Tulokset IKM 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ikäkausimestaruusuinnit 2009 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Hyvinkää | Tulostusaika | 20:21 | |||
Järjestäjä | SiHy |
Laji 27, 100m RU T13, T14, T15, Loppukilpailut 13 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Erika Bergström | 1996 | 536 | 39.46 | 1:21.73 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Viliina Vekkeli | 1996 | 527 | 38.20 | 1:22.20 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Maiju Houni | 1996 | 526 | 38.41 | 1:22.25 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Maria Hemmi | 1996 | 498 | 40.97 | 1:23.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
5 | Sini Sariola | 1996 | 491 | 39.60 | 1:24.12 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Emilia Lahtinen | 1996 | 464 | 40.02 | 1:25.76 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
7 | Sara Javanainen | 1996 | 453 | 39.32 | 1:26.46 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Elviira Salmi | 1996 | 450 | 41.34 | 1:26.62 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Nelli Vihervuori | 1996 | 431 | 40.79 | 1:27.86 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Kiia Karimaa | 1996 | 426 | 39.88 | 1:28.21 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Carita Luukkanen | 1996 | 424 | 41.47 | 1:28.38 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
12 | Kamilla Ryöti | 1996 | 417 | 42.12 | 1:28.83 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Ida Ijäs | 1996 | 411 | 42.48 | 1:29.26 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
14 | Lotta Mielonen | 1996 | 411 | 42.05 | 1:29.30 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Noora Rantanen | 1996 | 409 | 41.92 | 1:29.39 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Milja Miettinen | 1996 | 408 | 41.17 | 1:29.49 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
17 | Fanny Hindsberg | 1996 | 405 | 41.85 | 1:29.72 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Ella Siika-Aho | 1996 | 404 | 42.43 | 1:29.76 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Veera Ollikainen | 1996 | 403 | 42.61 | 1:29.86 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
20 | Elli Ylinen | 1996 | 399 | 42.64 | 1:30.17 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Anni Rajamäki | 1996 | 394 | 42.66 | 1:30.53 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
22 | Johanna Vuorinen | 1996 | 385 | 42.13 | 1:31.21 | |||||
Cetus | ||||||||||
23 | Elina Jiang | 1996 | 375 | 43.28 | 1:32.05 | |||||
Cetus | ||||||||||
23 | Nikita Jelisejeff | 1996 | 375 | 41.48 | 1:32.05 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
25 | Annina Vainio | 1996 | 372 | 43.87 | 1:32.29 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon U | ||||||||||
26 | Petra Kivelä | 1996 | 368 | 43.84 | 1:32.63 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
27 | Jutta Keränen | 1996 | 366 | 43.39 | 1:32.78 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
28 | Sonja Armio | 1996 | 363 | 44.11 | 1:33.09 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Viivi Immonen | 1996 | 359 | 43.98 | 1:33.36 | |||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
30 | Katja Sneck | 1996 | 349 | 43.24 | 1:34.28 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
31 | Mona Syrjä | 1996 | 347 | 45.01 | 1:34.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
32 | Ida Palenius | 1996 | 342 | 43.34 | 1:34.92 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
Laji 27, 100m RU T13, T14, T15, Loppukilpailut 14 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 741 | 35.17 | 1:13.37 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Veera Kivirinta | 1995 | 682 | 35.76 | 1:15.42 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
3 | Jasmina Soininen | 1995 | 648 | 36.24 | 1:16.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
4 | Jasmin Tuovinen | 1995 | 618 | 36.77 | 1:17.94 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
5 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 587 | 37.13 | 1:19.28 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
6 | Sini Fröblom | 1995 | 536 | 38.01 | 1:21.71 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 534 | 38.82 | 1:21.84 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
8 | Anna Mäkinen | 1995 | 532 | 38.63 | 1:21.90 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
9 | Miia Nykänen | 1995 | 513 | 37.73 | 1:22.90 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
10 | Vera Viitasuo | 1995 | 511 | 38.76 | 1:23.02 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Netta Wistrand | 1995 | 494 | 39.59 | 1:23.95 | |||||
Marjaniemen Uimarit | ||||||||||
12 | Jenna Kukkonen | 1995 | 486 | 39.53 | 1:24.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
13 | Bettina Ruottinen | 1995 | 467 | 40.85 | 1:25.57 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Tua Riilas | 1995 | 462 | 41.31 | 1:25.84 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Kaisa Purmonen | 1995 | 442 | 40.19 | 1:27.11 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Erika Parviainen | 1995 | 434 | 41.28 | 1:27.66 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
17 | Melisa Mäntylä | 1995 | 432 | 41.23 | 1:27.82 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
18 | Erika Niemelä | 1995 | 425 | 41.04 | 1:28.29 | |||||
Oulun Uimarit 73 | ||||||||||
19 | Emmi Airaksinen | 1995 | 403 | 42.51 | 1:29.89 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
20 | Elli-Noora Nieminen | 1995 | 401 | 42.34 | 1:30.00 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Krista Nivalainen | 1995 | 401 | 42.89 | 1:30.02 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
22 | Laura Karhu | 1995 | 387 | 41.89 | 1:31.07 | |||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Emilia Pasanen | 1995 | 387 | 43.18 | 1:31.09 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
24 | Niina Kurki | 1995 | 385 | 43.28 | 1:31.27 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
25 | Saara Kallinen | 1995 | 379 | 43.15 | 1:31.69 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
26 | Heta Korpela | 1995 | 375 | 43.78 | 1:32.02 | |||||
Cetus | ||||||||||
27 | Anna Levonen | 1995 | 369 | 43.60 | 1:32.52 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Emilia Markkanen | 1995 | DNF | |||||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 27, 100m RU T13, T14, T15, Loppukilpailut 15 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Kuulasmaa | 1994 | 658 | 36.07 | 1:16.32 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Elli Harju | 1994 | 617 | 36.27 | 1:17.99 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Maisa Latva-Rasku | 1994 | 616 | 36.71 | 1:18.00 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Eliisa Uusitalo | 1994 | 603 | 37.39 | 1:18.59 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
5 | Olga Nikitin | 1994 | 593 | 36.39 | 1:19.00 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
6 | Iia Hartikainen | 1994 | 575 | 37.95 | 1:19.82 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Milla Ahonen | 1994 | 525 | 38.44 | 1:22.30 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Irene Paloposki | 1994 | 525 | 38.07 | 1:22.31 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
9 | Jenni Sundqvist | 1994 | 524 | 38.57 | 1:22.33 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Siiri Tauru | 1994 | 496 | 40.58 | 1:23.84 | |||||
Kotkan Vesi-Veikot | ||||||||||
11 | Ninni Reinvall | 1994 | 491 | 39.40 | 1:24.13 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Henna Altomaa | 1994 | 476 | 40.53 | 1:25.02 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Eveliina Isoniemi | 1994 | 475 | 39.78 | 1:25.06 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Assi Kairama | 1994 | 474 | 39.77 | 1:25.13 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Veera Allonen | 1994 | 465 | 39.22 | 1:25.67 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
16 | Sara Karvonen | 1994 | 461 | 40.61 | 1:25.95 | |||||
Kirkkonummen Uimarit | ||||||||||
17 | Roosa Heikkilä | 1994 | 458 | 39.24 | 1:26.13 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
18 | Sarah Karjalainen | 1994 | 456 | 40.43 | 1:26.27 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
19 | Maiju Suokas | 1994 | 445 | 40.10 | 1:26.94 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Ella Nurmi | 1994 | 441 | 41.58 | 1:27.22 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa S | ||||||||||
21 | Karliina Kujala | 1994 | 439 | 41.93 | 1:27.31 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 439 | 41.45 | 1:27.35 | |||||
Cetus | ||||||||||
23 | Susanna Nurmi | 1994 | 427 | 42.34 | 1:28.13 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
24 | Kaisa Kuitunen | 1994 | 421 | 42.05 | 1:28.58 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
25 | Hannamari Rantanen | 1994 | 416 | 40.95 | 1:28.95 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Mirella Osmanovic | 1994 | 409 | 41.31 | 1:29.41 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Anniina Ilomäki | 1994 | 403 | 42.55 | 1:29.88 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
28 | Marjo-Riikka Leskinen | 1994 | 399 | 43.19 | 1:30.17 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
29 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 394 | 42.22 | 1:30.51 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
30 | Anu Ahokas | 1994 | 375 | 42.39 | 1:32.08 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
31 | Eveliina Holopainen | 1994 | 374 | 42.53 | 1:32.13 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.14 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2009 |
Lisenssi: Simmis Hyvinge-Hyvinkää | Tulostusaika | 20:21 |