2017-11-24   14:03:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM kortbana 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 46 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  15 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  19:23   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 46, 4X100m Medley Herrar, Finaler, Senior 
Sponsor: BBS Accounting ServiceAB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Mkk Herrar  Malmö Kappsimningsklubb            3:48.64   
  Mattias Carlsson  1990      27.67  55.88      55.88   
  Anton Andersson  1997      30.76  1:06.00      2:01.88   
  Eric Hinderup  1998      24.98  54.61      2:56.49   
  Ahmad Attellesey  1995      24.78  52.15      3:48.64   
                     
Hs Herrar [1995] Lag 1  1995  Helsingborgs Simsällskap            3:51.77   
  Isak Vikström  1999      29.37  1:01.17      1:01.17   
  Albin Edvardsson  2000      30.01  1:05.43      2:06.60   
  Kristian Kron  1992      25.33  55.42      3:02.02   
  Jonas Holmström  1992      23.74  49.75      3:51.77   
                     
Landskrona Herrar Lag 1  Landskrona Simsällskap            3:52.00   
  Emil Hassling  2000      29.40  1:00.04      1:00.04   
  Julius Ekstrand  1998      29.40  1:05.13      2:05.17   
  Oskar Hoff  1998      25.28  54.86      3:00.03   
  Linus Kahl  2001      24.78  51.97      3:52.00   
                     
Ängelholm  1999  Ängelholms Simsällskap            3:57.33   
  Petter Hellzén  2000      30.88  1:03.51      1:03.51   
  Daniel Kertes  1999      28.04  1:01.10      2:04.61   
  Oskar Hanstål  1999      26.65  59.40      3:04.01   
  Alexander Trudov  1999      25.33  53.32      3:57.33   
                     
Ystads SS Herrar  Ystads Simsällskap            3:59.03   
  Erik Stoltz  1998      30.21  1:02.34      1:02.34   
  Max Persson  2001      30.35  1:05.61      2:07.95   
  Sebastian Lundgren  1999      26.97  59.76      3:07.71   
  Gustaf Persson  2001      24.23  51.32      3:59.03   
                     
Mkk Herrar [1997]  1997  Malmö Kappsimningsklubb            4:07.32   
  Karl Liljegren  2001      30.94  1:03.46      1:03.46   
  Gustav Englund  2001      31.38  1:07.70      2:11.16   
  David Falk  2003      27.84  1:00.29      3:11.45   
  Filip Hinderup  2001      26.31  55.87      4:07.32   
                     
SK Triton Herrar Lag 2  2017  Simklubben Triton            4:10.89   
  Nicolas Nolén  2000      31.26  1:04.09      1:04.09   
  Gustaf Palmqvist  2001      32.99  1:10.85      2:14.94   
  Joar Modigh  2001      27.80  59.97      3:14.91   
  Oskar Skarin  1999      26.31  55.98      4:10.89   
                     
Trelleborg Herrar [1996]  1996  Trelleborg Sim            4:12.01   
  Mattias Rydqvist  2000      31.54  1:04.60      1:04.60   
  Axel Lloyd  1999      32.22  1:09.89      2:14.49   
  Victor Lloyd  1996      27.11  58.74      3:13.23   
  Daniel Lindkvist  2000      27.43  58.78      4:12.01   
                     
Poseidon Herrar Lag 2  1999  Simklubben Poseidon            4:12.67   
  Joel Henriksson  2003      32.60  1:07.43      1:07.43   
  Luke Postema  1995      31.45  1:09.65      2:17.08   
  Jesper Olsson  1998      27.26  58.62      3:15.70   
  Alexander Waldo  1998      26.75  56.97      4:12.67   
                     
10  SK Lödde Herrar 1 [1999]  2002  Simklubben Lödde            4:12.87   
  Nils Wergeland  2002      31.25  1:03.78      1:03.78   
  Tim Brinkhagen  2001      32.69  1:11.34      2:15.12   
  Ian Hangård  2002      27.99  1:02.41      3:17.53   
  Lukas Miderbäck  2003      26.53  55.34      4:12.87   
                     
11  Höganäs SS Herrar  Höganäs Simsällskap            4:18.51   
  Jesper Lundqvist  1999      33.04  1:07.74      1:07.74   
  Johan Killman  1999      32.81  1:11.00      2:18.74   
  Erik Juliusson  1998      27.58  1:02.10      3:20.84   
  Jacob Engström  2000      27.13  57.67      4:18.51   
                     
12  SK Sydsim Herrar Lag 1  Simklubben Sydsim            4:22.34   
  Thor Grandin  2002      32.16  1:06.75      1:06.75   
  Jonathan Seanderdahl  2002      34.46  1:15.41      2:22.16   
  Jens Christiansen  2001      28.55  1:02.20      3:24.36   
  Vilhelm Andersson  2002      27.06  57.98      4:22.34   
                     
13  KK Karpen Herrar  2003  Kappsimningsklubben Karpen            4:31.80   
  William Bevréus  2003      31.23  1:05.40      1:05.40   
  Simon Persson  2003      35.46  1:16.53      2:21.93   
  Niels Kwant  2003      30.68  1:06.09      3:28.02   
  Liam Lesmac  2003      29.48  1:03.78      4:31.80   
                     
14  SK Lödde Herrar 2 [2001]  2001  Simklubben Lödde            4:33.41   
  Roy Hangård  1999      31.62  1:06.23      1:06.23   
  Isak Paulsson  2002      34.78  1:16.24      2:22.47   
  Elliot Larsson  2000      30.90  1:11.30      3:33.77   
  Hampus Erdös  2003      28.29  59.64      4:33.41   
                     
Poseidon Herrar Lag 1  2004  Simklubben Poseidon            DSQ   
  Gergö Nagy  1995      29.34  1:01.49      1:01.49   
  Victor Bergstrand  2000      32.22  1:08.94      2:10.43   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  15 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  19:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start