Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 29 april 2017 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:40 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 april 2017 |
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 449 | 32.30 | 1:07.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:08.06 | |||||||||
2 | Anna Varming | 2005 | 420 | 33.34 | 1:09.51 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.39 | |||||||||
3 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 388 | 33.63 | 1:11.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.22 | |||||||||
4 | Louise Sunesen | 2005 | 366 | 35.01 | 1:12.74 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.47 | |||||||||
5 | Mathilde Bager | 2005 | 360 | 35.53 | 1:13.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
6 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 357 | 35.88 | 1:13.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.41 | |||||||||
7 | Tilde Søe Bach | 2005 | 355 | 34.78 | 1:13.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.75 | |||||||||
8 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 350 | 35.41 | 1:13.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.62 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Lagoni | 2003 | 543 | 30.98 | 1:03.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.78 | |||||||||
2 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 515 | 31.69 | 1:04.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
3 | Selma Pruzljanin | 2003 | 511 | 31.38 | 1:05.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.30 | |||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 507 | 31.09 | 1:05.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.71 | |||||||||
5 | Anna Toft Petersen | 2004 | 496 | 32.12 | 1:05.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.72 | |||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 492 | 32.32 | 1:05.95 | |||||
Aarhus Swim | 1:05.11 | |||||||||
7 | Sarah Bundgaard | 2003 | 488 | 31.42 | 1:06.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.13 | |||||||||
8 | Anna Bull Kramer | 2003 | 475 | 32.07 | 1:06.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Due Christensen | 2001 | 623 | 29.69 | 1:00.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:00.21 | |||||||||
2 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 614 | 29.87 | 1:01.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.97 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 565 | 30.52 | 1:02.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.28 | |||||||||
4 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 548 | 30.94 | 1:03.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.82 | |||||||||
5 | Louise Hvarre | 2001 | 534 | 30.47 | 1:04.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
6 | Marie Christensen | 2002 | 524 | 31.10 | 1:04.58 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.81 | |||||||||
7 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 521 | 31.15 | 1:04.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.79 | |||||||||
8 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 492 | 32.10 | 1:05.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.04 | |||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 581 | 30.82 | 1:02.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.73 | |||||||||
2 | Dina Svege | 2000 | 581 | 29.93 | 1:02.40 | |||||
Team Sør | 1:00.43 | |||||||||
3 | Malene Tørnkvist | 1998 | 577 | 29.61 | 1:02.53 | |||||
Team Sør | 59.83 | |||||||||
4 | Nora Næssen | 1999 | 542 | 30.80 | 1:03.84 | |||||
Team Sør | 1:00.87 | |||||||||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | 540 | 30.85 | 1:03.93 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.12 | |||||||||
6 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 498 | 31.80 | 1:05.69 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.51 | |||||||||
7 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 489 | 32.08 | 1:06.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.17 | |||||||||
8 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 449 | 32.32 | 1:07.99 | |||||
Team Sør | 1:00.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 29 april 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:40 |