Resultat för Sydpoolen Knatte Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördagen den 30/9 Klockan 14.00 (Insim kl. 13.00
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2017 | Utskriftsdatum | 30 september 2017 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 14:30 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2017 |
Gren 14, 50m Frisim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 31.43 | ||||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 32.13 | ||||||
3 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 33.07 | ||||||
4 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.67 | ||||||
5 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.01 | ||||||
6 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 35.35 | ||||||
7 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 35.77 | ||||||
8 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 36.28 | ||||||
9 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.64 | ||||||
10 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 38.16 | ||||||
11 | Niklas Nygren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.70 | ||||||
12 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.54 | ||||||
13 | Adam Lindholm | 2006 | Strängnäs Simklubb | 40.55 | ||||||
14 | Junes Khattab | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.27 | ||||||
15 | Cherokee Bäckstrand | 2006 | Södertälje Simsällskap | 42.13 | ||||||
16 | Otto Lindgren | 2006 | Södertälje Simsällskap | 42.40 | ||||||
17 | Casper Sundgren | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.78 | ||||||
18 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 44.46 | ||||||
- | Melker Waltersson | 2006 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Frisim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 31.72 | ||||||
2 | Aron Ekblad | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.33 | ||||||
3 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.75 | ||||||
4 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 34.94 | ||||||
5 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 35.84 | ||||||
6 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.11 | ||||||
7 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.67 | ||||||
8 | Ivar Thor | 2005 | Strängnäs Simklubb | 40.16 | ||||||
9 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 40.21 | ||||||
10 | Albin Tetli | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.27 | ||||||
11 | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.99 | ||||||
12 | Joel Åman | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.36 | ||||||
- | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 30 september 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 14:30 |