Results for Harboe Water Games 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2017 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 juni 2017 |
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 38.55 | 1:23.02 | 2:09.55 | 2:50.31 | |||
2 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.90 | 1:20.30 | 2:13.34 | 2:53.31 | |||
3 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | Svøm Korsør | 37.62 | 1:23.30 | 2:14.11 | 2:56.37 | |||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 36.64 | 1:22.51 | 2:11.33 | 2:50.61 | |||
2 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.26 | 1:19.04 | 2:15.81 | 2:55.15 | |||
3 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.01 | 1:22.93 | 2:14.40 | 2:56.82 | |||
4 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.39 | 1:28.51 | 2:18.53 | 2:58.60 | |||
5 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 39.73 | 1:24.48 | 2:18.08 | 2:59.14 | |||
6 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.73 | 1:23.22 | 2:18.99 | 2:59.47 | |||
7 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.32 | 1:26.73 | 2:20.25 | 3:00.07 | |||
8 | Isabella Hejlesen | 2004 | Svøm Korsør | 43.22 | 1:28.92 | 2:23.84 | 3:03.54 | |||
9 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.22 | 1:29.48 | 2:22.56 | 3:04.53 | |||
10 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.65 | 1:31.93 | 2:24.00 | 3:05.33 | |||
11 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.73 | 1:30.53 | 2:26.25 | 3:07.83 | |||
12 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 43.45 | 1:32.85 | 2:24.48 | 3:10.13 | |||
13 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 43.45 | 1:32.41 | 2:28.72 | 3:12.17 | |||
14 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.81 | 1:35.99 | 2:30.87 | 3:13.71 | |||
15 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 56.84 | 1:57.74 | 3:04.35 | 3:58.09 | |||
16 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 54.61 | 1:54.45 | 3:05.42 | 3:59.80 | |||
- | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW6.3 v 50M | |||||
- | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | EFB 75M | |||||
- | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | SW9.2 100M | |||||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.32 | 1:28.63 | 2:23.89 | 3:00.22 | |||
2 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.23 | 1:26.71 | 2:20.43 | 3:00.70 | |||
3 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 41.48 | 1:27.58 | 2:22.72 | 3:02.04 | |||
4 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.44 | 1:27.65 | 2:22.81 | 3:02.68 | |||
5 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 40.79 | 1:27.64 | 2:22.99 | 3:05.25 | |||
6 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.12 | 1:27.10 | 2:23.13 | 3:05.82 | |||
7 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 43.16 | 1:30.32 | 2:23.91 | 3:07.52 | |||
8 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.49 | 1:35.49 | 2:30.49 | 3:12.03 | |||
9 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.40 | 1:35.61 | 2:32.62 | 3:12.79 | |||
10 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.85 | 1:32.00 | 2:31.45 | 3:13.25 | |||
11 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.15 | 1:33.43 | 2:31.58 | 3:13.95 | |||
12 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.87 | 1:33.44 | 2:31.41 | 3:15.62 | |||
13 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 44.89 | 1:36.50 | 2:35.96 | 3:22.85 | |||
14 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 45.22 | 1:39.39 | 2:42.54 | 3:27.43 | |||
15 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.54 | 1:44.44 | 2:48.40 | 3:33.25 | |||
16 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.64 | 1:45.38 | 2:45.72 | 3:33.67 | |||
17 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.09 | 1:46.66 | 2:50.24 | 3:38.71 | |||
18 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.68 | 1:43.47 | 2:48.51 | 3:39.63 | |||
19 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.40 | 1:47.04 | 2:53.65 | 3:40.93 | |||
20 | Lise H. V. Waarst | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.58 | 1:50.05 | 2:56.71 | 3:45.20 | |||
21 | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.63 | 1:52.25 | 3:02.22 | 3:53.83 | |||
22 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:04.08 | 2:07.24 | 3:13.74 | 4:06.91 | |||
23 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.79 | 2:04.49 | 3:09.36 | 4:07.85 | |||
- | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | EFB 75M | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 juni 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |