2017-11-18   12:43:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  15 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
Gren 24, 200m Frisim Pojkar, Försök 15 år och yngre 
Sponsor: Speedo 
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Robin Hansson 1:57.18 
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Alexander Löfqvist 1:56.27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    28.15  59.03  1:30.82    2:01.50   
Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap    27.56  58.98  1:31.63    2:02.26   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    28.50  1:00.36  1:32.05    2:03.31   
Julius Gustavsson  2002  Täby Sim    29.21  1:00.48  1:32.49    2:03.33   
Elias Persson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    29.10  1:00.54  1:32.55    2:03.43   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    28.33  59.64  1:31.57    2:03.57   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    28.87  1:00.47  1:33.23    2:05.02   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    29.31  1:00.99  1:33.67    2:05.06   
Jakob Borrman  2002  Södertälje Simsällskap    28.56  1:00.36  1:33.47    2:05.23   
10  Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    29.39  1:00.93  1:33.64    2:05.63   
11  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.22  1:00.93  1:33.61    2:05.81   
12  Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    29.35  1:01.60  1:34.56    2:05.83   
13  Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    28.21  59.94  1:33.66    2:06.00   
14  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    29.03  1:01.07  1:33.90    2:06.64   
15  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    29.59  1:02.11  1:35.73    2:06.74   
16  Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    28.70  1:01.25  1:34.25    2:06.86   
17  Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    28.91  1:00.83  1:34.05    2:06.87   
18  Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    29.11  1:00.79  1:34.33    2:07.18   
19  Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim    29.51  1:01.97  1:36.31    2:07.64   
20  Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    28.95  1:01.47  1:35.19    2:07.71   
21  Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap    28.77  1:01.02  1:34.00    2:07.92   
22  Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.30  1:02.26  1:35.69    2:08.32   
23  Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    30.23  1:03.83  1:38.01    2:08.53   
24  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.82  1:01.10  1:35.46    2:08.87   
25  Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    28.90  1:01.29  1:35.09    2:09.13   
26  Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    29.40  1:02.49  1:36.31    2:10.19   
27  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    29.78  1:02.68  1:37.30    2:11.97   
28  Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    29.54  1:03.39  1:38.52    2:12.53   
29  Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    30.18  1:03.90  1:38.00    2:13.64   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Sponsor: Speedo 
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Robin Hansson 1:57.18 
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Alexander Löfqvist 1:56.27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    27.40  57.21  1:27.29    1:57.80   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    27.91  58.36  1:28.64    1:58.86   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    27.76  58.51  1:28.49    1:58.86   
Tim Lärkfeldt  2000  Jönköpings Simsällskap    27.40  57.31  1:27.81    1:58.97   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    28.78  59.45  1:30.52    1:59.07   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    28.15  57.55  1:28.70    1:59.26   
Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    28.00  58.98  1:29.91    1:59.95   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    28.56  59.78  1:30.52    2:00.74   
Dennis Dukic  2000  Helsingborgs Simsällskap    28.58  59.80  1:30.79    2:00.93   
10  Dante Vollmer  2001  Helsingborgs Simsällskap    28.28  59.73  1:30.61    2:01.02   
11  Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.37  58.74  1:30.59    2:01.05   
12  Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    28.12  58.36  1:29.82    2:01.47   
13  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    28.60  59.70  1:31.15    2:01.67   
14  Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    28.39  59.78  1:31.46    2:02.04   
15  Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap    27.14  57.94  1:29.48    2:02.41   
16  Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    28.76  59.94  1:31.68    2:02.65   
17  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    27.90  58.61  1:30.78    2:03.09   
18  Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap    28.84  1:00.36  1:32.32    2:03.27   
19  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.55  59.65  1:31.79    2:03.55   
20  Victor Halldén  2000  Täby Sim    27.70  58.37  1:30.77    2:03.85   
21  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    28.85  1:00.15  1:31.89    2:04.08   
22  Gustav Östlund  2000  Simklubben Poseidon    28.02  59.54  1:31.82    2:05.16   
23  Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    29.31  1:00.85  1:32.96    2:05.27   
24  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    28.54  1:00.08  1:32.27    2:05.95   
25  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    29.22  1:01.02  1:33.68    2:06.54   
26  Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    28.64  1:00.25  1:33.10    2:06.63   
27  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    29.46  1:01.56  1:34.24    2:06.88   
28  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    28.73  1:00.30  1:33.25    2:07.45   
29  Joar Modigh  2001  Simklubben Triton    30.93  1:04.47  1:37.25    2:08.44   
30  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    29.40  1:01.54  1:34.91    2:08.52   
31  Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap    29.30  1:00.93  1:34.95    2:09.89   
32  Mathieu Gripon  2001  Strömstads Simförening    29.88  1:03.84  1:40.12    2:15.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  15 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  10:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start