2017-11-23   19:35:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM kortbana 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 19 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  18:21   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 19, 800m Frisim Damer, Finaler, Senior 
Sponsor: Ängelholmshem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Olivia Ülger  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:05.06  2:13.40  3:21.17  4:29.91  9:06.58   
          5:38.67  6:48.12  7:57.46       
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:05.81  2:14.35  3:22.66  4:32.08  9:12.24   
          5:41.81  6:51.73  8:01.96       
Tilde Anderberg-Richard  1999  Sjöbo Simsällskap    1:06.69  2:17.13  3:27.81  4:38.78  9:17.50   
          5:48.59  6:58.08  8:07.97       
Moa Karlsson  2002  S71    1:06.74  2:16.82  3:26.93  4:37.33  9:19.73   
          5:47.77  6:58.46  8:09.25       
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsällskap    1:05.95  2:16.58  3:28.36  4:40.51  9:22.76   
          5:52.44  7:03.71  8:13.87       
Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:05.97  2:16.72  3:28.51  4:40.59  9:28.46   
          5:52.77  7:05.01  8:16.90       
Emilia Nordén  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:07.07  2:18.53  3:30.24  4:42.76  9:29.78   
          5:55.46  7:07.82  8:19.82       
Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    1:07.06  2:17.31  3:28.58  4:40.62  9:30.49   
          5:53.20  7:06.09  8:19.22       
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:09.33  2:22.87  3:36.09  4:49.07  9:39.39   
          6:02.46  7:15.63  8:29.23       
10  Sara Wilhelmsson  2001  Eslövs Simsällskap    1:09.71  2:22.66  3:35.35  4:48.38  9:39.64   
          6:01.62  7:15.00  8:28.38       
11  Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:10.16  2:24.04  3:38.79  4:53.61  9:43.61   
          6:07.54  7:21.69  8:34.45       
12  Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    1:10.50  2:23.91  3:36.95  4:50.84  9:43.64   
          6:04.20  7:17.72  8:31.51       
13  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.09  2:21.45  3:35.72  4:49.70  9:43.98   
          6:03.63  7:17.88  8:31.94       
14  Frida Rödin  2000  Vellinge-Näsets Simklubb    1:08.31  2:21.76  3:35.45  4:49.23  9:48.63   
          6:03.83  7:19.47  8:34.55       
15  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    1:10.29  2:24.48  3:38.83  4:53.31  9:50.63   
          6:08.09  7:23.05  8:37.66       
16  Telma Maltesjö  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:09.50  2:23.01  3:36.91  4:51.69  9:52.65   
          6:06.32  7:22.50  8:38.05       
17  Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    1:09.95  2:23.94  3:39.13  4:55.00  9:54.83   
          6:10.93  7:26.57  8:41.75       
18  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    1:09.46  2:23.29  3:38.32  4:54.22  9:54.95   
          6:09.66  7:25.21  8:40.88       
19  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    1:10.28  2:25.32  3:41.29  4:56.58  9:55.04   
          6:12.40  7:27.72  8:42.11       
20  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:09.55  2:24.20  3:39.31  4:55.44  9:59.24   
          6:11.43  7:28.01  8:44.61       
21  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:08.72  2:22.72  3:38.04  4:54.78  9:59.34   
          6:11.07  7:27.75  8:44.24       
22  Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS    1:09.83  2:25.12  3:41.54  4:57.80  9:59.52   
          6:14.31  7:30.80  8:46.64       
23  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    1:09.16  2:23.55  3:39.49  4:55.62  10:02.40   
          6:12.56  7:29.86  8:47.27       
24  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    1:11.17  2:27.51  3:44.27  5:00.15  10:03.96   
          6:16.03  7:31.94  8:48.16       
25  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:09.83  2:24.06  3:39.90  4:55.88  10:05.56   
          6:12.72  7:30.79  8:48.82       
26  Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    1:10.80  2:26.17  3:42.41  4:59.68  10:07.71   
          6:16.96  7:34.25  8:52.20       
27  Ditte Oredsson  2003  Simklubben Poseidon    1:11.13  2:28.02  3:45.42  5:03.22  10:08.53   
          6:20.76  7:37.85  8:54.42       
28  Alice Bengtsson  2000  Kappsimningsklubben Karpen    1:11.85  2:29.50  3:47.80  5:06.34  10:17.21   
          6:25.31  7:43.67  9:01.69       
29  Sara Melgar  2002  Ystads Simsällskap    1:10.86  2:28.82  3:47.77  5:05.72  10:18.38   
          6:24.12  7:42.60  9:01.83       
30  Emilia Frederiksen  2000  Ystads Simsällskap    1:11.91  2:29.53  3:48.62  5:07.85  10:27.60   
          6:27.56  7:47.83  9:07.57       
31  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    1:14.04  2:35.45  3:57.91  5:20.36  10:42.30   
          6:42.18  8:03.38  9:23.74       
Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start