Tulokset European Youth Olympic Summer Festival
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 19 (Heats) - Official |
Competition name | EYOF 2009 | Print Date | 23 July 2009 | |||
Competition place | Tampere , Finland | Print Time | 10:33 | |||
Organizer | Clubs of Uinnin Tuki ry |
Event 19, 200m Butterfly Men, Heats |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Bence Biczo | 1993 | Hungary | 27.57 | 58.67 | 1:29.30 | 2:01.55 | |||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Denmark | 27.65 | 58.38 | 1:29.95 | 2:01.97 | |||
3 | Lukasz Chmiel | 1993 | Poland | 27.62 | 58.93 | 1:31.33 | 2:03.70 | |||
4 | Sam van de Schootbrugge | 1993 | Great Britain | 26.76 | 57.73 | 1:30.69 | 2:04.52 | |||
5 | Stefanos Chalintei-Christ | 1993 | Greece | 28.10 | 59.73 | 1:32.05 | 2:04.95 | |||
6 | Velimir Stjepanovic | 1993 | Serbia | 27.87 | 59.44 | 1:32.31 | 2:05.17 | |||
7 | Davide Carlier | 1994 | Italy | 28.51 | 1:01.00 | 1:32.98 | 2:05.56 | |||
8 | Louis Croenen | 1994 | Belgium | 27.97 | 59.89 | 1:32.15 | 2:05.89 | |||
9 | Oleksandr Shulga | 1993 | Ukraine | 27.91 | 1:00.54 | 1:33.32 | 2:05.97 | |||
10 | Ilya Lemaev | 1993 | Russia | 27.73 | 59.36 | 1:32.45 | 2:06.66 | |||
11 | Matthias Bellance | 1993 | France | 27.22 | 59.71 | 1:32.30 | 2:07.29 | |||
12 | Avi Cohen | 1993 | Israel | 28.59 | 1:00.75 | 1:33.97 | 2:09.05 | |||
13 | Diego Silva | 1993 | Portugal | 28.02 | 1:00.21 | 1:33.99 | 2:09.23 | |||
14 | Nejc Jurjevcic | 1993 | Slovenia | 29.23 | 1:01.85 | 1:35.38 | 2:09.77 | |||
15 | Horia Cristea | 1993 | Romania | 28.40 | 1:00.85 | 1:34.96 | 2:10.20 | |||
16 | Moreno Colombo | 1993 | Switzerland | 28.45 | 1:01.47 | 1:35.16 | 2:10.74 | |||
17 | Aliaksandr Bratskou | 1993 | Belarus | 28.08 | 1:00.87 | 1:35.16 | 2:11.31 | |||
18 | Baris Hayirseven | 1994 | Turkey | 28.68 | 1:01.73 | 1:36.27 | 2:11.64 | |||
19 | Nikolaus Dittrich | 1993 | Austria | 28.20 | 1:01.61 | 1:36.14 | 2:11.89 | |||
20 | Petja Yritys | 1993 | Finland | 28.76 | 1:01.34 | 1:35.69 | 2:12.04 | |||
21 | Kristjan Jürisoo | 1993 | Estonia | 29.26 | 1:03.10 | 1:38.28 | 2:13.44 | |||
22 | Bastian Vollmer | 1993 | Germany | 27.72 | 1:00.78 | 1:37.07 | 2:13.50 | |||
23 | Denis Lences | 1993 | Slovakia | 28.85 | 1:02.89 | 1:37.26 | 2:14.40 | |||
24 | Tautvydas Cinelis | 1994 | Lithuania | 29.97 | 1:04.52 | 1:39.75 | 2:16.64 | |||
25 | Gorazd Cepisevski | 1993 | Macedonia | 30.33 | 1:05.35 | 1:41.11 | 2:17.71 | |||
26 | Sigurdur F. Kristjansson | 1994 | Iceland | 29.39 | 1:05.00 | 1:42.04 | 2:19.79 | |||
- | Andrej Simic | 1994 | Bosnia-Herzegovina | DSQ | ||||||
Generated by WinGrodan 1.17.15 | Print Date | 23 July 2009 |
Licensed to: Tampereen Seurat | Print Time | 10:33 |