Resultater for Unicef By Open 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Unicef By 2017 | Udskriftsdato | 02 april 2017 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton >Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 marts 2017 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.04 | 1:20.00 | |||||
2 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 38.03 | 1:29.94 | |||||
3 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 45.07 | 1:39.48 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.01 | 1:10.52 | |||||
1 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.96 | 1:10.52 | |||||
3 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 32.84 | 1:11.94 | |||||
4 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.14 | 1:15.30 | |||||
5 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.65 | 1:16.88 | |||||
6 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.31 | 1:17.03 | |||||
7 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.22 | 1:17.50 | |||||
8 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.35 | 1:17.52 | |||||
9 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 38.12 | 1:29.69 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 32.13 | 1:09.69 | |||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 31.43 | 1:11.44 | |||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.56 | 1:13.30 | |||||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 33.62 | 1:14.00 | |||||
5 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.18 | 1:14.50 | |||||
6 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 35.92 | 1:15.21 | |||||
7 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.32 | 1:16.17 | |||||
8 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.96 | 1:16.34 | |||||
9 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 33.26 | 1:16.43 | |||||
10 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.80 | 1:16.51 | |||||
11 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.41 | 1:17.77 | |||||
12 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.72 | 1:19.69 | |||||
13 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.45 | 1:19.70 | |||||
14 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.79 | 1:20.03 | |||||
15 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 37.31 | 1:21.10 | |||||
16 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.75 | 1:21.28 | |||||
17 | Isabel Lillebæk | 2004 | A6 | 37.78 | 1:22.03 | |||||
18 | Freja Møller | 2004 | A6 | 37.62 | 1:22.81 | |||||
19 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 36.95 | 1:22.87 | |||||
20 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.98 | 1:23.11 | |||||
21 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 38.96 | 1:23.82 | |||||
22 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 38.72 | 1:26.04 | |||||
23 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.57 | 1:27.17 | |||||
24 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.52 | 1:30.59 | |||||
25 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.74 | 1:32.73 | |||||
26 | Marie Donstrup | 2004 | Næstved IF | 48.16 | 1:47.53 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.15 | 1:19.31 | |||||
2 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.87 | 1:25.63 | |||||
3 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.82 | 1:28.88 | |||||
4 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.60 | 1:30.67 | |||||
5 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 41.84 | 1:32.51 | |||||
6 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.17 | 1:33.23 | |||||
7 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 42.04 | 1:33.60 | |||||
8 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 42.17 | 1:37.20 | |||||
9 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 43.96 | 1:38.74 | |||||
10 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.87 | 1:42.08 | |||||
11 | Victoria Dinesen | 2005 | Næstved IF | 46.78 | 1:43.64 | |||||
12 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 51.28 | 1:58.77 | |||||
13 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 49.61 | 2:00.65 | |||||
14 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 55.95 | 2:04.54 | |||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amina Zammel | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.56 | 2:08.48 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 02 april 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:21 |