Resultat för Vårsimiaden Distrikt 2017, Karlskoga (Försök)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 1, 4X100m Frisim Mixed 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Grums SS Mixed | 2004 | Grums Simsällskap | 4:42.31 | ||||||
Ella Sjöbom | 2005 | 33.52 | 1:12.71 | 1:12.71 | ||||||
Anna Busacca Hjärtquist | 2005 | 33.64 | 1:10.88 | 2:23.59 | ||||||
Edvin Axelsson | 2004 | 32.04 | 1:11.37 | 3:34.96 | ||||||
Emil Wåhlén | 2004 | 32.30 | 1:07.35 | 4:42.31 | ||||||
2 | Säffle SS Mix Lag 1 | 2004 | Säffle Simsällskap | 4:42.47 | ||||||
Erik Mulikov | 2005 | 32.26 | 1:09.58 | 1:09.58 | ||||||
Adam Feki | 2005 | 35.02 | 1:14.23 | 2:23.81 | ||||||
Ida Lithner | 2004 | 29.83 | 1:02.72 | 3:26.53 | ||||||
Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 35.83 | 1:15.94 | 4:42.47 | ||||||
3 | Säffle SS Mix Lag2 | 2004 | Säffle Simsällskap | 5:22.25 | ||||||
Jesper Andersson | 2004 | 35.05 | 1:15.95 | 1:15.95 | ||||||
Hugo Koivumäki | 2004 | 36.72 | 1:18.01 | 2:33.96 | ||||||
Sofie Leander | 2005 | 40.90 | 1:27.31 | 4:01.27 | ||||||
Tindra Mortensen | 2005 | 37.30 | 1:20.98 | 5:22.25 | ||||||
4 | Säffle SS Mix Lag 3 | 2004 | Säffle Simsällskap | 5:29.86 | ||||||
Tim Weghammar | 2005 | 36.27 | 1:19.86 | 1:19.86 | ||||||
Ali Arian | 2004 | 1:25.61 | 2:03.84 | 3:23.70 | ||||||
Amanda Orban | 2005 | 44.74 | 1:23.63 | 4:47.33 | ||||||
Julia Blennrot | 2004 | 42.53 | 42.53 | 5:29.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 2, 4X50m Frisim Mixed 11oy, Finaler |
Sponsor: HG Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Säffle SS Mix1 [2006] | 2006 | Säffle Simsällskap | 3:18.80 | ||||||
Johanna Storm | 2006 | 48.97 | 48.97 | |||||||
Hanna Widing | 2006 | 41.47 | 1:30.44 | |||||||
Melvin Weghammar | 2008 | 1:02.89 | 2:33.33 | |||||||
Alfred Holm | 2008 | 45.47 | 3:18.80 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 12 år |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 37.37 | 1:22.18 | 2:09.76 | 2:47.57 | |||
2 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.56 | 1:22.31 | 2:11.72 | 2:51.04 | |||
3 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.62 | 1:28.44 | 2:19.90 | 2:55.96 | |||
4 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 40.79 | 1:30.00 | 2:19.56 | 2:57.56 | |||
5 | Anna Busacca Hjärtquist | 2005 | Grums Simsällskap | 38.81 | 1:24.32 | 2:17.08 | 2:57.70 | |||
6 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 37.79 | 1:25.40 | 2:20.37 | 3:00.38 | |||
7 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.78 | 1:26.26 | 2:26.67 | 3:06.74 | |||
8 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.74 | 1:26.05 | 2:24.58 | 3:07.18 | |||
9 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 39.14 | 1:28.29 | 2:24.51 | 3:07.38 | |||
10 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 40.14 | 1:31.80 | 2:27.73 | 3:09.74 | |||
11 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.73 | 1:34.38 | 2:34.07 | 3:17.83 | |||
12 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 46.24 | 1:39.35 | 2:42.30 | 3:28.29 | |||
13 | Thelma Jansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 49.50 | 1:44.91 | 2:44.64 | 3:35.10 | |||
14 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 46.84 | 1:46.16 | 2:49.67 | 3:40.31 | |||
15 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 54.84 | 1:48.48 | 2:51.06 | 3:43.16 | |||
16 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 49.11 | 1:42.86 | 2:54.53 | 3:47.23 | |||
17 | Frida Jonsson | 2005 | Karlskoga Simförening | 58.07 | 1:55.96 | 3:05.24 | 3:54.79 | |||
18 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 55.18 | 1:57.65 | 3:02.28 | 3:59.92 | |||
- | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Sörling | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 13 år |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.82 | 1:22.78 | 2:16.38 | 3:00.14 | |||
2 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.65 | 1:29.20 | 2:22.93 | 3:04.73 | |||
3 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 38.37 | 1:26.07 | 2:23.60 | 3:05.76 | |||
4 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 41.27 | 1:29.94 | 2:24.74 | 3:05.94 | |||
5 | Ida Hammarland | 2004 | Örebro Simallians | 35.54 | 1:26.53 | 2:23.87 | 3:07.13 | |||
6 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 43.96 | 1:30.67 | 2:30.90 | 3:11.41 | |||
7 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.58 | 1:42.04 | 2:43.08 | 3:26.15 | |||
8 | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | 47.42 | 1:40.55 | 2:40.60 | 3:29.03 | |||
- | Maija Brattström | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 12 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 34.26 | 1:20.16 | 2:13.61 | 2:49.55 | |||
2 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 37.25 | 1:23.10 | 2:19.93 | 2:59.29 | |||
3 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.53 | 1:26.02 | 2:24.65 | 3:06.58 | |||
4 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.74 | 1:38.95 | 2:37.27 | 3:22.35 | |||
5 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 51.21 | 1:46.21 | 2:46.02 | 3:32.30 | |||
- | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 13 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Andersson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 36.33 | 1:20.65 | 2:14.97 | 2:54.35 | |||
2 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 39.24 | 1:26.47 | 2:16.50 | 2:57.07 | |||
3 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 42.79 | 1:29.61 | 2:22.19 | 3:03.76 | |||
4 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.15 | 1:30.76 | 2:24.03 | 3:03.96 | |||
5 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 40.68 | 1:28.00 | 2:23.35 | 3:04.37 | |||
6 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 42.45 | 1:28.04 | 2:25.21 | 3:04.39 | |||
7 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 42.39 | 1:30.84 | 2:29.46 | 3:10.88 | |||
8 | Ali Arian | 2004 | Säffle Simsällskap | 52.51 | 1:47.95 | 2:47.89 | 3:34.62 | |||
- | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Wåhlén | 2004 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 11 år |
Sponsor: PBH Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.52 | 1:20.69 | |||||
2 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 39.57 | 1:27.72 | |||||
3 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 40.56 | 1:28.65 | |||||
4 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 42.34 | 1:32.06 | |||||
5 | Tilda Johansson | 2006 | Deje Simsällskap | 46.82 | 1:36.55 | |||||
6 | Moa Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.48 | 1:37.44 | |||||
7 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 48.08 | 1:42.46 | |||||
8 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.42 | 1:43.37 | |||||
9 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 49.04 | 1:44.50 | |||||
10 | Nadja Ricken | 2006 | Karlstads Simsällskap | 53.96 | 1:53.21 | |||||
11 | Boglarka Biro | 2006 | Karlskoga Simförening | 56.66 | 1:54.35 | |||||
12 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 55.01 | 1:54.80 | |||||
13 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 54.25 | 1:56.53 | |||||
14 | Inez Sandberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:00.27 | 2:09.99 | |||||
- | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: PBH Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 44.45 | 1:30.81 | |||||
2 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 47.95 | 1:41.48 | |||||
3 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 46.24 | 1:44.56 | |||||
4 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 50.90 | 1:46.11 | |||||
5 | Alva Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 48.70 | 1:46.52 | |||||
6 | Elin Jonsson | 2007 | Karlskoga Simförening | 52.38 | 1:51.09 | |||||
7 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 55.30 | 1:58.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 11 år |
Sponsor: Lunedet Camping Cafè |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.24 | 1:31.35 | |||||
2 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 45.26 | 1:31.59 | |||||
3 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 48.53 | 1:36.81 | |||||
4 | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | 47.07 | 1:39.29 | |||||
5 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 52.18 | 1:40.62 | |||||
6 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 48.80 | 1:40.83 | |||||
7 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 49.72 | 1:46.23 | |||||
- | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Lunedet Camping Cafè |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 42.62 | 1:30.67 | |||||
2 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 46.31 | 1:47.11 | |||||
3 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 51.99 | 1:57.58 | |||||
- | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 13 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 40.35 | 1:24.92 | |||||
2 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 40.66 | 1:28.40 | |||||
3 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 41.16 | 1:28.92 | |||||
4 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 43.01 | 1:32.50 | |||||
5 | Amanda Blom | 2004 | Grums Simsällskap | 44.15 | 1:32.58 | |||||
6 | Anna Kumm | 2004 | Grums Simsällskap | 45.18 | 1:34.35 | |||||
7 | Granaz Harandi | 2004 | Örebro Simallians | 44.18 | 1:35.20 | |||||
8 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 46.58 | 1:38.57 | |||||
9 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.34 | 1:38.91 | |||||
10 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.88 | 1:42.06 | |||||
11 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 51.17 | 1:45.42 | |||||
12 | Olivia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.19 | 1:45.89 | |||||
13 | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | 50.89 | 1:47.00 | |||||
14 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 50.43 | 1:47.14 | |||||
15 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 52.83 | 1:48.26 | |||||
16 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 54.88 | 1:59.98 | |||||
17 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 57.13 | 2:03.18 | |||||
18 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 58.22 | 2:03.19 | |||||
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 12 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 40.95 | 1:25.08 | |||||
2 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.13 | 1:27.89 | |||||
3 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.56 | 1:30.07 | |||||
4 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.79 | 1:32.33 | |||||
5 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.86 | 1:34.93 | |||||
6 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.60 | 1:35.84 | |||||
7 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 45.85 | 1:36.48 | |||||
8 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.28 | 1:37.87 | |||||
9 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 46.47 | 1:38.71 | |||||
10 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 45.94 | 1:38.94 | |||||
11 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 48.36 | 1:41.50 | |||||
12 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 48.04 | 1:44.61 | |||||
13 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 50.75 | 1:46.87 | |||||
14 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 50.69 | 1:47.11 | |||||
15 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 50.36 | 1:47.44 | |||||
16 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 52.45 | 1:48.26 | |||||
17 | Maja Sörling | 2005 | Örebro Simallians | 52.83 | 1:51.49 | |||||
18 | Sara Arian | 2005 | Säffle Simsällskap | 53.65 | 1:52.14 | |||||
19 | Thelma Jansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 53.61 | 1:52.74 | |||||
20 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 51.92 | 1:53.23 | |||||
21 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 55.10 | 1:54.56 | |||||
22 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 56.00 | 1:56.88 | |||||
23 | Sally Wetterskog | 2005 | Filipstads Simklubb | 56.70 | 1:59.41 | |||||
24 | Beatrix Becker Vallin | 2005 | Örebro Simallians | 56.53 | 1:59.71 | |||||
25 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 56.71 | 2:03.38 | |||||
26 | Frida Jonsson | 2005 | Karlskoga Simförening | 56.74 | 2:03.41 | |||||
- | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Line Hammarland | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Magdalena Järlström | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 11 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 47.64 | 1:40.69 | |||||
2 | Moa Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.09 | 1:43.87 | |||||
3 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 49.26 | 1:45.47 | |||||
4 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 48.83 | 1:47.10 | |||||
5 | Tilda Johansson | 2006 | Deje Simsällskap | 50.73 | 1:48.29 | |||||
6 | Boglarka Biro | 2006 | Karlskoga Simförening | 50.45 | 1:48.30 | |||||
7 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 52.97 | 1:53.40 | |||||
8 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 52.32 | 1:54.66 | |||||
9 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 56.49 | 1:58.03 | |||||
10 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 58.38 | 2:00.62 | |||||
11 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:01.88 | 2:11.99 | |||||
- | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 13 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 42.81 | 1:31.85 | |||||
2 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 42.99 | 1:34.88 | |||||
3 | Emil Wåhlén | 2004 | Grums Simsällskap | 44.14 | 1:35.48 | |||||
4 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 43.97 | 1:35.97 | |||||
5 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.19 | 1:36.51 | |||||
6 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 45.90 | 1:37.32 | |||||
7 | Markuss Virats | 2004 | Örebro Simallians | 42.91 | 1:40.51 | |||||
8 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 50.34 | 1:45.55 | |||||
9 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 50.92 | 1:50.31 | |||||
10 | Ali Arian | 2004 | Säffle Simsällskap | 52.45 | 1:51.00 | |||||
11 | Lukas Palmer | 2004 | Örebro Simallians | 51.56 | 1:53.14 | |||||
12 | Leon Fredriksson | 2004 | Arvika Simsällskap | 1:00.56 | 2:13.73 | |||||
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 12 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 44.28 | 1:35.42 | |||||
2 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 47.20 | 1:39.35 | |||||
3 | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | 48.95 | 1:47.96 | |||||
4 | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | 53.25 | 1:51.45 | |||||
5 | Alvin Sundén | 2005 | Karlskoga Simförening | 53.09 | 1:54.54 | |||||
6 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 55.91 | 1:54.64 | |||||
7 | Alex Sahib | 2005 | Örebro Simallians | 58.44 | 2:06.95 | |||||
8 | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | 59.40 | 2:07.43 | |||||
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 11 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 48.15 | 1:40.75 | |||||
2 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.90 | 1:45.69 | |||||
3 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 51.78 | 1:46.91 | |||||
4 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 54.17 | 1:51.44 | |||||
5 | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | 55.44 | 1:55.95 | |||||
6 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 56.80 | 1:59.14 | |||||
7 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 58.91 | 2:06.72 | |||||
8 | Anton Lundman | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:03.47 | 2:14.29 | |||||
9 | Ahmad Amro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:05.18 | 2:23.00 | |||||
- | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Karlskoga Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 46.93 | ||||||
2 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 51.05 | ||||||
3 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 51.31 | ||||||
4 | Alva Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 55.30 | ||||||
5 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 55.69 | ||||||
6 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 57.17 | ||||||
7 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 58.45 | ||||||
8 | Renée Ricken | 2007 | Karlstads Simsällskap | 58.46 | ||||||
9 | Elsa Eremo | 2007 | Lindesbergs Simsällskap | 1:00.19 | ||||||
10 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:02.21 | ||||||
11 | Elin Jonsson | 2007 | Karlskoga Simförening | 1:02.37 | ||||||
12 | Märta Olsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:02.50 | ||||||
13 | Sara Feki | 2007 | Säffle Simsällskap | 1:03.03 | ||||||
14 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:03.12 | ||||||
15 | Tilde Quarfordt | 2009 | Karlskoga Simförening | 1:04.08 | ||||||
16 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 1:06.13 | ||||||
17 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 1:17.15 | ||||||
18 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:20.57 | ||||||
19 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:24.35 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Folkhögskolan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 48.24 | ||||||
2 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 54.42 | ||||||
3 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 56.58 | ||||||
4 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 1:00.82 | ||||||
5 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:00.88 | ||||||
6 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 1:03.65 | ||||||
- | Alfred Holm | 2008 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 13 år |
Sponsor: HG Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 30.49 | 1:02.95 | |||||
2 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 31.52 | 1:05.60 | |||||
3 | Maija Brattström | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.61 | 1:09.08 | |||||
4 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 33.43 | 1:09.80 | |||||
5 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 34.66 | 1:11.32 | |||||
6 | Ida Hammarland | 2004 | Örebro Simallians | 35.04 | 1:11.86 | |||||
7 | Anna Kumm | 2004 | Grums Simsällskap | 35.16 | 1:13.22 | |||||
8 | Granaz Harandi | 2004 | Örebro Simallians | 34.96 | 1:13.76 | |||||
9 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.94 | 1:14.22 | |||||
10 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.50 | 1:14.51 | |||||
11 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 35.74 | 1:14.60 | |||||
12 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.16 | 1:14.65 | |||||
13 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 36.33 | 1:14.84 | |||||
14 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 37.08 | 1:17.00 | |||||
15 | Amanda Blom | 2004 | Grums Simsällskap | 37.89 | 1:17.33 | |||||
16 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 37.79 | 1:18.58 | |||||
17 | Julia Blennrot | 2004 | Säffle Simsällskap | 38.27 | 1:20.87 | |||||
18 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 42.29 | 1:26.93 | |||||
19 | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | 41.32 | 1:27.32 | |||||
20 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 42.80 | 1:29.06 | |||||
21 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 45.26 | 1:35.66 | |||||
22 | Tove Oskarsson | 2004 | Örebro Simallians | 45.58 | 1:41.54 | |||||
23 | Olivia Englund | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.42 | 1:42.53 | |||||
24 | Linnea Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | 55.77 | 2:00.93 | |||||
- | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 12 år |
Sponsor: HG Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.12 | 1:09.02 | |||||
2 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 33.93 | 1:10.29 | |||||
3 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 34.42 | 1:11.93 | |||||
4 | Anna Busacca Hjärtquist | 2005 | Grums Simsällskap | 34.75 | 1:12.31 | |||||
5 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.86 | 1:12.57 | |||||
6 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 35.26 | 1:13.89 | |||||
7 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.81 | 1:14.49 | |||||
8 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 34.96 | 1:14.50 | |||||
9 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.48 | 1:14.51 | |||||
10 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 36.46 | 1:14.53 | |||||
11 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 37.40 | 1:16.17 | |||||
12 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 37.57 | 1:18.02 | |||||
13 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.95 | 1:19.34 | |||||
14 | Line Hammarland | 2005 | Örebro Simallians | 38.11 | 1:19.91 | |||||
15 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.34 | 1:22.34 | |||||
16 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.26 | 1:23.64 | |||||
17 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 39.50 | 1:24.08 | |||||
18 | Sally Wetterskog | 2005 | Filipstads Simklubb | 42.27 | 1:25.33 | |||||
19 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.83 | 1:25.63 | |||||
20 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.45 | 1:27.54 | |||||
21 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.09 | 1:27.93 | |||||
22 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.92 | 1:30.49 | |||||
23 | Ellen Lindner | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.09 | 1:31.37 | |||||
24 | Sara Arian | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.43 | 1:31.42 | |||||
25 | Thelma Jansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.19 | 1:32.16 | |||||
26 | Frida Jonsson | 2005 | Karlskoga Simförening | 45.42 | 1:34.04 | |||||
27 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 45.26 | 1:35.31 | |||||
28 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 44.14 | 1:37.51 | |||||
29 | Beatrix Becker Vallin | 2005 | Örebro Simallians | 50.56 | 1:50.48 | |||||
30 | Magdalena Järlström | 2005 | Örebro Simallians | 52.27 | 1:51.35 | |||||
- | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 11 år |
Sponsor: HG Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 33.02 | 1:08.95 | |||||
2 | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 36.22 | 1:14.15 | |||||
3 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 37.98 | 1:19.26 | |||||
4 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 38.30 | 1:19.44 | |||||
5 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.73 | 1:20.35 | |||||
6 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 38.19 | 1:22.84 | |||||
7 | Greta Larsson | 2006 | Filipstads Simklubb | 39.94 | 1:24.31 | |||||
8 | Moa Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.04 | 1:28.60 | |||||
9 | Tilda Johansson | 2006 | Deje Simsällskap | 43.10 | 1:28.90 | |||||
10 | Nadja Ricken | 2006 | Karlstads Simsällskap | 41.89 | 1:31.23 | |||||
11 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 45.03 | 1:32.50 | |||||
12 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.71 | 1:38.15 | |||||
13 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 51.16 | 1:48.08 | |||||
14 | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | 52.14 | 1:50.34 | |||||
15 | Inez Sandberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 55.15 | 1:56.33 | |||||
16 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 57.48 | 2:02.56 | |||||
- | Boglarka Biro | 2006 | Karlskoga Simförening | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:28 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 12:38 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 13 år |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Andersson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 32.39 | 1:06.50 | |||||
2 | Emil Wåhlén | 2004 | Grums Simsällskap | 34.43 | 1:11.51 | |||||
3 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 35.12 | 1:12.13 | |||||
4 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.74 | 1:12.24 | |||||
5 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.27 | 1:13.75 | |||||
6 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 35.41 | 1:14.78 | |||||
7 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 36.46 | 1:16.15 | |||||
8 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 36.38 | 1:16.19 | |||||
9 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 37.89 | 1:17.23 | |||||
10 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 39.07 | 1:20.61 | |||||
11 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 38.84 | 1:22.26 | |||||
12 | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | 39.91 | 1:23.25 | |||||
13 | Markuss Virats | 2004 | Örebro Simallians | 38.86 | 1:26.97 | |||||
14 | Ali Arian | 2004 | Säffle Simsällskap | 41.69 | 1:29.93 | |||||
15 | Lukas Palmer | 2004 | Örebro Simallians | 42.93 | 1:30.45 | |||||
16 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 41.83 | 1:31.47 | |||||
17 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 43.92 | 1:32.53 | |||||
18 | Leon Fredriksson | 2004 | Arvika Simsällskap | 44.35 | 1:35.66 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 12 år |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 32.78 | 1:09.22 | |||||
2 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 35.73 | 1:11.99 | |||||
3 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 35.21 | 1:12.53 | |||||
4 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.02 | 1:19.56 | |||||
5 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.42 | 1:20.57 | |||||
6 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 42.90 | 1:28.46 | |||||
7 | Alvin Sundén | 2005 | Karlskoga Simförening | 41.33 | 1:29.31 | |||||
8 | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | 41.88 | 1:29.64 | |||||
9 | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | 46.72 | 1:39.13 | |||||
10 | Alex Sahib | 2005 | Örebro Simallians | 54.48 | 1:57.34 | |||||
- | Gustav Larsson | 2005 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 11 år |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 39.13 | 1:23.03 | |||||
2 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.92 | 1:24.01 | |||||
3 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 41.56 | 1:27.68 | |||||
4 | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | 42.28 | 1:28.57 | |||||
5 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 42.84 | 1:29.39 | |||||
6 | Casper Larsson | 2006 | Simklubben Solsta | 45.09 | 1:34.19 | |||||
7 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 46.88 | 1:37.72 | |||||
8 | Gabriel Eder | 2006 | Karlstads Simsällskap | 45.81 | 1:37.77 | |||||
9 | Anton Lundman | 2006 | Karlstads Simsällskap | 55.24 | 1:51.75 | |||||
10 | Ahmad Amro | 2006 | Karlstads Simsällskap | 55.62 | 2:03.61 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:38 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 12:43 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 13, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Degerfors Laboratorium |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 35.74 | ||||||
2 | Elin Jonsson | 2007 | Karlskoga Simförening | 39.95 | ||||||
3 | Nellie Westerlund | 2007 | Karlstads Simsällskap | 41.78 | ||||||
4 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 42.26 | ||||||
5 | Moa Englund | 2008 | Grums Simsällskap | 42.88 | ||||||
6 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 43.02 | ||||||
7 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 44.62 | ||||||
8 | Emilia Hodell | 2007 | Lindesbergs Simsällskap | 44.83 | ||||||
9 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 45.46 | ||||||
10 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 45.88 | ||||||
11 | Elsa Eremo | 2007 | Lindesbergs Simsällskap | 47.03 | ||||||
12 | Renée Ricken | 2007 | Karlstads Simsällskap | 47.43 | ||||||
13 | Märta Olsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 51.92 | ||||||
14 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 52.13 | ||||||
15 | Sara Feki | 2007 | Säffle Simsällskap | 54.67 | ||||||
16 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 56.14 | ||||||
17 | Tilde Quarfordt | 2009 | Karlskoga Simförening | 57.24 | ||||||
18 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:02.11 | ||||||
19 | Maja Englund | 2010 | Grums Simsällskap | 1:03.42 | ||||||
20 | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:11.75 | ||||||
21 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:21.68 | ||||||
- | Alva Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:43 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 12:49 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: PBH Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 37.04 | ||||||
2 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 43.28 | ||||||
3 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 44.61 | ||||||
4 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 46.18 | ||||||
5 | Alfred Holm | 2008 | Säffle Simsällskap | 46.87 | ||||||
6 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 48.94 | ||||||
7 | Christopher Persson | 2007 | Säffle Simsällskap | 52.31 | ||||||
8 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 1:01.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:49 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 13:22 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 15, 4X50m Medley Flick 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Lunedet Camping Cafè |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lindesberg 04 | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 2:22.05 | ||||||
Elise Tegin | 2004 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Lovisa Hodell | 2004 | 38.37 | 1:14.12 | |||||||
Elin Eriksson | 2004 | 35.94 | 1:50.06 | |||||||
Isabella Viklund | 2006 | 31.99 | 2:22.05 | |||||||
2 | Karlstad Damer [2005] | 2005 | Karlstads Simsällskap | 2:26.68 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Linnea Lindberg | 2005 | 40.71 | 1:19.10 | |||||||
Erica Segerström | 2004 | 34.46 | 1:53.56 | |||||||
Alice Johnson | 2005 | 33.12 | 2:26.68 | |||||||
3 | Hk Sim Damer 1 | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:27.95 | ||||||
Julia Åkerstrand | 2004 | 39.34 | 39.34 | |||||||
Carla Rye | 2004 | 43.67 | 1:23.01 | |||||||
Maija Brattström | 2004 | 33.86 | 1:56.87 | |||||||
Linnea Larsson | 2005 | 31.08 | 2:27.95 | |||||||
4 | Ösa Damer Lag 1 | 2005 | Örebro Simallians | 2:28.75 | ||||||
Josefina Näsén | 2005 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Granaz Harandi | 2004 | 42.72 | 1:20.98 | |||||||
Ida Hammarland | 2004 | 34.86 | 1:55.84 | |||||||
Julia Pietsch | 2005 | 32.91 | 2:28.75 | |||||||
5 | Grums SS Damer | 2005 | Grums Simsällskap | 2:35.65 | ||||||
Anna Kumm | 2004 | 43.10 | 43.10 | |||||||
Amanda Blom | 2004 | 42.55 | 1:25.65 | |||||||
Anna Busacca Hjärtquist | 2005 | 37.61 | 2:03.26 | |||||||
Ella Sjöbom | 2005 | 32.39 | 2:35.65 | |||||||
6 | Säffle SS Damer Lag 1 | 2004 | Säffle Simsällskap | 2:36.40 | ||||||
Sofie Leander | 2005 | 45.34 | 45.34 | |||||||
Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 43.22 | 1:28.56 | |||||||
Ida Lithner | 2004 | 31.69 | 2:00.25 | |||||||
Amanda Orban | 2005 | 36.15 | 2:36.40 | |||||||
7 | Karlsko SF Damer [2004] | 2004 | Karlskoga Simförening | 2:38.71 | ||||||
Thea Lekberg | 2004 | 43.11 | 43.11 | |||||||
Isabelle Johansson | 2005 | 42.15 | 1:25.26 | |||||||
Alice Bergström | 2004 | 40.88 | 2:06.14 | |||||||
Maja Nyberg | 2004 | 32.57 | 2:38.71 | |||||||
8 | Karlstad Damer Lag 2 | 2005 | Karlstads Simsällskap | 2:48.20 | ||||||
Minea Dautbegovic | 2004 | 40.63 | 40.63 | |||||||
Hanna Dautbegovic | 2005 | 49.09 | 1:29.72 | |||||||
Elvira Bergsten | 2005 | 44.29 | 2:14.01 | |||||||
Agnes Wilde | 2005 | 34.19 | 2:48.20 | |||||||
9 | Hk Sim Damer 2 | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:48.99 | ||||||
Tyra Jacobsson | 2005 | 44.65 | 44.65 | |||||||
Olivia Englund | 2004 | 48.15 | 1:32.80 | |||||||
Felicia Sobotka | 2005 | 38.22 | 2:11.02 | |||||||
Runa Eriksson | 2005 | 37.97 | 2:48.99 | |||||||
10 | Karlsko SF Damer [2005] | 2005 | Karlskoga Simförening | 2:57.62 | ||||||
Linneá Therus | 2005 | 45.58 | 45.58 | |||||||
Boglarka Biro | 2006 | 49.56 | 1:35.14 | |||||||
Mia Larsson | 2006 | 41.75 | 2:16.89 | |||||||
Thelma Jansson | 2005 | 40.73 | 2:57.62 | |||||||
11 | Säffle SS Damer Lag 2 | 2004 | Säffle Simsällskap | 3:10.41 | ||||||
Julia Blennrot | 2004 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Sara Arian | 2005 | 51.47 | 1:33.69 | |||||||
Tindra Mortensen | 2005 | 41.16 | 2:14.85 | |||||||
Sara Feki | 2007 | 55.56 | 3:10.41 | |||||||
12 | Ösa Damer Lag 3 | 2004 | Örebro Simallians | 3:22.67 | ||||||
Linnea Andersson | 2004 | 48.58 | 48.58 | |||||||
Ellen Jörstad | 2007 | 51.93 | 1:40.51 | |||||||
Alma Mühr | 2005 | 52.41 | 2:32.92 | |||||||
Beatrix Becker Vallin | 2005 | 49.75 | 3:22.67 | |||||||
13 | Ösa Damer Lag 4 | 2004 | Örebro Simallians | 3:51.45 | ||||||
Rosa Jansson | 2008 | 58.52 | 58.52 | |||||||
Magdalena Järlström | 2005 | 1:06.01 | 2:04.53 | |||||||
Tove Oskarsson | 2004 | 56.86 | 3:01.39 | |||||||
Alice Larsson | 2006 | 50.06 | 3:51.45 | |||||||
- | Ösa Damer Lag 2 | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Ella Hagelvik | 2004 | |||||||||
Erika Svennberg | 2005 | |||||||||
Line Hammarland | 2005 | |||||||||
Wilma Åberg | 2005 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:22 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 13:26 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Säffle SS Herrar [2005] | 2005 | Säffle Simsällskap | 2:35.48 | ||||||
Jesper Andersson | 2004 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Adam Feki | 2005 | 47.98 | 1:26.84 | |||||||
Erik Mulikov | 2005 | 33.98 | 2:00.82 | |||||||
Hugo Koivumäki | 2004 | 34.66 | 2:35.48 | |||||||
2 | Ösa Herrar Lag 1 | 2004 | Örebro Simallians | 2:48.12 | ||||||
Axel Skoglund | 2004 | 41.16 | 41.16 | |||||||
August Jansson | 2005 | 46.99 | 1:28.15 | |||||||
Daniel Kördel | 2004 | 42.08 | 2:10.23 | |||||||
Mathias Kördel | 2006 | 37.89 | 2:48.12 | |||||||
3 | Karlsko SF Herrar [2005] | 2005 | Karlskoga Simförening | 3:04.45 | ||||||
Lukas Franz | 2005 | 43.61 | 43.61 | |||||||
Viktor Hellberg | 2006 | 52.84 | 1:36.45 | |||||||
Linus Åkesson | 2005 | 51.30 | 2:27.75 | |||||||
Elias Jansson | 2006 | 36.70 | 3:04.45 | |||||||
4 | Ösa Herrar Lag 2 | 2004 | Örebro Simallians | 3:18.29 | ||||||
Gustav Larsson | 2005 | 50.62 | 50.62 | |||||||
Alex Sahib | 2005 | 58.22 | 1:48.84 | |||||||
Emil Jörstad | 2008 | 49.51 | 2:38.35 | |||||||
Emils Daniels Dambis | 2004 | 39.94 | 3:18.29 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:26 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 13:31 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 17, 4X50m Medley Flickor 11oy, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Saab Bofors Test Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad Damer1 [2006] | 2016 | Karlstads Simsällskap | 2:57.93 | ||||||
Alva Granzell | 2006 | 46.74 | 46.74 | |||||||
Sara Sjölander | 2006 | 45.07 | 1:31.81 | |||||||
Elin Segerström | 2007 | 45.33 | 2:17.14 | |||||||
Nadja Ricken | 2006 | 40.79 | 2:57.93 | |||||||
2 | Säffle SS Damer Lag 1 | 2006 | Säffle Simsällskap | 3:43.35 | ||||||
Hanna Widing | 2006 | 47.73 | 47.73 | |||||||
Nellie Leander | 2010 | 1:20.15 | 2:07.88 | |||||||
Ebba Locken | 2006 | 41.25 | 2:49.13 | |||||||
Johanna Storm | 2006 | 54.22 | 3:43.35 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:31 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 13:35 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar 11oy, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Karlskoga Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad Herrar [2006] | 2006 | Karlstads Simsällskap | 3:25.86 | ||||||
Alexander Albringer | 2007 | 50.75 | 50.75 | |||||||
Johan Pellfolk | 2007 | 1:02.91 | 1:53.66 | |||||||
Lex Albringer | 2007 | 47.15 | 2:40.81 | |||||||
Gabriel Eder | 2006 | 45.05 | 3:25.86 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:35 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 19, 4X100m Medley Mixed 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Säffle SS Mix Lag 1 | 2004 | Säffle Simsällskap | 5:26.38 | ||||||
Jesper Andersson | 2004 | 38.97 | 1:28.26 | 1:28.26 | ||||||
Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 45.03 | 1:36.54 | 3:04.80 | ||||||
Ida Lithner | 2004 | 32.45 | 1:12.75 | 4:17.55 | ||||||
Erik Mulikov | 2005 | 32.18 | 1:08.83 | 5:26.38 | ||||||
2 | Grums SS Mixed | 2004 | Grums Simsällskap | 5:48.97 | ||||||
Anna Busacca Hjärtquist | 2005 | 41.73 | 1:24.84 | 1:24.84 | ||||||
Emil Axelsson | 2004 | 43.24 | 1:35.48 | 3:00.32 | ||||||
Amanda Blom | 2004 | 41.72 | 1:33.64 | 4:33.96 | ||||||
Edvin Axelsson | 2004 | 33.55 | 1:15.01 | 5:48.97 | ||||||
3 | Säffle SS Mix Lag 2 | 2004 | Säffle Simsällskap | 6:25.51 | ||||||
Tim Weghammar | 2005 | 47.64 | 1:39.13 | 1:39.13 | ||||||
Amanda Orban | 2005 | 47.44 | 1:42.24 | 3:21.37 | ||||||
Adam Feki | 2005 | 42.49 | 1:36.02 | 4:57.39 | ||||||
Sofie Leander | 2005 | 41.17 | 1:28.12 | 6:25.51 | ||||||
4 | Säffle SS Mix Lag 3 | 2004 | Säffle Simsällskap | 6:52.43 | ||||||
Hugo Koivumäki | 2004 | 48.53 | 1:38.95 | 1:38.95 | ||||||
Sara Arian | 2005 | 52.42 | 1:52.97 | 3:31.92 | ||||||
Tindra Mortensen | 2005 | 49.31 | 1:45.53 | 5:17.45 | ||||||
Ali Arian | 2004 | 44.10 | 1:34.98 | 6:52.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 20, 4X50m Medley Mixed 11oy, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: HG Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Säffle SS Mix1 [2006] | 2006 | Säffle Simsällskap | 3:28.72 | ||||||
Alfred Holm | 2008 | 52.63 | 52.63 | |||||||
Ebba Locken | 2006 | 46.34 | 1:38.97 | |||||||
Hanna Widing | 2006 | 53.99 | 2:32.96 | |||||||
Christopher Persson | 2007 | 55.76 | 3:28.72 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:12 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 21, 400m Frisim Flickor 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:09.44 | 2:22.68 | 3:36.60 | 4:48.96 | |||
2 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 1:17.48 | 2:41.11 | 4:05.97 | 5:25.37 | |||
3 | Sanna Axelsson | 2004 | Arvika Simsällskap | 1:17.56 | 2:41.10 | 4:05.36 | 5:25.48 | |||
4 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 1:23.07 | 2:51.30 | 4:19.36 | 5:45.89 | |||
5 | Anna Kumm | 2004 | Grums Simsällskap | 1:22.45 | 2:52.58 | 4:24.24 | 5:50.88 | |||
6 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:25.67 | 2:58.21 | 4:31.53 | 5:58.61 | |||
6 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:25.89 | 2:57.78 | 4:31.11 | 5:58.61 | |||
8 | Julia Blennrot | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:24.68 | 6:08.07 | 6:08.07 | ||||
9 | Amanda Blom | 2004 | Grums Simsällskap | 1:31.46 | 3:07.49 | 6:10.23 | 6:10.23 | |||
10 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:34.54 | 3:18.80 | 5:01.58 | 6:41.64 | |||
- | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Granaz Harandi | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 22, 400m Frisim Pojkar 13, Finaler 13 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:23.88 | 2:54.64 | 4:22.60 | 5:45.67 | |||
2 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 1:25.90 | 2:57.41 | 4:26.30 | 5:49.47 | |||
3 | Axel Andersson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 1:26.54 | 2:57.94 | 4:27.26 | 5:54.81 | |||
4 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 1:24.32 | 2:57.77 | 4:29.39 | 5:55.68 | |||
5 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:25.95 | 2:57.27 | 4:26.12 | 5:57.31 | |||
6 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 1:25.68 | 2:58.88 | 4:31.93 | 6:01.02 | |||
7 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 1:30.65 | 3:07.53 | 4:44.58 | 6:19.97 | |||
8 | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | 1:34.60 | 3:17.72 | 5:03.00 | 6:41.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 23, 200m Frisim Flickor 12, Finaler 12 år |
Sponsor: PBH Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 36.32 | 1:15.24 | 1:53.97 | 2:32.00 | |||
2 | Anna Busacca Hjärtquist | 2005 | Grums Simsällskap | 36.65 | 1:16.97 | 1:56.34 | 2:35.07 | |||
3 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.48 | 1:19.81 | 2:00.76 | 2:35.78 | |||
4 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 36.54 | 1:17.90 | 1:58.01 | 2:36.64 | |||
5 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 37.33 | 1:18.06 | 1:59.66 | 2:40.72 | |||
6 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.00 | 1:17.42 | 2:00.10 | 2:41.11 | |||
7 | Isabelle Johansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 37.68 | 1:19.12 | 2:01.80 | 2:42.92 | |||
8 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 38.22 | 1:22.06 | 2:07.17 | 2:49.67 | |||
9 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 38.14 | 1:22.81 | 2:08.07 | 2:53.03 | |||
10 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.72 | 1:28.55 | 2:15.14 | 2:59.17 | |||
11 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 42.82 | 1:29.01 | 2:17.05 | 3:02.00 | |||
12 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 42.77 | 1:30.77 | 2:20.50 | 3:09.05 | |||
13 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 44.53 | 1:34.24 | 2:23.31 | 3:10.54 | |||
14 | Sally Wetterskog | 2005 | Filipstads Simklubb | 44.50 | 1:35.55 | 2:25.81 | 3:14.05 | |||
15 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 45.16 | 1:38.39 | 2:31.56 | 3:21.70 | |||
16 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.41 | 1:42.46 | 2:36.87 | 3:26.48 | |||
17 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.47 | 1:38.69 | 2:35.18 | 3:27.65 | |||
18 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 45.63 | 1:38.97 | 2:33.90 | 3:27.84 | |||
19 | Sara Arian | 2005 | Säffle Simsällskap | 46.90 | 1:40.47 | 2:35.88 | 3:28.36 | |||
20 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 49.05 | 1:47.04 | 2:49.65 | 3:43.86 | |||
21 | Magdalena Järlström | 2005 | Örebro Simallians | 52.81 | 1:55.98 | 2:57.98 | 3:56.48 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 24, 200m Frisim Pojkar 12, Finaler 12 år |
Sponsor: Lunedet Camping Cafè |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 32.55 | 1:09.68 | 1:48.10 | 2:25.97 | |||
2 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 36.22 | 1:17.94 | 1:59.97 | 2:38.76 | |||
3 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.91 | 1:23.18 | 2:06.54 | 2:49.36 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 33.53 | 1:14.47 | |||||
2 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 35.37 | 1:18.50 | |||||
3 | Maija Brattström | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.17 | 1:19.46 | |||||
4 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 38.09 | 1:27.51 | |||||
5 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 36.73 | 1:28.37 | |||||
6 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 40.09 | 1:30.15 | |||||
7 | Amanda Blom | 2004 | Grums Simsällskap | 46.46 | 1:36.96 | |||||
8 | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | 44.89 | 1:37.21 | |||||
9 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 1:38.20 | 1:38.20 | |||||
10 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 51.14 | 1:55.42 | |||||
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år |
Sponsor: Ove P Karlsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Busacca Hjärtquist | 2005 | Grums Simsällskap | 39.00 | 1:25.78 | |||||
2 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 38.96 | 1:26.63 | |||||
3 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 39.65 | 1:27.91 | |||||
4 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.41 | 1:28.19 | |||||
5 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.33 | 1:31.49 | |||||
6 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.70 | 1:33.10 | |||||
7 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:38.09 | 1:38.09 | |||||
8 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 49.01 | 1:45.25 | |||||
9 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 52.06 | 1:45.68 | |||||
- | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Andersson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 37.04 | 1:21.26 | |||||
2 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 46.27 | 1:39.26 | |||||
3 | Emils Daniels Dambis | 2004 | Örebro Simallians | 42.41 | 1:43.46 | |||||
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 12 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 34.87 | 1:18.81 | |||||
2 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.73 | 1:29.89 | |||||
3 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 46.29 | 1:40.41 | |||||
4 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 51.64 | 1:44.01 | |||||
5 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 54.33 | 1:57.12 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 27, 50m Fjärilsim Flcikor 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Karlskoga Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.72 | ||||||
2 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 38.63 | ||||||
3 | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | 39.64 | ||||||
4 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 41.12 | ||||||
5 | Moa Pansawang | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 48.53 | ||||||
6 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 48.99 | ||||||
7 | Nadja Ricken | 2006 | Karlstads Simsällskap | 58.37 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:24 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 28, 50m Fjärilsim Pojkar 11, Finaler 11 år |
Sponsor: Folkhögskolan |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.82 | ||||||
2 | Elias Jansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 46.43 | ||||||
3 | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | 50.04 | ||||||
4 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 53.21 | ||||||
5 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 55.21 | ||||||
- | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 29, 25m Fjärilsim Flick 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: HG Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 18.34 | ||||||
2 | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | 21.33 | ||||||
3 | Alva Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 21.50 | ||||||
4 | Elin Jonsson | 2007 | Karlskoga Simförening | 21.71 | ||||||
5 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 21.87 | ||||||
6 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 22.78 | ||||||
7 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 23.04 | ||||||
8 | Renée Ricken | 2007 | Karlstads Simsällskap | 23.97 | ||||||
9 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 25.35 | ||||||
10 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 27.52 | ||||||
11 | Tilde Quarfordt | 2009 | Karlskoga Simförening | 28.90 | ||||||
12 | Elin Wilde | 2008 | Karlstads Simsällskap | 29.15 | ||||||
13 | Agnes Larsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 29.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 17:37 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 30, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Arena Reklam |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 18.75 | ||||||
2 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 21.59 | ||||||
3 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 21.93 | ||||||
4 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 26.33 | ||||||
5 | Zander Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | 32.84 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:37 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 13 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.73 | 1:14.08 | |||||
2 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 39.77 | 1:21.12 | |||||
3 | Maija Brattström | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.90 | 1:21.26 | |||||
4 | Julia Åkerstrand | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.20 | 1:25.07 | |||||
5 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.55 | 1:25.37 | |||||
6 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.25 | 1:26.45 | |||||
7 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 42.07 | 1:27.26 | |||||
8 | Ida Hammarland | 2004 | Örebro Simallians | 43.06 | 1:28.45 | |||||
9 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 42.93 | 1:29.22 | |||||
10 | Granaz Harandi | 2004 | Örebro Simallians | 42.71 | 1:29.26 | |||||
11 | Maja Nyberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 44.07 | 1:30.09 | |||||
12 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 45.19 | 1:31.57 | |||||
13 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 44.68 | 1:32.44 | |||||
14 | Julia Blennrot | 2004 | Säffle Simsällskap | 43.70 | 1:32.60 | |||||
15 | Anna Kumm | 2004 | Grums Simsällskap | 46.94 | 1:36.34 | |||||
16 | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | 47.64 | 1:37.42 | |||||
17 | Carla Rye | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.60 | 1:37.64 | |||||
18 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 49.32 | 1:41.81 | |||||
19 | Linnea Andersson | 2004 | Örebro Simallians | 50.87 | 1:42.10 | |||||
- | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 12 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Johansson | 2005 | Deje Simsällskap | 40.46 | 1:22.34 | |||||
2 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.12 | 1:24.14 | |||||
3 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.76 | 1:24.21 | |||||
4 | Josefina Näsén | 2005 | Örebro Simallians | 41.35 | 1:24.83 | |||||
5 | Anna Busacca Hjärtquist | 2005 | Grums Simsällskap | 42.97 | 1:26.24 | |||||
6 | Julia Pietsch | 2005 | Örebro Simallians | 42.51 | 1:27.12 | |||||
7 | Line Hammarland | 2005 | Örebro Simallians | 42.22 | 1:27.15 | |||||
8 | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.80 | 1:27.37 | |||||
9 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 43.95 | 1:28.84 | |||||
10 | Agnes Wilde | 2005 | Karlstads Simsällskap | 43.24 | 1:30.19 | |||||
11 | Tindra Mortensen | 2005 | Säffle Simsällskap | 44.35 | 1:30.57 | |||||
12 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 45.61 | 1:31.76 | |||||
13 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 46.00 | 1:32.78 | |||||
14 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.72 | 1:33.12 | |||||
15 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 43.91 | 1:34.40 | |||||
16 | Elvira Bergsten | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.52 | 1:34.43 | |||||
17 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.09 | 1:36.52 | |||||
18 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 48.42 | 1:40.00 | |||||
19 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.77 | 1:41.18 | |||||
20 | Linneá Therus | 2005 | Karlskoga Simförening | 48.93 | 1:42.10 | |||||
21 | Thelma Jansson | 2005 | Karlskoga Simförening | 49.84 | 1:43.13 | |||||
22 | Erika Svennberg | 2005 | Örebro Simallians | 52.13 | 1:44.26 | |||||
23 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 50.92 | 1:44.70 | |||||
24 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 49.68 | 1:44.96 | |||||
25 | Frida Jonsson | 2005 | Karlskoga Simförening | 51.72 | 1:45.04 | |||||
26 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 52.06 | 1:45.86 | |||||
27 | Sally Wetterskog | 2005 | Filipstads Simklubb | 52.59 | 1:45.87 | |||||
28 | Sara Arian | 2005 | Säffle Simsällskap | 51.57 | 1:46.92 | |||||
29 | Beatrix Becker Vallin | 2005 | Örebro Simallians | 52.81 | 1:55.33 | |||||
- | Magdalena Järlström | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 11 år |
Sponsor: Degerfors Laboratorium |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 39.61 | 1:21.60 | |||||
2 | Ebba Locken | 2006 | Säffle Simsällskap | 41.96 | 1:27.53 | |||||
3 | Mia Larsson | 2006 | Karlskoga Simförening | 43.15 | 1:28.78 | |||||
4 | Alva Granzell | 2006 | Karlstads Simsällskap | 50.21 | 1:41.32 | |||||
5 | Hanna Widing | 2006 | Säffle Simsällskap | 50.66 | 1:41.41 | |||||
6 | Tilda Johansson | 2006 | Deje Simsällskap | 50.42 | 1:43.27 | |||||
7 | Emily Rye | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 49.44 | 1:45.52 | |||||
8 | Emilia Tallberg | 2006 | Deje Simsällskap | 58.15 | 1:58.82 | |||||
9 | Inez Sandberg | 2006 | Karlstads Simsällskap | 1:03.49 | 2:08.54 | |||||
10 | Johanna Storm | 2006 | Säffle Simsällskap | 1:02.85 | 2:09.25 | |||||
- | Isabella Viklund | 2006 | Lindesbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alice Larsson | 2006 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 18:18 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 13 år |
Sponsor: PBH Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Andersson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 39.69 | 1:21.67 | |||||
2 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.64 | 1:23.74 | |||||
3 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 41.08 | 1:23.87 | |||||
4 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.77 | 1:26.82 | |||||
5 | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | 43.25 | 1:27.75 | |||||
6 | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 43.00 | 1:27.94 | |||||
7 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 43.36 | 1:27.97 | |||||
8 | Hugo Koivumäki | 2004 | Säffle Simsällskap | 45.50 | 1:32.43 | |||||
9 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 47.17 | 1:33.62 | |||||
10 | Daniel Kördel | 2004 | Örebro Simallians | 47.02 | 1:34.42 | |||||
11 | Ali Arian | 2004 | Säffle Simsällskap | 48.67 | 1:38.23 | |||||
- | Leon Fredriksson | 2004 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 12 år |
Sponsor: PBH Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Jansson | 2005 | Örebro Simallians | 41.35 | 1:22.74 | |||||
2 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.54 | 1:22.95 | |||||
3 | Adam Feki | 2005 | Säffle Simsällskap | 42.27 | 1:27.28 | |||||
4 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 43.78 | 1:28.12 | |||||
5 | Tim Weghammar | 2005 | Säffle Simsällskap | 46.37 | 1:35.18 | |||||
6 | Lukas Franz | 2005 | Karlskoga Simförening | 47.28 | 1:40.75 | |||||
7 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 52.30 | 1:44.04 | |||||
8 | Vilhelm Crommert | 2005 | Örebro Simallians | 54.45 | 1:51.80 | |||||
- | Alex Sahib | 2005 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 11 år |
Sponsor: PBH Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | 46.83 | 1:33.65 | |||||
2 | Mathias Kördel | 2006 | Örebro Simallians | 50.26 | 1:41.82 | |||||
3 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 54.04 | 1:49.11 | |||||
4 | Erik Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | 54.03 | 1:49.71 | |||||
- | Ahmad Amro | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 18:18 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 18:25 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 33, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Lunedet Camping Cafè |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Segerström | 2007 | Karlstads Simsällskap | 41.62 | ||||||
2 | Elsa Eremo | 2007 | Lindesbergs Simsällskap | 50.69 | ||||||
3 | Moa Granzell | 2008 | Karlstads Simsällskap | 51.17 | ||||||
4 | Embla Hellström | 2007 | Simklubben Solsta | 51.51 | ||||||
5 | Alva Johansson | 2008 | Deje Simsällskap | 51.56 | ||||||
6 | Elin Jonsson | 2007 | Karlskoga Simförening | 52.27 | ||||||
7 | Ellen Lundgren | 2007 | Arvika Simsällskap | 53.64 | ||||||
8 | Rosa Jansson | 2008 | Örebro Simallians | 54.92 | ||||||
9 | Sara Feki | 2007 | Säffle Simsällskap | 1:01.11 | ||||||
10 | Märta Olsson | 2007 | Filipstads Simklubb | 1:01.44 | ||||||
11 | Signe Lindberg | 2008 | Karlstads Simsällskap | 1:06.90 | ||||||
12 | Frida Weghammar | 2010 | Säffle Simsällskap | 1:10.56 | ||||||
13 | Jennifer Storm | 2009 | Säffle Simsällskap | 1:14.53 | ||||||
- | Ellen Jörstad | 2007 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Nellie Leander | 2010 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 18:25 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 18:26 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 34, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Ove P Karlsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 43.03 | ||||||
2 | Emil Jörstad | 2008 | Örebro Simallians | 48.35 | ||||||
3 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 50.28 | ||||||
4 | Alfred Holm | 2008 | Säffle Simsällskap | 51.46 | ||||||
5 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 52.32 | ||||||
6 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 56.35 | ||||||
7 | Christopher Persson | 2007 | Säffle Simsällskap | 1:01.22 | ||||||
8 | Melvin Weghammar | 2008 | Säffle Simsällskap | 1:01.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 18:26 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 18:39 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 35, 4X50m Frisim Flick 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Saab Bofors Test Center |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lindesberg 04 | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 2:07.81 | ||||||
Elin Eriksson | 2004 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Isabella Viklund | 2006 | 33.17 | 1:05.23 | |||||||
Lovisa Hodell | 2004 | 33.05 | 1:38.28 | |||||||
Elise Tegin | 2004 | 29.53 | 2:07.81 | |||||||
2 | Hk Sim Damer 1 | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:08.93 | ||||||
Julia Åkerstrand | 2004 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Maija Brattström | 2004 | 31.76 | 1:04.79 | |||||||
Carla Rye | 2004 | 33.42 | 1:38.21 | |||||||
Linnea Larsson | 2005 | 30.72 | 2:08.93 | |||||||
3 | Ösa Damer Lag 1 | 2005 | Örebro Simallians | 2:11.50 | ||||||
Ida Hammarland | 2004 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Granaz Harandi | 2004 | 32.34 | 1:05.10 | |||||||
Josefina Näsén | 2005 | 33.89 | 1:38.99 | |||||||
Julia Pietsch | 2005 | 32.51 | 2:11.50 | |||||||
4 | Karlstad Damer [2005] | 2005 | Karlstads Simsällskap | 2:12.88 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Erica Segerström | 2004 | 33.17 | 1:05.95 | |||||||
Linnea Lindberg | 2005 | 33.04 | 1:38.99 | |||||||
Alice Johnson | 2005 | 33.89 | 2:12.88 | |||||||
5 | Karlsko SF Damer [2004] | 2004 | Karlskoga Simförening | 2:14.31 | ||||||
Alice Bergström | 2004 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Maja Nyberg | 2004 | 32.45 | 1:06.53 | |||||||
Thea Lekberg | 2004 | 35.72 | 1:42.25 | |||||||
Isabelle Johansson | 2005 | 32.06 | 2:14.31 | |||||||
6 | Grums SS Damer | 2005 | Grums Simsällskap | 2:14.80 | ||||||
Anna Kumm | 2004 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Anna Busacca Hjärtquist | 2005 | 33.90 | 1:07.99 | |||||||
Amanda Blom | 2004 | 34.47 | 1:42.46 | |||||||
Ella Sjöbom | 2005 | 32.34 | 2:14.80 | |||||||
7 | Säffle SS Damer Lag 1 | 2004 | Säffle Simsällskap | 2:15.10 | ||||||
Ida Lithner | 2004 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Tindra Mortensen | 2005 | 35.81 | 1:05.13 | |||||||
Linnéa Bruce-Holm | 2005 | 34.49 | 1:39.62 | |||||||
Amanda Orban | 2005 | 35.48 | 2:15.10 | |||||||
8 | Karlstad Damer Lag 2 | 2005 | Karlstads Simsällskap | 2:24.22 | ||||||
Agnes Wilde | 2005 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Elvira Bergsten | 2005 | 35.70 | 1:10.35 | |||||||
Minea Dautbegovic | 2004 | 33.89 | 1:44.24 | |||||||
Emma Dahlberg | 2005 | 39.98 | 2:24.22 | |||||||
9 | Ösa Damer Lag 2 | 2004 | Örebro Simallians | 2:25.94 | ||||||
Line Hammarland | 2005 | 34.90 | 34.90 | |||||||
Wilma Åberg | 2005 | 36.39 | 1:11.29 | |||||||
Ella Hagelvik | 2004 | 34.95 | 1:46.24 | |||||||
Linnea Andersson | 2004 | 39.70 | 2:25.94 | |||||||
10 | Hk Sim Damer 2 | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 2:34.29 | ||||||
Felicia Sobotka | 2005 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Emily Rye | 2006 | 42.47 | 1:16.82 | |||||||
Moa Pansawang | 2006 | 38.19 | 1:55.01 | |||||||
Runa Eriksson | 2005 | 39.28 | 2:34.29 | |||||||
11 | Karlsko SF Damer [2005] | 2005 | Karlskoga Simförening | 2:38.42 | ||||||
Linneá Therus | 2005 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Frida Jonsson | 2005 | 40.25 | 1:20.55 | |||||||
Thelma Jansson | 2005 | 42.07 | 2:02.62 | |||||||
Mia Larsson | 2006 | 35.80 | 2:38.42 | |||||||
12 | Ösa Damer Lag 3 | 2004 | Örebro Simallians | 2:52.99 | ||||||
Erika Svennberg | 2005 | 43.14 | 43.14 | |||||||
Ellen Jörstad | 2007 | 40.97 | 1:24.11 | |||||||
Tess Fransson | 2004 | 41.37 | 2:05.48 | |||||||
Rosa Jansson | 2008 | 47.51 | 2:52.99 | |||||||
13 | Säffle SS Damer Lag 2 | 2004 | Säffle Simsällskap | 3:01.52 | ||||||
Sofie Leander | 2005 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Sara Arian | 2005 | 44.61 | 1:25.54 | |||||||
Sara Feki | 2007 | 57.54 | 2:23.08 | |||||||
Julia Blennrot | 2004 | 38.44 | 3:01.52 | |||||||
14 | Ösa Damer Lag 4 | 2004 | Örebro Simallians | 3:17.07 | ||||||
Linnea Eriksson | 2004 | 50.55 | 50.55 | |||||||
Magdalena Järlström | 2005 | 47.39 | 1:37.94 | |||||||
Alice Larsson | 2006 | 50.06 | 2:28.00 | |||||||
Beatrix Becker Vallin | 2005 | 49.07 | 3:17.07 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 18:39 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 18:43 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 36, 4X50m Frisim Pojkar 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Karlskoga Hem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Säffle SS Herrar [2005] | 2005 | Säffle Simsällskap | 2:15.45 | ||||||
Erik Mulikov | 2005 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Adam Feki | 2005 | 33.28 | 1:04.21 | |||||||
Jesper Andersson | 2004 | 34.07 | 1:38.28 | |||||||
Tim Weghammar | 2005 | 37.17 | 2:15.45 | |||||||
2 | Ösa Herrar Lag 1 | 2004 | Örebro Simallians | 2:21.99 | ||||||
Axel Skoglund | 2004 | 35.16 | 35.16 | |||||||
August Jansson | 2005 | 31.71 | 1:06.87 | |||||||
Daniel Kördel | 2004 | 36.88 | 1:43.75 | |||||||
Mathias Kördel | 2006 | 38.24 | 2:21.99 | |||||||
3 | Karlsko SF Herrar [2005] | 2005 | Karlskoga Simförening | 2:39.96 | ||||||
Lukas Franz | 2005 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Viktor Hellberg | 2006 | 40.98 | 1:19.65 | |||||||
Linus Åkesson | 2005 | 42.29 | 2:01.94 | |||||||
Elias Jansson | 2006 | 38.02 | 2:39.96 | |||||||
- | Ösa Herrar Lag 2 | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Emils Daniels Dambis | 2004 | |||||||||
Vilhelm Crommert | 2005 | |||||||||
Emil Jörstad | 2008 | |||||||||
Gustav Larsson | 2005 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 18:43 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 18:47 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 37, 4X50m Frisim Flickor 11oy, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: Folkhögskolan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad Damer1 [2006] | 2016 | Karlstads Simsällskap | 2:37.08 | ||||||
Elin Segerström | 2007 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Alva Granzell | 2006 | 38.28 | 1:13.75 | |||||||
Nadja Ricken | 2006 | 39.85 | 1:53.60 | |||||||
Moa Granzell | 2008 | 43.48 | 2:37.08 | |||||||
2 | Säffle SS Damer Lag 1 | 2006 | Säffle Simsällskap | 3:25.23 | ||||||
Ebba Locken | 2006 | 36.51 | 36.51 | |||||||
Hanna Widing | 2006 | 42.98 | 1:19.49 | |||||||
Johanna Storm | 2006 | 56.18 | 2:15.67 | |||||||
Frida Weghammar | 2010 | 1:09.56 | 3:25.23 | |||||||
3 | Karlstad Damer2 [2016] | 2016 | Karlstads Simsällskap | 3:38.20 | ||||||
Renée Ricken | 2007 | 47.76 | 47.76 | |||||||
Signe Lindberg | 2008 | 55.48 | 1:43.24 | |||||||
Elin Wilde | 2008 | 58.32 | 2:41.56 | |||||||
Inez Sandberg | 2006 | 56.64 | 3:38.20 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 18:47 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 18:52 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 38, 4X50m Frisim Pojkar 11 oy, Finaler 11 år och yngre |
Sponsor: HG Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstad Herrar [2006] | 2006 | Karlstads Simsällskap | 3:03.93 | ||||||
Lex Albringer | 2007 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Alexander Albringer | 2007 | 46.99 | 1:22.46 | |||||||
Johan Pellfolk | 2007 | 54.64 | 2:17.10 | |||||||
Erik Bjurenhed | 2006 | 46.83 | 3:03.93 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 18:52 |