Tulokset Unicef By Open 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredg eftermiddaag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Unichef By 2017 | Udskriftsdato | 31 marts 2017 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 20:33 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton >Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 marts 2017 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Munk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 26.30 | ||||||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.63 | ||||||
3 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.37 | ||||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.68 | ||||||
5 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 28.16 | ||||||
6 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.98 | ||||||
7 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.15 | ||||||
8 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.18 | ||||||
9 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 29.67 | ||||||
10 | David Ajken | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.68 | ||||||
11 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.75 | ||||||
12 | Adrian Roed Schøning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.76 | ||||||
13 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.46 | ||||||
- | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.37 | EXTRA | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 26.62 | ||||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.78 | ||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 27.04 | ||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 27.51 | ||||||
5 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 27.80 | ||||||
6 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 27.94 | ||||||
7 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 28.14 | ||||||
8 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.17 | ||||||
9 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 28.25 | ||||||
10 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.49 | ||||||
11 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 28.61 | ||||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.78 | ||||||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.80 | ||||||
14 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 28.99 | ||||||
15 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 29.19 | ||||||
16 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 29.34 | ||||||
17 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.44 | ||||||
18 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.49 | ||||||
19 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 29.56 | ||||||
20 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 29.67 | ||||||
21 | Mathias Persson | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.78 | ||||||
22 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 30.67 | ||||||
23 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.76 | ||||||
23 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.76 | ||||||
25 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.87 | ||||||
26 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 31.90 | ||||||
27 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.94 | ||||||
28 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 33.40 | ||||||
29 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 33.57 | ||||||
30 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 34.00 | ||||||
31 | Oliver Bak Jensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.30 | ||||||
32 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 34.97 | ||||||
33 | Alexander Stærkær | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.20 | ||||||
- | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 30.53 | EXTRA | |||||
- | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 29.27 | ||||||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 29.81 | ||||||
3 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 30.02 | ||||||
4 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 30.69 | ||||||
5 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | A6 | 31.17 | ||||||
6 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.27 | ||||||
7 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 31.78 | ||||||
8 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 31.80 | ||||||
9 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.99 | ||||||
10 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.20 | ||||||
11 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 32.69 | ||||||
12 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 32.88 | ||||||
13 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 32.93 | ||||||
14 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.28 | ||||||
15 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 33.46 | ||||||
16 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 33.48 | ||||||
17 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.73 | ||||||
18 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 33.78 | ||||||
19 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 34.20 | ||||||
20 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.64 | ||||||
21 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.92 | ||||||
22 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.15 | ||||||
23 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.54 | ||||||
24 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.62 | ||||||
25 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 36.83 | ||||||
26 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.20 | ||||||
27 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 37.34 | ||||||
28 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 38.02 | ||||||
29 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.89 | ||||||
30 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.98 | ||||||
31 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 41.73 | ||||||
32 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.62 | ||||||
33 | Marco Stub Olsen | 2004 | A6 | 44.08 | ||||||
34 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 46.35 | ||||||
- | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 31.24 | ||||||
2 | Emil Schmidt | 2006 | A6 | 35.43 | ||||||
3 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 36.54 | ||||||
4 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.46 | ||||||
5 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 40.30 | ||||||
6 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 42.14 | ||||||
7 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 44.97 | ||||||
8 | Andreas T. H. Jørgensen | 2005 | A6 | 45.44 | ||||||
9 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 45.84 | ||||||
10 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 46.82 | ||||||
11 | Jonas Monrad Kirk | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.75 | ||||||
- | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | DSQ | 1 hånd i afslutning | |||||
- | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | CR ben v/afslutnin | |||||
- | William Rützou | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 31 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 20:33 |