Results for Head to Head 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 2
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Head to HEAD 2017 | Utskriftsdatum | 30 september 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2017 |
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Försök 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 32.94 | 1:07.13 | |||||
2 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.14 | 1:11.13 | |||||
3 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.61 | 1:13.52 | |||||
4 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.90 | 1:13.69 | |||||
5 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.44 | 1:15.08 | |||||
6 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.77 | 1:15.57 | |||||
7 | Lilli Kulpakko | 2005 | Aurajoen Uinti | 36.49 | 1:15.98 | |||||
8 | Kerttu Taponen | 2005 | Aurajoen Uinti | 37.82 | 1:17.19 | |||||
9 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 37.64 | 1:17.50 | |||||
10 | Anni Hyttinen | 2004 | Aurajoen Uinti | 38.15 | 1:18.15 | |||||
11 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.16 | 1:18.26 | |||||
12 | Milla Rintanen | 2004 | Aurajoen Uinti | 38.34 | 1:19.18 | |||||
13 | Agnes Gustavsson | 2005 | Täby Sim | 38.88 | 1:20.55 | |||||
14 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.60 | 1:20.83 | |||||
15 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.80 | 1:21.00 | |||||
16 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 38.59 | 1:21.01 | |||||
17 | Ioanna Tsirona | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.06 | 1:21.50 | |||||
18 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 39.81 | 1:21.65 | |||||
19 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.92 | 1:21.79 | |||||
20 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.26 | 1:23.44 | |||||
21 | Alice Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 41.12 | 1:23.49 | |||||
22 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 39.83 | 1:23.66 | |||||
23 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.36 | 1:24.22 | |||||
24 | Mathilda Sandberg | 2005 | Täby Sim | 41.85 | 1:25.00 | |||||
25 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.54 | 1:25.01 | |||||
26 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.46 | 1:25.04 | |||||
27 | Frida Nilsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.28 | 1:25.06 | |||||
28 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.77 | 1:26.14 | |||||
29 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 41.18 | 1:26.32 | |||||
30 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 41.90 | 1:26.63 | |||||
31 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 41.82 | 1:26.81 | |||||
32 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.29 | 1:26.96 | |||||
33 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 42.58 | 1:27.53 | |||||
34 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.51 | 1:28.00 | |||||
35 | Ella Thermaenius | 2005 | Täby Sim | 42.71 | 1:28.33 | |||||
36 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.39 | 1:28.68 | |||||
37 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 43.20 | 1:28.81 | |||||
38 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 43.33 | 1:29.58 | |||||
39 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 43.86 | 1:29.80 | |||||
40 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.58 | 1:30.98 | |||||
41 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.46 | 1:31.14 | |||||
42 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 46.46 | 1:33.53 | |||||
43 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.54 | 1:35.46 | |||||
44 | Alma Lilljequist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.83 | 1:35.64 | |||||
45 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 47.15 | 1:36.70 | |||||
46 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.42 | 1:37.03 | |||||
47 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 47.04 | 1:37.77 | |||||
48 | Clara Taberman | 2004 | Täby Sim | 47.92 | 1:38.58 | |||||
49 | Elin Hammarqvist | 2004 | Nacka HI | 47.90 | 1:39.88 | |||||
50 | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.82 | 1:40.21 | |||||
51 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 48.65 | 1:40.38 | |||||
52 | Andrea Falang | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.41 | 1:42.99 | |||||
53 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 50.32 | 1:44.66 | |||||
54 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 52.30 | 1:45.83 | |||||
55 | Josefin Kjellström | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 52.83 | 1:48.99 | |||||
56 | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 51.36 | 1:51.81 | |||||
57 | Olivia Jägerskog | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 55.70 | 1:59.44 | |||||
- | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Elda Kiasisua | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Liv Goldkuhl-Löthen | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sylvia Kuusisto | 2003 | Aurajoen Uinti | 32.64 | 1:07.07 | |||||
2 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.98 | 1:09.65 | |||||
3 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.79 | 1:09.84 | |||||
4 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.14 | 1:10.05 | |||||
5 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.25 | 1:10.25 | |||||
6 | Julia Koivisto | 2002 | Aurajoen Uinti | 33.92 | 1:10.51 | |||||
7 | Tone Sandsjö | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.51 | 1:11.06 | |||||
8 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 34.50 | 1:11.48 | |||||
9 | Emma Uusküla | 2002 | Aurajoen Uinti | 34.55 | 1:11.63 | |||||
10 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.66 | 1:12.00 | |||||
11 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.17 | 1:12.76 | |||||
12 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.01 | 1:13.03 | |||||
13 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 34.83 | 1:13.19 | |||||
14 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.54 | 1:13.93 | |||||
15 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.24 | 1:13.97 | |||||
16 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.10 | 1:14.32 | |||||
17 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.20 | 1:14.86 | |||||
17 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.75 | 1:14.86 | |||||
19 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 35.30 | 1:15.23 | |||||
20 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.19 | 1:16.04 | |||||
21 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.58 | 1:16.05 | |||||
22 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.10 | 1:16.49 | |||||
23 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.33 | 1:16.59 | |||||
24 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.57 | 1:17.00 | |||||
25 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.60 | 1:18.14 | |||||
26 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.27 | 1:18.15 | |||||
27 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.60 | 1:18.83 | |||||
28 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.97 | 1:19.57 | |||||
29 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.52 | 1:19.69 | |||||
30 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.01 | 1:19.76 | |||||
31 | Emma Stråhle | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.24 | 1:21.08 | |||||
32 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.33 | 1:22.32 | |||||
33 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 37.81 | 1:22.57 | |||||
34 | Emelie Lindholm | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.16 | 1:22.79 | |||||
35 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 40.41 | 1:22.87 | |||||
36 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.62 | 1:23.05 | |||||
37 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.84 | 1:23.37 | |||||
38 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.29 | 1:24.55 | |||||
39 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.78 | 1:26.42 | |||||
40 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 44.49 | 1:29.46 | |||||
41 | Amanda Vicente | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.18 | 1:30.58 | |||||
42 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.72 | 1:31.48 | |||||
43 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.29 | 1:31.58 | |||||
44 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.32 | 1:33.76 | |||||
- | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim Damer, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paula Peltola | 2001 | Aurajoen Uinti | 31.33 | 1:03.79 | |||||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 32.06 | 1:06.27 | |||||
3 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.95 | 1:09.50 | |||||
4 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.43 | 1:11.87 | |||||
5 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 34.85 | 1:11.91 | |||||
6 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.81 | 1:12.47 | |||||
7 | Jenni Lehtonen | 2000 | Aurajoen Uinti | 36.41 | 1:16.32 | |||||
8 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 37.81 | 1:16.80 | |||||
9 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.22 | 1:18.41 | |||||
10 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.30 | 1:21.83 | |||||
11 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.13 | 1:22.25 | |||||
12 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 40.71 | 1:22.91 | |||||
13 | Mona Domehri | 1999 | Spårvägen Simförening | 40.83 | 1:25.46 | |||||
14 | Hjördis Köhler | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 40.96 | 1:25.91 | |||||
15 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 41.48 | 1:28.44 | |||||
16 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 43.14 | 1:29.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 september 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 11:19 |