Results for Brøndby Sommer Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | 40.05 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.14 | |||||||||
2 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 41.43 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.21 | |||||||||
3 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 41.71 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 42.19 | |||||||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 42.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.14 | |||||||||
5 | Julie Philip | 2007 | 42.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.15 | |||||||||
6 | Asta Hindborg | 2007 | 43.74 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.35 | |||||||||
7 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 44.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.28 | |||||||||
8 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 45.75 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.61 | |||||||||
9 | Astrid Høyer | 2007 | 48.17 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.50 | |||||||||
10 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | 48.75 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.42 | |||||||||
11 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 49.49 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.98 | |||||||||
12 | Isabella Christensen | 2007 | 51.21 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 53.33 | |||||||||
13 | Christine Dalsgaard | 2007 | 53.23 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 57.31 | |||||||||
14 | Agnes Højsteen | 2007 | 56.72 | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 57.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
16 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 59.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
17 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 1:02.13 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.58 | |||||||||
18 | Clara Vestergaard | 2008 | 1:08.04 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
- | Josephine Lund Schmidt | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.68 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 37.20 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.07 | |||||||||
2 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 38.26 | |||||||
Roskilde Svømning | 38.66 | |||||||||
3 | Ella Gohr Metz | 2005 | 38.61 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.76 | |||||||||
4 | Ida Jacobsen | 2005 | 39.82 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.48 | |||||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 39.88 | |||||||
Roskilde Svømning | 41.07 | |||||||||
6 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | 40.08 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 39.94 | |||||||||
7 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 40.25 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.66 | |||||||||
8 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 41.67 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.16 | |||||||||
9 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 42.09 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.64 | |||||||||
10 | Sophia Jones | 2006 | 43.36 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
11 | Amina Jones | 2006 | 44.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
12 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 44.24 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 51.13 | |||||||||
13 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 44.94 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 46.53 | |||||||||
14 | Caroline Henning | 2005 | 45.34 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 45.01 | |||||||||
15 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | 46.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 49.38 | |||||||||
16 | Alberte K. Andersen | 2006 | 46.95 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.57 | |||||||||
17 | Rikke Therp | 2006 | 48.19 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.89 | |||||||||
18 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 48.54 | |||||||
Vest-Brøndby | 51.05 | |||||||||
19 | Sophia Drauschke | 2005 | 51.45 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.16 | |||||||||
20 | Marie Storch | 2006 | 54.07 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | 54.20 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 55.06 | |||||||||
22 | Philippa Mitchell | 2006 | 59.30 | |||||||
Vest-Brøndby | 58.91 | |||||||||
- | Emilie Enevoldsen | 2006 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:01.55 | |||||||||
- | Selma Nørby | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.09 | |||||||||
- | Wilma Nørgaard | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 49.37 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 32.37 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.99 | |||||||||
2 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 33.40 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
3 | Emma Enevoldsen | 2003 | 33.51 | |||||||
Roskilde Svømning | 35.07 | |||||||||
4 | Frida Uldall | 2003 | 33.94 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
5 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 34.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.70 | |||||||||
6 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 34.26 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
7 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 34.32 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
8 | Marie Meyer Have | 2003 | 35.77 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.90 | |||||||||
9 | Silke Larsen | 2003 | 36.07 | |||||||
Roskilde Svømning | 36.57 | |||||||||
10 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 36.08 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 36.21 | |||||||||
11 | Sarah Balling Kristiansen | 2003 | 37.11 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 37.00 | |||||||||
12 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 38.49 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.97 | |||||||||
13 | Alva Møller Darré | 2003 | 40.18 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Celina Mehr | 2003 | 40.31 | |||||||
Roskilde Svømning | 39.27 | |||||||||
15 | Selma Grube Hansen | 2003 | 40.56 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
16 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | 40.58 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.98 | |||||||||
17 | Frederikke Meisner From | 2004 | 45.91 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Astrid Wied Christiansen | 2004 | 56.23 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.00 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 28.85 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.41 | |||||||||
2 | Marianne Duijm | 1993 | 29.92 | |||||||
U.S.G | 29.60 | |||||||||
3 | Julie Schmidt | 1995 | 29.94 | |||||||
U.S.G | 28.99 | |||||||||
4 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 32.38 | |||||||
Farum Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
5 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 32.74 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
6 | Ulrikke Veje | 2002 | 33.08 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
7 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 33.54 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
8 | Ida Holm Hansen | 2002 | 33.57 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katharina N Møller | 2001 | 33.71 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.50 | |||||||||
10 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 33.75 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.55 | |||||||||
11 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | 33.84 | |||||||
U.S.G | 34.50 | |||||||||
12 | Mia Witt | 2002 | 34.60 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 15:39 |