Results for Ringsted cup 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.14 | 58.69 | |||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.77 | 1:00.72 | |||||
3 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.23 | 1:00.89 | |||||
4 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.17 | 1:00.95 | |||||
5 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.38 | 1:01.76 | |||||
6 | Claus Hansen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.47 | 1:02.05 | |||||
7 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 28.62 | 1:02.33 | |||||
8 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 28.91 | 1:02.67 | |||||
9 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.41 | 1:02.72 | |||||
10 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 29.14 | 1:04.79 | |||||
11 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.38 | 1:04.92 | |||||
12 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.01 | 1:05.15 | |||||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.47 | 1:05.39 | |||||
14 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.74 | 1:06.09 | |||||
15 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 30.72 | 1:06.71 | |||||
16 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.55 | 1:08.08 | |||||
17 | Jon Gooi Ingvarsson | 2001 | Iceland Swimming | 33.36 | 1:11.16 | |||||
18 | Søren G. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SHS Stevns | 32.76 | 1:13.10 | |||||
19 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.31 | 1:13.72 | |||||
20 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 35.69 | 1:14.01 | |||||
21 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 34.77 | 1:14.13 | |||||
22 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 34.47 | 1:15.57 | |||||
23 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 36.78 | 1:16.07 | |||||
24 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.09 | 1:17.17 | |||||
25 | Mikkel Nissen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 35.44 | 1:17.29 | |||||
26 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.82 | 1:25.37 | |||||
27 | Lucas Leal | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.11 | 1:34.77 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.26 | 1:08.45 | |||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 33.62 | 1:09.52 | |||||
3 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.98 | 1:10.48 | |||||
4 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 33.39 | 1:11.09 | |||||
5 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.16 | 1:13.56 | |||||
6 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 34.53 | 1:13.84 | |||||
7 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.57 | 1:14.31 | |||||
8 | Andreas Pedersen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 34.17 | 1:14.75 | |||||
9 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.51 | 1:15.85 | |||||
10 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.18 | 1:16.89 | |||||
11 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.85 | 1:17.81 | |||||
12 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 37.64 | 1:18.43 | |||||
13 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.78 | 1:18.70 | |||||
14 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.50 | 1:19.39 | |||||
15 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.13 | 1:19.52 | |||||
16 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.39 | 1:20.02 | |||||
17 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.68 | 1:20.37 | |||||
18 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.00 | 1:20.38 | |||||
19 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 37.85 | 1:21.00 | |||||
20 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 36.62 | 1:21.04 | |||||
21 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.68 | 1:21.42 | |||||
22 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.57 | 1:22.09 | |||||
23 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 37.97 | 1:22.30 | |||||
24 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.55 | 1:22.53 | |||||
25 | Johannes Forsbæk | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.05 | 1:24.19 | |||||
26 | Mark Kronbæk Nancke | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.02 | 1:24.53 | |||||
27 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.38 | 1:25.16 | |||||
28 | Oscar Xu | 2003 | Svømmeklubben SHS Stevns | 40.30 | 1:25.39 | |||||
29 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.82 | 1:25.82 | |||||
30 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.75 | 1:30.43 | |||||
31 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.11 | 1:30.81 | |||||
32 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 44.48 | 1:32.17 | |||||
33 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.62 | 1:34.33 | |||||
34 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.28 | 1:34.97 | |||||
35 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 46.11 | 1:37.00 | |||||
36 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 47.15 | 1:38.18 | |||||
37 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.49 | 1:38.24 | |||||
38 | Casper Pedersen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.87 | 1:40.99 | |||||
- | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Ej samt. berør. v/75 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 36.94 | 1:21.19 | |||||
2 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.24 | 1:21.97 | |||||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.92 | 1:22.21 | |||||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 39.87 | 1:22.80 | |||||
5 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.42 | 1:22.94 | |||||
6 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.76 | 1:24.39 | |||||
7 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 40.36 | 1:25.14 | |||||
8 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 38.15 | 1:27.60 | |||||
9 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.62 | 1:28.30 | |||||
10 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 40.44 | 1:30.90 | |||||
11 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 41.49 | 1:31.89 | |||||
12 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 43.36 | 1:32.84 | |||||
13 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 44.81 | 1:37.31 | |||||
14 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.03 | 1:40.54 | |||||
15 | Cilas Skafte | 2005 | Kalundborg SK | 49.50 | 1:44.58 | |||||
16 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 47.91 | 1:44.95 | |||||
17 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.01 | 1:48.31 | |||||
18 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | Kalundborg SK | 53.49 | 1:52.67 | |||||
19 | Tobias Christiansen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 51.03 | 1:53.03 | |||||
20 | Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 50.99 | 1:54.27 | |||||
21 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 56.79 | 2:02.75 | |||||
22 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.17 | 2:05.55 | |||||
- | Ali Baba | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jonathan Wesselhoff | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Alexander Okkerholm | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Maveliggende v/50 m. | |||||
- | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Maveliggende v/50 m. | |||||
- | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Maveliggende v/50 m. | |||||
- | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Maveliggende v/50 m. | |||||
- | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Crawl v/begyndelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |