2017-11-22   17:19:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM kortbana 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Officiell 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  13:22   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 12, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior 
Sponsor: Lillton 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Hs Damer [1995] Lag 1  1995  Helsingborgs Simsällskap            8:28.21   
  Alicia Lundblad  2001      1:01.59  2:05.96      2:05.96   
  Victoria Åberg  2001      1:02.61  2:07.86      4:13.82   
  Johanna Palmkvist  1999      1:01.64  2:07.84      6:21.66   
  Olivia Ülger  2000      1:00.95  2:06.55      8:28.21   
                     
Sjöbo SS Damer [1995]  1995  Sjöbo Simsällskap            8:41.33   
  Emmy Johnsson  2001      1:03.14  2:12.01      2:12.01   
  Augusta Andersson  1997      1:04.17  2:12.54      4:24.55   
  Tilde Anderberg-Richard  1999      1:02.27  2:08.56      6:33.11   
  Lina Sjöholm  2000      1:01.13  2:08.22      8:41.33   
                     
Mkk Damer  Malmö Kappsimningsklubb            8:48.47   
  Anna Grahovac  1999      1:01.44  2:07.43      2:07.43   
  Julia Osterman  2004      1:03.80  2:12.39      4:19.82   
  Josephine Mikkelsen  2002      1:04.19  2:13.13      6:32.95   
  Mollie Morfelt  2003      1:03.95  2:15.52      8:48.47   
                     
Hs Damer [1995] Lag 2  1995  Helsingborgs Simsällskap            8:56.54   
  Angelina Agrell  2003      1:04.98  2:13.34      2:13.34   
  Ellen Rosdahl  2002      1:05.46  2:15.87      4:29.21   
  Sandra Lendt  2000      1:05.78  2:13.30      6:42.51   
  Tyra Littorin  2004      1:05.84  2:14.03      8:56.54   
                     
Vellinge-N Damer [1999]  1999  Vellinge-Näsets Simklubb            8:56.95   
  Matilda Klintberg  1999      1:02.35  2:09.60      2:09.60   
  Ebba Löfgren  2001      1:04.24  2:13.78      4:23.38   
  Ida Larsson  2002      1:05.39  2:17.49      6:40.87   
  Frida Rödin  2000      1:05.13  2:16.08      8:56.95   
                     
SK Ran Woman [1997]  1997  Simklubben Ran            8:58.20   
  Isabella Frykholm  2001      1:09.00  2:24.33      2:24.33   
  Stina Lindberg  2000      1:01.05  2:10.87      4:35.20   
  Isabella Revstedt  2001      1:02.77  2:11.11      6:46.31   
  Vickie Berg  2000      1:03.34  2:11.89      8:58.20   
                     
Landskrona Damer Lag 1  Landskrona Simsällskap            8:59.82   
  Elin Johannesson  1999      1:02.23  2:09.84      2:09.84   
  Matilda Hoff  2003      1:06.35  2:18.26      4:28.10   
  Viktoria Dellhede  2003      1:07.06  2:18.20      6:46.30   
  Julia Brinkhagen  1999      1:03.93  2:13.52      8:59.82   
                     
Poseidon Damer Lag 1  2004  Simklubben Poseidon            9:02.49   
  Elin Melin  2000      1:03.45  2:11.93      2:11.93   
  Ditte Oredsson  2003      1:06.85  2:18.73      4:30.66   
  Sara Jendbro  2000      1:04.74  2:13.85      6:44.51   
  Boel Bergquist  2003      1:06.90  2:17.98      9:02.49   
                     
Trelleborg Damer [1996]  1996  Trelleborg Sim            9:03.18   
  Davilda Lareva  2000      1:04.64  2:12.49      2:12.49   
  Nicola Parfitt  2000      1:03.36  2:11.72      4:24.21   
  Isabelle Sering  2002      1:07.08  2:17.33      6:41.54   
  Alicia Sjögren  2005      1:08.68  2:21.64      9:03.18   
                     
10  Mkk Damer [1997]  1997  Malmö Kappsimningsklubb            9:07.10   
  Johanna Andersson  2002      1:05.59  2:17.00      2:17.00   
  Sara Stenberg  2001      1:05.20  2:16.44      4:33.44   
  Emma Vileus  2001      1:03.41  2:12.78      6:46.22   
  Kristina Orban  2004      1:07.94  2:20.88      9:07.10   
                     
11  SK Hajen  1971  Simklubben Hajen            9:13.51   
  Elin Lackegård  2000      1:04.78  2:16.01      2:16.01   
  Ella Jeppsson  2003      1:06.13  2:20.07      4:36.08   
  Sara Nobrell  2002      1:05.96  2:15.60      6:51.68   
  Ella Gutenwik  2004      1:07.45  2:21.83      9:13.51   
                     
12  SK Lödde Damer [1999]  1999  Simklubben Lödde            9:27.23   
  Carolina Åsberg  2002      1:07.34  2:19.59      2:19.59   
  Isabel Smideberg  2004      1:06.19  2:16.46      4:36.05   
  Filippa Dihle  2003      1:07.35  2:21.60      6:57.65   
  Victoria Segerdahl  2001      1:09.83  2:29.58      9:27.23   
                     
KK Karpen Damer  2000  Kappsimningsklubben Karpen            DSQ   
  Clara Aronsson  2002      1:04.76  2:12.75      2:12.75   
  Linnéa Persson  2002      1:04.29  2:12.15      4:24.90   
  Vilma Rudolf  2002      1:08.48  2:23.19      6:48.09   
                     
Ksls Damer  2001  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
Osby SS Damer  1995  Osby Simsällskap            DSQ   
  Alma Torkelsson  2003      1:08.89  2:21.63      2:21.63   
  Ellen Torkelsson  2000      1:09.24  2:27.40      4:49.03   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  13:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start