2017-11-23   19:20:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hessun Vinstat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:47   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Romeo Manner  2008    158          44.41   
  Aurajoen Uinti  47.59                 
Oiva Saarinen  2008    82          55.16   
  Aurajoen Uinti                   
Niilo Lehtinen  2009    71          57.95   
  Aurajoen Uinti  59.84                 
Ian Gonzalez Caton  2008    61          1:00.87   
  Aurajoen Uinti                   
Urho Lumiainen  2008    57          1:02.16   
  Aurajoen Uinti                   
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Felix Kandolin  2007    218          39.90   
  Aurajoen Uinti  40.01                 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006    213          40.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.87                 
Joonatan Davie  2006    161          44.10   
  Aurajoen Uinti  42.55                 
Eelis Lummaa  2007    140          46.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.01                 
Alex Yli-Salomäki  2006    129          47.47   
  Aurajoen Uinti  50.83                 
Ossi Tikka  2007    127          47.76   
  Aurajoen Uinti  50.20                 
Alex Mukkulainen  2006    120          48.62   
  Aurajoen Uinti  46.83                 
Romeo Maranzani  2006    113          49.70   
  Aurajoen Uinti  49.97                 
Julius Linde  2007    111          49.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.02                 
10  Max Yli-Salomäki  2006    107          50.52   
  Aurajoen Uinti  53.41                 
11  Valtteri Ojala  2007    107          50.59   
  Uimaseura Kaarina  54.15                 
12  Frans Sandblom  2006    106          50.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.34                 
13  Max Hyvärinen  2007    101          51.51   
  Aurajoen Uinti                   
14  Marco Lusenius  2007    91          53.41   
  Aurajoen Uinti                   
15  Alvar Kankare  2007    86          54.41   
  Aurajoen Uinti  57.12                 
16  Christian Edelman  2007    85          54.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.82                 
17  Joel Sulonen  2007    78          56.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.84                 
18  Kasper Vira  2006    78          56.23   
  Aurajoen Uinti  1:01.14                 
19  Leo Laine  2007    74          57.01   
  Uimaseura Kaarina  55.60                 
20  Kevin Mamandi  2007    69          58.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.33                 
21  Aleksi Nurmi  2006    69          58.61   
  Aurajoen Uinti  1:00.42                 
22  Juuso Silfver  2007    57          1:02.37   
  Aurajoen Uinti                   
23  Roope Piironen  2007    56          1:02.77   
  Loimaan Uimaseura                   
24  Eliel Lintula  2007    45          1:07.43   
  Uimaseura Kaarina                   
Linus Korin  2006              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.77                 
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Leppänen  2004    342          34.35   
  Aurajoen Uinti  37.37                 
Ajjuub Ezzat  2005    325          34.95   
  Aurajoen Uinti  35.98                 
Tuomas Toppinen  2005    322          35.06   
  Aurajoen Uinti  37.67                 
Mikael Hirsiniemi  2004    312          35.42   
  Aurajoen Uinti  36.45                 
Jaakko Pihlava  2004    293          36.16   
  Aurajoen Uinti  37.32                 
Jesper Isomaa  2004    273          37.03   
  Loimaan Uimaseura  36.75                 
Einari Palmu  2004    250          38.15   
  Aurajoen Uinti  39.73                 
Eero Mäenpää  2005    236          38.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.16                 
Maksim Amosov  2005    220          39.77   
  Aurajoen Uinti  49.92                 
10  Rasmus Rekola  2004    214          40.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.47                 
11  Ivan Kovalchuk  2005    192          41.64   
  Aurajoen Uinti  47.82                 
12  Konsta Vainio  2005    190          41.75   
  Aurajoen Uinti  44.93                 
13  Veeti Valdolin  2005    187          41.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.06                 
14  Luka Laaksonen  2005    187          42.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.05                 
15  Casper Leo  2004    163          43.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.03                 
16  Aarni Linderborg  2005    163          43.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.99                 
17  Kasper Kainonen  2005    146          45.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.55                 
18  Axel Leppähaara  2004    143          45.93   
  Aurajoen Uinti  52.37                 
19  Thomas Korvela  2005    131          47.30   
  Aurajoen Uinti                   
20  Eemeli Arnell  2005    118          48.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.62                 
21  Aaron Hannula  2005    116          49.22   
  Uimaseura Kaarina  53.16                 
22  Oliver Jokinen  2005    111          49.92   
  Aurajoen Uinti  48.15                 
23  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    105          50.84   
  Aurajoen Uinti                   
24  Casper Manzone  2005    90          53.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.79                 
25  Nicolo Manzone  2005    88          53.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.21                 
Paavo Rautava  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti  50.67                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mohamed Ezzat  2001    590          28.65   
  Aurajoen Uinti  28.81                 
Ibrahim Ezzat  2002    540          29.51   
  Aurajoen Uinti  29.73                 
Marcus Forsel  2003    527          29.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.27                 
Oskari Hynynen  2001    526          29.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.05                 
Oskari Arvo  2002    519          29.90   
  Aurajoen Uinti  30.27                 
Santeri Herpola  2003    462          31.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.11                 
Leevi Korpinen  2001    447          31.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.92                 
Samu Petteri Kallio  2002    417          32.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.05                 
Hugo Enroth  2001    385          33.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.18                 
10  Eemil Kankare  2003    355          33.92   
  Aurajoen Uinti  35.29                 
11  Arttu Mäenpää  2003    352          34.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.59                 
12  Janne Juven  2001    327          34.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.10                 
13  Daniel Pavlov  2003    310          35.49   
  Aurajoen Uinti  35.15                 
14  Akira Konttinen  2003    299          35.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.40                 
15  Otto Lindroos  2001    292          36.22   
  Aurajoen Uinti  36.21                 
16  Roni Koskinen  2003    289          36.35   
  Aurajoen Uinti  40.16                 
17  Elias Laine  2003    254          37.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.63                 
18  Niko Viitala  2003    243          38.48   
  Aurajoen Uinti  42.00                 
19  Samuel Salminen  2003    174          43.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.56                 
20  Olli Erkkilä  2003    166          43.72   
  Aurajoen Uinti  42.89                 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Elomaa  2000    593          28.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.07                 
Wilhelm Suominen  1999    593          28.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.19                 
Joni Aaltonen  1999    477          30.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.73                 
Elias Kuusisto  1999    469          30.92   
  Raision Urheilijat  30.89                 
Akseli Heino  1999    446          31.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.48                 
Garrick de la Combe  1999    426          31.93   
  Loimaan Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti  Tulostusaika  11:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare