2019-07-23   09:16:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Unicef By Open 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag formiddag

Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Unicef By 2017    Udskriftsdato  02 april 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton >Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  31 marts 2017         
 
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.60        1:13.71   
Emil Tönshoff  2000  Helsingør Svømmeklub    35.55        1:16.61   
Anders Engtorp Olesen  1999  Roskilde Svømning    36.23        1:18.59   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub    37.66        1:21.41   
Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub    38.01        1:21.68   
Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub    37.69        1:22.92   
Laurids Holme  2000  Helsingør Svømmeklub    39.93        1:23.70   
                     
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.53        1:11.53   
Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    33.44        1:11.98   
Christian Crone  2001  Gladsaxe Svømmeklub    33.91        1:12.48   
Morten Østergaard  2002  A6    33.86        1:12.98   
Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    33.01        1:14.45   
Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub    34.80        1:15.61   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    35.13        1:16.27   
Mattias Houen  2002  Helsingør Svømmeklub    36.72        1:18.00   
Oliver Bak Jensen  2002  Helsingør Svømmeklub    36.84        1:20.29   
10  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    38.10        1:21.98   
11  Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening    38.32        1:22.48   
12  Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    39.36        1:22.59   
13  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    40.43        1:23.69   
14  Jesper Schiødt  2001  Helsingør Svømmeklub    39.45        1:24.41   
15  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub    40.60        1:25.24   
16  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.22        1:25.67   
17  Lucas Jensen  2001  Vest-Brøndby    40.04        1:26.08   
18  Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    40.36        1:27.69   
19  Colins Anthony George  2001  Nakskov Svømme Klub    41.34        1:29.51   
20  Frederik Helms  2001  Vest-Brøndby    41.99        1:29.71   
21  Nicholas Svane  2002  Sigma Swim Allerød    43.01        1:32.35   
22  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    41.51        1:32.69   
23  Nikolas Hviid Andersen  2002  Hørsholm Svømmeforening    44.68        1:36.24   
Nicklas Taylor  2002  Sigma Swim Allerød            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Garne Larsen  2003  Sigma Swim Allerød    36.09        1:18.21   
Anders K. Kortegaard  2004  A6    36.90        1:19.13   
Christoffer W Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub    37.12        1:20.74   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    38.28        1:21.48   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerød    39.80        1:23.89   
Jakob Bjerg Snekkersten  2003  Helsingør Svømmeklub    39.78        1:25.18   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    39.49        1:25.62   
Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød    38.90        1:25.78   
Harald Franck  2003  Næstved IF    37.55        1:26.32   
10  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub    41.00        1:27.44   
11  Carl-Johan Bødtker  2003  Hørsholm Svømmeforening    42.02        1:27.95   
12  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    40.08        1:28.47   
13  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerød    44.32        1:29.62   
14  Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening    42.64        1:29.87   
15  Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub    42.51        1:29.88   
16  Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub    43.05        1:30.59   
17  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød    42.37        1:30.71   
18  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    42.41        1:30.88   
19  Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.55        1:30.90   
20  Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub    43.58        1:32.32   
21  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  A6    44.47        1:32.47   
22  Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerød    43.67        1:32.89   
23  Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd    44.00        1:34.34   
24  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub    43.04        1:34.56   
25  Emil Stenholt Røpke  2004  A6    45.16        1:38.18   
26  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    46.04        1:39.55   
27  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.04        1:43.51   
28  Emil Witzner Hansen  2004  A6    49.23        1:44.19   
29  Esben Errebo Bendsen  2004  Svømmeklubben Syd    48.49        1:46.67   
30  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerød    50.03        1:47.91   
31  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød    51.05        1:49.17   
32  Marco Stub Olsen  2004  A6    52.73        1:50.49   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            DNS   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening    45.34        1:39.20   
Emil Schmidt  2006  A6    47.86        1:42.55   
Julius Svarrer  2005  A6    51.77        1:48.31   
Andreas T. H. Jørgensen  2005  A6    52.19        1:52.01   
Elias Valkonen Akrim  2006  Hovedstadens Svømmeklub    52.12        1:54.85   
Jonas Monrad Kirk  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    56.59        1:58.78   
Rasmus Taasti Lindbjerg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    57.98        2:06.40   
                     
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Groule  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.68        2:04.25   
Benjamin Klarskov  2007  Hovedstadens Svømmeklub    58.79        2:06.21   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    58.47        2:08.28   
Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.08        2:08.95   
Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:02.60        2:10.86   
Daniel Emil Lund Cliff  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.79        2:13.26   
Konrad Funch Jensen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.23        2:14.19   
Julius Holten Hansen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.68        2:15.36   
Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.61        2:36.69   
Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Arm ført bag hofte 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 april 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  11:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark