2017-07-22   06:38:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  14 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  18:44   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
Gren 19, 4x100m Medley F 15 o y, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: TYR 
15 år och yngre: Helsingborgs S 4:25.64 2011 FM: Västerås SS 4:25.65 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Örebro SA  2002  Örebro Simallians            4:29.32   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      34.27  1:11.01      1:11.01   
  Julia Månsson  2002      33.45  1:11.04      2:22.05   
  Cornelia Johansson  2003      29.72  1:04.66      3:26.71   
  Emma Cullberg  2002      28.66  1:02.61      4:29.32   
                     
Södertörns SS  2003  Södertörns Simsällskap            4:31.92   
  Alwa Widmark  2002      32.84  1:10.25      1:10.25   
  Emelie Fast  2004      33.06  1:13.58      2:23.83   
  Klara Possman  2003      30.64  1:07.28      3:31.11   
  Emma Roloff  2002      28.80  1:00.81      4:31.92   
                     
Västerås SS  2002  Västerås Simsällskap            4:32.20   
  Julia Holmberg  2002      35.25  1:13.93      1:13.93   
  Filippa Sterling  2002      34.74  1:14.46      2:28.39   
  Edith Jernstedt  2002      28.87  1:03.12      3:31.51   
  Elvira Mörtstrand  2003      29.27  1:00.69      4:32.20   
                     
Sundsvalls SS  2002  Sundsvalls Simsällskap            4:34.13   
  Elise Öberg  2002      32.35  1:06.85      1:06.85   
  Sofie Tolf  2002      37.13  1:18.18      2:25.03   
  Gloria Muzito  2002      30.07  1:07.19      3:32.22   
  Nathalie Pettersson  2002      28.87  1:01.91      4:34.13   
                     
Linköpings ASS  2002  Linköpings Allmänna SS            4:36.11   
  Vera Karlsson  2003      32.21  1:07.40      1:07.40   
  Wilma Holmertz  2003      36.78  1:18.52      2:25.92   
  Thilde Smedbäck  2004      30.51  1:07.54      3:33.46   
  Elin Gunnarsson  2002      29.18  1:02.65      4:36.11   
                     
Täby S  2002  Täby Sim            4:36.36   
  Ellen Banestig  2002      32.15  1:08.23      1:08.23   
  Smilla Malm  2003      35.91  1:16.93      2:25.16   
  Jennie Ewerbring  2003      31.96  1:09.30      3:34.46   
  Embla Börjesson  2002      29.42  1:01.90      4:36.36   
                     
Växjö SS  2002  Växjö Simsällskap            4:40.61   
  Natalie Noreblad  2002      33.54  1:10.71      1:10.71   
  Clara Örnhem  2002      36.02  1:17.58      2:28.29   
  Saga Bodsjö  2002      30.60  1:09.03      3:37.32   
  Olivia Hedenfalk  2002      29.85  1:03.29      4:40.61   
                     
KK Karpen  2002  Kappsimningsklubben Karpen            4:42.26   
  Cornelia Bernspång  2003      35.31  1:14.59      1:14.59   
  Vilma Rudolf  2002      36.13  1:18.47      2:33.06   
  Linnéa Persson  2002      30.35  1:06.79      3:39.85   
  Clara Aronsson  2002      29.98  1:02.41      4:42.26   
                     
SK Elfsborg  2002  Simklubben Elfsborg            4:42.81   
  Tindra Aminoff  2003      33.66  1:11.51      1:11.51   
  Sofia Åstedt  2003      35.77  1:18.28      2:29.79   
  Astrid Lilja  2002      32.40  1:09.42      3:39.21   
  Linn Thid  2003      29.78  1:03.60      4:42.81   
                     
10  Järfälla S lag 2  2002  Järfälla Simsällskap            4:43.13   
  Ella Arrhén Andersson  2002      34.18  1:12.14      1:12.14   
  Moa Arvehed  2003      35.84  1:17.61      2:29.75   
  Rebecca Policastro  2003      31.64  1:10.81      3:40.56   
  Josefine Iwarson  2003      29.11  1:02.57      4:43.13   
                     
11  Skövde SS  2003  Skövde Simsällskap            4:43.42   
  Nikita Kapron  2003      34.52  1:12.56      1:12.56   
  Malin Vestman  2003      36.12  1:18.18      2:30.74   
  Sofia Henningsson  2004      32.05  1:10.21      3:40.95   
  Linn Suchomel  2003      29.85  1:02.47      4:43.42   
                     
12  Väsby SS  2002  Väsby Simsällskap            4:43.56   
  Tove Pettersson  2004      34.92  1:13.95      1:13.95   
  Tuva Björkén  2003      35.65  1:17.31      2:31.26   
  Elin Peng  2003      30.67  1:09.04      3:40.30   
  Lucrezia Vespertini  2002      30.12  1:03.26      4:43.56   
                     
13  SK Laxen  2002  Simklubben Laxen            4:44.41   
  Tilde Morin  2002      33.93  1:12.69      1:12.69   
  Nathalie Barrington  2002      37.84  1:20.26      2:32.95   
  Mellie Wijk  2002      31.20  1:07.54      3:40.49   
  Petronella Ottosson  2002      30.36  1:03.92      4:44.41   
                     
14  Linköpings ASS lag 2  2002  Linköpings Allmänna SS            4:44.79   
  Lena Årebo  2002      34.84  1:13.26      1:13.26   
  Alva Högberg  2002      36.31  1:19.83      2:33.09   
  Felicia Järvikari  2002      31.55  1:08.74      3:41.83   
  Amanda Weiding  2003      29.85  1:02.96      4:44.79   
                     
15  Helsingborgs S Lag 2  2004  Helsingborgs Simsällskap            4:46.16   
  Alice Persson  2003      34.02  1:12.46      1:12.46   
  Sara Kjellnäs  2002      36.06  1:18.60      2:31.06   
  Ellen Rosdahl  2002      32.43  1:12.45      3:43.51   
  Ebba Jälminger  2002      29.27  1:02.65      4:46.16   
                     
16  Karlstads SS  2003  Karlstads Simsällskap            4:46.49   
  Clara Gustavson  2003      34.77  1:14.97      1:14.97   
  Linnéa Englund  2003      34.79  1:15.18      2:30.15   
  Isabelle Rydahl  2003      32.53  1:11.20      3:41.35   
  Michelle Träff  2002      30.14  1:05.14      4:46.49   
                     
17  Malmö KK  2002  Malmö Kappsimningsklubb            4:46.87   
  Mollie Morfelt  2003      34.17  1:13.07      1:13.07   
  Kristina Orban  2004      37.59  1:22.00      2:35.07   
  Johanna Andersson  2002      32.17  1:08.87      3:43.94   
  Johanna Ingner  2002      30.26  1:02.93      4:46.87   
                     
18  Mölndals ASS  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:47.46   
  Clara Sjöstedt  2003      35.64  1:15.53      1:15.53   
  Thindra Hackwitz  2003      35.61  1:18.00      2:33.53   
  Boiana Gradinarska  2004      30.92  1:09.43      3:42.96   
  Saga Janzén  2002      29.81  1:04.50      4:47.46   
                     
19  Täby S lag 2  2002  Täby Sim            4:47.55   
  Josephine Junehed  2002      34.58  1:13.38      1:13.38   
  Ingrid Franks  2003      35.24  1:16.83      2:30.21   
  Thilda Ström  2003      32.22  1:12.76      3:42.97   
  Tindra Håbro Karjanmaa  2004      30.12  1:04.58      4:47.55   
                     
20  Väsby SS Lag 2  2002  Väsby Simsällskap            4:47.85   
  Anna Frisk Garcia  2002      35.69  1:14.59      1:14.59   
  Michelle Wissinger  2004      35.25  1:16.83      2:31.42   
  Jennifer Nyblom  2003      31.49  1:09.23      3:40.65   
  Emelie Lindström  2003      31.93  1:07.20      4:47.85   
                     
21  Spårvägen SF  2003  Spårvägen Simförening            4:48.91   
  Mikaela Hedström  2003      34.10  1:12.17      1:12.17   
  Emilia Wullrich  2003      37.94  1:22.36      2:34.53   
  Lovisa Malm  2002      31.48  1:11.02      3:45.55   
  Linn Herlin  2002      29.65  1:03.36      4:48.91   
                     
22  SK Neptun  2002  Simklubben Neptun            4:48.99   
  Sophie Bladin  2002      34.93  1:13.28      1:13.28   
  Elma Starrost  2002      37.30  1:20.23      2:33.51   
  Isa Lundgren Sonnergren  2004      31.06  1:09.59      3:43.10   
  Madicken Eriksson  2003      31.28  1:05.89      4:48.99   
                     
23  Karlskrona SS  2002  Karlskrona Simsällskap            4:50.07   
  Tuva Pålsson  2003      36.26  1:17.41      1:17.41   
  Disa Gladher  2002      35.70  1:21.35      2:38.76   
  Linn Rosenius  2002      29.65  1:06.74      3:45.50   
  Ella Simander  2002      30.39  1:04.57      4:50.07   
                     
24  Södertälje SS  2002  Södertälje Simsällskap            4:50.17   
  Isabel Teglöf  2003      34.92  1:13.25      1:13.25   
  Vilma Lindberg  2004      36.89  1:20.78      2:34.03   
  Nadia Welin-Berger  2002      31.57  1:09.32      3:43.35   
  Linnéa Teljstedt  2003      32.33  1:06.82      4:50.17   
                     
25  SS04  2002  Solna Sundbyberg SS 04            4:50.90   
  Elvira Montes  2004      34.69  1:13.74      1:13.74   
  Sofia Karls  2002      37.93  1:22.13      2:35.87   
  Emma Lundmark  2003      32.51  1:11.75      3:47.62   
  Tova Magnusson  2002      29.64  1:03.28      4:50.90   
                     
26  Uddevalla S  2002  Uddevalla Sim            4:51.05   
  Juni Karfunkel  2004      34.71  1:12.97      1:12.97   
  Evelina Wester  2004      37.31  1:22.58      2:35.55   
  Sofia Abrahamsson  2005      32.61  1:12.51      3:48.06   
  Linnea Persson  2002      29.51  1:02.99      4:51.05   
                     
27  Kristianstads SLS  2003  Kristianstads SLS            4:52.03   
  Annie Thulin  2003      35.51  1:13.28      1:13.28   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      38.79  1:23.31      2:36.59   
  Saga Nyborg  2003      30.85  1:07.88      3:44.47   
  Frida Jarl Halvarsson  2003      31.87  1:07.56      4:52.03   
                     
28  Söderhamns SS  2002  Söderhamns Simsällskap            4:52.23   
  Lovis Jernberg  2002      36.98  1:16.78      1:16.78   
  Elsa Bergh  2002      34.67  1:15.73      2:32.51   
  Clara Bergh  2004      33.25  1:13.54      3:46.05   
  Victoria Flyman  2003      31.78  1:06.18      4:52.23   
                     
29  Göteborg S  2002  Göteborg Sim            4:52.30   
  Hannah Hemberg  2002      37.24  1:15.82      1:15.82   
  Linnea Edgren  2002      36.37  1:18.67      2:34.49   
  Ella Simonsson  2002      33.28  1:12.32      3:46.81   
  Ebba Holmdahl  2003      31.37  1:05.49      4:52.30   
                     
30  Trelleborgs S  2002  Trelleborg Sim            4:54.17   
  Alicia Sjögren  2005      34.94  1:13.69      1:13.69   
  Erma Duratovic  2005      38.70  1:24.45      2:38.14   
  Hannah Olsson-Lindhé  2003      32.50  1:11.93      3:50.07   
  Vilma Andersson  2004      29.85  1:04.10      4:54.17   
                     
31  Jönköpings SS  2002  Jönköpings Simsällskap            4:56.92   
  Matilda Nilsson  2004      35.52  1:13.81      1:13.81   
  Emmie Davis  2002      40.55  1:25.65      2:39.46   
  Wilma Svensson  2004      33.01  1:13.03      3:52.49   
  Moa Holmquist  2004      30.37  1:04.43      4:56.92   
                     
Helsingborgs S  2004  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
Järfälla S  2002  Järfälla Simsällskap            DSQ   
  Lilly Lundgren  2002      35.26  1:12.49      1:12.49   
                     
Landskrona SS  2002  Landskrona Simsällskap            DSQ   
  Viktoria Dellhede  2003      34.03  1:09.80      1:09.80   
  Emma Hassling  2004      38.08  1:23.17      2:32.97   
                     
Malmö KK lag 2  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
Södertörns SS Lag 2  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
  Elin Lundgren  2003      35.53  1:14.02      1:14.02   
  Olivia Barrios  2004      37.33  1:20.66      2:34.68   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  14 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  18:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start