2020-02-21   16:25:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sydpoolen Knatte Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 30/9 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sydpoolen Knatte Cup 2017    Utskriftsdatum  30 september 2017   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 september 2017         
 
 
Gren 10, 100m Medley F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Audrey Glavas  2008  Ösmo Simsällskap    50.37        1:43.63   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb    51.65        1:44.20   
Emma Johanson  2008  Södertörns Simsällskap    50.84        1:44.69   
Dahlia Heidarian  2008  Södertörns Simsällskap    49.28        1:44.72   
Hilma Stenbeck  2008  Simklubben Neptun    50.55        1:45.10   
Liv Ahlqvist Lundberg  2008  Strängnäs Simklubb    51.32        1:46.60   
Frida Forsmark  2008  Simklubben Neptun    53.03        1:47.66   
Moa Forsgren  2008  Södertörns Simsällskap    52.40        1:50.20   
Lina Thunvall  2008  Ösmo Simsällskap    54.92        1:53.63   
10  Saga Gustavsson  2008  Ösmo Simsällskap    1:02.32        2:07.40   
Idun Nelin  2008  Simklubben Neptun            DNS   
Alva Lindberg  2008  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Felicia Malmqvist  2008  Simklubben Neptun            DSQ   
Maja Delläng  2008  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Molly Brodd  2008  Simklubben Neptun            DSQ   
Stella Burman Kindgren  2008  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Svahn  2007  Väsby Simsällskap    41.55        1:33.12   
Nadja Travar  2007  Södertörns Simsällskap    45.09        1:35.30   
Juni Stenbacka  2007  Södertörns Simsällskap    44.12        1:37.38   
Melissa Klintengren  2007  Södertälje Simsällskap    44.25        1:37.59   
Malva Lundberg  2007  Södertörns Simsällskap    46.12        1:37.75   
Elina Tshibanda  2007  Strängnäs Simklubb    44.82        1:38.72   
Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening    47.30        1:38.76   
Lovisa Lindberg  2007  Södertörns Simsällskap    44.86        1:38.79   
Hanna Melander  2007  Väsby Simsällskap    47.10        1:40.72   
10  Delara Ronquist  2007  Simklubben Neptun    47.08        1:43.29   
11  Mathilda Wilsson  2007  Södertörns Simsällskap    49.43        1:45.20   
12  Mimmi Nordström Renlund  2007  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    50.64        1:50.10   
13  Alicia Dahlberg  2007  Simklubben Neptun    52.13        1:55.76   
14  Ebba Björkén  2007  Väsby Simsällskap    57.43        1:56.66   
15  Lotta Lande  2007  Södertörns Simsällskap    58.13        1:56.94   
16  Vivyan Wallqvist  2007  Simklubben Neptun    1:03.01        1:59.11   
17  Matilda Holmerin  2007  Södertälje Simsällskap    1:03.90        2:09.44   
Vera Duhlin  2007  Södertörns Simsällskap            DNS   
Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening            DSQ   
Carolina Sönner  2007  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Leah Sandelius  2007  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Stella Ahlström  2007  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner