2020-02-28   10:53:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lyngby Herrer  1996    669          1:43.48   
  Lyngby Svømmeklub  1:45.20                 
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      26.24        26.24   
  Jakob Klint Axelsen  1996      28.64        54.88   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      25.22        1:20.10   
  William Textor Broch  2001      23.38        1:43.48   
                     
Holbæk Herrer  1997    634          1:45.32   
  Holbæk Svømme Klub  1:46.00                 
  Jakob Schmidt  1999      27.54        27.54   
  Niels Ottosen  1998      28.39        55.93   
  Joakim Brønnum  1997      25.51        1:21.44   
  Simon Brixner  2000      23.88        1:45.32   
                     
Helsingør Herrer 1  1993    598          1:47.43   
  Helsingør Svømmeklub  1:49.80                 
  Julius Munk  2000      27.86        27.86   
  Ömer Faruk Benli  1993      29.53        57.39   
  Felix Burmester  1999      25.83        1:23.22   
  Joachim Bratt  1995      24.21        1:47.43   
                     
Hovedstadens Herrer 1  1996    587          1:48.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:48.39                 
  Jesper Frost Thomsen  1997      28.02        28.02   
  Alvi Hjelm  1996      31.26        59.28   
  Linus Koefoed Weiss  1999      25.77        1:25.05   
  Giano Grillo  1998      22.99        1:48.04   
                     
Gsc Drenge 1  1999    580          1:48.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:47.50                 
  Alfred August Grubert  2001      28.47        28.47   
  Rasmus Steenberg  2000      29.60        58.07   
  Oliver Thor Sørensen  2000      27.25        1:25.32   
  Frederik Rindshøj  1999      23.18        1:48.50   
                     
Gsc Drenge 2  2001    519          1:52.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.00                 
  Frederik Riedel Lentz  2001      27.72        27.72   
  Oliver Steenberg  2002      32.28        1:00.00   
  Emil Steenberg  2002      28.61        1:28.61   
  Christian Crone  2001      24.00        1:52.61   
                     
Holbæk Herrer 2  1997    512          1:53.13   
  Holbæk Svømme Klub  1:50.00                 
  David Arneskov  2002      29.51        29.51   
  Emil Toft  1998      30.81        1:00.32   
  Mads Toft  2001      27.89        1:28.21   
  Mads Ottosen  1997      24.92        1:53.13   
                     
Hovedstadens Herrer 2  2001    463          1:56.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.32                 
  Jens Bomgaard  2002      31.61        31.61   
  Jeppe Seelig Larsen  2002      31.78        1:03.39   
  Mathias Vestergaard  2001      27.91        1:31.30   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      25.62        1:56.92   
                     
Holbæk Herrer 3  1999    463          1:56.94   
  Holbæk Svømme Klub  1:57.00                 
  Markus Bøjsen  1999      28.58        28.58   
  Silas Bøjsen  2002      34.03        1:02.61   
  Christopher H. Brown  2002      29.09        1:31.70   
  Frederik Pedersen  2002      25.24        1:56.94   
                     
10  Gti1 Drenge 1  2002    408          2:02.00   
  GTI  1:52.83                 
  Mads Enghave  2002      30.32        30.32   
  Casper Koch  2002      35.04        1:05.36   
  Kevin Liang  2002      29.28        1:34.64   
  Mads Baltzer  2002      27.36        2:02.00   
                     
11  Helsingør Herrer 3  2001    394          2:03.40   
  Helsingør Svømmeklub  2:17.00                 
  Jesper Schiødt  2001      32.33        32.33   
  Oliver Bak Jensen  2002      34.16        1:06.49   
  Thorvald Bomholt Larsen  2003      29.05        1:35.54   
  Lucas Burmester  2002      27.86        2:03.40   
                     
12  Stt-Stjernerne 1  2000    383          2:04.58   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:15.00                 
  Oliver Skadhauge  2002      34.05        34.05   
  Patrick S. Hansen  2000      34.12        1:08.17   
  Marcus Munkholm  2001      29.31        1:37.48   
  Rasmus Emil Poulsen  2001      27.10        2:04.58   
                     
13  Vg17-Vest Elite Herrer  1999    378          2:05.09   
  Vest-Brøndby  2:00.00                 
  Mikkel Hemmingsen  2002      33.51        33.51   
  Lucas Jensen  2001      35.92        1:09.43   
  Frederik Helms  2001      32.05        1:41.48   
  Valdemar Mariegaard  1999      23.61        2:05.09   
                     
14  Gti2 Drenge 1  2003    372          2:05.82   
  GTI  1:58.87                 
  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      29.54        29.54   
  Esben Brasch Jensen  2003      37.43        1:06.97   
  Kristoffer H. Jensen  2003      31.99        1:38.96   
  Marco Knudsen  2003      26.86        2:05.82   
                     
15  A6 Drenge  2003    361          2:07.07   
  A6  2:05.00                 
  Rasmus Skarby Madsen  2003      33.71        33.71   
  Anders K. Kortegaard  2004      34.06        1:07.77   
  Nicolai Therkelsen  2003      30.11        1:37.88   
  Frederik Lund Hirsbak  2004      29.19        2:07.07   
                     
16  Solrød Drenge 99  1996    347          2:08.78   
  Solrød Svømmeklub  2:14.00                 
  Morten Kilhof  2000      36.65        36.65   
  Theodor L Munch-Jensen  2002      34.06        1:10.71   
  Mathias Petersen  1999      31.95        1:42.66   
  Victor L. Munch-Jensen  1996      26.12        2:08.78   
                     
17  Holbæk Herrer 4  2002    344          2:09.12   
  Holbæk Svømme Klub  2:09.00                 
  Alexander E. Pedersen  2002      32.69        32.69   
  Oliver Lystlund  2003      35.32        1:08.01   
  Sebastian Bonde  2002      29.23        1:37.24   
  Mikkel Nielsen  2004      31.88        2:09.12   
                     
18  Farum Drenge 1  2003    313          2:13.29   
  Farum Svømmeklub  2:05.00                 
  Cornelius Olsen  2005      35.24        35.24   
  Benjamin Hougaard  2003      40.69        1:15.93   
  Frederik Jørgensen  2003      29.30        1:45.23   
  Simon Als-Nielsen  2003      28.06        2:13.29   
                     
19  Vg17-Vest Drenge  2003    281          2:18.08   
  Vest-Brøndby  2:07.90                 
  Tobias Davidsen  2003      30.96        30.96   
  Esben Rasmussen  2004      37.77        1:08.73   
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      33.03        1:41.76   
  Thorbjørn Bjerrum  2004      36.32        2:18.08   
                     
20  Vg17-Glostrup Drenge  2003    275          2:19.09   
  Glostrup Svømmeklub  2:08.36                 
  Samuel Risager  2003      39.27        39.27   
  Asger Johansen  2003      34.51        1:13.78   
  Lauritz Johansen  2004      34.28        1:48.06   
  Anton Skov Grell  2004      31.03        2:19.09   
                     
21  Stt-Stjernerne 2  2000    211          2:32.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:35.00                 
  Victor Schnabelrauch  2003      45.12        45.12   
  Mikkel Brundert Hansen  2002      38.15        1:23.27   
  Kristoffer Rasmusen  2000      33.15        1:56.42   
  William Jensen  2002      35.59        2:32.01   
                     
22  Holbæk Herrer 5  2003    199          2:34.93   
  Holbæk Svømme Klub  2:33.00                 
  Simon Rytter Eliasen  2003      36.28        36.28   
  Gustav Mørk Rasmussen  2005      47.33        1:23.61   
  Victor Buck  2007      38.55        2:02.16   
  Furkan Guler  2005      32.77        2:34.93   
                     
Helsingør Herrer 2  2000              DSQ  Neddyk e15m, SW8.5 
  Helsingør Svømmeklub  2:07.00                 
  Johan Heeno Rasmussen  2002      29.09        29.09   
  Lucas Hoffmann  2000      31.71        1:00.80   
                     
 
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gti2 Drenge 2  2004    411          2:01.73   
  GTI  2:08.52                 
  Emil Søby  2004      31.92        31.92   
  Alexander Marcus Englev  2004      32.94        1:04.86   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      30.07        1:34.93   
  Nicklas Plank  2004      26.80        2:01.73   
                     
Helsingør Herrer 4  2004    337          2:09.98   
  Helsingør Svømmeklub  2:18.00                 
  Eigil Sigfusson  2004      32.87        32.87   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      37.66        1:10.53   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      30.58        1:41.11   
  Thor Majvig Mogensen  2004      28.87        2:09.98   
                     
Gti3 Boys  2004    268          2:20.22   
  GTI  2:21.27                 
  Oscar Isberg  2004      33.92        33.92   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006      39.84        1:13.76   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      34.35        1:48.11   
  Villads Brasch Jensen  2004      32.11        2:20.22   
                     
Vest Talent Drenge  2005    216          2:30.83   
  Vest-Brøndby  2:50.46                 
  Carl Emil Ljungdahl  2006      37.74        37.74   
  Magnus Rasmussen  2006      43.90        1:21.64   
  Axel Føns Voss  2005      36.39        1:58.03   
  Sigurd Chistopher Vickery  2005      32.80        2:30.83   
                     
Jordemødrene  2005    189          2:37.63   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:32.02                 
  Simon Hejbroch  2006      45.48        45.48   
  Peter K. M. Petersen  2006      40.84        1:26.32   
  Frederik Rasmussen  2005      38.74        2:05.06   
  Sune Vergmann  2005      32.57        2:37.63   
                     
Gsk Helte 1  2005    167          2:44.20   
  Glostrup Svømmeklub  2:45.00                 
  Rasmus Egholm  2006      43.13        43.13   
  Viktor Fenger-Grøn  2006      46.73        1:29.86   
  Anders Thøgersen  2005      37.43        2:07.29   
  Xander Ravn Grønholt  2006      36.91        2:44.20   
                     
Gti Talent Drenge  2006    124          3:01.16   
  GTI                   
  Oliver Holst Bøgeskov  2006      44.88        44.88   
  Victor Bjørneborg  2007      53.53        1:38.41   
  Marius Hedvang Segato  2007      45.34        2:23.75   
  Mark Dimon  2006      37.41        3:01.16   
                     
Gsk Helte 2  2006    114          3:06.32   
  Glostrup Svømmeklub  3:05.00                 
  Anton Serizawa  2006      49.95        49.95   
  Alexander Oxenbøll  2006      52.55        1:42.50   
  Kasper Jægerskou  2006      46.32        2:28.82   
  Oscar Serizawa  2006      37.50        3:06.32   
                     
Vest Muskelmænd  2006    100          3:14.39   
  Vest-Brøndby  3:22.40                 
  Arthur Kvist Andreassen  2007      49.05        49.05   
  August Thygesen  2007      57.68        1:46.73   
  Rodi Cetinkaya  2006      43.47        2:30.20   
  Jacob Hwaiz  2007      44.19        3:14.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  18:13 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark