2020-02-28   09:49:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    714  29.13  1:05.19  1:44.46    2:16.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.65                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    668  30.61  1:06.70  1:46.43    2:19.39   
  Lyngby Svømmeklub  2:20.55                 
                     
Victoria Bierre  2000    641  30.67  1:06.68  1:48.60    2:21.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:22.08                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    599  31.28  1:09.96  1:51.62    2:24.51   
  Lyngby Svømmeklub  2:20.91                 
                     
Vera Staun Hansen  1999    591  31.30  1:09.57  1:52.64    2:25.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.74                 
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997    582  31.84  1:09.47  1:51.83    2:25.90   
  Lyngby Svømmeklub  2:23.88                 
                     
Freja Gram  1999    568  32.68  1:09.98  1:55.27    2:27.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:22.56                 
                     
Emma Maagøe  1999    555  32.03  1:08.32  1:53.94    2:28.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.64                 
                     
Freja A. Skov  2000    510  33.20  1:12.51  1:57.13    2:32.52   
  Helsingør Svømmeklub  2:26.66                 
                     
10  Sarah Sejr Aagaard  2000    455  34.11  1:14.31  2:02.45    2:38.43   
  Farum Svømmeklub  2:39.58                 
                     
11  Natascha Bonnén Sjøgren  2000    424  35.15  1:15.20  2:04.42    2:42.16   
  Vest-Brøndby  2:34.00                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    591  30.34  1:08.42  1:50.98    2:25.13   
  GTI  2:29.63                 
                     
Victoria Vorm  2001    516  32.17  1:12.10  1:57.12    2:31.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.93                 
                     
Sofie Villum Færch  2002    495  33.69  1:14.52  1:58.16    2:33.99   
  Helsingør Svømmeklub  2:31.85                 
                     
Amanda Hietala  2002    474  35.24  1:14.76  1:59.64    2:36.19   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.36                 
                     
Claudia Sperling  2002    467  33.40  1:13.74  2:01.29    2:37.03   
  Lyngby Svømmeklub  2:34.60                 
                     
Nynne Nørlem  2002    432  35.66  1:17.99  2:04.60    2:41.09   
  Holbæk Svømme Klub  2:41.76                 
                     
Amalie V. Sørensen  2002    336  37.47  1:25.10  2:14.53    2:55.17   
  Vest-Brøndby  2:49.83                 
                     
Julie Silberg  2002    274  38.75  1:29.10  2:24.63    3:07.58   
  Solrød Svømmeklub  3:04.56                 
                     
Emilia Høffer  2001    216  42.86  1:37.26  2:34.88    3:23.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:14.36                 
                     
10  Camilla Erdal  2002    176  48.15  1:44.89  2:51.50    3:37.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:40.97                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    544  33.50  1:15.10  1:55.46    2:29.21   
  Holbæk Svømme Klub  2:26.61                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    526  35.04  1:12.89  1:56.68    2:30.94   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.10                 
                     
Ella Stenholt  2003    505  33.59  1:11.88  1:57.09    2:32.98   
  Lyngby Svømmeklub  2:34.05                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    505  31.80  1:11.36  1:59.17    2:33.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:33.80                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    478  34.65  1:13.89  1:58.17    2:35.85   
  Vest-Brøndby  2:35.57                 
                     
Freja Stenbækgård  2003    471  31.69  1:12.58  2:01.58    2:36.59   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.08                 
                     
Anna Myhre Rottensten  2003    453  35.71  1:17.47  2:02.58    2:38.63   
  Lyngby Svømmeklub  2:43.24                 
                     
Pil Sylvander  2003    444  33.41  1:14.56  2:02.94    2:39.66   
  Helsingør Svømmeklub  2:40.90                 
                     
Cathrine Toftelund Larsen  2003    439  33.94  1:15.68  2:04.33    2:40.26   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.38                 
                     
10  Maria Hagen  2003    423  33.52  1:13.78  2:04.59    2:42.29   
  Lyngby Svømmeklub  2:38.47                 
                     
11  Linnea Hietala  2004    417  34.99  1:16.26  2:05.88    2:43.09   
  Helsingør Svømmeklub  2:41.88                 
                     
12  Emilia Naledi Madonsela  2003    397  34.30  1:19.87  2:07.49    2:45.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.60                 
                     
13  Annika Lundin Brockdorff  2003    393  33.21  1:17.39  2:07.75    2:46.30   
  Lyngby Svømmeklub  2:46.67                 
                     
14  Amalie Kolstrup-Timm  2003    387  35.39  1:19.33  2:08.93    2:47.21   
  Helsingør Svømmeklub  2:47.49                 
                     
15  Mie Mørkedal  2003    385  37.23  1:20.15  2:09.78    2:47.41   
  Holbæk Svømme Klub  2:50.28                 
                     
16  Nicoline H. Baadsgaard  2004    383  35.41  1:18.95  2:07.42    2:47.69   
  GTI  2:44.70                 
                     
17  Freja Møller  2004    382  38.14  1:20.91  2:08.94    2:47.94   
  A6  2:44.85                 
                     
18  Thea Pedersen  2003    381  40.27  1:22.71  2:09.95    2:48.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.43                 
                     
19  Clara Schmedes  2004    373  35.64  1:19.28  2:10.07    2:49.23   
  GTI  2:57.02                 
                     
20  Ellen A. Skov  2003    360  36.72  1:23.53  2:11.86    2:51.21   
  Helsingør Svømmeklub  2:47.07                 
                     
21  Ulrikke Juul Søeborg  2003    352  36.81  1:20.33  2:12.07    2:52.51   
  Helsingør Svømmeklub  2:57.37                 
                     
22  Marike Nevermann  2003    341  39.07  1:24.23  2:15.55    2:54.29   
  Farum Svømmeklub  2:50.93                 
                     
23  Mathilde Svendsen  2004    328  37.85  1:25.09  2:17.01    2:56.63   
  GTI  3:10.55                 
                     
24  Maja Buck  2004    303  43.13  1:30.84  2:21.49    3:01.35   
  Holbæk Svømme Klub  3:03.05                 
                     
25  Emma F. Rouse  2004    272  41.10  1:29.46  2:26.69    3:08.07   
  Helsingør Svømmeklub  3:06.29                 
                     
Karoline K. Larsen  2004              DNS   
  Farum Svømmeklub  2:55.04                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emmely Östman Pedersen  2005    374  35.30  1:18.58  2:10.96    2:49.07   
  Helsingør Svømmeklub  2:46.16                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    357  38.17  1:24.19  2:12.25    2:51.69   
  Solrød Svømmeklub  2:59.72                 
                     
Annika Britt Larsen  2005    356  37.73  1:22.02  2:10.76    2:51.80   
  GTI  2:56.79                 
                     
Anna Mundt Karup  2005    309  39.88  1:27.56  2:17.48    3:00.19   
  Holbæk Svømme Klub  3:05.01                 
                     
Frida Høj Andersen  2005    302  43.12  1:28.67  2:19.44    3:01.57   
  GTI  3:07.44                 
                     
Alberte Pedersen  2006    295  39.70  1:26.65  2:22.51    3:02.94   
  Holbæk Svømme Klub  3:00.33                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    292  40.72  1:25.26  2:20.78    3:03.49   
  Vest-Brøndby  3:09.94                 
                     
Elisabeth Augusta Englev  2006    284  40.14  1:27.36  2:23.73    3:05.23   
  GTI  3:17.16                 
                     
Leonora M Postgaard  2006    264  43.88  1:33.33  2:26.36    3:09.82   
  Glostrup Svømmeklub  3:04.98                 
                     
10  Natascha Packert-Frandsen  2005    260  41.56  1:31.63  2:26.93    3:10.86   
  Vest-Brøndby  3:17.79                 
                     
11  Emilia Gotfredsen  2005    258  37.61  1:29.34  2:28.49    3:11.26   
  GTI  3:13.83                 
                     
12  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    257  44.01  1:33.80  2:30.09    3:11.64   
  GTI                   
                     
13  Caroline Rygaard Hansen  2006    245  44.26  1:36.43  2:30.19    3:14.69   
  Solrød Svømmeklub  3:20.65                 
                     
14  Alberte Crone Larsen  2006    225  45.44  1:36.83  2:32.92    3:20.06   
  GTI  3:28.82                 
                     
15  Marie Nissov-Johansen  2006    222  45.40  1:35.36  2:35.27    3:21.04   
  Vest-Brøndby  3:30.98                 
                     
16  Mathilde Willumsen  2006    207  46.94  1:42.88  2:39.96    3:25.70   
  GTI                   
                     
17  Nicole Damhøj Andersen  2006    197  47.17  1:42.01  2:45.14    3:29.22   
  GTI                   
                     
18  Anna Blom Bygum  2006    195  53.00  1:44.41  2:43.35    3:29.97   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Sarah Ankjær Pedersen  2006    188  44.88  1:43.77  2:44.78    3:32.41   
  GTI                   
                     
20  Regitze Rosenkrantz  2006    188  44.49  1:39.75  2:45.81    3:32.44   
  Glostrup Svømmeklub  3:39.27                 
                     
21  Wilma Nørgaard  2006    181  50.76  1:45.48  2:44.35    3:35.19   
  Vest-Brøndby                   
                     
22  Sophie Amalie Rasmussen  2006    175  53.76  1:51.77  2:55.46    3:37.70   
  GTI  3:50.29                 
                     
23  Sofia Mohammadi  2005    147  46.16  1:46.06  3:01.90    3:50.84   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:10.81                 
                     
24  Philippa Mitchell  2006    140  1:02.21  1:57.30  3:03.64    3:54.37   
  Vest-Brøndby  4:04.81                 
                     
25  Maja Hansen  2006    135  1:03.01  2:01.63  3:06.14    3:57.42   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:41.31                 
                     
Katharina Beyer Hansen  2006              DSQ  ERL v100m, SW6.6 
  Glostrup Svømmeklub  3:25.93                 
                     
Malou Nabe  2006              DSQ  Ej Brystl 105m SW7.2 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:16.06                 
                     
Signe Schnabelrauch  2006              DSQ  Ej rygl. v80m, SW6.3 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:23.21                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Caroline Knudsen  2007    205  45.22  1:39.58  2:42.25    3:26.48   
  GTI  3:31.44                 
                     
Maya Amstrup Riis  2007    201  48.45  1:42.11  2:36.31    3:27.72   
  Vest-Brøndby  3:35.81                 
                     
Amalie Møller  2007    125  1:01.30  2:02.42  3:08.21    4:03.52   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:12.76                 
                     
Anna Fiona Nybøll  2007              DSQ  EFB v75m, SW6.5 
  Glostrup Svømmeklub  3:52.16                 
                     
Annika Frederiksen  2007              DSQ  EFB v75m, SW6.5 
  GTI                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  14:17 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark