2020-08-15   03:41:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Laviaarit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Laviaarit    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:22   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2017         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuli Seger  2005      48.52        1:40.49   
  Octopus Lohja  1:44.30                 
                     
Teo Mattelmäki  2005      46.99        1:41.42   
  Cetus Espoo  1:48.39                 
                     
Riku Huuhka  2005      49.97        1:46.51   
  Lahden Uimaseura  1:45.50                 
                     
Aron Forslund  2005      53.37        1:50.72   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:48.43                 
                     
Damir Kolesov  2006      51.65        1:50.79   
  ORCA Helsinki                   
                     
Niko Nokikuru  2005      54.20        1:52.57   
  Riihimäen Uimaseura  1:52.34                 
                     
Artemi Tsinjonnõi  2008      56.64        1:56.82   
  Cetus Espoo                   
                     
Mikael Rasinmäki  2006      56.01        1:57.02   
  Cetus Espoo                   
                     
Veeti Inkilä  2006      55.62        1:57.42   
  Cetus Espoo  1:58.05                 
                     
10  Luis Valero De La Iglesia  2006      54.87        1:57.57   
  Cetus Espoo  2:01.86                 
                     
11  Niko Partanen  2005      56.98        1:58.27   
  ORCA Helsinki  2:02.06                 
                     
12  Oscar Westerberg  2005      57.36        2:01.39   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Viljam Savolainen  2008      58.18        2:01.40   
  Salon Uimarit  2:04.45                 
                     
14  Artem Haikara  2005      58.39        2:01.70   
  Cetus Espoo  2:04.27                 
                     
15  Pauli Rantatupa  2005      1:04.49        2:12.27   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Rasmus Lempinen  2005      1:05.30        2:17.40   
  Riihimäen Uimaseura  2:11.93                 
                     
17  Leevi Johansson  2006      1:06.24        2:19.16   
  Riihimäen Uimaseura  2:25.90                 
                     
Rado Lindberg  2005              DNS   
  Cetus Espoo  1:53.82                 
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004      36.77        1:17.38   
  Lahden Uimaseura  1:16.32                 
                     
Akseli Maaranen  2004      38.03        1:20.62   
  Hyvinkään Uimaseura  1:19.38                 
                     
Jesse Hyppönen  2004      39.22        1:23.06   
  Lahden Uimaseura  1:22.14                 
                     
Joonas Maaranen  2004      41.10        1:27.60   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.73                 
                     
Veerti Juurakko  2004      40.78        1:27.85   
  Cetus Espoo  1:31.62                 
                     
Taavi Backman  2004      43.07        1:28.39   
  Lahden Uimaseura  1:31.21                 
                     
Miska Törmi  2004      40.45        1:28.91   
  Octopus Lohja  1:29.76                 
                     
Aapo Koskinen  2004      41.66        1:28.99   
  Lahden Uimaseura  1:29.89                 
                     
Antero Ruban  2004      42.88        1:31.76   
  Lahden Uimaseura  1:37.80                 
                     
10  Alvar Aho  2004      46.26        1:35.59   
  Cetus Espoo  1:35.55                 
                     
11  Anton Petrov  2004      46.09        1:35.73   
  Helsingfors Simsällskap  1:38.00                 
                     
12  Joakim Kuhlberg  2004      46.25        1:36.76   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:38.65                 
                     
13  Samuli Masalin  2004      46.65        1:37.40   
  Cetus Espoo  1:42.08                 
                     
14  Akseli Leppänen  2004      46.49        1:37.69   
  Cetus Espoo  1:35.32                 
                     
15  Verneri Lehtovaara  2004      46.09        1:38.46   
  Salon Uimarit  1:36.63                 
                     
16  Lucas Lönnblad  2004      46.57        1:38.58   
  Cetus Espoo  1:35.82                 
                     
17  Olli Havia  2004      46.60        1:38.89   
  Salon Uimarit  1:37.10                 
                     
18  Aku Hänninen  2004      47.69        1:40.10   
  ORCA Helsinki  1:38.57                 
                     
19  Jeremy Valkeavuori  2004      48.17        1:44.26   
  Riihimäen Uimaseura  1:51.72                 
                     
20  Kaius Kulmala  2004      49.74        1:44.82   
  Simmis Grani  1:41.35                 
                     
21  Arttu Valonen  2004      49.35        1:44.89   
  ORCA Helsinki  1:41.56                 
                     
22  Leo Zurban  2004      49.42        1:45.59   
  Cetus Espoo  1:43.37                 
                     
23  Samuel Saari  2004      50.72        1:45.84   
  Cetus Espoo  1:44.97                 
                     
24  Vinski Saarikallio  2004      54.82        1:51.36   
  Riihimäen Uimaseura  1:53.88                 
                     
25  Aki Eetu Petteri Raitala  2004      56.77        1:58.72   
  Riihimäen Uimaseura  1:56.39                 
                     
26  Elmeri Falkstedt  2004      56.59        2:01.78   
  Salon Uimarit  1:58.30                 
                     
27  Yash Nagal  2004      58.43        2:04.40   
  Cetus Espoo  2:05.88                 
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskar Turunen  2003      36.62        1:16.31   
  Riihimäen Uimaseura  1:16.81                 
                     
Sami Uusikumpu  2003      35.60        1:16.60   
  Simmis Wanda  1:18.51                 
                     
Ville Savulahti  2003      38.42        1:20.36   
  Riihimäen Uimaseura  1:20.10                 
                     
Antti Oinonen  2003      36.99        1:20.55   
  Uinti Imatra  1:18.40                 
                     
Eetu Palvanen  2003      39.00        1:24.06   
  Lahden Uimaseura  1:23.23                 
                     
Kasper Lytz  2003      40.37        1:25.61   
  Swimming Club Rovaniemi  1:21.91                 
                     
Matias Rasinmäki  2003      40.38        1:25.67   
  Cetus Espoo  1:26.09                 
                     
Joona Lehtonen  2003      39.85        1:26.04   
  Vanders  1:29.59                 
                     
Oskari Repo  2003      40.97        1:26.39   
  Cetus Espoo  1:25.20                 
                     
10  Tuukka Inkilä  2003      41.40        1:26.80   
  Cetus Espoo  1:27.61                 
                     
11  Lucas Tepponen  2003      40.36        1:27.14   
  Helsingin Uimarit  1:28.83                 
                     
12  Jonne Isoranta  2003      40.80        1:28.27   
  Lahden Uimaseura  1:30.61                 
                     
13  Otto Elvis Savolainen  2003      40.60        1:29.45   
  Mikkelin Uimaseura  1:31.02                 
                     
14  Markus Nuorinko  2003      41.04        1:29.89   
  Nummelan Kisaajat  1:24.98                 
                     
15  Olli Paukola  2003      41.70        1:30.40   
  Riihimäen Uimaseura  1:33.40                 
                     
16  Rasmus Mykkänen  2003      42.87        1:32.38   
  Cetus Espoo  1:36.21                 
                     
17  Olavi Männistö  2003      44.96        1:34.45   
  Riihimäen Uimaseura  1:30.16                 
                     
18  Sami Pönkä  2003      46.31        1:37.65   
  Vanders  1:34.88                 
                     
19  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003      47.21        1:42.27   
  Cetus Espoo  1:40.90                 
                     
20  Tuomas Peltola  2003      50.77        1:48.58   
  Cetus Espoo  1:47.50                 
                     
21  Aapo Rasinmäki  2003      54.22        1:54.36   
  Riihimäen Uimaseura  1:54.03                 
                     
22  Ilmari Laitala  2003      1:03.29        2:14.03   
  Cetus Espoo  2:12.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner