Results for Unicef By Open 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Unicef By 2017 | Udskriftsdato | 02 april 2017 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton >Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 marts 2017 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.60 | 1:13.71 | |||||
2 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.55 | 1:16.61 | |||||
3 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 36.23 | 1:18.59 | |||||
4 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.66 | 1:21.41 | |||||
5 | Erling Johansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 38.01 | 1:21.68 | |||||
6 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.69 | 1:22.92 | |||||
7 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 39.93 | 1:23.70 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.53 | 1:11.53 | |||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.44 | 1:11.98 | |||||
3 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.91 | 1:12.48 | |||||
4 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 33.86 | 1:12.98 | |||||
5 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.01 | 1:14.45 | |||||
6 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.80 | 1:15.61 | |||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 35.13 | 1:16.27 | |||||
8 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.72 | 1:18.00 | |||||
9 | Oliver Bak Jensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.84 | 1:20.29 | |||||
10 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 38.10 | 1:21.98 | |||||
11 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 38.32 | 1:22.48 | |||||
12 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.36 | 1:22.59 | |||||
13 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 40.43 | 1:23.69 | |||||
14 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 39.45 | 1:24.41 | |||||
15 | Lucas Reüter | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.60 | 1:25.24 | |||||
16 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.22 | 1:25.67 | |||||
17 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 40.04 | 1:26.08 | |||||
18 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 40.36 | 1:27.69 | |||||
19 | Colins Anthony George | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 41.34 | 1:29.51 | |||||
20 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 41.99 | 1:29.71 | |||||
21 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 43.01 | 1:32.35 | |||||
22 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 41.51 | 1:32.69 | |||||
23 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 44.68 | 1:36.24 | |||||
- | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 36.09 | 1:18.21 | |||||
2 | Anders K. Kortegaard | 2004 | A6 | 36.90 | 1:19.13 | |||||
3 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.12 | 1:20.74 | |||||
4 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 38.28 | 1:21.48 | |||||
5 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.80 | 1:23.89 | |||||
6 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.78 | 1:25.18 | |||||
7 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 39.49 | 1:25.62 | |||||
8 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 38.90 | 1:25.78 | |||||
9 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 37.55 | 1:26.32 | |||||
10 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.00 | 1:27.44 | |||||
11 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 42.02 | 1:27.95 | |||||
12 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | Næstved IF | 40.08 | 1:28.47 | |||||
13 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 44.32 | 1:29.62 | |||||
14 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 42.64 | 1:29.87 | |||||
15 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.51 | 1:29.88 | |||||
16 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 43.05 | 1:30.59 | |||||
17 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.37 | 1:30.71 | |||||
18 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 42.41 | 1:30.88 | |||||
19 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.55 | 1:30.90 | |||||
20 | Oliver Sperling | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 43.58 | 1:32.32 | |||||
21 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 44.47 | 1:32.47 | |||||
22 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 43.67 | 1:32.89 | |||||
23 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 44.00 | 1:34.34 | |||||
24 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.04 | 1:34.56 | |||||
25 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 45.16 | 1:38.18 | |||||
26 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 46.04 | 1:39.55 | |||||
27 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.04 | 1:43.51 | |||||
28 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 49.23 | 1:44.19 | |||||
29 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 48.49 | 1:46.67 | |||||
30 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 50.03 | 1:47.91 | |||||
31 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 51.05 | 1:49.17 | |||||
32 | Marco Stub Olsen | 2004 | A6 | 52.73 | 1:50.49 | |||||
- | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 45.34 | 1:39.20 | |||||
2 | Emil Schmidt | 2006 | A6 | 47.86 | 1:42.55 | |||||
3 | Julius Svarrer | 2005 | A6 | 51.77 | 1:48.31 | |||||
4 | Andreas T. H. Jørgensen | 2005 | A6 | 52.19 | 1:52.01 | |||||
5 | Elias Valkonen Akrim | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.12 | 1:54.85 | |||||
6 | Jonas Monrad Kirk | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.59 | 1:58.78 | |||||
7 | Rasmus Taasti Lindbjerg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.98 | 2:06.40 | |||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Groule | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.68 | 2:04.25 | |||||
2 | Benjamin Klarskov | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.79 | 2:06.21 | |||||
3 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.47 | 2:08.28 | |||||
4 | Konradas Juska | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.08 | 2:08.95 | |||||
5 | Ib Fang Wang | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.60 | 2:10.86 | |||||
6 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.79 | 2:13.26 | |||||
7 | Konrad Funch Jensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.23 | 2:14.19 | |||||
8 | Julius Holten Hansen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.68 | 2:15.36 | |||||
9 | Hans Bjørn Legind | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.61 | 2:36.69 | |||||
- | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Arm ført bag hofte | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 april 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:11 |