2020-02-28   10:16:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 november 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Ottosen  1998    640  31.03  1:06.36  1:42.66    2:19.70   
  Holbæk Svømme Klub  2:17.94                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    621  31.73  1:07.88  1:44.27    2:21.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:18.72                 
                     
Daniel Christian  1998    604  32.14  1:08.36  1:45.54    2:22.45   
  Farum Svømmeklub  2:17.73                 
                     
Joakim Brønnum  1997    589  31.39  1:07.83  1:45.52    2:23.60   
  Holbæk Svømme Klub  2:34.84                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    555  33.38  1:11.36  1:49.20    2:26.53   
  Farum Svømmeklub  2:23.56                 
                     
Emil Toft  1998    544  33.16  1:10.47  1:48.80    2:27.49   
  Holbæk Svømme Klub  2:28.34                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    589  32.91  1:10.07  1:46.83    2:23.63   
  Lyngby Svømmeklub  2:23.42                 
                     
Lucas Hoffmann  2000    494  33.89  1:11.97  1:51.62    2:32.32   
  Helsingør Svømmeklub  2:27.62                 
                     
Matthæus Vámosi  2000    412  36.30  1:18.04  1:59.94    2:41.80   
  Helsingør Svømmeklub  2:45.28                 
                     
Patrick S. Hansen  2000    323  39.01  1:24.78  2:10.29    2:55.52   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:56.46                 
                     
Rasmus Emil Poulsen  2001    217  42.26  1:31.48  2:24.46    3:20.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Rasmus Steenberg  2000              DSQ  Tyvstart SW4.4 
  Gladsaxe Svømmeklub  2:31.34                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    614  32.96  1:09.59  1:46.07    2:21.70   
  GTI  2:22.38                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    436  35.82  1:17.04  1:58.43    2:38.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:44.43                 
                     
Oliver Bak Jensen  2002    417  35.73  1:16.64  1:59.26    2:41.13   
  Helsingør Svømmeklub  2:41.00                 
                     
Noah Koefoed Weiss  2003    404  36.50  1:18.04  2:00.62    2:42.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:45.11                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    400  37.32  1:19.11  2:01.98    2:43.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.12                 
                     
Emil Steenberg  2002    387  37.56  1:20.66  2:02.98    2:45.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:49.90                 
                     
Valdemar Brøns  2003    387  36.94  1:18.80  2:02.07    2:45.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.86                 
                     
Oliver Lystlund  2003    385  37.19  1:20.16  2:03.20    2:45.49   
  Holbæk Svømme Klub  2:46.72                 
                     
Casper Koch  2002    370  37.41  1:20.26  2:03.83    2:47.75   
  GTI  2:45.07                 
                     
10  Silas Bøjsen  2002    360  37.30  1:19.83  2:03.65    2:49.21   
  Holbæk Svømme Klub  2:50.13                 
                     
11  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    351  37.69  1:21.29  2:06.91    2:50.66   
  Helsingør Svømmeklub  2:58.63                 
                     
12  Oliver Søgaard-Andersen  2003    346  39.04  1:23.69  2:08.48    2:51.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:59.07                 
                     
13  Esben Brasch Jensen  2003    327  40.12  1:24.71  2:09.72    2:54.73   
  GTI  2:55.87                 
                     
14  Michael Elliks  2002    309  39.28  1:24.26  2:10.93    2:57.97   
  VAT Copenhagen-MK31  2:54.95                 
                     
15  Victor Toftehøj  2003    292  41.81  1:27.79  2:14.23    3:01.45   
  A6  2:55.54                 
                     
16  William Jensen  2002    159  47.89  1:43.82  2:42.81    3:42.08   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:43.10                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Marcus Englev  2004    400  36.29  1:18.19  2:01.23    2:43.33   
  GTI  2:46.68                 
                     
Troels Fode  2004    388  38.63  1:21.53  2:04.00    2:45.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.48                 
                     
Anders K. Kortegaard  2004    383  37.90  1:20.95  2:04.78    2:45.77   
  A6  2:52.26                 
                     
Sebastian Greisen  2004    342  39.40  1:23.98  2:08.07    2:52.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.17                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    328  40.81  1:25.36  2:09.92    2:54.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:07.70                 
                     
Esben Rasmussen  2004    279  38.53  1:25.98  2:16.95    3:04.17   
  Vest-Brøndby  3:02.32                 
                     
Mikkel Nielsen  2004    238  43.60  1:34.36  2:26.19    3:14.11   
  Holbæk Svømme Klub  3:19.82                 
                     
Mauritz Otzen  2005    214  44.68  1:35.63  2:26.30    3:21.08   
  Vest-Brøndby  3:33.56                 
                     
Mathias Olsen  2005    192  46.50  1:39.27  2:34.82    3:28.52   
  GTI  3:34.62                 
                     
10  Andreas Velschow Malmolin  2005    185  46.76  1:40.48  2:36.74    3:31.06   
  Farum Svømmeklub  3:26.14                 
                     
11  Gustav Mørk Rasmussen  2005    169  46.40  1:41.91  2:39.59    3:37.74   
  Holbæk Svømme Klub  4:05.50                 
                     
Anton Skov Grell  2004              DSQ  ESB v/75m SW7.6 
  Glostrup Svømmeklub  3:41.05                 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006    289  40.97  1:27.55  2:15.24    3:02.14   
  GTI  3:03.76                 
                     
Erik Rasmussen  2006    192  47.12  1:40.52  2:34.16    3:28.59   
  Vest-Brøndby  3:45.63                 
                     
Viktor Fenger-Grøn  2006    144  49.52  1:50.34  2:50.31    3:49.43   
  Glostrup Svømmeklub  3:32.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 november 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:46 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996    708  33.83  1:11.91  1:51.05    2:30.92   
  H2Odense  2:26.50                 
                     
Joline Höstman  1988    668  35.09  1:13.62  1:53.43    2:33.92   
  Helsingør Svømmeklub  2:34.28                 
                     
Pernille Jensen  1998    592  36.08  1:16.36  1:58.08    2:40.19   
  Holbæk Svømme Klub  2:39.05                 
                     
Marta Kruse Johansen  2000    440  39.80  1:23.48  2:09.64    2:56.87   
  Helsingør Svømmeklub  2:51.33                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Aarestrup  2001    558  37.84  1:19.35  2:01.42    2:43.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.18                 
                     
Sofie Villum Færch  2002    531  37.75  1:20.10  2:02.83    2:46.10   
  Helsingør Svømmeklub  2:46.68                 
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    530  37.24  1:19.35  2:02.17    2:46.27   
  GTI  2:57.01                 
                     
Amanda Hietala  2002    504  38.65  1:22.07  2:04.80    2:49.07   
  Helsingør Svømmeklub  2:52.33                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    455  39.84  1:24.28  2:09.40    2:54.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:51.54                 
                     
Ida Bekker Poulsen  2002    285  44.58  1:38.16  2:33.54    3:24.38   
  Solrød Svømmeklub  3:22.60                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    546  36.48  1:18.20  2:01.08    2:44.64   
  Holbæk Svømme Klub  2:36.10                 
                     
Josefine Zebitz  2004    475  38.88  1:23.32  2:07.93    2:52.41   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:23.27                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    469  38.32  1:22.29  2:07.91    2:53.19   
  Vest-Brøndby  2:51.16                 
                     
Emma Ekman  2004    461  39.50  1:23.86  2:09.08    2:54.14   
  A6  2:56.35                 
                     
Olivia Callesen  2004    451  39.28  1:23.43  2:08.96    2:55.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.54                 
                     
Laura Vangkilde  2004    447  39.47  1:24.40  2:09.82    2:55.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:58.24                 
                     
Freja Møller  2004    432  41.77  1:26.75  2:13.00    2:57.96   
  A6  2:56.62                 
                     
Julie Wolter  2003    426  40.93  1:27.09  2:12.98    2:58.76   
  GTI  3:02.35                 
                     
Dagmar Boeck  2004    414  39.25  1:25.81  2:13.39    3:00.44   
  Farum Svømmeklub  3:00.91                 
                     
10  Mia Mørk Kuramoto  2003    400  40.43  1:26.84  2:14.99    3:02.60   
  Helsingør Svømmeklub  2:59.48                 
                     
11  Jasmin Philip  2004    399  40.11  1:26.63  2:14.61    3:02.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:00.59                 
                     
12  Malou Soelberg  2004    390  41.96  1:29.56  2:17.07    3:04.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:24.22                 
                     
13  Nicoline H. Baadsgaard  2004    389  39.23  1:26.11  2:15.21    3:04.22   
  GTI  3:01.18                 
                     
14  Line Thode Møller  2004    358  42.35  1:32.44  2:22.04    3:09.47   
  Farum Svømmeklub  3:09.24                 
                     
15  Lykke Gøttrup Jensen  2004    338  43.92  1:32.97  2:23.17    3:13.14   
  Vest-Brøndby  3:22.92                 
                     
16  Maja Buck  2004    336  43.52  1:33.17  2:25.02    3:13.46   
  Holbæk Svømme Klub  3:18.82                 
                     
17  Nomi I. K. Schau  2004    305  44.03  1:34.42  2:27.09    3:19.90   
  GTI  3:40.60                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004              DNS   
  A6  2:46.53                 
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    561  36.70  1:18.32  2:01.03    2:43.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:56.93                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005    448  40.25  1:24.54  2:09.85    2:55.77   
  A6  3:07.43                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    448  40.25  1:26.06  2:11.44    2:55.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:25.21                 
                     
Rebecca Petersen  2005    447  40.20  1:25.20  2:10.96    2:55.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:05.88                 
                     
Caroline Villum Færch  2005    421  39.24  1:24.73  2:12.36    2:59.54   
  Helsingør Svømmeklub  3:06.82                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005    375  41.04  1:29.17  2:18.20    3:06.45   
  Glostrup Svømmeklub  3:12.42                 
                     
Silja Brage  2005    368  43.66  1:32.13  2:20.43    3:07.78   
  A6  3:17.11                 
                     
Kirstine Haunstrup Larsen  2005    350  43.63  1:33.62  2:23.15    3:10.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:17.41                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    349  42.63  1:31.82  2:22.90    3:11.00   
  Solrød Svømmeklub  3:34.05                 
                     
10  Agnete Høyer  2005    330  44.64  1:34.36  2:26.17    3:14.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:21.87                 
                     
11  Anna Mundt Karup  2005    327  43.37  1:33.46  2:25.07    3:15.22   
  Holbæk Svømme Klub  3:19.91                 
                     
12  Matilde Schmidt-Lund  2005    310  45.83  1:37.20  2:28.29    3:18.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:24.54                 
                     
13  Natascha Packert-Frandsen  2005    304  43.97  1:35.33  2:28.32    3:20.03   
  Vest-Brøndby  3:33.13                 
                     
14  Julie Merl Larsen  2005    296  46.33  1:37.88  2:29.76    3:21.92   
  A6  3:25.92                 
                     
15  Frida Høj Andersen  2005    290  46.74  1:39.59  2:31.73    3:23.21   
  GTI  3:22.38                 
                     
16  Anna Østerby  2005    282  45.33  1:37.57  2:31.86    3:25.04   
  Glostrup Svømmeklub  3:35.48                 
                     
17  Mathilde Rømer  2006    272  47.75  1:40.59  2:35.23    3:27.54   
  Farum Svømmeklub  3:32.39                 
                     
18  Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    270  47.63  1:40.41  2:34.68    3:28.15   
  Solrød Svømmeklub  3:34.94                 
                     
19  Mathilde U. Thorborg  2005    260  46.71  1:40.89  2:37.19    3:30.60   
  Vest-Brøndby  3:26.47                 
                     
20  Leonora M Postgaard  2006    241  46.57  1:41.90  2:38.80    3:36.10   
  Glostrup Svømmeklub  3:27.89                 
                     
21  Felicia N. Nielsen  2006    229  50.02  1:46.02  2:43.66    3:39.85   
  GTI  3:52.49                 
                     
22  Malene Dithmar  2006    195  52.43  1:53.34  2:54.18    3:51.95   
  GTI  3:55.63                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005              DSQ  ESB v/100m SW7.6 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:04.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:20   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    738  26.25        54.13   
  Farum Svømmeklub  51.75                 
                     
Kevin Witt Christensen  1995    700  26.84        55.09   
  Farum Svømmeklub  54.12                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    659  27.63        56.19   
  Lyngby Svømmeklub  54.49                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    575  28.39        58.80   
  Lyngby Svømmeklub  59.02                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    561  28.82        59.31   
  Lyngby Svømmeklub  57.54                 
                     
Jakob Schmidt  1999    551  28.67        59.67   
  Holbæk Svømme Klub  57.60                 
                     
Linus Koefoed Weiss  1999    538  28.87        1:00.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.19                 
                     
Jacob Funch Jørgensen  1999    510  29.83        1:01.20   
  GTI  1:01.06                 
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    498  29.77        1:01.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.37                 
                     
10  Mads Andersen  1998    452  31.15        1:03.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.63                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Riedel Lentz  2001    579  28.43        58.69   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.70                 
                     
Julius Munk  2000    560  29.15        59.32   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.25                 
                     
Christian Crone  2001    468  30.67        1:02.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.50                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    449  31.33        1:03.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.89                 
                     
Oliver Thor Sørensen  2000    440  30.42        1:04.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:02.29                 
                     
Mads Toft  2001    427  32.14        1:04.96   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.54                 
                     
Jesper Schiødt  2001    341  33.49        1:09.99   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.39                 
                     
Marcus Munkholm  2001    331  33.47        1:10.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.68                 
                     
Patrick S. Hansen  2000    283  37.02        1:14.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.42                 
                     
Christian Ong Hansen  2001              DSQ  F. neddyk afs. SW6.4 
  Farum Svømmeklub  1:05.68                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Arneskov  2002    489  30.21        1:02.09   
  Holbæk Svømme Klub  1:01.28                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    460  31.18        1:03.33   
  GTI  1:04.04                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    443  31.45        1:04.17   
  Helsingør Svømmeklub  1:03.82                 
                     
Jens Bomgaard  2002    423  31.73        1:05.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.00                 
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002    421  31.44        1:05.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:02.47                 
                     
Frederik Pedersen  2002    408  32.69        1:05.93   
  Holbæk Svømme Klub  1:06.64                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    402  31.43        1:06.24   
  Solrød Svømmeklub  1:08.71                 
                     
Gustav Fabiansen  2002    399  32.56        1:06.45   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.89                 
                     
Tobias Davidsen  2003    395  32.24        1:06.62   
  Vest-Brøndby  1:08.82                 
                     
10  Mads Baltzer  2002    386  33.14        1:07.17   
  GTI  1:08.73                 
                     
11  Thorvald Bomholt Larsen  2003    365  32.96        1:08.45   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.78                 
                     
12  Alexander E. Pedersen  2002    356  33.48        1:09.02   
  Holbæk Svømme Klub  1:10.51                 
                     
13  Oliver Steenberg  2002    344  33.89        1:09.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.26                 
                     
14  Marco Knudsen  2003    343  33.48        1:09.84   
  GTI  1:10.70                 
                     
15  Casper Koch  2002    342  34.20        1:09.90   
  GTI  1:10.52                 
                     
16  Casper Koch Henriksen  2002    333  33.93        1:10.53   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.03                 
                     
17  Simon Bergendorff  2002    332  34.89        1:10.63   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.39                 
                     
18  Jeppe Seelig Larsen  2002    292  34.66        1:13.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.07                 
                     
19  Kristoffer H. Jensen  2003    292  35.42        1:13.70   
  GTI  1:15.65                 
                     
20  Oliver Skadhauge  2002    285  36.48        1:14.28   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.52                 
                     
21  Frede Meincke  2002    269  36.40        1:15.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.54                 
                     
22  Simon Rytter Eliasen  2003    266  37.33        1:16.04   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.06                 
                     
23  Samuel Risager  2003    228  38.75        1:20.07   
  Glostrup Svømmeklub  1:20.85                 
                     
24  Asger Johansen  2003    226  38.22        1:20.28   
  Glostrup Svømmeklub  1:29.87                 
                     
25  Magnus Bæklund Thygesen  2003    140  44.24        1:34.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
26  Thor Bjørn Skinne  2003    137  44.77        1:34.74   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Johannes K. Larsen  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:06.97                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Søby  2004    347  33.73        1:09.55   
  GTI  1:08.07                 
                     
Eigil Sigfusson  2004    323  34.96        1:11.23   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.94                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    314  35.59        1:11.90   
  GTI  1:11.25                 
                     
Nicklas Plank  2004    313  34.16        1:12.00   
  GTI  1:14.20                 
                     
Emil Witzner Hansen  2004    277  36.17        1:14.97   
  A6  1:15.76                 
                     
Cornelius Olsen  2005    273  36.59        1:15.40   
  Farum Svømmeklub  1:13.35                 
                     
Bjørn Cramer Hansen  2004    272  36.76        1:15.43   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.68                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005    223  37.75        1:20.66   
  GTI  1:38.31                 
                     
Lauritz Johansen  2004    215  38.60        1:21.65   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.97                 
                     
10  Sune Vergmann  2005    196  39.92        1:24.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.81                 
                     
11  Daniel Bastholm  2005    178  41.58        1:26.86   
  GTI  1:35.42                 
                     
12  William Mitchell  2004    167  42.85        1:28.72   
  Vest-Brøndby  1:38.47                 
                     
13  Theodor Møller  2005    166  45.04        1:28.85   
  Vest-Brøndby  1:28.89                 
                     
14  Mathias W. Rasmussen  2005    147  45.07        1:32.68   
  GTI  1:41.37                 
                     
15  Cilas Madsen  2005    134  46.25        1:35.53   
  GTI  1:35.73                 
                     
16  Anders Thøgersen  2005    132  46.33        1:35.98   
  Glostrup Svømmeklub  1:34.70                 
                     
17  Mathias Olsen  2005    128  48.40        1:36.99   
  GTI  1:49.52                 
                     
18  Furkan Guler  2005    106  49.87        1:43.15   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
19  Mathias Bæklund Thygesen  2005    98  49.67        1:45.99   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
20  Peter Mortensen  2005    89  53.11        1:49.30   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Bjarke Søndergaard Jensen  2004              DSQ  EFB 75m SW6.5 
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Ljungdahl  2006    222  39.91        1:20.75   
  Vest-Brøndby  1:19.64                 
                     
Vincent Borup Schärer  2006    179  41.55        1:26.74   
  GTI  1:27.87                 
                     
Hugo Haakansson  2006    177  43.27        1:27.08   
  Vest-Brøndby  1:34.02                 
                     
Peter K. M. Petersen  2006    172  43.68        1:27.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:29.72                 
                     
Asger Hvilsom  2007    161  42.99        1:29.90   
  Helsingør Svømmeklub  1:35.37                 
                     
Linus Heinrichsen  2006    154  44.93        1:31.08   
  Helsingør Svømmeklub  1:31.69                 
                     
Frederik Luca Lamprecht  2006    153  43.71        1:31.45   
  GTI  1:32.22                 
                     
Victor Buck  2007    152  45.01        1:31.47   
  Holbæk Svømme Klub  1:36.27                 
                     
Oscar Norlander  2006    152  44.48        1:31.59   
  Holbæk Svømme Klub  1:44.30                 
                     
10  Rasmus Egholm  2006    143  44.24        1:33.39   
  Glostrup Svømmeklub  1:35.39                 
                     
11  Rodi Cetinkaya  2006    134  46.30        1:35.53   
  Vest-Brøndby  1:33.23                 
                     
12  Nicklas Reinstrup  2006    133  45.66        1:35.69   
  Helsingør Svømmeklub  1:42.51                 
                     
13  Oliver Holst Bøgeskov  2006    132  48.95        1:35.98   
  GTI  1:43.95                 
                     
14  Simon Hejbroch  2006    131  46.21        1:36.08   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:57.00                 
                     
15  William F. Pilgaard  2006    124  49.35        1:37.90   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:36.32                 
                     
16  Jens Christian Koefoed  2006    123  47.81        1:38.12   
  Helsingør Svømmeklub  1:45.52                 
                     
17  Anders Rye Gefke  2008    120  48.46        1:38.98   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
18  Andreas Frommelt Hertz  2008    120  48.85        1:39.08   
  Helsingør Svømmeklub  2:04.84                 
                     
19  Marius Hedvang Segato  2007    118  47.53        1:39.66   
  GTI  1:45.35                 
                     
20  Anton Serizawa  2006    113  49.60        1:41.13   
  Glostrup Svømmeklub  1:46.57                 
                     
21  Laurits Højgaard Allin  2006    99  51.39        1:45.48   
  Helsingør Svømmeklub  1:51.42                 
                     
22  Simon Hasting Toft  2006    99  49.73        1:45.74   
  GTI  1:48.30                 
                     
23  Frej Matias Krog  2007    97  53.10        1:46.13   
  Holbæk Svømme Klub  1:46.07                 
                     
24  Jacob Hwaiz  2007    94  53.62        1:47.46   
  Vest-Brøndby  1:49.46                 
                     
25  Nicolai Østergaard Hansen  2007    93  51.88        1:47.89   
  GTI  1:51.03                 
                     
26  Matil Kelm  2007    88  52.59        1:49.96   
  Vest-Brøndby  2:05.18                 
                     
27  Peter Damsø  2007    86  55.39        1:50.51   
  Vest-Brøndby  2:02.14                 
                     
28  Jonas Lykke Hergaard  2007    78  53.70        1:54.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:55.79                 
                     
29  Luca de Masi  2008    74  56.93        1:56.04   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
30  Alex Leander Dabelsteen  2006    74  56.52        1:56.30   
  GTI  2:08.84                 
                     
31  William Zuk Rasmussen  2008    59  1:00.72        2:05.52   
  GTI                   
                     
32  August Thygesen  2007    55  1:02.27        2:08.16   
  Vest-Brøndby  2:15.73                 
                     
Marcus Munk  2007              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Oliver Luiten  2006              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  1:46.30                 
                     
Arthur Kvist Andreassen  2007              DSQ  EFB 50m SW6.5 
  Vest-Brøndby  1:50.32                 
                     
Jonas Holm Clausen  2006              DSQ  EFB50 SW6.5 
  Helsingør Svømmeklub  1:45.78                 
                     
Niels-Peter Hjortshøj  2006              DSQ  EFB 50m SW6.5 
  Solrød Svømmeklub  2:07.24                 
                     
Oscar Serizawa  2006              DSQ  EFB 75m SW6.5 
  Glostrup Svømmeklub  1:55.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    732  29.58        1:01.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.96                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    671  30.43        1:02.83   
  H2Odense  1:01.56                 
                     
Emma Maagøe  1999    615  31.31        1:04.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.67                 
                     
Maria Grandt  1998    581  32.73        1:05.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.17                 
                     
Emma Anne Ljungstrøm  1999    542  33.06        1:07.48   
  Holbæk Svømme Klub  1:03.74                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    508  34.07        1:08.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.13                 
                     
Freja Gram  1999    499  33.89        1:09.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.34                 
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    489  33.78        1:09.82   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.14                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    472  33.80        1:10.64   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.86                 
                     
10  Freja A. Skov  2000    448  34.03        1:11.89   
  Helsingør Svømmeklub  1:09.04                 
                     
11  Amanda Højberg  1998    421  36.25        1:13.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:07.75                 
                     
12  Clara Marott Schelde  2000    420  35.72        1:13.46   
  Farum Svømmeklub  1:13.89                 
                     
13  Natascha Bonnén Sjøgren  2000    393  36.14        1:15.12   
  Vest-Brøndby  1:12.51                 
                     
Simone Jørgensen  1999              DSQ  Nedd. v afslut SW 6. 
  Farum Svømmeklub  1:16.13                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    581  31.41        1:05.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:03.45                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    581  32.34        1:05.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:05.79                 
                     
Zara Wendel  2002    541  32.26        1:07.51   
  Holbæk Svømme Klub  1:08.11                 
                     
Karla Louise Balle  2001    530  32.22        1:07.98   
  Helsingør Svømmeklub  1:10.04                 
                     
Claudia Sperling  2002    475  34.05        1:10.49   
  Lyngby Svømmeklub  1:08.39                 
                     
Regitze Lyngfeldt  2002    392  36.90        1:15.18   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.34                 
                     
Michelle Mortensen  2002    381  36.50        1:15.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.88                 
                     
Sofia Levisen  2002    368  37.18        1:16.77   
  Solrød Svømmeklub  1:16.13                 
                     
Lærke Samsø Svenningsen  2002    318  39.66        1:20.61   
  Solrød Svømmeklub  1:25.04                 
                     
10  Sofie Marie Kofoed-Hansen  2002    147  51.07        1:44.12   
  Solrød Svømmeklub  1:46.56                 
                     
11  Jasmin Danielsen  2001    136  51.63        1:46.87   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:49.44                 
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002              DSQ  Neddryk v afsl SW6.4 
  Lyngby Svømmeklub  1:11.13                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Terese Kjøller Rudbeck  2003    523  33.27        1:08.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.75                 
                     
Ella Stenholt  2003    514  33.05        1:08.67   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.13                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    493  33.44        1:09.62   
  Helsingør Svømmeklub  1:09.80                 
                     
Esther Else Grubert  2003    492  34.07        1:09.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.50                 
                     
Linnea Hietala  2004    491  33.42        1:09.74   
  Helsingør Svømmeklub  1:09.85                 
                     
Sofie Maagøe  2003    486  34.08        1:09.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.16                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    460  34.76        1:11.27   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.17                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    440  35.97        1:12.31   
  GTI  1:12.94                 
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003    431  35.44        1:12.83   
  GTI  1:13.37                 
                     
10  Maya Ehlers Hansen  2004    427  36.24        1:13.04   
  Farum Svømmeklub  1:18.79                 
                     
11  Maria Hagen  2003    423  35.43        1:13.27   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.79                 
                     
12  Olivia Ida Madsen  2003    414  35.24        1:13.79   
  Helsingør Svømmeklub  1:16.64                 
                     
13  Maj Jensen  2003    407  35.27        1:14.23   
  Farum Svømmeklub  1:14.38                 
                     
14  Thea Pedersen  2003    406  36.19        1:14.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.62                 
                     
15  Emma Zambrano Thorsen  2004    403  36.18        1:14.50   
  Vest-Brøndby  1:13.57                 
                     
16  Annika Lundin Brockdorff  2003    400  36.44        1:14.66   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.08                 
                     
17  Ulrikke Juul Søeborg  2003    397  35.67        1:14.86   
  Helsingør Svømmeklub  1:17.06                 
                     
18  Anna Myhre Rottensten  2003    381  36.61        1:15.85   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.36                 
                     
19  Isabel Lillebæk  2004    374  37.48        1:16.34   
  A6  1:15.23                 
                     
20  Mia Lindberg  2003    374  36.67        1:16.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.58                 
                     
21  Cathrine Toftelund Larsen  2003    367  36.69        1:16.84   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.35                 
                     
22  Cornelia Vámosi  2004    346  37.73        1:18.34   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.91                 
                     
23  Clara Sass Husum  2004    344  38.00        1:18.50   
  A6  1:13.79                 
                     
24  Anne Sofie Devantier  2004    342  37.16        1:18.67   
  Vest-Brøndby  1:18.78                 
                     
25  Clara Schmedes  2004    333  38.05        1:19.32   
  GTI  1:20.98                 
                     
26  Annika Egenhardt  2003    320  38.65        1:20.38   
  Vest-Brøndby  1:17.45                 
                     
27  Johanne Jonstrup Liisberg  2003    309  38.58        1:21.33   
  Holbæk Svømme Klub  1:22.05                 
                     
28  Kristine G. Skjærbæk  2004    290  40.76        1:23.05   
  Helsingør Svømmeklub  1:23.65                 
                     
29  Ellen A. Skov  2003    283  40.23        1:23.79   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.57                 
                     
30  Silje Juhl Nielsen  2003    280  40.04        1:24.06   
  Solrød Svømmeklub  1:30.00                 
                     
31  Naya Dige  2003    271  41.19        1:24.94   
  Farum Svømmeklub  1:39.05                 
                     
32  Julie Dahl  2004    258  41.94        1:26.34   
  Glostrup Svømmeklub  1:23.96                 
                     
33  Ida Mørk  2004    253  41.61        1:26.92   
  GTI  1:40.16                 
                     
Karoline K. Larsen  2004              DNS   
  Farum Svømmeklub  1:18.74                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emmely Östman Pedersen  2005    428  35.48        1:13.01   
  Helsingør Svømmeklub  1:12.60                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    427  35.20        1:13.06   
  Helsingør Svømmeklub  1:14.44                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    349  37.33        1:18.12   
  GTI  1:25.38                 
                     
Mikkeline Rud Wiberg  2005    327  38.00        1:19.83   
  Helsingør Svømmeklub  1:19.99                 
                     
Malou Nielsen  2005    322  39.26        1:20.27   
  Farum Svømmeklub  1:24.88                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    307  39.35        1:21.54   
  Vest-Brøndby  1:22.48                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    305  39.94        1:21.72   
  Glostrup Svømmeklub  1:25.77                 
                     
Julie Segato  2005    302  39.10        1:22.00   
  GTI  1:32.50                 
                     
Alberte Pedersen  2006    280  41.57        1:24.05   
  Holbæk Svømme Klub  1:29.01                 
                     
10  Natacha Munch  2005    276  41.30        1:24.49   
  Solrød Svømmeklub  1:27.19                 
                     
11  Rebecca Maria Bagger  2005    265  41.94        1:25.57   
  Helsingør Svømmeklub  1:26.07                 
                     
12  Mathilde Holm Villadsen  2006    256  43.51        1:26.64   
  Solrød Svømmeklub  1:27.96                 
                     
13  Marie Nissov-Johansen  2006    247  43.17        1:27.59   
  Vest-Brøndby  1:28.43                 
                     
14  Mille Korndal-Henriksen  2005    246  42.65        1:27.81   
  Farum Svømmeklub  1:32.67                 
                     
15  Filippa Martinsen  2005    222  44.75        1:30.87   
  Helsingør Svømmeklub  1:27.69                 
                     
16  Ida Jacobsen  2005    221  44.31        1:30.90   
  Vest-Brøndby  1:33.11                 
                     
17  Lærke Marie Clausen  2005    221  44.37        1:30.95   
  GTI  1:35.34                 
                     
18  Alberte Crone Larsen  2006    219  44.08        1:31.20   
  GTI  1:36.48                 
                     
19  Anna Blom Bygum  2006    214  44.79        1:31.86   
  Vest-Brøndby  1:29.67                 
                     
20  Rikke Therp  2006    212  44.96        1:32.26   
  Vest-Brøndby  1:35.87                 
                     
21  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    211  45.97        1:32.32   
  Helsingør Svømmeklub  1:33.70                 
                     
22  Mathilde Willumsen  2006    208  47.18        1:32.73   
  GTI  1:41.02                 
                     
23  Andrea Søeborg  2006    204  44.56        1:33.36   
  Helsingør Svømmeklub  1:41.38                 
                     
24  Hanna Rørbech  2006    203  46.27        1:33.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:36.84                 
                     
25  Jaqueline Haack  2006    201  44.66        1:33.81   
  Solrød Svømmeklub  1:45.27                 
                     
26  Emma Haagen  2006    200  46.68        1:33.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:36.30                 
                     
27  Alberte K. Andersen  2006    200  47.02        1:34.07   
  Vest-Brøndby  1:33.51                 
                     
28  Lucca Kanstrup-Clausen  2006    188  46.01        1:36.04   
  Helsingør Svømmeklub  1:40.39                 
                     
29  Caroline Søgaard Pedersen  2005    185  46.62        1:36.49   
  Helsingør Svømmeklub  1:33.37                 
                     
30  Wilma Nørgaard  2006    181  47.21        1:37.16   
  Vest-Brøndby  1:38.71                 
                     
31  Rebecca Ella Madsen  2006    173  49.98        1:38.71   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:39.15                 
                     
32  Mathilde Thor Møller  2005    172  47.84        1:38.77   
  Farum Svømmeklub  1:36.95                 
                     
33  Line Pedersen  2005    162  49.20        1:40.75   
  Glostrup Svømmeklub  1:39.67                 
                     
34  Olga Vejlby  2006    161  48.97        1:41.03   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
35  Philippa Mitchell  2006    158  50.09        1:41.66   
  Vest-Brøndby  1:38.76                 
                     
36  Frederikke Syberg Glud  2006    156  48.41        1:42.08   
  Helsingør Svømmeklub  1:43.91                 
                     
37  Daniella Anderson  2006    127  47.65        1:49.35   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Fiona Emilie West  2006              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Anna Bay-Jensen  2006              DSQ  EFB 25m SW6.5 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Charlotte Hjortshøj  2006              DSQ  EFb 75m SW6.5 
  Solrød Svømmeklub  1:57.68                 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Amstrup Riis  2007    195  46.00        1:34.85   
  Vest-Brøndby  1:35.22                 
                     
Signe C. H. Naaby  2007    172  46.98        1:38.92   
  GTI  1:51.36                 
                     
Anna Fiona Nybøll  2007    168  47.32        1:39.66   
  Glostrup Svømmeklub  1:38.53                 
                     
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007    167  51.09        1:39.89   
  Helsingør Svømmeklub  1:43.36                 
                     
Annika Frederiksen  2007    154  51.20        1:42.52   
  GTI  1:54.95                 
                     
Hannah Bjerg Hagens  2007    151  49.98        1:43.25   
  Vest-Brøndby  1:45.39                 
                     
Caroline Haugland  2007    149  49.16        1:43.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Agnes Højsteen  2007    142  52.34        1:45.44   
  Vest-Brøndby  1:44.82                 
                     
Silvia Martinsen  2007    139  50.32        1:46.02   
  Helsingør Svømmeklub  1:46.36                 
                     
10  Freja Kobbernagel  2008    137  51.81        1:46.52   
  Vest-Brøndby  1:54.55                 
                     
11  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007    134  51.75        1:47.32   
  Helsingør Svømmeklub  1:54.52                 
                     
12  Ea Lund Havgaard  2007    132  52.24        1:47.84   
  Helsingør Svømmeklub  1:50.76                 
                     
13  Fiona Lei Byrne  2007    132  51.55        1:47.92   
  GTI                   
                     
14  Frederikke Vesth  2007    132  51.71        1:48.03   
  Vest-Brøndby  1:51.30                 
                     
15  Amalie Lykke Madsen  2008    124  52.35        1:50.33   
  GTI  1:56.80                 
                     
16  Caroline Tarp  2007    123  54.38        1:50.55   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
17  Rebekka Gjørup Kristensen  2007    105  57.26        1:56.56   
  GTI  2:10.31                 
                     
18  Alesha Azman  2008    103  55.91        1:57.25   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
19  Iben Karlsmark  2007    100  56.26        1:58.23   
  Helsingør Svømmeklub  1:57.99                 
                     
20  Emma De Palo-Jonas  2008    91  1:02.82        2:02.32   
  Vest-Brøndby  2:04.50                 
                     
21  Ila Murphy  2007    81  1:00.74        2:06.85   
  Vest-Brøndby  2:01.26                 
                     
22  Anika Rosén Andersen  2007    73  1:02.54        2:11.31   
  Vest-Brøndby  2:19.04                 
                     
23  Sally M. Dalfoss Siggaard  2008    72  1:02.24        2:11.74   
  GTI                   
                     
Amelia Eriksen  2008              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Malouca Laura Bruun  2007              DSQ  Ing. ber. 50m SW6.5 
  Glostrup Svømmeklub  1:30.34                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007              DSQ  EFB 50m SW 6.5 
  Vest-Brøndby  1:44.52                 
                     
Siena Serizawa  2008              DSQ  EFB 50m SW6.5 
  Glostrup Svømmeklub  1:52.97                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jákupsson  1994    719          24.33   
  Farum Svømmeklub  23.77                 
Marcus Olesen  1995    658          25.06   
  Farum Svømmeklub  24.38                 
Ömer Faruk Benli  1993    643          25.25   
  Helsingør Svømmeklub  24.84                 
Frederik Siem Pedersen  1991    638          25.32   
  Farum Svømmeklub  24.77                 
Jakob Klint Axelsen  1996    602          25.81   
  Lyngby Svømmeklub  24.88                 
Felix Burmester  1999    596          25.90   
  Helsingør Svømmeklub  25.26                 
Giano Grillo  1998    593          25.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.18                 
Frederik Galving  1998    574          26.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  24.65                 
Linus Koefoed Weiss  1999    564          26.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.31                 
10  Niels Ottosen  1998    563          26.39   
  Holbæk Svømme Klub  26.27                 
11  Thomas Bech  1998    547          26.64   
  Farum Svømmeklub  25.50                 
12  Mads Ottosen  1997    477          27.89   
  Holbæk Svømme Klub  28.47                 
13  Mathias Petersen  1999    304          32.41   
  Solrød Svømmeklub  32.59                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Munk  2000    624          25.50   
  Helsingør Svømmeklub  24.71                 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    595          25.91   
  Lyngby Svømmeklub  25.55                 
William Textor Broch  2001    540          26.77   
  Lyngby Svømmeklub  27.16                 
Villads Bomholt Larsen  2001    536          26.83   
  Helsingør Svømmeklub  27.31                 
Simon Brixner  2000    495          27.55   
  Holbæk Svømme Klub  27.81                 
Emil Tönshoff  2000    487          27.69   
  Helsingør Svømmeklub  28.95                 
Malthe Letting  2001    482          27.80   
  Farum Svømmeklub  28.08                 
Lucas Jensen  2001    441          28.64   
  Vest-Brøndby  28.35                 
Christian Ong Hansen  2001    429          28.89   
  Farum Svømmeklub  28.42                 
10  Marcus Munkholm  2001    410          29.33   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.41                 
11  Rasmus Emil Poulsen  2001    324          31.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.39                 
12  Kristoffer Rasmusen  2000    310          32.18   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.50                 
13  Morten Kilhof  2000    268          33.81   
  Solrød Svømmeklub  36.22                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    509          27.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.60                 
Valdemar Brøns  2003    481          27.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.50                 
Theodor L Munch-Jensen  2002    460          28.24   
  Solrød Svømmeklub  27.89                 
Casper Koch  2002    427          28.93   
  GTI  30.01                 
Emil Steenberg  2002    425          28.99   
  Gladsaxe Svømmeklub  28.91                 
Sebastian Bonde  2002    420          29.09   
  Holbæk Svømme Klub  31.02                 
Johan Heeno Rasmussen  2002    414          29.24   
  Helsingør Svømmeklub  29.23                 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    409          29.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.93                 
Lucas Burmester  2002    406          29.42   
  Helsingør Svømmeklub  30.38                 
10  Christopher H. Brown  2002    405          29.46   
  Holbæk Svømme Klub  28.72                 
11  Thorvald Bomholt Larsen  2003    403          29.49   
  Helsingør Svømmeklub  28.53                 
12  Kevin Liang  2002    401          29.56   
  GTI  28.64                 
13  Mikkel Gummer  2002    390          29.83   
  GTI  29.77                 
14  Alexander E. Pedersen  2002    385          29.95   
  Holbæk Svømme Klub  30.32                 
15  Mads Baltzer  2002    368          30.41   
  GTI  30.54                 
16  Lars Reber Knudsen  2003    360          30.63   
  Farum Svømmeklub  31.13                 
17  Alexander Stærkær  2002    360          30.64   
  Helsingør Svømmeklub  33.97                 
18  Simon Bergendorff  2002    356          30.74   
  VAT Copenhagen-MK31  30.66                 
19  Marco Knudsen  2003    335          31.37   
  GTI  30.92                 
20  Oliver Skadhauge  2002    331          31.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.99                 
21  Kristoffer H. Jensen  2003    322          31.80   
  GTI  31.84                 
22  Mikkel Hemmingsen  2002    296          32.70   
  Vest-Brøndby  32.18                 
23  Frede Meincke  2002    296          32.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.38                 
24  Mikkel Brundert Hansen  2002    282          33.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.20                 
25  Julius Højgaard Allin  2003    277          33.42   
  Helsingør Svømmeklub  33.11                 
26  Victor Toftehøj  2003    275          33.50   
  A6  32.75                 
27  Victor Schnabelrauch  2003    110          45.43   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
Casper Mørkhøj Hartington  2002              DNS   
  GTI  26.87                 
Johannes K. Larsen  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub  31.95                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Plank  2004    399          29.59   
  GTI  30.83                 
Valdemar Menck Nielsen  2005    376          30.20   
  Helsingør Svømmeklub  30.86                 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    366          30.45   
  GTI  30.36                 
Eigil Sigfusson  2004    359          30.66   
  Helsingør Svømmeklub  30.54                 
Tobias Gammelvind  2004    343          31.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.62                 
Oscar Isberg  2004    331          31.50   
  GTI  32.48                 
Frederik Lund Hirsbak  2004    329          31.57   
  A6  44.24                 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    296          32.69   
  Vest-Brøndby  32.43                 
Troels Fode  2004    273          33.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.15                 
10  Lucas T. Mortensen  2004    268          33.78   
  Helsingør Svømmeklub  37.19                 
11  Lauritz Johansen  2004    266          33.86   
  Glostrup Svømmeklub  32.56                 
12  Anton Skov Grell  2004    255          34.35   
  Glostrup Svømmeklub  32.26                 
13  Magnus Ulrik Larsen  2005    245          34.81   
  GTI  34.47                 
14  Anders Thøgersen  2005    226          35.78   
  Glostrup Svømmeklub  39.21                 
15  Axel Føns Voss  2005    218          36.20   
  Vest-Brøndby  37.18                 
16  Daniel Bastholm  2005    201          37.21   
  GTI  37.42                 
17  Cilas Madsen  2005    193          37.67   
  GTI  37.99                 
18  Teodor Roed Schøning  2005    187          38.09   
  Helsingør Svømmeklub  40.47                 
19  Thorbjørn Bjerrum  2004    184          38.26   
  Vest-Brøndby  37.55                 
20  Benjamin Koch Oltman Ande  2004    180          38.55   
  Solrød Svømmeklub  41.34                 
21  Gustav Mørk Rasmussen  2005    180          38.60   
  Holbæk Svømme Klub  39.64                 
22  William Mitchell  2004    160          40.09   
  Vest-Brøndby  44.64                 
23  Sigurd Chistopher Vickery  2005    157          40.40   
  Vest-Brøndby  41.39                 
24  Marius Mains  2005    141          41.85   
  GTI  43.01                 
25  Mathias Olsen  2005    136          42.36   
  GTI  42.75                 
26  Jonathan Skadhauge  2005    123          43.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.91                 
27  Gustav Hillestrøm  2004    97          47.31   
  Helsingør Svømmeklub  50.79                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter K. M. Petersen  2006    205          36.97   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.71                 
Josef Shukri  2006    146          41.36   
  Vest-Brøndby  41.73                 
Xander Ravn Grønholt  2006    141          41.81   
  Glostrup Svømmeklub  45.22                 
Vincent Borup Schärer  2006    136          42.38   
  GTI  46.73                 
Simon Hejbroch  2006    119          44.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  46.82                 
Marius Hedvang Segato  2007    112          45.14   
  GTI  43.23                 
Erik Rasmussen  2006    106          46.01   
  Vest-Brøndby  43.94                 
Magnus Rasmussen  2006    105          46.14   
  Vest-Brøndby  45.21                 
Oliver Holst Bøgeskov  2006    103          46.39   
  GTI  45.99                 
10  Sebastian Egenhardt  2006    92          48.21   
  Vest-Brøndby  46.90                 
11  Frederik Luca Lamprecht  2006    90          48.61   
  GTI  49.51                 
12  Mark Dimon  2006    88          48.84   
  GTI  50.24                 
13  Victor Bjørneborg  2007    84          49.59   
  GTI  56.67                 
14  Frederik William Holm  2007    81          50.18   
  GTI  53.38                 
15  Simon Hasting Toft  2006    62          54.87   
  GTI  53.75                 
16  Tristan Hovedskov Nielsen  2007    39          1:04.05   
  GTI  1:13.12                 
17  Philip Kriwat Petersen  2007    23          1:16.52   
  GTI                   
Alex Leander Dabelsteen  2006              DSQ  ASB v35m SW8.3 
  GTI  59.87                 
Hugo Haakansson  2006              DSQ  ASB 30 m SW8.3 
  Vest-Brøndby  39.60                 
Nicolai Østergaard Hansen  2007              DSQ  ASB eft.st. SW8.2/8. 
  GTI  55.33                 
William F. Pilgaard  2006              DSQ  ASy arme 6m SW8.2 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  51.89                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:01 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristina Thomsen  1991    700          27.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  26.63                 
Marie Voigt Lauridsen  1995    649          28.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.58                 
Sophie Amalie Schøn  1999    634          28.37   
  Lyngby Svømmeklub  28.01                 
Ida Maria Nielsen  2000    625          28.51   
  Holbæk Svømme Klub  28.10                 
Vera Staun Hansen  1999    620          28.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.40                 
Jessica Yu Mortensen  2000    616          28.65   
  Lyngby Svømmeklub  27.30                 
Anna Wermuth  1996    579          29.25   
  H2Odense  28.62                 
Luna Donde Feilberg  2000    552          29.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.40                 
Eva Olsen  2000    546          29.82   
  GTI  28.10                 
10  Thea Laurberg Simonsen  1997    541          29.91   
  Lyngby Svømmeklub  28.54                 
11  Clara Marott Schelde  2000    510          30.50   
  Farum Svømmeklub  30.85                 
12  Josefine Strand Nielsen  2000    505          30.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.75                 
13  Caroline Høst Lorenzen  1999    491          30.90   
  Helsingør Svømmeklub  30.30                 
14  Simone Jørgensen  1999    442          32.00   
  Farum Svømmeklub  32.13                 
15  Freya Ellehus  2000    426          32.40   
  H2Odense  31.76                 
16  Ida Larsen  2000    387          33.43   
  Holbæk Svømme Klub  33.94                 
Camilla Rask  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub  31.17                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    734          27.02   
  GTI  26.26                 
Amalie Søby Mortensen  2001    629          28.44   
  Holbæk Svømme Klub  29.06                 
Mathilde Menck Nielsen  2002    532          30.08   
  Helsingør Svømmeklub  29.31                 
Victoria Vorm  2001    515          30.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.00                 
Stine Saaby Schmidt  2002    504          30.63   
  Farum Svømmeklub  30.24                 
Zenia Aarestrup  2001    493          30.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.47                 
Signe Fich Hansen  2002    486          30.99   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.22                 
Johanna Juul Bay-Smidt  2002    464          31.48   
  Helsingør Svømmeklub  31.60                 
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    458          31.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.76                 
10  Nynne Nørlem  2002    383          33.56   
  Holbæk Svømme Klub  35.00                 
11  Amalie V. Sørensen  2002    353          34.49   
  Vest-Brøndby  32.55                 
12  Julie Silberg  2002    351          34.55   
  Solrød Svømmeklub  33.80                 
13  Emilia Høffer  2001    251          38.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.04                 
14  Camilla Erdal  2002    149          45.98   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  45.04                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Marie Hansen  2003    579          29.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.37                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    539          29.94   
  Helsingør Svømmeklub  29.00                 
Freja Stenbækgård  2003    537          29.99   
  Helsingør Svømmeklub  31.10                 
Annika Lundin Brockdorff  2003    515          30.40   
  Lyngby Svømmeklub  29.55                 
Hannah Höesch  2003    434          32.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.80                 
Emma Zambrano Thorsen  2004    428          32.35   
  Vest-Brøndby  31.73                 
Julie Wolter  2003    424          32.43   
  GTI  32.22                 
Emilia Naledi Madonsela  2003    424          32.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.33                 
Josefine Arbo Sørensen  2004    422          32.50   
  GTI  32.11                 
10  Pil Sylvander  2003    417          32.63   
  Helsingør Svømmeklub  32.27                 
11  Malou Soelberg  2004    407          32.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.63                 
12  Sarah Holm Clausen  2004    401          33.05   
  Farum Svømmeklub  32.91                 
13  Anne Sofie Devantier  2004    397          33.17   
  Vest-Brøndby  32.40                 
14  Liva Buchholt Johansen  2003    394          33.23   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.89                 
15  Ellen A. Skov  2003    375          33.80   
  Helsingør Svømmeklub  33.25                 
16  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    342          34.84   
  GTI  34.63                 
17  Mie Mørkedal  2003    342          34.85   
  Holbæk Svømme Klub  34.70                 
18  Emma Ekman  2004    336          35.05   
  A6  35.39                 
19  Emma Clausen  2003    328          35.34   
  Helsingør Svømmeklub  37.42                 
20  Luna Gammelgaard  2003    320          35.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.17                 
21  Johanne Jonstrup Liisberg  2003    319          35.68   
  Holbæk Svømme Klub  37.34                 
22  Lykke Gøttrup Jensen  2004    302          36.33   
  Vest-Brøndby  37.27                 
23  Mathilde Svendsen  2004    298          36.48   
  GTI  36.64                 
24  Emma F. Rouse  2004    288          36.89   
  Helsingør Svømmeklub  36.33                 
25  Julie Dahl  2004    247          38.82   
  Glostrup Svømmeklub  36.08                 
26  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004    245          38.95   
  Helsingør Svømmeklub  38.54                 
Emma Sahl Rasmussen  2004              DNS   
  Farum Svømmeklub  35.97                 
Lea Bach Nielsen  2003              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  41.21                 
Mathilda Hyldal Jung  2004              DNS   
  A6  33.61                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005    469          31.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.08                 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    427          32.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.19                 
Julie Liv Madsen  2006    414          32.71   
  GTI  32.63                 
Rebecca Petersen  2005    407          32.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.35                 
Isabella Larsen  2005    374          33.81   
  A6  34.17                 
Thea Mikkelsen  2005    365          34.09   
  Glostrup Svømmeklub  33.77                 
Caroline Villum Færch  2005    342          34.84   
  Helsingør Svømmeklub  33.51                 
Emilia Gotfredsen  2005    338          34.98   
  GTI  37.34                 
Agnete Høyer  2005    312          35.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.63                 
10  Nanette Skou Clausen  2005    308          36.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.64                 
11  Annika Britt Larsen  2005    297          36.52   
  GTI  35.57                 
12  Freya Ry Nielsen  2005    295          36.62   
  Glostrup Svømmeklub  36.65                 
13  Silja Brage  2005    293          36.67   
  A6  34.73                 
14  Liva Gottorp Sørensen  2006    289          36.84   
  Vest-Brøndby  37.20                 
15  Ana Rosa Kragh  2005    288          36.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.61                 
16  Mathilde Ramsgaard  2005    271          37.63   
  Helsingør Svømmeklub  38.36                 
17  Katharina Beyer Hansen  2006    267          37.84   
  Glostrup Svømmeklub  38.98                 
18  Alberte Pedersen  2006    264          37.96   
  Holbæk Svømme Klub  39.53                 
19  Elisabeth Augusta Englev  2006    260          38.17   
  GTI  39.66                 
20  Katrine G. Kristensen  2005    236          39.45   
  Helsingør Svømmeklub  44.49                 
21  Julie Segato  2005    226          40.02   
  GTI  42.82                 
22  Regitze Rosenkrantz  2006    223          40.20   
  Glostrup Svømmeklub  40.76                 
23  Ida Jacobsen  2005    221          40.32   
  Vest-Brøndby  39.78                 
24  Sabrina Meldgaard Pejø  2006    215          40.69   
  GTI  43.77                 
25  Natacha Munch  2005    209          41.07   
  Solrød Svømmeklub  39.72                 
26  Emma Hou Theilade Klausen  2005    207          41.17   
  GTI  40.90                 
27  Line Pedersen  2005    205          41.31   
  Glostrup Svømmeklub  41.92                 
28  Caroline Rygaard Hansen  2006    200          41.67   
  Solrød Svømmeklub  41.42                 
29  Anna Østerby  2005    198          41.77   
  Glostrup Svømmeklub  41.13                 
30  Nicole Damhøj Andersen  2006    181          43.08   
  GTI  45.42                 
31  Mille Giolbas  2006    165          44.41   
  GTI  50.60                 
32  Sofia Mohammadi  2005    146          46.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  52.14                 
33  Sophie Amalie Rasmussen  2006    141          46.76   
  GTI  46.81                 
34  Lærke Marie Clausen  2005    137          47.27   
  GTI  49.99                 
35  Signe Schnabelrauch  2006    131          47.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:00.94                 
36  Malou Nabe  2006    127          48.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  51.85                 
37  Marie Skole Sørensen  2006    125          48.74   
  GTI  53.21                 
38  Amanda L. Munch-Jensen  2005    114          50.24   
  Solrød Svømmeklub  53.95                 
39  Mathilde Bremer Sørensen  2006    89          54.54   
  GTI  1:00.93                 
40  Felicia N. Nielsen  2006    78          57.03   
  GTI  53.27                 
41  Malene Dithmar  2006    73          58.32   
  GTI  54.64                 
42  Maja Hansen  2006    72          58.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:03.00                 
43  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006    67          59.83   
  Solrød Svømmeklub  1:14.71                 
44  Emma Spang  2006    57          1:03.15   
  Solrød Svømmeklub  1:03.91                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Caroline Knudsen  2007    205          41.33   
  GTI  43.05                 
Annika Frederiksen  2007    171          43.84   
  GTI  45.42                 
Mathilde Johansen  2007    130          48.08   
  Glostrup Svømmeklub  56.46                 
Anna Fiona Nybøll  2007    123          49.02   
  Glostrup Svømmeklub  45.17                 
Signe C. H. Naaby  2007    116          49.98   
  GTI  51.49                 
Amalie Lykke Madsen  2008    107          51.24   
  GTI  50.14                 
Louise Popp-Madsen  2007    106          51.48   
  GTI  57.11                 
Sarah Cecilie Rasmussen  2007    101          52.30   
  GTI  1:03.88                 
Amalie Møller  2007    94          53.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  56.70                 
10  Fiona Lei Byrne  2007    89          54.44   
  GTI                   
11  Naja O. K. Neergaard  2007    89          54.56   
  GTI  1:03.68                 
12  Ida Celine Sangstad Holst  2007    66          1:00.25   
  Glostrup Svømmeklub  1:07.66                 
13  Isabell Fischer  2007    46          1:07.78   
  GTI  1:17.00                 
14  Astrid Østerby  2007    42          1:10.12   
  Glostrup Svømmeklub  1:12.15                 
Julie Bruun  2008              DNS   
  GTI                   
Amanda Liechti  2008              DSQ  ASB SW8.3 
  Solrød Svømmeklub                   
Freja Monrad Kirkegaard  2008              DSQ  ASB SW8.3 
  GTI  1:09.70                 
Jasmin Freja Hansen Ünal  2007              DSQ  ASB A SW8.3 
  GTI  1:15.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:36   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Markus Bøjsen  1999    593  1:01.61  2:07.10  3:12.97  4:20.43  8:47.71   
  Holbæk Svømme Klub  9:06.31      5:28.19  6:35.67  7:43.05       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Mads Toft  2001    580  1:04.20  2:13.00  3:21.07  4:29.27  8:51.42   
  Holbæk Svømme Klub  8:55.44      5:35.70  6:41.73  7:46.49       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Marcus Skøtt Haslev  2002    556  1:04.95  2:13.04  3:20.84  4:29.33  8:59.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  9:13.13      5:36.98  6:45.08  7:52.95       
                     
Frederik Pedersen  2002    461  1:08.29  2:21.28  3:35.42  4:49.64  9:33.66   
  Holbæk Svømme Klub  9:45.17      6:03.22  7:16.47  8:26.71       
                     
Rasmus Skarby Madsen  2003    424  1:06.73  2:19.64  3:34.44  4:50.00  9:50.12   
  A6  9:46.03      6:05.91  7:21.73  8:36.34       
                     
Nicolai Therkelsen  2003    410  1:08.61  2:23.55  3:38.19  4:54.22  9:56.88   
  A6  9:45.76      6:09.98  7:26.10  8:41.99       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:36 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Klara Reeh  1999    717  1:06.04  2:15.38  3:24.89  4:34.39  17:07.18   
  Lyngby Svømmeklub  17:35.50      5:43.42  6:52.25  8:01.03  9:09.84     
          10:18.71  11:27.17  12:35.28  13:43.48     
          14:51.96  16:00.25         
                     
Mai Pallvi  2000    597  1:07.85  2:19.03  3:30.94  4:44.06  18:11.67   
  Holbæk Svømme Klub  17:59.66      5:57.25  7:10.05  8:23.58  9:36.61     
          10:49.61  12:02.75  13:15.59  14:29.83     
          15:43.89  16:58.40         
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Michelle Mortensen  2002    615  1:08.39  2:20.24  3:32.57  4:44.40  18:01.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  19:28.74      5:57.31  7:09.91  8:23.38  9:36.23     
          10:49.31  12:01.14  13:13.55  14:25.69     
          15:38.68  16:51.59         
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Liva Buchholt Johansen  2003    546  1:11.40  2:26.72  3:41.48  4:55.77  18:44.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  20:00.00      6:10.39  7:24.58  8:39.60  9:55.15     
          11:10.80  12:26.31  13:42.22  14:58.05     
          16:14.04  17:30.36         
                     
Emilia Naledi Madonsela  2003    522  1:10.79  2:25.84  3:41.58  4:57.19  19:01.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  20:00.00      6:12.69  7:28.66  8:44.11  10:00.45     
          11:16.99  12:34.49  13:51.52  15:08.89     
          16:26.81  17:44.89         
                     
Olivia Ida Madsen  2003    516  1:09.41  2:25.74  3:40.63  4:56.89  19:05.95   
  Helsingør Svømmeklub  19:02.00      6:13.21  7:30.00  8:47.57  10:06.03     
          11:24.25  12:40.77  13:57.67  15:15.61     
          16:34.35  17:51.24         
                     
Mathilde Nielsen  2003    508  1:11.19  2:27.42  3:43.55  4:59.87  19:12.21   
  Holbæk Svømme Klub  20:03.72      6:17.11  7:34.65  8:52.67  10:10.51     
          11:28.97  12:47.44  14:04.98  15:22.89     
          16:40.37  17:56.88         
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Maya Hauerberg Terp  2005    459  1:14.01  2:32.78  3:51.63  5:10.70  19:51.99   
  A6  21:01.78      6:29.66  7:49.05  9:08.95  10:28.87     
          11:49.67  13:10.68  14:32.04  15:53.70     
          17:14.44  18:34.81         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    714  27.25  58.75  1:33.94    2:02.64   
  Lyngby Svømmeklub  2:01.08                 
                     
Daniel Christian  1998    668  27.64  1:00.38  1:36.40    2:05.39   
  Farum Svømmeklub  2:03.12                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    667  27.20  1:00.17  1:36.28    2:05.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.11                 
                     
Alvi Hjelm  1996    664  27.90  1:00.05  1:36.51    2:05.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:03.84                 
                     
Jonathan Müller  1997    610  28.24  1:01.26  1:38.49    2:09.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:05.47                 
                     
Joakim Brønnum  1997    577  28.73  1:03.36  1:40.55    2:11.61   
  Holbæk Svømme Klub  2:12.01                 
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    547  29.62  1:03.35  1:43.25    2:14.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.67                 
                     
Emil Toft  1998    529  29.20  1:06.74  1:44.32    2:15.49   
  Holbæk Svømme Klub  2:19.64                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    528  28.85  1:03.08  1:43.17    2:15.60   
  Lyngby Svømmeklub  2:26.31                 
                     
10  Jakob Schmidt  1999    521  29.50  1:04.07  1:44.25    2:16.18   
  Holbæk Svømme Klub  2:16.75                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    668  27.91  1:00.93  1:37.25    2:05.36   
  Lyngby Svømmeklub  2:04.15                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    496  30.54  1:05.40  1:45.60    2:18.44   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.82                 
                     
Oliver Thor Sørensen  2000    481  28.53  1:05.54  1:48.18    2:19.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:16.83                 
                     
Lucas Hoffmann  2000    464  29.46  1:07.28  1:48.05    2:21.52   
  Helsingør Svømmeklub  2:19.32                 
                     
Matthæus Vámosi  2000    418  31.91  1:10.43  1:53.42    2:26.55   
  Helsingør Svømmeklub  2:26.11                 
                     
Adrian Roed Schøning  2000    387  31.83  1:09.58  1:55.55    2:30.42   
  Helsingør Svømmeklub  2:34.93                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    551  29.92  1:05.75  1:42.73    2:13.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:09.97                 
                     
David Arneskov  2002    549  29.71  1:04.16  1:43.14    2:13.87   
  Holbæk Svømme Klub  2:14.65                 
                     
Christopher H. Brown  2002    482  30.19  1:07.80  1:48.86    2:19.80   
  Holbæk Svømme Klub  2:20.11                 
                     
Oliver Steenberg  2002    455  30.24  1:07.20  1:48.03    2:22.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:20.90                 
                     
Jens Bomgaard  2002    445  33.13  1:10.04  1:51.83    2:23.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.68                 
                     
Mads Enghave  2002    445  29.39  1:06.96  1:51.08    2:23.55   
  GTI  2:22.98                 
                     
Casper Koch Henriksen  2002    441  31.30  1:12.34  1:51.06    2:23.94   
  Lyngby Svømmeklub  2:22.08                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    404  31.45  1:07.82  1:53.63    2:28.18   
  GTI  2:28.32                 
                     
Oliver Bak Jensen  2002    348  34.13  1:15.86  1:58.85    2:35.74   
  Helsingør Svømmeklub  2:41.57                 
                     
10  Esben Brasch Jensen  2003    346  33.75  1:14.22  1:59.85    2:36.07   
  GTI  2:42.22                 
                     
11  Asger Johansen  2003    341  33.44  1:18.46  2:01.32    2:36.79   
  Glostrup Svømmeklub  2:39.51                 
                     
12  Marco Knudsen  2003    334  34.29  1:14.44  2:02.92    2:37.94   
  GTI  2:32.53                 
                     
13  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    329  35.12  1:16.70  2:02.03    2:38.75   
  Helsingør Svømmeklub  2:40.27                 
                     
14  Kristoffer H. Jensen  2003    305  33.10  1:13.85  2:05.23    2:42.78   
  GTI  3:09.00                 
                     
15  Julius Højgaard Allin  2003    276  34.55  1:18.83  2:08.38    2:48.31   
  Helsingør Svømmeklub  2:51.37                 
                     
16  Samuel Risager  2003    246  38.68  1:23.72  2:15.51    2:54.89   
  Glostrup Svømmeklub  2:55.25                 
                     
17  Simon Rytter Eliasen  2003    243  38.74  1:23.09  2:15.42    2:55.66   
  Holbæk Svømme Klub  2:59.67                 
                     
18  William Jensen  2002    162  42.80  1:35.17  2:34.61    3:20.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:24.79                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Marcus Englev  2004    348  33.22  1:16.08  1:59.18    2:35.72   
  GTI  2:41.07                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    326  33.10  1:14.06  2:04.08    2:39.15   
  GTI  2:43.25                 
                     
Oscar Isberg  2004    306  33.09  1:15.72  2:07.42    2:42.59   
  GTI  2:46.14                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    297  34.15  1:15.23  2:05.68    2:44.22   
  Vest-Brøndby  2:58.32                 
                     
Lauritz Johansen  2004    245  36.37  1:22.25  2:16.86    2:55.04   
  Glostrup Svømmeklub  2:57.91                 
                     
Villads Brasch Jensen  2004    244  35.86  1:20.94  2:12.96    2:55.25   
  GTI  2:57.35                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005    230  35.93  1:24.01  2:21.21    2:58.92   
  GTI  3:00.88                 
                     
Marius Mains  2005    148  45.74  1:40.02  2:40.59    3:27.23   
  GTI  3:35.97                 
                     
Mathias W. Rasmussen  2005    133  50.17  1:41.58  2:48.80    3:34.29   
  GTI                   
                     
Daniel Bastholm  2005              DNS   
  GTI                   
                     
Jonathan Skadhauge  2005              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:28.19                 
                     
Anton Skov Grell  2004              DSQ  ESB 125m, SW7.6 
  Glostrup Svømmeklub  2:50.35                 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mørkhøj Hartington  2006    295  36.82  1:20.65  2:06.94    2:44.53   
  GTI  2:52.36                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    220  42.71  1:28.39  2:21.39    3:01.38   
  Vest-Brøndby  3:10.40                 
                     
Vincent Borup Schärer  2006    173  45.55  1:33.51  2:34.27    3:16.64   
  GTI  3:33.13                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    171  48.13  1:38.28  2:32.14    3:17.37   
  Vest-Brøndby  3:17.40                 
                     
Rasmus Egholm  2006    158  48.59  1:38.40  2:38.76    3:22.53   
  Glostrup Svømmeklub  3:31.15                 
                     
Sebastian Egenhardt  2006    152  51.27  1:42.50  2:42.66    3:25.24   
  Vest-Brøndby  3:25.27                 
                     
Kasper Jægerskou  2006    145  46.04  1:38.78  2:43.18    3:28.54   
  Glostrup Svømmeklub  3:30.36                 
                     
Rodi Cetinkaya  2006    143  47.44  1:42.34  2:42.46    3:29.34   
  Vest-Brøndby  3:20.69                 
                     
Anton Serizawa  2006    130  51.17  1:46.68  2:49.85    3:36.23   
  Glostrup Svømmeklub  4:02.00                 
                     
10  Oscar Serizawa  2006    121  52.68  1:47.59  2:53.27    3:41.23   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Alexander Oxenbøll  2006              DSQ  ASB i fly, SW8.3 
  Glostrup Svømmeklub  4:08.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:31 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 september 2017         
 
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    714  29.13  1:05.19  1:44.46    2:16.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.65                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    668  30.61  1:06.70  1:46.43    2:19.39   
  Lyngby Svømmeklub  2:20.55                 
                     
Victoria Bierre  2000    641  30.67  1:06.68  1:48.60    2:21.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:22.08                 
                     
Emma Bjørnholdt  2000    599  31.28  1:09.96  1:51.62    2:24.51   
  Lyngby Svømmeklub  2:20.91                 
                     
Vera Staun Hansen  1999    591  31.30  1:09.57  1:52.64    2:25.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:21.74                 
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997    582  31.84  1:09.47  1:51.83    2:25.90   
  Lyngby Svømmeklub  2:23.88                 
                     
Freja Gram  1999    568  32.68  1:09.98  1:55.27    2:27.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:22.56                 
                     
Emma Maagøe  1999    555  32.03  1:08.32  1:53.94    2:28.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.64                 
                     
Freja A. Skov  2000    510  33.20  1:12.51  1:57.13    2:32.52   
  Helsingør Svømmeklub  2:26.66                 
                     
10  Sarah Sejr Aagaard  2000    455  34.11  1:14.31  2:02.45    2:38.43   
  Farum Svømmeklub  2:39.58                 
                     
11  Natascha Bonnén Sjøgren  2000    424  35.15  1:15.20  2:04.42    2:42.16   
  Vest-Brøndby  2:34.00                 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    591  30.34  1:08.42  1:50.98    2:25.13   
  GTI  2:29.63                 
                     
Victoria Vorm  2001    516  32.17  1:12.10  1:57.12    2:31.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.93                 
                     
Sofie Villum Færch  2002    495  33.69  1:14.52  1:58.16    2:33.99   
  Helsingør Svømmeklub  2:31.85                 
                     
Amanda Hietala  2002    474  35.24  1:14.76  1:59.64    2:36.19   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.36                 
                     
Claudia Sperling  2002    467  33.40  1:13.74  2:01.29    2:37.03   
  Lyngby Svømmeklub  2:34.60                 
                     
Nynne Nørlem  2002    432  35.66  1:17.99  2:04.60    2:41.09   
  Holbæk Svømme Klub  2:41.76                 
                     
Amalie V. Sørensen  2002    336  37.47  1:25.10  2:14.53    2:55.17   
  Vest-Brøndby  2:49.83                 
                     
Julie Silberg  2002    274  38.75