2020-02-28   02:49:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristina Thomsen  1991    700          27.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.63                 
Marie Voigt Lauridsen  1995    649          28.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.58                 
Sophie Amalie Schøn  1999    634          28.37   
  Lyngby Svømmeklub  28.01                 
Ida Maria Nielsen  2000    625          28.51   
  Holbæk Svømme Klub  28.10                 
Vera Staun Hansen  1999    620          28.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.40                 
Jessica Yu Mortensen  2000    616          28.65   
  Lyngby Svømmeklub  27.30                 
Anna Wermuth  1996    579          29.25   
  H2Odense  28.62                 
Luna Donde Feilberg  2000    552          29.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.40                 
Eva Olsen  2000    546          29.82   
  GTI  28.10                 
10  Thea Laurberg Simonsen  1997    541          29.91   
  Lyngby Svømmeklub  28.54                 
11  Clara Marott Schelde  2000    510          30.50   
  Farum Svømmeklub  30.85                 
12  Josefine Strand Nielsen  2000    505          30.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.75                 
13  Caroline Høst Lorenzen  1999    491          30.90   
  Helsingør Svømmeklub  30.30                 
14  Simone Jørgensen  1999    442          32.00   
  Farum Svømmeklub  32.13                 
15  Freya Ellehus  2000    426          32.40   
  H2Odense  31.76                 
16  Ida Larsen  2000    387          33.43   
  Holbæk Svømme Klub  33.94                 
Camilla Rask  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub  31.17                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    734          27.02   
  GTI  26.26                 
Amalie Søby Mortensen  2001    629          28.44   
  Holbæk Svømme Klub  29.06                 
Mathilde Menck Nielsen  2002    532          30.08   
  Helsingør Svømmeklub  29.31                 
Victoria Vorm  2001    515          30.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.00                 
Stine Saaby Schmidt  2002    504          30.63   
  Farum Svømmeklub  30.24                 
Zenia Aarestrup  2001    493          30.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.47                 
Signe Fich Hansen  2002    486          30.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.22                 
Johanna Juul Bay-Smidt  2002    464          31.48   
  Helsingør Svømmeklub  31.60                 
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    458          31.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.76                 
10  Nynne Nørlem  2002    383          33.56   
  Holbæk Svømme Klub  35.00                 
11  Amalie V. Sørensen  2002    353          34.49   
  Vest-Brøndby  32.55                 
12  Julie Silberg  2002    351          34.55   
  Solrød Svømmeklub  33.80                 
13  Emilia Høffer  2001    251          38.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.04                 
14  Camilla Erdal  2002    149          45.98   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  45.04                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Marie Hansen  2003    579          29.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.37                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    539          29.94   
  Helsingør Svømmeklub  29.00                 
Freja Stenbækgård  2003    537          29.99   
  Helsingør Svømmeklub  31.10                 
Annika Lundin Brockdorff  2003    515          30.40   
  Lyngby Svømmeklub  29.55                 
Hannah Höesch  2003    434          32.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.80                 
Emma Zambrano Thorsen  2004    428          32.35   
  Vest-Brøndby  31.73                 
Julie Wolter  2003    424          32.43   
  GTI  32.22                 
Emilia Naledi Madonsela  2003    424          32.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.33                 
Josefine Arbo Sørensen  2004    422          32.50   
  GTI  32.11                 
10  Pil Sylvander  2003    417          32.63   
  Helsingør Svømmeklub  32.27                 
11  Malou Soelberg  2004    407          32.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.63                 
12  Sarah Holm Clausen  2004    401          33.05   
  Farum Svømmeklub  32.91                 
13  Anne Sofie Devantier  2004    397          33.17   
  Vest-Brøndby  32.40                 
14  Liva Buchholt Johansen  2003    394          33.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.89                 
15  Ellen A. Skov  2003    375          33.80   
  Helsingør Svømmeklub  33.25                 
16  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    342          34.84   
  GTI  34.63                 
17  Mie Mørkedal  2003    342          34.85   
  Holbæk Svømme Klub  34.70                 
18  Emma Ekman  2004    336          35.05   
  A6  35.39                 
19  Emma Clausen  2003    328          35.34   
  Helsingør Svømmeklub  37.42                 
20  Luna Gammelgaard  2003    320          35.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.17                 
21  Johanne Jonstrup Liisberg  2003    319          35.68   
  Holbæk Svømme Klub  37.34                 
22  Lykke Gøttrup Jensen  2004    302          36.33   
  Vest-Brøndby  37.27                 
23  Mathilde Svendsen  2004    298          36.48   
  GTI  36.64                 
24  Emma F. Rouse  2004    288          36.89   
  Helsingør Svømmeklub  36.33                 
25  Julie Dahl  2004    247          38.82   
  Glostrup Svømmeklub  36.08                 
26  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004    245          38.95   
  Helsingør Svømmeklub  38.54                 
Emma Sahl Rasmussen  2004              DNS   
  Farum Svømmeklub  35.97                 
Lea Bach Nielsen  2003              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  41.21                 
Mathilda Hyldal Jung  2004              DNS   
  A6  33.61                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005    469          31.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.08                 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    427          32.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.19                 
Julie Liv Madsen  2006    414          32.71   
  GTI  32.63                 
Rebecca Petersen  2005    407          32.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.35                 
Isabella Larsen  2005    374          33.81   
  A6  34.17                 
Thea Mikkelsen  2005    365          34.09   
  Glostrup Svømmeklub  33.77                 
Caroline Villum Færch  2005    342          34.84   
  Helsingør Svømmeklub  33.51                 
Emilia Gotfredsen  2005    338          34.98   
  GTI  37.34                 
Agnete Høyer  2005    312          35.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.63                 
10  Nanette Skou Clausen  2005    308          36.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.64                 
11  Annika Britt Larsen  2005    297          36.52   
  GTI  35.57                 
12  Freya Ry Nielsen  2005    295          36.62   
  Glostrup Svømmeklub  36.65                 
13  Silja Brage  2005    293          36.67   
  A6  34.73                 
14  Liva Gottorp Sørensen  2006    289          36.84   
  Vest-Brøndby  37.20                 
15  Ana Rosa Kragh  2005    288          36.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.61                 
16  Mathilde Ramsgaard  2005    271          37.63   
  Helsingør Svømmeklub  38.36                 
17  Katharina Beyer Hansen  2006    267          37.84   
  Glostrup Svømmeklub  38.98                 
18  Alberte Pedersen  2006    264          37.96   
  Holbæk Svømme Klub  39.53                 
19  Elisabeth Augusta Englev  2006    260          38.17   
  GTI  39.66                 
20  Katrine G. Kristensen  2005    236          39.45   
  Helsingør Svømmeklub  44.49                 
21  Julie Segato  2005    226          40.02   
  GTI  42.82                 
22  Regitze Rosenkrantz  2006    223          40.20   
  Glostrup Svømmeklub  40.76                 
23  Ida Jacobsen  2005    221          40.32   
  Vest-Brøndby  39.78                 
24  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    215          40.69   
  GTI  43.77                 
25  Natacha Munch  2005    209          41.07   
  Solrød Svømmeklub  39.72                 
26  Emma Hou Theilade Klausen  2005    207          41.17   
  GTI  40.90                 
27  Line Pedersen  2005    205          41.31   
  Glostrup Svømmeklub  41.92                 
28  Caroline Rygaard Hansen  2006    200          41.67   
  Solrød Svømmeklub  41.42                 
29  Anna Østerby  2005    198          41.77   
  Glostrup Svømmeklub  41.13                 
30  Nicole Damhøj Andersen  2006    181          43.08   
  GTI  45.42                 
31  Mille Giolbas  2006    165          44.41   
  GTI  50.60                 
32  Sofia Mohammadi  2005    146          46.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  52.14                 
33  Sophie Amalie Rasmussen  2006    141          46.76   
  GTI  46.81                 
34  Lærke Marie Clausen  2005    137          47.27   
  GTI  49.99                 
35  Signe Schnabelrauch  2006    131          47.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:00.94                 
36  Malou Nabe  2006    127          48.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  51.85                 
37  Marie Skole Sørensen  2006    125          48.74   
  GTI  53.21                 
38  Amanda L. Munch-Jensen  2005    114          50.24   
  Solrød Svømmeklub  53.95                 
39  Mathilde Bremer Sørensen  2006    89          54.54   
  GTI  1:00.93                 
40  Felicia N. Nielsen  2006    78          57.03   
  GTI  53.27                 
41  Malene Dithmar  2006    73          58.32   
  GTI  54.64                 
42  Maja Hansen  2006    72          58.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:03.00                 
43  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006    67          59.83   
  Solrød Svømmeklub  1:14.71                 
44  Emma Spang  2006    57          1:03.15   
  Solrød Svømmeklub  1:03.91                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Caroline Knudsen  2007    205          41.33   
  GTI  43.05                 
Annika Frederiksen  2007    171          43.84   
  GTI  45.42                 
Mathilde Johansen  2007    130          48.08   
  Glostrup Svømmeklub  56.46                 
Anna Fiona Nybøll  2007    123          49.02   
  Glostrup Svømmeklub  45.17                 
Signe C. H. Naaby  2007    116          49.98   
  GTI  51.49                 
Amalie Lykke Madsen  2008    107          51.24   
  GTI  50.14                 
Louise Popp-Madsen  2007    106          51.48   
  GTI  57.11                 
Sarah Cecilie Rasmussen  2007    101          52.30   
  GTI  1:03.88                 
Amalie Møller  2007    94          53.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  56.70                 
10  Fiona Lei Byrne  2007    89          54.44   
  GTI                   
11  Naja O. K. Neergaard  2007    89          54.56   
  GTI  1:03.68                 
12  Ida Celine Sangstad Holst  2007    66          1:00.25   
  Glostrup Svømmeklub  1:07.66                 
13  Isabell Fischer  2007    46          1:07.78   
  GTI  1:17.00                 
14  Astrid Østerby  2007    42          1:10.12   
  Glostrup Svømmeklub  1:12.15                 
Julie Bruun  2008              DNS   
  GTI                   
Amanda Liechti  2008              DSQ  ASB SW8.3 
  Solrød Svømmeklub                   
Freja Monrad Kirkegaard  2008              DSQ  ASB SW8.3 
  GTI  1:09.70                 
Jasmin Freja Hansen Ünal  2007              DSQ  ASB A SW8.3 
  GTI  1:15.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:35 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark