2019-07-23   09:06:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Unicef By Open 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag formiddag

Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Unicef By 2017    Udskriftsdato  02 april 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  09:34   
  Arrangør  Svømmeklubben Triton >Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  31 marts 2017         
 
 
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Adrian Roed Schøning  2000  Helsingør Svømmeklub            2:35.95   
Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub    37.27  1:18.74  2:03.45    2:44.70   
                     
 
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.20  1:07.00  1:42.09    2:18.35   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.74  1:07.55  1:44.05    2:20.66   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød    34.69  1:11.68  1:49.42    2:26.79   
Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    33.19  1:10.60  1:48.13    2:26.86   
Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub    35.50  1:12.82  1:51.11    2:27.53   
Johan Heeno Rasmussen  2002  Helsingør Svømmeklub    35.48  1:12.85  1:51.32    2:30.43   
Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    34.46  1:13.23  1:51.13    2:30.99   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød    35.85  1:14.21  1:53.42    2:31.92   
Rasmus Nielsen  2001  Sigma Swim Allerød    35.48  1:13.71  1:53.21    2:33.10   
10  Niels Skovbye Brandt  2002  Sigma Swim Allerød    35.53  1:15.80  1:56.24    2:34.98   
11  Mathias Persson  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.12  1:17.83  1:57.76    2:35.86   
12  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    39.15  1:20.95  2:04.12    2:41.23   
13  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    36.43  1:18.26  1:59.83    2:41.89   
14  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning    38.14  1:18.95  2:03.17    2:44.79   
15  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    41.95    2:09.09    2:52.86   
                     
 
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.35  1:14.13  1:53.01    2:31.99   
Rasmus Skarby Madsen  2003  A6    36.24  1:15.85  1:55.17    2:33.29   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød    37.48  1:18.60  1:57.31    2:34.75   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.01  1:15.22  1:55.34    2:35.41   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød    38.53  1:19.87  2:01.05    2:39.59   
Jakob Legaard  2003  Sigma Swim Allerød    38.54  1:21.13  2:02.43    2:44.66   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    38.68  1:20.63  2:03.65    2:45.14   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub    38.26  1:20.25  2:05.59    2:46.99   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.28  1:21.93  2:05.04    2:46.99   
10  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.24  1:22.97  2:05.39    2:48.31   
11  Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    39.47  1:23.53  2:07.35    2:50.70   
12  Victor Toftehøj  2003  A6    40.25  1:24.52  2:08.52    2:51.91   
13  Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning    40.74  1:24.57  2:08.79    2:53.69   
14  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.67  1:27.66  2:12.22    2:54.93   
15  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub    41.24  1:27.44  2:12.27    2:58.96   
16  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    42.26  1:28.32  2:14.32    3:00.98   
17  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerød    44.13  1:31.89  2:18.85    3:06.49   
18  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.27  1:33.49  2:21.64    3:07.22   
Julius Højgaard Allin  2003  Helsingør Svømmeklub            DSQ  EFB 150M 
                     
 
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malthe Foged  2005  Næstved IF    41.70  1:28.73  2:16.08    3:01.50   
Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub    45.45  1:32.25  2:20.18    3:04.16   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    45.76  1:33.99  2:21.43    3:05.80   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.23  1:32.28  2:20.42    3:06.97   
Emil Schmidt  2006  A6    44.89  1:32.97  2:21.14    3:08.41   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    44.55  1:34.18  2:22.21    3:09.79   
Oscar Svensson  2005  Hørsholm Svømmeforening    42.71  1:32.83  2:24.38    3:09.83   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    45.20  1:36.55  2:26.17    3:15.19   
William Rützou  2005  Hørsholm Svømmeforening    46.17  1:38.71  2:29.72    3:17.23   
10  Anders W. Pedersen  2006  Hørsholm Svømmeforening    52.34  1:46.33  2:41.17    3:29.76   
11  James Sibbern-Larsen  2005  Næstved IF    50.34  1:46.22  2:45.40    3:37.75   
12  Elias Valkonen Akrim  2006  Hovedstadens Svømmeklub    50.52  1:48.83  2:43.81    3:38.15   
13  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    54.79  1:53.04  2:55.02    3:49.32   
14  Rasmus Taasti Lindbjerg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    58.52  2:08.43  3:08.98    4:16.24   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ejb 50m 
Oliver Kofoed  2005  A6            DSQ  EFB 100 m 
Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Svøm maven 50M 
                     
 
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    45.85  1:36.38  2:28.02    3:15.97   
Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub    48.96  1:45.38  2:39.47    3:32.85   
Frode Green Bach  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    52.30  1:56.47  2:54.97    3:56.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  02 april 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  09:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark