Resultater for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag Finale 16.30
Resultat Løb 32 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.61 | 1:02.51 | 1:34.97 | 2:07.14 | |||
2 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.49 | 1:02.95 | 1:35.28 | 2:07.51 | |||
3 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 31.33 | 1:02.71 | 1:34.53 | 2:07.83 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Gustav Friberg | 1997 | Sigma Swim Birkerød | 29.46 | 1:02.19 | 1:35.84 | 2:08.02 | |||
5 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.91 | 1:03.32 | 1:36.07 | 2:08.47 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.17 | 1:02.74 | 1:36.06 | 2:09.35 | |||
7 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 30.13 | 1:03.31 | 1:36.57 | 2:09.36 | |||
8 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 30.33 | 1:03.11 | 1:37.62 | 2:13.32 | Deltager ikke i finalen | ||
9 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.62 | 1:05.66 | 1:40.07 | 2:14.17 | |||
10 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 31.87 | 1:05.75 | 1:40.05 | 2:15.06 | |||
11 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.57 | 1:07.78 | 1:42.44 | 2:16.35 | |||
12 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.58 | 1:05.76 | 1:41.45 | 2:16.81 | |||
13 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.55 | 1:07.25 | 1:42.27 | 2:17.61 | |||
14 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 32.81 | 1:08.25 | 1:43.69 | 2:18.79 | Deltager ikke i finalen | ||
15 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.23 | 1:07.55 | 1:43.68 | 2:19.62 | |||
16 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.86 | 1:09.28 | 1:44.82 | 2:19.74 | |||
17 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.48 | 1:07.91 | 1:44.03 | 2:20.45 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.37 | 1:08.61 | 1:45.04 | 2:21.13 | |||
19 | Janus Rosholm | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.34 | 1:08.81 | 1:45.84 | 2:21.79 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.70 | 1:09.70 | 1:46.16 | 2:22.57 | |||
21 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 33.82 | 1:10.77 | 1:48.10 | 2:25.44 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:08 |