Results for Øst Junior/Senior Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag Finale 16.30
Resultat Løb 29 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Nakskove Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 september 2017 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 26.77 | 56.40 | |||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 27.55 | 56.98 | |||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 27.96 | 57.59 | |||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 28.61 | 58.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Katja Korbo Petersson | 2001 | JGI Svømning | 28.77 | 59.51 | |||||
6 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.67 | 59.55 | |||||
7 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.83 | 59.75 | |||||
8 | Sarah Missing | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 29.06 | 59.83 | |||||
9 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.23 | 1:00.03 | |||||
10 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.82 | 1:00.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.71 | 1:00.34 | |||||
12 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 29.38 | 1:00.71 | |||||
13 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.98 | 1:00.76 | |||||
14 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.36 | 1:00.80 | |||||
15 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 29.31 | 1:00.86 | |||||
16 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.43 | 1:00.89 | |||||
17 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.65 | 1:01.00 | |||||
18 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.53 | 1:01.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.16 | 1:01.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
20 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 29.85 | 1:01.31 | |||||
21 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 29.67 | 1:01.38 | |||||
22 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 29.64 | 1:01.55 | |||||
23 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.83 | 1:01.77 | |||||
24 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.83 | 1:01.83 | |||||
25 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 29.80 | 1:01.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
26 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 29.95 | 1:02.07 | |||||
27 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 30.22 | 1:02.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
28 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.04 | 1:02.39 | |||||
29 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.20 | 1:02.51 | |||||
29 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.33 | 1:02.51 | |||||
31 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 30.25 | 1:02.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
32 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.16 | 1:03.10 | |||||
33 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 31.14 | 1:03.28 | |||||
34 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.26 | 1:03.34 | |||||
35 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 30.70 | 1:03.42 | |||||
36 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.27 | 1:03.64 | |||||
37 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.76 | 1:04.01 | |||||
38 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 31.39 | 1:04.11 | |||||
39 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.57 | 1:04.18 | |||||
40 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.24 | 1:04.60 | |||||
41 | Emilie Larsen | 2001 | Vest-Brøndby | 31.04 | 1:04.67 | |||||
42 | Louise Dahl | 2003 | JGI Svømning | 31.53 | 1:04.92 | |||||
43 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 31.44 | 1:04.95 | |||||
44 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.63 | 1:05.04 | |||||
45 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.56 | 1:05.14 | |||||
46 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 31.21 | 1:05.15 | |||||
46 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.15 | 1:05.15 | |||||
48 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 31.69 | 1:05.21 | |||||
49 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.27 | 1:05.69 | |||||
50 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.10 | 1:05.72 | |||||
51 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 31.88 | 1:05.85 | |||||
52 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.06 | 1:06.35 | |||||
53 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.74 | 1:06.49 | |||||
54 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 33.76 | 1:11.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:08 |