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    30.81  1:06.45  1:42.46    2:16.42   
29  Johannes Frimodt-Møller  2002  Svømmeklubben SHS Stevns    31.40  1:06.58  1:41.85    2:16.64   
30  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    32.81  1:08.81  1:44.95    2:18.88   
31  Matti Andersen  2001  Næstved IF    30.73  1:05.80  1:43.92    2:19.88   
32  Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    31.45  1:07.40  1:45.10    2:21.98   
33  Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub    32.11  1:08.36  1:45.98    2:23.86   
34  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub    32.12  1:08.50  1:48.22    2:28.50   
35  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    33.02  1:10.01  1:49.26    2:28.83   
36  Sigurour Prainn Sigurosson  2002  Iceland Swimming    36.19  1:15.28  1:55.67    2:35.67   
37  Frederik Schmidt Johansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    36.10  1:17.96  2:01.26    2:44.98   
Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    28.44  59.67  1:30.45    2:01.71   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    29.49  1:01.98  1:36.07    2:09.52   
Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd    30.04  1:03.50  1:38.02    2:11.64   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub    30.99  1:05.44  1:39.00    2:12.32   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    31.33  1:06.13  1:40.82    2:15.19   
Silas Lykke  2003  Slagelse Svømmeklub    31.07  1:05.37  1:41.43    2:16.61   
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub    31.27  1:06.06  1:41.91    2:17.55   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    31.60  1:07.11  1:44.50    2:18.96   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.00  1:09.82  1:45.49    2:19.34   
10  Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    30.70  1:06.48  1:43.58    2:20.09   
11  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    34.41  1:10.97  1:48.82    2:24.92   
12  Viktor Holst Rasmussen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    34.26  1:12.28  1:50.41    2:26.50   
13  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd    35.48  1:14.46  1:52.01    2:28.76   
14  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    32.94  1:10.92  1:50.50    2:28.95   
15  Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    34.05  1:13.12  1:52.40    2:31.38   
16  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    35.66  1:15.02  1:54.88    2:31.85   
17  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.86  1:14.63  1:55.09    2:33.15   
18  Johannes Forsbæk  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    34.24  1:12.96  1:53.98    2:34.00   
19  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    34.23  1:13.72  1:55.29    2:35.34   
20  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    36.19  1:15.74  1:57.21    2:37.52   
21  Joakim Schnack  2004  Svømmeklubben SHS Stevns    34.49  1:14.68  1:57.40    2:37.73   
22  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    33.76  1:13.97  1:56.22    2:38.52   
23  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.42  1:18.02  2:02.49    2:45.30   
24  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    39.78  1:25.30  2:10.98    2:52.83   
25  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    39.01  1:26.25  2:10.96    2:54.99   
26  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    39.36  1:24.21  2:10.62    2:55.55   
27  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub      1:26.89      3:04.14   
28  Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub    40.13  1:28.25  2:18.82    3:05.88   
29  Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns    38.79  1:27.78  2:23.03    3:19.53   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Rokkvi Helgason  2004  Iceland Swimming            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malthe Foged  2005  Næstved IF    32.39  1:10.17  1:48.98    2:25.13   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    34.95  1:14.26  1:54.39    2:32.33   
Konrad Clausen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    35.39  1:14.90  1:55.55    2:33.42   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    34.74  1:14.10  1:55.81    2:37.57   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub    36.29  1:17.38  2:00.53    2:41.26   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    36.91  1:18.25  2:01.61    2:44.94   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    37.65  1:20.40  2:04.65    2:45.43   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    36.38  1:19.68  2:04.29    2:46.76   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    38.77  1:21.12  2:04.21    2:46.95   
10  Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    39.01  1:22.32  2:07.08    2:47.40   
11  Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub    38.29  1:22.05  2:07.45    2:50.65   
12  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    39.67  1:25.13  2:11.41    2:53.26   
13  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub    39.81        2:57.45   
14  Benjamin Jørgensen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    39.54  1:26.22  2:16.71    3:04.88   
15  Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub    42.20  1:32.35  2:24.50    3:14.84   
16  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub    43.58  2:27.39  3:17.69    3:17.69   
17  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub    43.20  1:34.62  2:26.35    3:18.66   
18  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    45.13  1:36.00  2:29.64    3:19.92   
19  Timmi Andkjær Kristensen  2007  Nyborg Svømmeklub    46.13  1:36.39  2:24.40    3:20.69   
20  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF    48.33  1:39.93  2:33.15    3:24.33   
21  Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub    47.36  1:42.96  2:40.96    3:37.81   
22  Nikolaj Nielsen  2006  Slagelse Svømmeklub    44.32  1:38.89  2:32.61    3:49.38   
Jonathan Wesselhoff  2006  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.94        1:03.72   
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    31.96        1:06.26   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.67        1:08.20   
Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.86        1:08.82   
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd    33.75        1:09.07   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.96        1:09.28   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    34.13        1:09.79   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.87        1:11.39   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    34.58        1:11.94   
10  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.59        1:12.82   
11  Emilia Lønborg  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.73        1:13.04   
12  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.88        1:13.49   
13  Abena Karaolani  2000  Iceland Swimming    35.31        1:13.50   
14  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    35.93        1:13.80   
15  Jasmin Larsen  2002  Ringsted Svømme Klub    36.97        1:14.89   
16  Maria Szokody  2002  Ringsted Svømme Klub    37.00        1:14.90   
17  Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.52        1:15.39   
18  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    35.88        1:15.73   
19  Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    37.01        1:17.61   
20  Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    37.83        1:17.79   
21  Volena Dimitrova  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.88        1:17.84   
22  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    39.13        1:19.62   
23  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.83        1:19.80   
24  Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    38.35        1:19.96   
25  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    39.42        1:20.51   
26  Katja Kjær Nielsen  2002  Ringsted Svømme Klub    39.56        1:20.94   
27  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    40.26        1:23.33   
28  Droplaug Maria Haflioadottir  2000  Iceland Swimming    40.34        1:23.34   
29  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    44.20        1:29.54   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF            DNS   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Maria Caroline Krumbak  2000  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd            DSQ  Ej fort. bev. v. 75 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.82        1:13.87   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    37.43        1:16.05   
Birta Run Smaradottir  2004  Iceland Swimming    37.30        1:16.88   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub    37.67        1:17.52   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.93        1:19.59   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.14        1:19.71   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.68        1:19.76   
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    38.64        1:20.29   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.03        1:20.41   
10  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    38.55        1:20.68   
11  Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    39.51        1:21.49   
12  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.91        1:21.53   
13  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    38.93        1:22.40   
14  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd    40.40        1:23.38   
15  Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub    40.39        1:24.46   
16  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    40.74        1:24.65   
17  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    40.84        1:26.17   
18  Karoline Elholm Juliussen  2004  Nyborg Svømmeklub    41.29        1:26.22   
19  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    42.18        1:26.65   
20  Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    42.78        1:26.83   
21  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    41.75        1:26.93   
22  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    43.60        1:28.28   
23  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg Svømmeklub    44.40        1:29.23   
24  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    42.84        1:30.05   
25  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    43.78        1:31.06   
26  Mathilde Klintby  2004  Ringsted Svømme Klub    44.09        1:31.21   
27  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub    1:32.44        1:32.44   
28  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    47.00        1:34.46   
29  Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub    49.68        1:41.44   
30  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    50.50        1:45.90   
Tenna Marie Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Cecillie Bagge Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  Ej fort. bev. v. 50m 
Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Ej fort. bev. 75 m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.58        1:19.01   
Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    39.48        1:22.18   
Freja Juul  2006  Næstved IF    40.65        1:23.30   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.11        1:27.16   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    42.16        1:27.44   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    43.57        1:28.52   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.12        1:32.46   
Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.50        1:33.54   
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    46.69        1:35.07   
10  Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub    46.06        1:35.32   
11  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub    1:42.40        1:42.40   
12  Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub    50.17        1:43.80   
13  Mathilde Grønnehøj  2006  Ringsted Svømme Klub    49.39        1:45.73   
14  Silke Emma Hansen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns    52.12        1:46.32   
15  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    52.66        1:47.46   
16  Astamaja Rought  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    50.25        1:48.08   
17  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub    58.03        1:50.94   
18  Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    54.68        1:51.29   
19  Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub    53.19        1:51.89   
20  Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    54.09        1:53.45   
21  Chili Fløe Jensen  2006  Ringsted Svømme Klub    56.32        1:56.63   
22  Augusta Johannesen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    58.71        1:56.74   
23  Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub    55.61        1:57.85   
24  Emilie Nygaard Schiøtt  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    59.26        1:58.91   
25  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub    58.74        1:59.78   
26  Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub    58.90        1:59.93   
27  Emilie Nørregaard  2007  Ringsted Svømme Klub    59.54        2:01.43   
28  Silja Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    59.34        2:01.95   
29  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub    1:00.25        2:03.00   
30  Amanda Giroux-Drejer  2006  Ringsted Svømme Klub            2:03.13   
31  Emma Grøntved  2009  Slagelse Svømmeklub    1:04.77        2:13.98   
32  Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    1:04.24        2:19.06   
Amanda Fafner  2007  Kalundborg SK            DNS   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            DNS   
Heidi Dogg Gudmundsdottir  2007  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Svøm på maven v. 25m 
Selma Ganci Frederiksen  2008  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Ej fort bev. 25+75m 
Sofie Neerup Rosenkvist  2008  Næstved IF            DSQ  Svøm på maven v 25m 
Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            DSQ  Ej fort. bev. v.25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.03        58.19   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    27.97        58.79   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.87        59.22   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.44        1:00.84   
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    29.55        1:01.10   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    29.56        1:01.18   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.49        1:01.20   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.44        1:01.24   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.95        1:02.36   
10  Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    30.64        1:03.81   
11  Jonas Gram-Lange  1999  Svømmeklubben Syd    31.18        1:04.84   
12  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    31.15        1:04.93   
13  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    31.74        1:05.51   
14  Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK    31.06        1:06.01   
15  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.81        1:06.61   
16  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  Ringsted Svømme Klub    32.88        1:07.55   
17  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.62        1:07.68   
18  Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    33.17        1:08.35   
19  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    33.60        1:09.33   
20  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.67        1:09.67   
21  Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub    34.71        1:10.49   
22  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    34.44        1:11.18   
23  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    35.84        1:11.58   
24  Arnor Robertsson  2002  Iceland Swimming    34.19        1:12.90   
25  Matti Andersen  2001  Næstved IF    35.85        1:15.46   
26  Johannes Frimodt-Møller  2002  Svømmeklubben SHS Stevns    36.80        1:16.19   
27  Mikkel Nissen  2002  Nyborg Svømmeklub    38.03        1:18.76   
28  Sigurour Prainn Sigurosson  2002  Iceland Swimming    40.18        1:20.71   
29  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    40.29        1:21.25   
30  Lucas Leal  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    46.27        1:34.80   
Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    31.95        1:03.98   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.05        1:05.66   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.08        1:07.67   
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub    34.76        1:12.07   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub    36.13        1:14.14   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.65        1:15.80   
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    36.86        1:15.87   
Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    36.51        1:15.90   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    37.43        1:17.48   
10  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.63        1:17.53   
11  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.66        1:17.85   
12  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub    38.72        1:19.27   
13  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub    38.14        1:19.72   
14  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    42.77        1:26.76   
15  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    44.23        1:31.06   
16  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            1:37.07   
17  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    47.77        1:38.31   
18  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    49.53        1:43.40   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    38.12        1:18.85   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    39.81        1:21.84   
Rasmus Bønsøe  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    40.82        1:22.58   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    41.24        1:23.29   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    40.85        1:23.67   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    41.73        1:24.02   
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub    41.78        1:26.01   
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub    43.72        1:29.41   
Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub            1:29.46   
10  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub    42.19        1:30.23   
11  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    46.21        1:32.43   
12  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK    46.30        1:36.72   
13  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    47.36        1:38.98   
14  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.78        1:40.41   
15  Timmi Andkjær Kristensen  2007  Nyborg Svømmeklub    51.31        1:43.67   
16  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub    51.81        1:48.02   
17  Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    53.94        1:51.42   
18  Magnus Hauballe Jørgensen  2007  Nakskov Svømme Klub    53.37        1:51.60   
19  Aksel Ethelberg  2005  Slagelse Svømmeklub    58.13        1:56.50   
20  Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub    56.58        2:00.82   
21  Asmus Knudsen  2006  Ringsted Svømme Klub    1:05.63        2:22.39   
Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej fort. bev v25+75 
Magnus Vasegaard Mark  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  Svøm på maven v. 25m 
Malthe Langhoff  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Ej fort. bev. v. 50m 
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Ej fort. bev. 
Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Ej fort. bev. v 50m 
Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Svøm på maven v. 50m 
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            DSQ  Ej fort. bev. v25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:45   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            35.00   
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.14   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.40   
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub            35.51   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.03   
Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF            37.51   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            38.20   
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            38.68   
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd            38.74   
10  Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd            38.92   
11  Tanja H Nielsen  1996  Svømmeklubben SHS Stevns            38.96   
12  Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub            40.33   
13  Abena Karaolani  2000  Iceland Swimming            40.47   
14  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub            41.09   
15  Katrin Eva Johannesdottir  2001  Iceland Swimming            41.72   
16  Anastasia Hansen  2002  Svømmeklubben Syd            43.15   
17  Monique Bang From  2002  Svømmeklubben SHS Stevns            43.27   
18  Karlotta Maria Prastardottir  1998  Iceland Swimming            44.08   
19  Kolbrun Jonsdottir  2003  Iceland Swimming            44.49   
20  Signe Nedergaard  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            45.54   
Julie Louise Lihme  2003  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF            DSQ  Dobbelt flyben 
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            36.91   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub            38.43   
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            39.93   
Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF            42.58   
Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd            43.84   
Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            44.90   
Laura Kroman  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            45.05   
Victoria Dinesen  2005  Næstved IF            45.07   
Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub            46.08   
10  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.71   
11  Isabella Flyvholm Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            47.28   
12  Emilie Larsen  2005  Svømmeklubben Syd            47.86   
13  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            47.95   
14  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub            48.05   
15  Frida Christensen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            49.17   
16  Freja S. Falkenstrøm  2004  Nyborg Svømmeklub            49.20   
17  SIF Winther-Jensen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            49.22   
18  Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub            49.44   
19  Sarah Møller Jakobsen  2004  Nakskov Svømme Klub            50.03   
20  Mathilde Nissen  2004  Nyborg Svømmeklub            51.39   
21  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            51.43   
22  Lisa Ellegaard Johansen  2004  Vordingborg Svømme Klub            53.46   
23  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            54.00   
Dzejla Alibasic  2005  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Freja Arentsen  2005  Næstved IF            DNS   
Klara Wagner  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
Tenna Marie Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.73   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            45.28   
Liva Mayland  2006  Næstved IF            45.92   
Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub            46.32   
Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK            47.57   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            47.80   
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            48.11   
Leonora Franck  2006  Næstved IF            49.23   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            49.49   
10  Astamaja Rought  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            50.28   
11  Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub            50.39   
12  Marie-Louise Kristensen  2006  Næstved IF            52.91   
13  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            53.49   
14  Freja Katrine Raunholt  2006  Næstved IF            53.88   
15  Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            54.01   
16  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            54.04   
17  Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            55.09   
18  Asta Marie Boye  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            55.48   
19  Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            56.89   
20  Silke Emma Hansen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            58.18   
21  Mathilde Grønnehøj  2006  Ringsted Svømme Klub            58.83   
22  Freja Wagner  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            59.17   
23  Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub            59.32   
24  Silja Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            59.44   
25  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            59.45   
26  Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub            1:00.39   
27  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub            1:00.69   
28  Dicte S. Falkenstrøm  2008  Nyborg Svømmeklub            1:00.99   
29  Sille Christensen  2006  Næstved IF            1:01.19   
30  Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF            1:04.19   
31  Merle Dahlmann  2007  Næstved IF            1:05.46   
32  Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:06.81   
33  Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            1:09.90   
34  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            1:12.78   
35  Maja Burø Redke  2007  Ringsted Svømme Klub            1:16.06   
36  Augusta Johannesen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:20.58   
37  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            1:22.09   
Freja Møller  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Asynk. ben v/start 
Emma Grøntved  2009  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Asynk. ben 
Heidi Dogg Gudmundsdottir  2007  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Ej samt. ber. 50m 
Liv Maria Febres Andersen  2008  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Ej samt ber. v. afsl 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:45 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.30   
Mads Ingeman Hansen  1997  Herlufsholm Svømmeklub            30.61   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.72   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.22   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.65   
Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub            31.73   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd            32.20   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.85   
Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub            33.29   
10  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            33.84   
11  Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            34.06   
12  Emil Mølholm Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub            34.57   
13  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub            35.76   
14  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            36.13   
15  Arnor Robertsson  2002  Iceland Swimming            36.45   
16  Jon Gooi Ingvarsson  2001  Iceland Swimming            37.02   
17  Søren G. Nielsen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            37.84   
18  Mathias Clausen  2002  Næstved IF            41.72   
Laurits Holm  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  Ej samt. berø. 25 m. 
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej begge hænder afs. 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            32.77   
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub            34.64   
Harald Franck  2003  Næstved IF            35.39   
Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub            36.30   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub            36.75   
Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd            36.98   
Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK            37.58   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            38.31   
Esben Errebo Bendsen  2004  Svømmeklubben Syd            39.48   
10  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub            39.91   
11  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub            40.68   
12  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.84   
13  Viktor Holst Rasmussen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            41.09   
14  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd            41.19   
15  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF            41.40   
16  Oscar Xu  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            41.48   
17  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.28   
18  Mark Kronbæk Nancke  2004  Nyborg Svømmeklub            43.51   
19  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF            44.88   
20  Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            51.02   
Rokkvi Helgason  2004  Iceland Swimming            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Rehder Knudsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            42.19   
Christian Jepsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            42.40   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            44.69   
Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            44.99   
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            46.97   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            47.38   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub            49.65   
Nikolaj Nielsen  2006  Slagelse Svømmeklub            52.50   
Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub            53.05   
10  Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            53.56   
11  Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub            53.75   
12  David Stoklund  2008  Kalundborg SK            53.83   
13  Oscar Haak  2007  Ringsted Svømme Klub            55.24   
14  Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK            56.55   
15  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF            56.97   
16  Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:01.47   
17  Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:07.50   
18  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:12.23   
19  Magnus Hauballe Jørgensen  2007  Nakskov Svømme Klub            1:13.23   
Ali Baba  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Nikolaj Sandbirk-Clausen  2006  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
Aksel Ethelberg  2005  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Dob. armtag u/vand 
Magnus Vasegaard Mark  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  Asynkrone ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:43 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    30.21        1:04.37   
Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.39        1:06.96   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    31.72        1:07.23   
Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.51        1:11.74   
Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.19        1:12.74   
Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.32        1:13.67   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    33.78        1:14.51   
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.00        1:16.92   
Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    35.82        1:18.58   
10  Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd    41.80        1:30.89   
11  Emma Schnack  2002  Svømmeklubben SHS Stevns    41.60        1:32.30   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Maria Caroline Krumbak  2000  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    33.39        1:09.55   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub    32.54        1:10.68   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    35.06        1:17.30   
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    37.92        1:21.49   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    38.32        1:22.10   
Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.06        1:22.35   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub    41.54        1:28.81   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.53        1:29.08   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub    40.94        1:29.84   
10  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    40.26        1:31.03   
11  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    40.21        1:31.11   
12  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    42.15        1:32.44   
13  Mathilde Klintby  2004  Ringsted Svømme Klub    40.86        1:32.68   
14  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.02        1:42.20   
15  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    43.89        1:43.39   
16  Victoria Dinesen  2005  Næstved IF    43.85        1:44.31   
17  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    49.91        1:50.27   
18  Sofie Løfmark Jensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    51.78        1:56.95   
Freja Arentsen  2005  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    44.90        1:36.89   
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    45.03        1:39.70   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    49.98        1:56.02   
Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svømme Klub    52.16        1:56.23   
Anna Møller  2007  Ringsted Svømme Klub    58.49        2:13.30   
Freja Møller  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:31 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:37   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    26.94        56.98   
Claus Hansen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    26.50        57.97   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.99        58.64   
Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.92        59.66   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.24        1:00.10   
Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub    28.50        1:00.90   
Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub    28.56        1:01.38   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    28.36        1:02.58   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.12        1:03.57   
10  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.81        1:05.38   
11  Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.80        1:05.94   
12  Pelle-Oskar Lambertsen  1999  Svømmeklubben SHS Stevns    31.89        1:08.98   
13  Christoffer Jensen  2002  Nakskov Svømme Klub    34.60        1:14.93   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    29.54        1:02.62   
Silas Lykke  2003  Slagelse Svømmeklub    29.92        1:04.64   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.47        1:06.38   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.79        1:08.15   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    32.54        1:10.06   
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    33.74        1:14.16   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.52        1:14.90   
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    34.88        1:17.07   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    35.65        1:17.38   
10  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    43.26        1:32.00   
11  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    44.85        1:43.54   
12  Casper Pedersen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    45.44        1:46.86   
13  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    48.97        1:51.40   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.73        1:19.57   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    36.81        1:20.62   
Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub    36.76        1:22.18   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    39.05        1:28.04   
Christian Jepsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    41.00        1:28.88   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    40.91        1:32.41   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    42.44        1:34.60   
Benjamin Jørgensen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    43.94        1:42.56   
Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub    51.12        1:56.31   
10  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub    53.35        2:00.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:37 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.93        1:07.02   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.79        1:08.37   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.99        1:08.47   
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.11        1:10.23   
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd    32.96        1:10.82   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.20        1:10.84   
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    31.62        1:11.12   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    32.40        1:11.36   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.84        1:11.54   
10  Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    33.83        1:11.87   
11  Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.73        1:12.13   
12  Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    34.93        1:12.71   
13  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.91        1:13.60   
14  Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    34.33        1:14.65   
15  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.03        1:15.32   
16  Katrine Duus  2003  Næstved IF    35.90        1:15.92   
17  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.36        1:16.11   
18  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    34.93        1:16.26   
19  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    35.09        1:16.86   
20  Volena Dimitrova  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.68        1:17.39   
21  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.10        1:19.85   
22  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    37.92        1:20.46   
23  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    37.99        1:22.15   
24  Julie Nedergaard Hansen  2001  Svømmeklubben SHS Stevns    37.68        1:22.43   
25  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    39.47        1:23.52   
26  Karlotta Maria Prastardottir  1998  Iceland Swimming    38.53        1:23.74   
27  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    41.32        1:25.84   
28  Kolbrun Jonsdottir  2003  Iceland Swimming    39.36        1:26.99   
29  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd    44.63        1:35.41   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.45        1:11.12   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.28        1:16.11   
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    35.87        1:16.11   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    36.86        1:16.14   
Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.77        1:16.30   
Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg Svømmeklub    37.80        1:18.72   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    37.95        1:19.19   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.07        1:19.90   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    36.79        1:20.01   
10  Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.91        1:20.10   
11  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    38.06        1:20.14   
12  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    37.56        1:20.58   
13  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.89        1:20.91   
14  Birta Run Smaradottir  2004  Iceland Swimming    37.31        1:21.16   
15  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.72        1:22.92   
16  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.87        1:22.98   
17  Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.95        1:23.07   
18  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    38.35        1:23.67   
19  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    40.25        1:25.03   
20  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    40.12        1:25.73   
21  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF    41.62        1:26.30   
22  Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    41.34        1:26.69   
23  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.26        1:26.89   
24  Karoline Elholm Juliussen  2004  Nyborg Svømmeklub    41.83        1:27.10   
25  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    40.87        1:27.27   
26  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    41.03        1:28.29   
27  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    41.88        1:29.89   
28  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    42.59        1:30.05   
29  Laura Kroman  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    39.52        1:30.31   
30  Maya Baltser  2004  Nakskov Svømme Klub    43.35        1:30.49   
31  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg Svømmeklub    41.09        1:31.17   
32  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    43.03        1:33.07   
33  Freja S. Falkenstrøm  2004  Nyborg Svømmeklub    42.46        1:33.64   
34  Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub    44.87        1:33.95   
35  Victoria Dinesen  2005  Næstved IF    43.88        1:34.40   
36  Line Høj  2004  Nakskov Svømme Klub    45.13        1:36.18   
37  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    49.86        1:38.74   
38  Cecillie Bagge Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns    45.69        1:41.45   
39  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    48.12        1:42.21   
40  Mathilde Nissen  2004  Nyborg Svømmeklub    52.11        1:42.48   
41  Sofie Løfmark Jensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    51.67        1:44.49   
Klara Wagner  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Benedichte Hallengreen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Svøm mave v/25 m. 
Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Udsvøm mave v/25 m. 
Lisa Ellegaard Johansen  2004  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  1 hånd v/75 m. 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Juul  2006  Næstved IF    38.57        1:22.94   
Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    39.12        1:26.18   
Liva Mayland  2006  Næstved IF    40.33        1:30.50   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.82        1:32.48   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    43.15        1:32.57   
Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.06        1:34.44   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.40        1:34.57   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    44.66        1:34.99   
Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF    45.12        1:35.49   
10  Leonora Franck  2006  Næstved IF    44.48        1:36.07   
11  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    43.80        1:36.66   
12  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.34        1:37.73   
13  Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    49.72        1:38.96   
14  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.98        1:39.28   
15  Freja Katrine Raunholt  2006  Næstved IF    47.26        1:39.75   
16  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    47.53        1:40.32   
17  Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    48.60        1:41.77   
18  Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    48.74        1:43.25   
19  Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns    51.36        1:48.16   
20  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    1:48.48        1:48.48   
21  Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub    51.86        1:49.20   
22  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    54.20        1:49.38   
23  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub    50.13        1:50.40   
24  Selma Ganci Frederiksen  2008  Vordingborg Svømme Klub    52.86        1:56.76   
25  Dicte S. Falkenstrøm  2008  Nyborg Svømmeklub    59.52        2:02.01   
26  Emilie Nygaard Schiøtt  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    57.82        2:06.02   
27  Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub    59.64        2:09.32   
28  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub    1:08.32        2:17.96   
29  Ester Ganci Frederiksen  2009  Vordingborg Svømme Klub    1:05.97        2:29.93   
Amanda Fafner  2007  Kalundborg SK            DNS   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            DNS   
Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Asta Marie Boye  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Svøm mave v/50 m. 
Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Asynk. arme v/50 m. 
Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Afslut ryg på mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:33   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.14        58.69   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.77        1:00.72   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.23        1:00.89   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.17        1:00.95   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    28.38        1:01.76   
Claus Hansen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.47        1:02.05   
Mads Holm  1998  Nakskov Svømme Klub    28.62        1:02.33   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd    28.91        1:02.67   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.41        1:02.72   
10  Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    29.14        1:04.79   
11  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.38        1:04.92   
12  Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.01        1:05.15   
13  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.47        1:05.39   
14  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    31.74        1:06.09   
15  Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK    30.72        1:06.71   
16  Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    31.55        1:08.08   
17  Jon Gooi Ingvarsson  2001  Iceland Swimming    33.36        1:11.16   
18  Søren G. Nielsen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns    32.76        1:13.10   
19  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    32.31        1:13.72   
20  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    35.69        1:14.01   
21  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    34.77        1:14.13   
22  Matti Andersen  2001  Næstved IF    34.47        1:15.57   
23  Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    36.78        1:16.07   
24  Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub    35.09        1:17.17   
25  Mikkel Nissen  2002  Nyborg Svømmeklub    35.44        1:17.29   
26  Frederik Schmidt Johansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    40.82        1:25.37   
27  Lucas Leal  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    45.11        1:34.77   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.26        1:08.45   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    33.62        1:09.52   
Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd    32.98        1:10.48   
Harald Franck  2003  Næstved IF    33.39        1:11.09   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    33.16        1:13.56   
Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub    34.53        1:13.84   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.57        1:14.31   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub    34.17        1:14.75   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.51        1:15.85   
10  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd    38.18        1:16.89   
11  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.85        1:17.81   
12  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    37.64        1:18.43   
13  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    37.78        1:18.70   
14  Esben Errebo Bendsen  2004  Svømmeklubben Syd    36.50        1:19.39   
15  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    37.13        1:19.52   
16  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.39        1:20.02   
17  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.68        1:20.37   
18  Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd    38.00        1:20.38   
19  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub    37.85        1:21.00   
20  Phillip Hausmann Olsen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns    36.62        1:21.04   
21  Viktor Holst Rasmussen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    40.68        1:21.42   
22  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.57        1:22.09   
23  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    37.97        1:22.30   
24  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub    36.55        1:22.53   
25  Johannes Forsbæk  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    37.05        1:24.19   
26  Mark Kronbæk Nancke  2004  Nyborg Svømmeklub    42.02        1:24.53   
27  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.38        1:25.16   
28  Oscar Xu  2003  Svømmeklubben SHS Stevns    40.30        1:25.39   
29  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    40.82        1:25.82   
30  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    43.75        1:30.43   
31  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    44.11        1:30.81   
32  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    44.48        1:32.17   
33  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    44.62        1:34.33   
34  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    44.28        1:34.97   
35  Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns    46.11        1:37.00   
36  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    47.15        1:38.18   
37  Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub    46.49        1:38.24   
38  Casper Pedersen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    46.87        1:40.99   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Ej samt. berør. v/75 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    36.94        1:21.19   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.24        1:21.97   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    38.92        1:22.21   
Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub    39.87        1:22.80   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub    38.42        1:22.94   
Rasmus Bønsøe  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    37.76        1:24.39   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    40.36        1:25.14   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    38.15        1:27.60   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    41.62        1:28.30   
10  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub    40.44        1:30.90   
11  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    41.49        1:31.89   
12  Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    43.36        1:32.84   
13  David Stoklund  2008  Kalundborg SK    44.81        1:37.31   
14  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.03        1:40.54   
15  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK    49.50        1:44.58   
16  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub    47.91        1:44.95   
17  Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub    51.01        1:48.31   
18  Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK    53.49        1:52.67   
19  Tobias Christiansen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    51.03        1:53.03   
20  Timmi Andkjær Kristensen  2007  Nyborg Svømmeklub    50.99        1:54.27   
21  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    56.79        2:02.75   
22  Oscar Haak  2007  Ringsted Svømme Klub    1:05.17        2:05.55   
Ali Baba  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Jonathan Wesselhoff  2006  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Maveliggende v/50 m. 
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Maveliggende v/50 m. 
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Maveliggende v/50 m. 
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Maveliggende v/50 m. 
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Crawl v/begyndelse 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:33 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:49   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.64  1:17.34  1:58.49    2:38.92   
Julie Bak  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.58  1:17.56  1:58.66    2:39.43   
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.55  1:19.21  2:01.68    2:44.55   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    38.54  1:21.07  2:05.07    2:48.67   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    38.37  1:21.43  2:04.83    2:48.69   
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub    39.10  1:21.23  2:05.09    2:50.05   
Sofie Hertzberg  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.10  1:24.84  2:11.00    2:56.82   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.21  1:25.94  2:11.88    2:57.85   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.76  1:26.14  2:13.44    3:00.76   
10  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    42.02  1:28.37  2:15.67    3:02.19   
11  Camilla Hougaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.47  1:32.03  2:22.06    3:09.81   
12  Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd    41.97  1:29.85  2:20.03    3:09.84   
13  Abena Karaolani  2000  Iceland Swimming    41.31  1:30.51  2:21.67    3:11.94   
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Bebe Hansen  2004  Nyborg Svømmeklub    38.98  1:21.91  2:04.62    2:46.48   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.59  1:21.57  2:04.78    2:46.99   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.29  1:29.47  2:17.95    3:05.87   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Ringsted Svømme Klub    43.85  1:31.20  2:19.89    3:08.59   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub    45.11  1:36.92  2:29.50    3:20.52   
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    47.02  1:40.68  2:35.09    3:28.15   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    48.52  1:44.14  2:40.91    3:35.61   
Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    49.60  1:45.11  2:41.93    3:36.88   
Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub    51.82  1:50.03  2:48.95    3:46.32   
10  Cathrine Høst  2004  Nyborg Svømmeklub    48.95  1:48.58  2:48.66    3:48.21   
11  Frida Christensen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns    51.25  1:49.89  2:50.67    3:50.71   
12  Emilie Larsen  2005  Svømmeklubben Syd    52.29  1:53.29  2:55.03    3:51.20   
13  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    53.43  1:53.91  2:55.97    3:58.05   
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freja Juul  2006  Næstved IF    44.39  1:35.15  2:27.27    3:17.72   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    50.14  1:47.49  2:42.78    3:37.12   
Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub    50.05  1:48.30  2:45.99    3:41.31   
Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF    49.73  1:46.46  2:45.24    3:44.17   
Astamaja Rought  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    51.67  1:48.69  2:48.97    3:45.77   
Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    54.63  1:58.28  3:04.43    4:06.55   
Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub    57.60  2:01.98  3:06.60    4:12.43   
Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:49 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:05   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.54  1:14.80  1:53.67    2:31.11   
Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    36.09  1:15.07  1:53.75    2:31.48   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.22  1:16.86  1:57.91    2:38.89   
Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub    35.52  1:16.40  1:58.53    2:41.01   
Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999  Nyborg Svømmeklub    38.33  1:20.98  2:04.12    2:47.16   
Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    39.24  1:23.47  2:08.55    2:52.47   
Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    40.10  1:24.90  2:11.36    2:57.26   
Lucas Leal  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    53.36  1:54.41  2:55.42    3:53.50   
Laurits Holm  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  En hånd i vend. 125m 
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd    40.99  1:26.85  2:12.81    2:57.65   
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    41.02  1:27.10  2:13.45    2:58.89   
Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.81  1:32.80  2:22.78    3:10.00   
Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK    42.16  1:31.06  2:20.99    3:12.10   
Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    45.97  1:38.58  2:30.99    3:22.15   
                     
 
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malthe Foged  2005  Næstved IF    42.24  1:31.98  2:22.10    3:10.33   
Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub    43.32  1:32.84  2:23.29    3:11.02   
Konrad Clausen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    45.44  1:35.51  2:26.15    3:17.45   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    46.40  1:37.24  2:29.58    3:21.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:05 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:52   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.70   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.18   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.23   
Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.30   
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.41   
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd            28.67   
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub            28.76   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK            28.88   
Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd            28.95   
10  Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            29.18   
11  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            29.25   
12  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.31   
13  Tanja H Nielsen  1996  Svømmeklubben SHS Stevns            29.33   
14  Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub            29.40   
15  Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.43   
16  Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd            29.55   
17  Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF            29.73   
18  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            29.94   
19  Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK            29.95   
20  Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK            30.11   
21  Emilia Lønborg  2002  Herlufsholm Svømmeklub            30.19   
22  Katrine Duus  2003  Næstved IF            30.23   
23  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub            30.26   
24  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.38   
25  Volena Dimitrova  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.42   
26  Isabel K. Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.43   
27  Monique Bang From  2002  Svømmeklubben SHS Stevns            30.84   
28  Julie Farø Jakobsen  1997  Svømmeklubben SHS Stevns            30.91   
29  Anastasia Hansen  2002  Svømmeklubben Syd            31.05   
30  Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub            31.56   
31  Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub            31.61   
32  Katrin Eva Johannesdottir  2001  Iceland Swimming            31.82   
33  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF            31.98   
34  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            32.07   
35  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.21   
36  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub            32.33   
37  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd            32.41   
38  Droplaug Maria Haflioadottir  2000  Iceland Swimming            32.56   
39  Julie Nedergaard Hansen  2001  Svømmeklubben SHS Stevns            32.58   
40  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF            32.97   
41  Signe Nedergaard  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            33.02   
42  Kolbrun Jonsdottir  2003  Iceland Swimming            33.26   
43  Anna Christensen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            33.34   
44  Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd            33.50   
45  Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd            33.99   
46  Maria Bang From  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            34.03   
47  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub            35.34   
48  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd            37.52   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF            DNS   
Julie Louise Lihme  2003  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Maria Caroline Krumbak  2000  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK            28.25   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK            29.89   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub            29.91   
Wilma Anker  2004  Herlufsholm Svømmeklub            29.96   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK            30.30   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            31.11   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub            31.13   
Birta Run Smaradottir  2004  Iceland Swimming            31.15   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub            31.30   
10  Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg Svømmeklub            31.55   
11  Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            31.85   
12  Anna Leopold Brandt  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.00   
13  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF            32.22   
14  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            32.32   
15  Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub            32.34   
16  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            32.76   
17  Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            33.04   
18  Karoline Elholm Juliussen  2004  Nyborg Svømmeklub            33.10   
19  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            33.20   
20  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd            33.43   
21  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub            33.46   
22  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            33.56   
23  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.41   
24  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF            34.84   
25  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd            34.97   
26  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK            35.01   
27  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF            35.19   
28  Sarah Møller Jakobsen  2004  Nakskov Svømme Klub            35.22   
29  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd            35.47   
30  Laura Kroman  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            35.48   
31  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub            35.65   
32  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            35.68   
33  Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub            35.77   
34  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.82   
35  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK            35.89   
36  Isabella Flyvholm Jensen  2004  Odsherred Svømmeklub            36.56   
37  Emilie Larsen  2005  Svømmeklubben Syd            36.70   
38  Cecillie Bagge Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            36.76   
39  Lisa Ellegaard Johansen  2004  Vordingborg Svømme Klub            37.20   
40  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            38.95   
41  Benedichte Hallengreen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            40.72   
42  Sofie Løfmark Jensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            40.92   
43  Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub            41.36   
44  Frida Christensen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns            42.37   
45  Emma Jørgensen  2005  Slagelse Svømmeklub            48.34   
Dzejla Alibasic  2005  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Freja Arentsen  2005  Næstved IF            DNS   
Klara Wagner  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
Tenna Marie Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.88   
Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            33.15   
Liva Mayland  2006  Næstved IF            35.08   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            35.17   
Leonora Franck  2006  Næstved IF            35.59   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            35.64   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.70   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            36.08   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            36.35   
10  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            37.43   
11  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.94   
12  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.54   
13  Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            38.55   
14  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK            38.85   
15  Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            38.92   
16  Marie-Louise Kristensen  2006  Næstved IF            39.12   
17  Freja Katrine Raunholt  2006  Næstved IF            39.25   
18  Asta Marie Boye  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            39.58   
19  Mathilde Grønnehøj  2006  Ringsted Svømme Klub            39.95   
20  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.00   
21  Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            40.52   
22  Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            40.58   
23  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svømme Klub            40.64   
24  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            40.76   
25  Sophie Nielsen  2006  Odsherred Svømmeklub            40.79   
26  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            40.88   
27  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            42.40   
28  Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub            42.66   
29  Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svømme Klub            42.78   
30  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            42.85   
31  Silke Emma Hansen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            43.38   
32  Ida Lauritzen  2006  Slagelse Svømmeklub            43.55   
33  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            44.11   
34  Freja Wagner  2007  Svømmeklubben SHS Stevns            44.34   
35  Sofie Neerup Rosenkvist  2008  Næstved IF            45.00   
36  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            45.71   
37  Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF            46.06   
38  Emma Attrup  2007  Slagelse Svømmeklub            47.11   
39  Anna Møller  2007  Ringsted Svømme Klub            47.16   
40  Silje Juul Kjeldsen  2008  Slagelse Svømmeklub            47.60   
41  Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            48.10   
42  Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            48.13   
43  Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub            48.19   
44  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            48.28   
45  Selma Ganci Frederiksen  2008  Vordingborg Svømme Klub            48.84   
46  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub            49.17   
47  Augusta Johannesen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            49.30   
48  Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub            50.13   
49  Chili Fløe Jensen  2006  Ringsted Svømme Klub            50.40   
50  Emilie Nørregaard  2007  Ringsted Svømme Klub            51.09   
51  Silja Rud Pedersen  2007  Herlufsholm Svømmeklub            51.32   
52  Ester Ganci Frederiksen  2009  Vordingborg Svømme Klub            51.60   
53  Merle Dahlmann  2007  Næstved IF            51.71   
54  Cecilie Jakobsen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            51.81   
55  Amanda Giroux-Drejer  2006  Ringsted Svømme Klub            53.49   
56  Emma Grøntved  2009  Slagelse Svømmeklub            53.61   
57  Maja Burø Redke  2007  Ringsted Svømme Klub            54.40   
58  Mona Nouar  2007  Nakskov Svømme Klub            59.33   
59  Julie Holm Sørensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:08.39   
Amanda Fafner  2007  Kalundborg SK            DNS   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            DNS   
Freja Møller  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Liv Maria Febres Andersen  2008  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:52 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  16:01   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.24   
Claus Hansen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.30   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd            24.87   
Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub            25.04   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            25.15   
Mads Ingeman Hansen  1997  Herlufsholm Svømmeklub            25.24   
Emil Mølholm Johansen  2000  Slagelse Svømmeklub            25.38   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.50   
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub            25.78   
10  Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub            25.89   
11  Jonas Gram-Lange  1999  Svømmeklubben Syd            25.92   
12  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.96   
13  Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            25.99   
14  Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.02   
15  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.09   
16  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.25   
17  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.58   
18  Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK            26.62   
19  Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub            26.78   
20  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            27.39   
21  Arnor Robertsson  2002  Iceland Swimming            27.62   
22  Christoffer Jensen  2002  Nakskov Svømme Klub            27.68   
23  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            27.83   
24  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            27.87   
25  Pelle-Oskar Lambertsen  1999  Svømmeklubben SHS Stevns            27.88   
26  Søren G. Nielsen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns            28.23   
27  Jon Gooi Ingvarsson  2001  Iceland Swimming            29.24   
28  Mikkel Nissen  2002  Nyborg Svømmeklub            29.38   
29  Johannes Frimodt-Møller  2002  Svømmeklubben SHS Stevns            29.52   
30  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub            29.72   
31  Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub            30.74   
32  Sigurour Prainn Sigurosson  2002  Iceland Swimming            33.32   
33  Frederik Schmidt Johansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub            35.31   
Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub            DNS   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK            26.25   
Harald Franck  2003  Næstved IF            27.13   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.23   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            27.74   
Elias Rought  2003  Slagelse Svømmeklub            28.11   
Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd            28.21   
Silas Lykke  2003  Slagelse Svømmeklub            28.48   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            28.78   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            28.84   
10  Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub            28.92   
11  Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub            29.23   
12  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.28   
13  Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK            29.39   
14  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub            29.66   
15  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub            29.73   
16  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF            29.75   
17  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd            29.91   
18  Phillip Hausmann Olsen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            29.93   
19  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub            30.60   
20  Joachim Mårtensen  2004  Kalundborg SK            30.96   
21  Esben Errebo Bendsen  2004  Svømmeklubben Syd            31.05   
22  Johannes Forsbæk  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            31.12   
23  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF            31.44   
24  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            31.58   
25  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            31.86   
26  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.07   
27  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            32.23   
28  Joakim Schnack  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            32.39   
29  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub            32.44   
30  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.82   
31  Mark Kronbæk Nancke  2004  Nyborg Svømmeklub            32.97   
32  Oscar Xu  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            33.82   
33  Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            35.09   
34  Rokkvi Helgason  2004  Iceland Swimming            35.78   
35  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK            35.98   
36  Casper Pedersen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            36.68   
37  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            36.77   
38  Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub            40.47   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Rehder Knudsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            31.88   
Konrad Clausen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            32.19   
Rasmus Bønsøe  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            32.23   
Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub            32.29   
Christian Jepsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            32.89   
Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK            34.11   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK            34.21   
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub            34.28   
Benjamin Jørgensen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            34.78   
10  Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.11   
11  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub            35.46   
12  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd            36.08   
13  David Stoklund  2008  Kalundborg SK            37.33   
14  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK            37.65   
15  Nikolaj Nielsen  2006  Slagelse Svømmeklub            38.01   
16  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub            39.66   
17  Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            39.74   
18  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.33   
19  Tobias Christiansen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            40.63   
20  Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.75   
21  Tristan Houmann  2008  Ringsted Svømme Klub            40.77   
22  Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF            40.96   
22  Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub            40.96   
24  Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK            41.15   
25  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub            41.34   
26  Magnus Vasegaard Mark  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            42.49   
27  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            42.51   
28  Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            42.54   
29  Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub            44.29   
30  Aksel Ethelberg  2005  Slagelse Svømmeklub            46.01   
31  Magnus Hauballe Jørgensen  2007  Nakskov Svømme Klub            47.30   
32  Sebastian Svenningsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            47.37   
33  Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub            47.54   
34  Oscar Haak  2007  Ringsted Svømme Klub            47.97   
35  Andreas M. Nielsen  2008  Næstved IF            58.12   
36  Malthe Langhoff  2005  Ringsted Svømme Klub            59.55   
Ali Baba  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Jonathan Wesselhoff  2006  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
Nikolaj Sandbirk-Clausen  2006  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
Asmus Knudsen  2006  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:01 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  16:39   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Triton Ballerup - 1  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:02.93   
  Liva Palmund  2002      29.93        29.93   
  Josephine G. Lauridsen  2001      34.99        1:04.92   
  Amanda Duus  2000      30.66        1:35.58   
  Julie Darlem Brandt  2001      27.35        2:02.93   
                     
Lf Piger 1 :-)  2000  Startfællesskabet LF-SWIM            2:04.93   
  Melanie Eggertsen  2002      30.85        30.85   
  Malou Carlsen  2000      36.19        1:07.04   
  Thyra Jørgensen  2002      30.15        1:37.19   
  Clara Neumann  2001      27.74        2:04.93   
                     
Triton Ballerup - 2  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:07.10   
  Frederikke Echardt  2002      32.82        32.82   
  Sofie Strandby  1999      34.78        1:07.60   
  Liva Stjernholm  2004      31.34        1:38.94   
  Laura Janner  2002      28.16        2:07.10   
                     
Triton Ballerup - 3  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:07.62   
  Mikala Ravn Borch  2003      33.79        33.79   
  Julie Bak  1997      33.25        1:07.04   
  Isabel K. Eriksen  2001      32.14        1:39.18   
  Emilie Nyegaard  2001      28.44        2:07.62   
                     
Piger 1 Kaundborg  1998  Kalundborg SK            2:08.74   
  Nicole Kristensen  1999      33.30        33.30   
  Marie Uglebjerg  2002      36.55        1:09.85   
  Frida Bang Stanelt  2004      30.38        1:40.23   
  Laura Holm Junge  1998      28.51        2:08.74   
                     
Hg Piger 1  2004  Herlufsholm Svømmeklub            2:09.93   
  Emilia Lønborg  2002      33.25        33.25   
  Emma Bruhn  2002      34.56        1:07.81   
  Wilma Anker  2004      32.79        1:40.60   
  Emma Bækgaard  2002      29.33        2:09.93   
                     
Nif Girls 1  2000  Næstved IF            2:16.68   
  Anne-Sofie P. Clausen  2002      34.72        34.72   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      38.25        1:12.97   
  Viktoria Bæts Kristensen  2002      33.98        1:46.95   
  Katrine Duus  2003      29.73        2:16.68   
                     
Lf Piger 2 :-)  2000  Startfællesskabet LF-SWIM            2:17.76   
  Julie Galsgaard Hansen  2000      37.60        37.60   
  Trine Rübner-Petersen  1997      39.90        1:17.50   
  Isa Hovmand  2000      31.63        1:49.13   
  Julie Bruun Jørgensen  2003      28.63        2:17.76   
                     
Nyborg Piger 1  2000  Nyborg Svømmeklub            2:18.47   
  Maja Johanne Pedersen  2005      36.18        36.18   
  Maria Bebe Hansen  2004      36.08        1:12.26   
  Kristine Kipper Pedersen  2004      33.30        1:45.56   
  Karoline Elholm Juliussen  2004      32.91        2:18.47   
                     
10  Hg Piger 2  2004  Herlufsholm Svømmeklub            2:19.54   
  Selma V Studnitz Andersen  2005      36.74        36.74   
  Emilie Højen Meyer  2004      39.89        1:16.63   
  Josefine Krumbak  2004      32.65        1:49.28   
  Amalie Østerlund  2005      30.26        2:19.54   
                     
11  Piger 2 Kaundborg  2004  Kalundborg SK            2:24.09   
  Alba Seneca  2005      40.69        40.69   
  Caroline Holm  2004      37.49        1:18.18   
  Thea Kaiser  2004      35.98        1:54.16   
  Anna Larsen  2004      29.93        2:24.09   
                     
12  Shs Falcon´s Shs  1996  Svømmeklubben SHS Stevns            2:24.35   
  Julie Nedergaard Hansen  2001      38.34        38.34   
  Tanja H Nielsen  1996      40.50        1:18.84   
  Julie Farø Jakobsen  1997      35.09        1:53.93   
  Maria Bang From  2000      30.42        2:24.35   
                     
13  Piger  2000  Iceland Swimming            2:25.26   
  Karlotta Maria Prastardottir  1998      37.50        37.50   
  Katrin Eva Johannesdottir  2001      41.80        1:19.30   
  Abena Karaolani  2000      33.68        1:52.98   
  Droplaug Maria Haflioadottir  2000      32.28        2:25.26