Resultater for Spar Nord Viborg Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Viborg Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 juni 2017 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2017 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 39.68 | 1:24.03 | |||||
2 | Anne Sindberg Lauritsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 43.52 | 1:28.64 | |||||
3 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 46.63 | 1:35.94 | |||||
4 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 46.82 | 1:37.59 | |||||
5 | Rikke Andresen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.20 | 1:38.98 | |||||
6 | Liva Marie Jensen | 2007 | Aarhus Swim | 48.16 | 1:40.03 | |||||
7 | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 47.05 | 1:41.03 | |||||
8 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 49.70 | 1:47.40 | |||||
9 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 50.35 | 1:47.49 | |||||
10 | Kamille Rahbek Hansen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 51.27 | 1:49.12 | |||||
11 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 57.32 | 2:00.57 | |||||
12 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Aarhus Swim | 58.20 | 2:02.01 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonna Joensen | 2005 | Svimjifelagið REYSTI | 34.57 | 1:11.86 | |||||
2 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 35.47 | 1:12.04 | |||||
3 | Charlotte S. Dokkedahl | 2005 | Aarhus Swim | 34.47 | 1:12.45 | |||||
4 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.04 | 1:12.92 | |||||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.16 | 1:13.79 | |||||
6 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 35.66 | 1:14.04 | |||||
7 | Maja Friis | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.33 | 1:15.92 | |||||
8 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.04 | 1:16.36 | |||||
9 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.64 | 1:17.62 | |||||
10 | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 37.66 | 1:18.42 | |||||
11 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.57 | 1:20.42 | |||||
12 | Sara Baumgartner | 2005 | Aarhus Swim | 38.12 | 1:21.31 | |||||
13 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 40.02 | 1:21.56 | |||||
14 | Mathilde Vasegaard | 2006 | Viborg Svømme Klub | 39.63 | 1:21.61 | |||||
15 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.84 | 1:21.84 | |||||
16 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.04 | 1:22.15 | |||||
17 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.83 | 1:23.42 | |||||
18 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 40.19 | 1:23.83 | |||||
19 | Marie Bertram | 2006 | Aarhus Swim | 43.30 | 1:24.80 | |||||
20 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 40.56 | 1:24.86 | |||||
21 | Josefine Bundgaard | 2005 | Viborg Svømme Klub | 42.25 | 1:27.16 | |||||
22 | Helene Siegenthaler | 2006 | Viborg Svømme Klub | 39.65 | 1:27.53 | |||||
23 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | Aarhus Swim | 41.80 | 1:27.62 | |||||
24 | Mille E. S. Jensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.79 | 1:30.60 | |||||
25 | Anne-Sofie Bødtger | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 45.21 | 1:32.95 | |||||
26 | Nikoline Sejr | 2006 | Aarhus Swim | 43.37 | 1:33.31 | |||||
27 | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 46.06 | 1:33.55 | |||||
28 | Julie Nonbye | 2006 | Odder Svømmeklub | 48.78 | 1:40.19 | |||||
29 | Julie Bjørn | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 47.29 | 1:41.01 | |||||
30 | Emily Caroline Bonney | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 49.25 | 1:42.88 | |||||
31 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 51.05 | 1:48.07 | |||||
- | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Mathilde Søndergaard | 2005 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 28.77 | 59.35 | |||||
2 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 32.39 | 1:06.94 | |||||
3 | Marlene Reitan | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 32.98 | 1:07.45 | |||||
4 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 34.22 | 1:10.01 | |||||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 35.20 | 1:10.76 | |||||
6 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.24 | 1:11.34 | |||||
7 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.35 | 1:12.72 | |||||
8 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder Svømmeklub | 34.74 | 1:13.21 | |||||
9 | Alfa Frederikke Røygaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 34.82 | 1:13.48 | |||||
10 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 34.68 | 1:13.53 | |||||
11 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | Odder Svømmeklub | 36.83 | 1:14.19 | |||||
12 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.27 | 1:14.69 | |||||
13 | Ella Ryberg | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.66 | 1:14.95 | |||||
14 | Sisse Ø. Press | 2003 | Odder Svømmeklub | 36.88 | 1:15.70 | |||||
15 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.87 | 1:16.87 | |||||
16 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.54 | 1:18.60 | |||||
17 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 37.44 | 1:19.04 | |||||
18 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.43 | 1:26.75 | |||||
19 | Kathrine Nonbye | 2004 | Odder Svømmeklub | 42.91 | 1:28.86 | |||||
20 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 45.74 | 1:37.19 | |||||
21 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 44.47 | 1:39.76 | |||||
22 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 48.72 | 1:46.60 | |||||
23 | Julia Vestergaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 52.01 | 1:49.09 | |||||
24 | Katrine Ø Holmgaard | 2004 | Durup IF | 48.47 | 1:55.50 | |||||
- | Anne Lundorff Larsen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 29.97 | 1:03.49 | |||||
2 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 31.86 | 1:07.15 | |||||
3 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 33.29 | 1:07.34 | |||||
4 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 33.37 | 1:07.80 | |||||
5 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 34.64 | 1:13.30 | |||||
6 | Mia Kristensen | 2001 | Durup IF | 35.26 | 1:14.54 | |||||
7 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.84 | 1:20.52 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.35 | 1:02.69 | |||||
2 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 31.73 | 1:06.33 | |||||
3 | Kathrine Fog | 2000 | Viborg Svømme Klub | 31.91 | 1:07.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 juni 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |