Results for Vårsimiaden Distrikt 2017, Strängnäs (Försök)
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 1, 4X100m Frisim Mixed 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Mix 12-13 Lag1 | 2004 | Västerås Simsällskap | 4:24.95 | ||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 31.00 | 1:05.27 | 1:05.27 | ||||||
Amalia Mowafy | 2005 | 32.32 | 1:08.48 | 2:13.75 | ||||||
Isak Rehnman | 2004 | 32.73 | 1:08.84 | 3:22.59 | ||||||
Lucas Sterling | 2004 | 29.07 | 1:02.36 | 4:24.95 | ||||||
2 | Eskilstuna Mix Lag 1 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 4:26.66 | ||||||
Alva Abrahamsson | 2004 | 31.00 | 1:05.29 | 1:05.29 | ||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 32.52 | 1:08.72 | 2:14.01 | ||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 32.22 | 1:07.76 | 3:21.77 | ||||||
Carl Roos | 2004 | 30.29 | 1:04.89 | 4:26.66 | ||||||
3 | Katrinehol Mix [2004] | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 4:44.68 | ||||||
Filippa Karlsson | 2004 | 32.83 | 1:11.47 | 1:11.47 | ||||||
Jonathan Grotheus | 2004 | 35.45 | 1:14.72 | 2:26.19 | ||||||
Linnéa Fredriksson | 2004 | 34.59 | 1:15.03 | 3:41.22 | ||||||
Olle Pettersson | 2004 | 29.88 | 1:03.46 | 4:44.68 | ||||||
4 | Strängnäs Mix [2004] | 2004 | Strängnäs Simklubb | 4:55.47 | ||||||
Elin Logander | 2005 | 33.08 | 1:09.18 | 1:09.18 | ||||||
Max Lord | 2004 | 32.95 | 1:09.97 | 2:19.15 | ||||||
Emilia Tshibanda | 2004 | 34.29 | 1:13.78 | 3:32.93 | ||||||
Hugo Klang | 2005 | 38.66 | 1:22.54 | 4:55.47 | ||||||
5 | Västerås Mix 12-13 Lag2 | 2004 | Västerås Simsällskap | 5:18.84 | ||||||
Astrid Engström | 2004 | 32.36 | 1:08.52 | 1:08.52 | ||||||
Sarah von der Burg | 2004 | 35.11 | 1:15.12 | 2:23.64 | ||||||
Gustav Löfqvist | 2005 | 44.36 | 1:34.27 | 3:57.91 | ||||||
Helmer Brobacke | 2004 | 38.48 | 1:20.93 | 5:18.84 | ||||||
6 | Eskilstuna Mix Lag 3 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 5:24.63 | ||||||
Gustav Thorsén | 2004 | 38.88 | 1:21.09 | 1:21.09 | ||||||
Lovisa Laine | 2005 | 34.84 | 1:15.48 | 2:36.57 | ||||||
Sigge Verner | 2005 | 41.19 | 1:29.30 | 4:05.87 | ||||||
My Larsson | 2005 | 36.36 | 1:18.76 | 5:24.63 | ||||||
- | Eskilstuna Mix Lag 2 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Henrik Tran | 2004 | 32.17 | 1:09.10 | 1:09.10 | ||||||
Maximilian Holm | 2005 | 33.58 | 1:10.80 | 2:19.90 | ||||||
Eva Shahverdyan | 2004 | 33.25 | 1:11.39 | 3:31.29 | ||||||
- | Västerås Mix 12-13 Lag3 | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 10:28 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 2, 4X50m Frisim Mixed 11oy, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Strängnäs Lag 2 | 2006 | Strängnäs Simklubb | 2:47.01 | ||||||
Thilde Roshag | 2006 | 41.56 | 41.56 | |||||||
Sigvard Göransson | 2007 | 42.24 | 1:23.80 | |||||||
Elina Tshibanda | 2007 | 38.03 | 2:01.83 | |||||||
Hugo Lindquist | 2007 | 45.18 | 2:47.01 | |||||||
2 | Strängnäs Mix [2006] | 2006 | Strängnäs Simklubb | 2:56.28 | ||||||
Thea Lundgren | 2006 | 42.85 | 42.85 | |||||||
Emma Heikman | 2008 | 40.90 | 1:23.75 | |||||||
Melker Waltersson | 2006 | 43.03 | 2:06.78 | |||||||
Oliver Henriksson | 2007 | 49.50 | 2:56.28 | |||||||
- | Eskilstuna Mix [2006] | 2006 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Katrinehol Mix [2006] | 2006 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Strängnäs Mix 3 [2006] | 2006 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Västerås Mix 11Oy Lag1 | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:28 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 35.84 | 1:20.27 | 2:11.51 | 2:48.16 | |||
2 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.94 | 1:21.77 | 2:15.10 | 2:53.95 | |||
3 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 39.36 | 1:25.37 | 2:14.42 | 2:56.17 | |||
4 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.47 | 1:27.03 | 2:16.33 | 2:59.60 | |||
5 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.64 | 1:26.56 | 2:17.66 | 3:02.47 | |||
6 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 38.89 | 1:24.53 | 2:24.71 | 3:07.29 | |||
7 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.33 | 1:29.37 | 2:26.66 | 3:10.18 | |||
8 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.91 | 1:32.43 | 2:28.99 | 3:14.31 | |||
9 | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.15 | 1:37.57 | 2:34.45 | 3:22.74 | |||
10 | Thea Mikaelsson | 2005 | Nyköpings Simsällskap | 40.39 | 1:33.77 | 2:36.59 | 3:24.60 | |||
11 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 48.74 | 1:44.75 | 2:44.01 | 3:31.75 | |||
- | Selma Hasanbegovic | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.75 | 1:15.61 | 2:03.47 | 2:41.28 | |||
2 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.94 | 1:20.05 | 2:12.41 | 2:50.82 | |||
3 | Estelle Gyoni | 2004 | Köpings Simsällskap | 38.21 | 1:22.30 | 2:10.40 | 2:51.07 | |||
4 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 36.33 | 1:23.00 | 2:13.74 | 2:54.04 | |||
5 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.26 | 1:26.27 | 2:15.15 | 2:54.32 | |||
6 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.42 | 1:26.17 | 2:21.63 | 3:00.24 | |||
7 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.46 | 1:23.91 | 2:20.64 | 3:00.48 | |||
8 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 38.04 | 1:26.68 | 2:19.11 | 3:02.07 | |||
9 | Filippa Karlsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 39.05 | 1:25.11 | 2:22.30 | 3:05.30 | |||
10 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 41.41 | 1:31.13 | 2:26.86 | 3:07.93 | |||
11 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.32 | 1:30.59 | 2:23.49 | 3:08.38 | |||
12 | Linnéa Fredriksson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 44.70 | 1:36.66 | 2:35.38 | 3:15.69 | |||
- | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | DNF | ||||||
- | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fanny Andersson | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.70 | 1:22.37 | 2:17.14 | 2:57.48 | |||
2 | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 53.99 | 1:44.66 | 2:50.33 | 3:39.49 | |||
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.38 | 1:12.57 | 1:56.30 | 2:31.56 | |||
2 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 36.83 | 1:16.30 | 2:02.36 | 2:39.37 | |||
3 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 36.71 | 1:23.10 | 2:10.08 | 2:47.76 | |||
4 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.98 | 1:19.30 | 2:08.80 | 2:47.94 | |||
5 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.09 | 1:20.56 | 2:12.07 | 2:49.26 | |||
6 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 40.71 | 1:26.73 | 2:25.17 | 3:06.46 | |||
7 | Jonathan Grotheus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 46.28 | 1:32.40 | 2:27.04 | 3:08.04 | |||
8 | Gustav Thorsén | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 46.32 | 1:42.08 | 2:37.90 | 3:21.74 | |||
- | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Kasper Pettersson | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvig Persson | 2004 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 43.85 | 1:31.60 | |||||
2 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 44.72 | 1:35.01 | |||||
3 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 44.31 | 1:35.49 | |||||
4 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 43.86 | 1:38.07 | |||||
5 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 48.06 | 1:38.92 | |||||
6 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 45.92 | 1:40.60 | |||||
7 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 49.59 | 1:42.65 | |||||
8 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 49.30 | 1:45.09 | |||||
9 | Cindra Lindström | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 54.60 | 1:50.79 | |||||
10 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 52.23 | 1:53.70 | |||||
11 | Agnes Skog | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 58.70 | 1:57.86 | |||||
- | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
- | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 42.16 | 1:31.45 | |||||
2 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 45.74 | 1:36.56 | |||||
3 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 47.89 | 1:39.66 | |||||
4 | Johanna Holmberg | 2007 | Västerås Simsällskap | 46.29 | 1:40.11 | |||||
5 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 51.35 | 1:41.48 | |||||
6 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 48.65 | 1:42.11 | |||||
7 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 50.94 | 1:47.39 | |||||
8 | Amanda Malmström | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 50.84 | 1:48.95 | |||||
9 | Oliwia Rönnelin | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 54.16 | 1:52.17 | |||||
- | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 42.99 | 1:32.73 | |||||
2 | Olle Thorsén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 47.51 | 1:37.43 | |||||
3 | Elias Lundin | 2006 | Västerås Simsällskap | 48.27 | 1:43.22 | |||||
- | Genti Maleta | 2006 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Holger Brobacke | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Pelle Pettersson | 2006 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sergej Potorochyn | 2006 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vidar Jäderberg | 2006 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sky Huang | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 46.85 | 1:43.02 | |||||
2 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 47.67 | 1:44.29 | |||||
3 | Jacky Thai | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 53.16 | 1:44.83 | |||||
4 | Erik Ly | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 48.58 | 1:44.87 | |||||
5 | Oscar Åhlén | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 47.43 | 1:46.41 | |||||
- | August Siverskog | 2007 | Katrineholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Viktor Jäderberg | 2007 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 39.24 | 1:23.33 | |||||
2 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.14 | 1:23.50 | |||||
3 | Estelle Gyoni | 2004 | Köpings Simsällskap | 40.14 | 1:24.35 | |||||
4 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 41.09 | 1:26.86 | |||||
5 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 43.20 | 1:31.07 | |||||
6 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 42.33 | 1:31.80 | |||||
7 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 43.16 | 1:31.98 | |||||
8 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 42.07 | 1:32.06 | |||||
9 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 43.79 | 1:32.24 | |||||
10 | Soobin Åkerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.34 | 1:33.49 | |||||
11 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 44.27 | 1:34.29 | |||||
12 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 45.49 | 1:36.60 | |||||
13 | Michelle Juntunen | 2004 | Västerås Simsällskap | 47.91 | 1:38.30 | |||||
14 | Linnéa Fredriksson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 46.77 | 1:38.32 | |||||
15 | Filippa Karlsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 46.90 | 1:40.15 | |||||
16 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 48.12 | 1:40.29 | |||||
17 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 48.59 | 1:40.82 | |||||
18 | Kajsa Ejdvinsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 49.23 | 1:44.10 | |||||
19 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 50.54 | 1:44.50 | |||||
20 | Fanny Andersson | 2004 | Västerås Simsällskap | 50.34 | 1:46.95 | |||||
21 | Lova Eriksson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 51.66 | 1:49.10 | |||||
22 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 51.96 | 1:49.23 | |||||
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.10 | 1:24.44 | |||||
2 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 42.19 | 1:28.72 | |||||
3 | Ida Ångström | 2005 | Västerås Simsällskap | 42.24 | 1:32.44 | |||||
4 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.86 | 1:33.18 | |||||
5 | Amanda Lövstav | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.18 | 1:34.64 | |||||
6 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 44.35 | 1:36.89 | |||||
7 | Moa Lövbom | 2005 | Trosabygdens Simsällskap | 43.26 | 1:37.82 | |||||
8 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 46.80 | 1:39.97 | |||||
9 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.92 | 1:40.59 | |||||
10 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 47.19 | 1:42.35 | |||||
11 | Selma Hasanbegovic | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 51.02 | 1:46.22 | |||||
12 | Elin Andersson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 51.56 | 1:47.95 | |||||
13 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 51.37 | 1:48.32 | |||||
14 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 52.63 | 1:49.94 | |||||
15 | Linnéa Magnusson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 51.44 | 1:52.30 | |||||
16 | Michelle Gustavsson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 56.31 | 1:57.90 | |||||
- | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Adna Arnautovic | 2005 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 51.38 | 1:45.01 | |||||
2 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 52.00 | 1:46.20 | |||||
3 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 52.86 | 1:48.21 | |||||
4 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 50.93 | 1:48.25 | |||||
5 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 51.54 | 1:49.15 | |||||
6 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 53.38 | 1:50.63 | |||||
7 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 53.53 | 1:52.91 | |||||
8 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 53.38 | 1:54.37 | |||||
9 | Cindra Lindström | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 56.25 | 1:58.04 | |||||
10 | Selma Strömberg | 2006 | Strängnäs Simklubb | 1:04.47 | 2:12.20 | |||||
11 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 1:03.37 | 2:13.94 | |||||
- | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.18 | 1:18.13 | |||||
2 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 38.78 | 1:21.08 | |||||
3 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.61 | 1:27.90 | |||||
4 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 43.66 | 1:33.09 | |||||
5 | Jonathan Grotheus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 48.33 | 1:40.13 | |||||
6 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 52.51 | 1:50.59 | |||||
7 | Arvid Fägerblad | 2004 | Västerås Simsällskap | 51.91 | 1:52.07 | |||||
- | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Thorsén | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nicholas Tsoi | 2004 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.70 | 1:36.31 | |||||
2 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 50.00 | 1:44.42 | |||||
3 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 48.01 | 1:46.38 | |||||
4 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 51.67 | 1:49.18 | |||||
5 | Ivar Thor | 2005 | Strängnäs Simklubb | 54.46 | 1:58.91 | |||||
- | Felix Eriksson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sergej Potorochyn | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 49.16 | 1:45.27 | |||||
2 | Olle Thorsén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 52.35 | 1:50.09 | |||||
3 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 51.37 | 1:50.10 | |||||
4 | Melker Waltersson | 2006 | Strängnäs Simklubb | 55.72 | 1:55.65 | |||||
5 | Vidar Jäderberg | 2006 | Köpings Simsällskap | 55.55 | 1:55.78 | |||||
6 | Pelle Pettersson | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 1:02.83 | 2:15.38 | |||||
7 | Genti Maleta | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 1:04.05 | 2:16.11 | |||||
- | Holger Brobacke | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 46.71 | ||||||
2 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 49.95 | ||||||
3 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 49.98 | ||||||
4 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 50.68 | ||||||
5 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 52.58 | ||||||
6 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 53.25 | ||||||
7 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 53.62 | ||||||
8 | Johanna Holmberg | 2007 | Västerås Simsällskap | 54.31 | ||||||
9 | Amanda Malmström | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 56.77 | ||||||
10 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 56.95 | ||||||
11 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | 58.45 | ||||||
12 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 59.90 | ||||||
13 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | 1:00.16 | ||||||
14 | Emma Henriksson | 2008 | Strängnäs Simklubb | 1:06.20 | ||||||
- | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 51.58 | ||||||
2 | Sky Huang | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 52.89 | ||||||
3 | Jacky Thai | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 53.16 | ||||||
4 | Erik Ly | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 56.38 | ||||||
5 | August Siverskog | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 58.55 | ||||||
5 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 58.55 | ||||||
7 | Oliver Henriksson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 59.90 | ||||||
8 | Viktor Jäderberg | 2007 | Köpings Simsällskap | 1:01.24 | ||||||
- | Edgar Tumanyan | 2007 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Hector Pettersson | 2008 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Hugo Lindquist | 2007 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Oscar Åhlén | 2008 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:20 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 12:38 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 31.33 | 1:04.95 | |||||
2 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 31.12 | 1:05.62 | |||||
3 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 33.14 | 1:08.07 | |||||
4 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 32.69 | 1:08.66 | |||||
5 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 33.18 | 1:09.28 | |||||
6 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 33.51 | 1:09.36 | |||||
7 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 33.89 | 1:10.27 | |||||
8 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 33.68 | 1:10.29 | |||||
9 | Estelle Gyoni | 2004 | Köpings Simsällskap | 34.18 | 1:11.84 | |||||
10 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 33.58 | 1:11.88 | |||||
11 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 34.94 | 1:12.30 | |||||
12 | Filippa Karlsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 34.43 | 1:13.05 | |||||
13 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 35.16 | 1:13.89 | |||||
14 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 35.75 | 1:14.17 | |||||
15 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.34 | 1:15.78 | |||||
16 | Linnéa Fredriksson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 36.37 | 1:16.92 | |||||
17 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 37.44 | 1:19.03 | |||||
18 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 39.43 | 1:19.20 | |||||
19 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 39.91 | 1:21.43 | |||||
20 | Michelle Juntunen | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.82 | 1:21.63 | |||||
21 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 37.40 | 1:21.65 | |||||
22 | Soobin Åkerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.09 | 1:23.16 | |||||
23 | Kajsa Ejdvinsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 43.15 | 1:29.74 | |||||
24 | Fanny Andersson | 2004 | Västerås Simsällskap | 44.21 | 1:32.82 | |||||
25 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 48.41 | 1:42.19 | |||||
26 | Lova Eriksson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 50.62 | 1:47.72 | |||||
- | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 31.79 | 1:06.44 | |||||
2 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 33.06 | 1:07.43 | |||||
3 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 32.80 | 1:07.65 | |||||
4 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 34.54 | 1:10.95 | |||||
5 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 35.36 | 1:14.22 | |||||
6 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 36.90 | 1:16.83 | |||||
7 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 37.68 | 1:18.56 | |||||
8 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 37.31 | 1:19.23 | |||||
9 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.46 | 1:20.43 | |||||
10 | Selma Hasanbegovic | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.04 | 1:22.30 | |||||
11 | Thea Mikaelsson | 2005 | Nyköpings Simsällskap | 39.60 | 1:22.92 | |||||
12 | Elin Andersson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 40.66 | 1:23.32 | |||||
13 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 39.17 | 1:23.72 | |||||
14 | Amanda Lövstav | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.71 | 1:23.90 | |||||
15 | Ida Ångström | 2005 | Västerås Simsällskap | 38.66 | 1:24.24 | |||||
16 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.73 | 1:26.37 | |||||
17 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.89 | 1:26.72 | |||||
18 | Moa Lövbom | 2005 | Trosabygdens Simsällskap | 39.67 | 1:29.07 | |||||
19 | Linnéa Magnusson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.38 | 1:31.26 | |||||
20 | Michelle Gustavsson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 45.69 | 1:37.22 | |||||
- | Maja Björkbacka | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Adna Arnautovic | 2005 | Nyköpings Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 39.26 | 1:21.71 | |||||
2 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 40.68 | 1:23.56 | |||||
3 | Emmie Wendborg | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 41.66 | 1:26.75 | |||||
4 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 41.28 | 1:28.04 | |||||
5 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 42.32 | 1:28.83 | |||||
6 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 44.61 | 1:29.53 | |||||
7 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 43.54 | 1:30.71 | |||||
8 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 42.74 | 1:30.72 | |||||
9 | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | 43.83 | 1:32.66 | |||||
10 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 44.74 | 1:34.97 | |||||
11 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 46.55 | 1:38.59 | |||||
12 | Agnes Skog | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 48.63 | 1:41.82 | |||||
13 | Cindra Lindström | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 49.57 | 1:47.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:38 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 12:50 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 30.94 | 1:03.45 | |||||
2 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 31.69 | 1:03.48 | |||||
3 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 32.45 | 1:07.17 | |||||
4 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 32.60 | 1:07.43 | |||||
5 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 32.25 | 1:08.09 | |||||
6 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 33.59 | 1:09.24 | |||||
7 | Ludvig Persson | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 35.00 | 1:13.51 | |||||
8 | Jonathan Grotheus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 36.64 | 1:17.08 | |||||
8 | Lucas Wendborg | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 35.38 | 1:17.08 | |||||
10 | Nicholas Tsoi | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 38.21 | 1:19.07 | |||||
11 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.17 | 1:25.73 | |||||
12 | Gustav Thorsén | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.88 | 1:27.42 | |||||
13 | Alfons Nordqvist | 2004 | Trosabygdens Simsällskap | 40.72 | 1:29.07 | |||||
14 | David Kindbom | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 40.23 | 1:29.96 | |||||
15 | Arvid Fägerblad | 2004 | Västerås Simsällskap | 51.63 | 1:49.13 | |||||
- | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 33.12 | 1:09.18 | |||||
2 | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | 40.36 | 1:24.18 | |||||
3 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 42.52 | 1:27.01 | |||||
4 | Felix Eriksson | 2005 | Katrineholms Simsällskap | 41.04 | 1:31.33 | |||||
5 | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.28 | 1:32.61 | |||||
6 | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | 46.72 | 1:35.82 | |||||
7 | Ivar Thor | 2005 | Strängnäs Simklubb | 46.32 | 1:39.40 | |||||
8 | Thor Pedro | 2005 | Västerås Simsällskap | 50.91 | 1:48.84 | |||||
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 40.42 | 1:24.12 | |||||
2 | Sergej Potorochyn | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 40.00 | 1:25.99 | |||||
3 | Elias Lundin | 2006 | Västerås Simsällskap | 42.97 | 1:29.82 | |||||
4 | Vidar Jäderberg | 2006 | Köpings Simsällskap | 41.82 | 1:31.34 | |||||
5 | Melker Waltersson | 2006 | Strängnäs Simklubb | 44.69 | 1:38.24 | |||||
6 | Olle Thorsén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 46.02 | 1:40.12 | |||||
7 | Pelle Pettersson | 2006 | Katrineholms Simsällskap | 49.54 | 1:47.15 | |||||
8 | Genti Maleta | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 53.97 | 1:57.19 | |||||
- | Holger Brobacke | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:50 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 12:58 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 13, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 38.17 | ||||||
2 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 38.49 | ||||||
3 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 39.18 | ||||||
4 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 39.20 | ||||||
5 | Johanna Holmberg | 2007 | Västerås Simsällskap | 39.24 | ||||||
6 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 40.13 | ||||||
7 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 40.67 | ||||||
8 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 41.14 | ||||||
9 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 41.85 | ||||||
10 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 42.20 | ||||||
11 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | 43.52 | ||||||
12 | Amanda Malmström | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 45.72 | ||||||
13 | Oliwia Rönnelin | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 46.06 | ||||||
14 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | 47.25 | ||||||
15 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 55.42 | ||||||
16 | Emma Henriksson | 2008 | Strängnäs Simklubb | 58.33 | ||||||
17 | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | 1:07.62 | ||||||
- | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:58 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 12:57 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 38.95 | ||||||
2 | Erik Ly | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 39.54 | ||||||
3 | Viktor Jäderberg | 2007 | Köpings Simsällskap | 39.71 | ||||||
4 | Jacky Thai | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 40.68 | ||||||
5 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 42.22 | ||||||
6 | Hector Pettersson | 2008 | Strängnäs Simklubb | 45.23 | ||||||
7 | Oscar Åhlén | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 46.37 | ||||||
8 | Oliver Henriksson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 47.87 | ||||||
9 | August Siverskog | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 48.19 | ||||||
10 | Hugo Lindquist | 2007 | Strängnäs Simklubb | 51.68 | ||||||
- | Edgar Tumanyan | 2007 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Sky Huang | 2007 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 12:57 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 13:19 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 15, 4X50m Medley Flick 12-13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ena Damer [2004] | 2004 | Simklubben Ena | 2:17.90 | ||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Matilda Olausson | 2004 | 37.39 | 1:12.52 | |||||||
Tara Klarbo Egan | 2005 | 34.35 | 1:46.87 | |||||||
Tea Persson | 2004 | 31.03 | 2:17.90 | |||||||
2 | Eskilstuna Fl Lag 1 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 2:21.43 | ||||||
Madeleine Bengtsson | 2005 | 37.59 | 37.59 | |||||||
Lovisa Laine | 2005 | 40.61 | 1:18.20 | |||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 33.88 | 1:52.08 | |||||||
Alva Abrahamsson | 2004 | 29.35 | 2:21.43 | |||||||
3 | Västerås Damer 12-13 Lag1 | 2004 | Västerås Simsällskap | 2:23.16 | ||||||
Amalia Mowafy | 2005 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Matilda Lindgren | 2004 | 42.70 | 1:19.52 | |||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 32.80 | 1:52.32 | |||||||
Astrid Engström | 2004 | 30.84 | 2:23.16 | |||||||
4 | Bålsta SK Damer [2004] | 2004 | Bålsta Simklubb | 2:28.66 | ||||||
Alma Norgren | 2004 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Emily Sandberg | 2004 | 41.07 | 1:16.99 | |||||||
Alicia Budden | 2004 | 36.82 | 1:53.81 | |||||||
Sofia Ingemansson | 2004 | 34.85 | 2:28.66 | |||||||
5 | Strängnäs Damer [2004] | 2004 | Strängnäs Simklubb | 2:34.30 | ||||||
Elin Logander | 2005 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Moa Westerberg | 2004 | 43.38 | 1:21.30 | |||||||
Emilia Tshibanda | 2004 | 37.05 | 1:58.35 | |||||||
Vera Romin | 2005 | 35.95 | 2:34.30 | |||||||
6 | Eskilstuna Fl Lag 3 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 2:49.23 | ||||||
Frida Karlsson | 2005 | 45.30 | 45.30 | |||||||
Amanda Lövstav | 2005 | 45.45 | 1:30.75 | |||||||
Maja Björkbacka | 2005 | 41.28 | 2:12.03 | |||||||
Ellen Roos | 2005 | 37.20 | 2:49.23 | |||||||
7 | Västerås Damer 12-13 Lag2 | 2004 | Västerås Simsällskap | 2:49.75 | ||||||
Sarah von der Burg | 2004 | 39.45 | 39.45 | |||||||
Ida Ångström | 2005 | 43.47 | 1:22.92 | |||||||
Soobin Åkerlund | 2004 | 43.57 | 2:06.49 | |||||||
Fanny Andersson | 2004 | 43.26 | 2:49.75 | |||||||
8 | Eskilstuna Fl Lag 4 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 2:59.78 | ||||||
Linnéa Magnusson | 2005 | 46.92 | 46.92 | |||||||
Lova Eriksson | 2004 | 51.93 | 1:38.85 | |||||||
Selma Hasanbegovic | 2005 | 43.34 | 2:22.19 | |||||||
Alice Roos | 2007 | 37.59 | 2:59.78 | |||||||
- | Eskilstuna Fl Lag 2 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
My Larsson | 2005 | 38.73 | 38.73 | |||||||
- | Katrinehol Damer [2004] | 2004 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Linnéa Fredriksson | 2004 | 40.08 | 40.08 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 13:19 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 13:24 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna Po Lag 1 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 2:22.12 | ||||||
Carl Roos | 2004 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Maximilian Holm | 2005 | 43.00 | 1:18.56 | |||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 33.85 | 1:52.41 | |||||||
Henrik Tran | 2004 | 29.71 | 2:22.12 | |||||||
2 | Västerås Herr 12-13 Lag1 | 2004 | Västerås Simsällskap | 2:33.32 | ||||||
Lucas Sterling | 2004 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Gustav Löfqvist | 2005 | 48.29 | 1:20.84 | |||||||
Isak Rehnman | 2004 | 35.52 | 1:56.36 | |||||||
Helmer Brobacke | 2004 | 36.96 | 2:33.32 | |||||||
- | Strängnäs SK | 0 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Max Lord | 2004 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Elias Arvidsson | 2005 | 50.79 | 1:26.67 | |||||||
Hugo Klang | 2005 | 52.14 | 2:18.81 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 13:24 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 13:30 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 17, 4X50m Medley Flickor 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västerås Damer 11Oy | 2006 | Västerås Simsällskap | 2:52.28 | ||||||
Emilia Dahlström | 2006 | 41.95 | 41.95 | |||||||
Elvira Muhr | 2007 | 46.94 | 1:28.89 | |||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | 43.12 | 2:12.01 | |||||||
Johanna Holmberg | 2007 | 40.27 | 2:52.28 | |||||||
2 | Strängnäs SK | 0 | Strängnäs Simklubb | 3:05.34 | ||||||
Thea Lundgren | 2006 | 47.42 | 47.42 | |||||||
Thilde Roshag | 2006 | 47.52 | 1:34.94 | |||||||
Elina Tshibanda | 2007 | 49.55 | 2:24.49 | |||||||
Emma Heikman | 2008 | 40.85 | 3:05.34 | |||||||
- | Bålsta SK | 0 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
- | SK Ena Damer [2006] | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Sanna Randerstedt | 2006 | 50.86 | 50.86 | |||||||
Thea Eriksson | 2006 | 50.37 | 1:41.23 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 13:30 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 13:32 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna Herrar [2006] | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 3:03.32 | ||||||
Sky Huang | 2007 | 46.89 | 46.89 | |||||||
Olle Thorsén | 2006 | 53.35 | 1:40.24 | |||||||
Eric Åhlén | 2006 | 42.05 | 2:22.29 | |||||||
Erik Ly | 2008 | 41.03 | 3:03.32 | |||||||
- | Strängnäs SK | 0 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 13:32 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 19, 4X100m Medley Mixed 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås Mix 12-13 Lag1 | 2004 | Västerås Simsällskap | 5:04.78 | ||||||
Lucas Sterling | 2004 | 32.98 | 1:08.36 | 1:08.36 | ||||||
Matilda Lindgren | 2004 | 42.86 | 1:32.74 | 2:41.10 | ||||||
Isak Rehnman | 2004 | 37.20 | 1:19.51 | 4:00.61 | ||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 29.86 | 1:04.17 | 5:04.78 | ||||||
2 | Eskilstuna Mix Lag 1 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 5:12.49 | ||||||
Alva Abrahamsson | 2004 | 37.13 | 1:17.40 | 1:17.40 | ||||||
Henrik Tran | 2004 | 41.54 | 1:28.60 | 2:46.00 | ||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 35.32 | 1:17.51 | 4:03.51 | ||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 31.68 | 1:08.98 | 5:12.49 | ||||||
3 | Eskilstuna Mix Lag 2 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 5:23.97 | ||||||
Carl Roos | 2004 | 39.13 | 1:20.16 | 1:20.16 | ||||||
Lovisa Laine | 2005 | 41.83 | 1:26.96 | 2:47.12 | ||||||
Maximilian Holm | 2005 | 38.06 | 1:26.53 | 4:13.65 | ||||||
Madeleine Bengtsson | 2005 | 33.75 | 1:10.32 | 5:23.97 | ||||||
4 | Katrinehol Mix [2004] | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 5:33.43 | ||||||
Jonathan Grotheus | 2004 | 43.12 | 1:27.02 | 1:27.02 | ||||||
Linnéa Fredriksson | 2004 | 47.11 | 1:39.16 | 3:06.18 | ||||||
Olle Pettersson | 2004 | 34.02 | 1:15.79 | 4:21.97 | ||||||
Filippa Karlsson | 2004 | 33.12 | 1:11.46 | 5:33.43 | ||||||
5 | Strängnäs Mix [2004] | 2004 | Strängnäs Simklubb | 5:47.22 | ||||||
Max Lord | 2004 | 38.32 | 1:18.66 | 1:18.66 | ||||||
Elin Logander | 2005 | 42.14 | 1:29.39 | 2:48.05 | ||||||
Emilia Tshibanda | 2004 | 38.81 | 1:27.58 | 4:15.63 | ||||||
Elias Arvidsson | 2005 | 44.65 | 1:31.59 | 5:47.22 | ||||||
- | Västerås Mix 12-13 Lag2 | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Amalia Mowafy | 2005 | 38.96 | 1:19.99 | 1:19.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 20, 4X50m Medley Mixed 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västerås Mix 11Oy Lag1 | 2006 | Västerås Simsällskap | 2:54.05 | ||||||
Elias Lundin | 2006 | 45.08 | 45.08 | |||||||
Elvira Muhr | 2007 | 47.67 | 1:32.75 | |||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | 42.65 | 2:15.40 | |||||||
Isac Mörtstrand | 2007 | 38.65 | 2:54.05 | |||||||
2 | Eskilstuna Mix [2006] | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 2:54.66 | ||||||
Ronja Larsen | 2006 | 43.71 | 43.71 | |||||||
Olle Thorsén | 2006 | 51.33 | 1:35.04 | |||||||
Eric Åhlén | 2006 | 42.48 | 2:17.52 | |||||||
Alice Roos | 2007 | 37.14 | 2:54.66 | |||||||
3 | Strängnäs Mix 2 [2006] | 2006 | Strängnäs Simklubb | 3:16.76 | ||||||
Thea Lundgren | 2006 | 50.46 | 50.46 | |||||||
Thilde Roshag | 2006 | 48.60 | 1:39.06 | |||||||
Sigvard Göransson | 2007 | 49.64 | 2:28.70 | |||||||
Hugo Lindquist | 2007 | 48.06 | 3:16.76 | |||||||
- | Västerås Mix 11Oy Lag2 | 2006 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 21, 400m Frisim Flickor 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:13.88 | 2:32.54 | 3:51.10 | 5:07.30 | |||
2 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 1:16.22 | 2:37.11 | 3:59.70 | 5:19.47 | |||
3 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:17.67 | 2:42.83 | 4:08.45 | 5:30.95 | |||
4 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.07 | 2:46.03 | 4:11.49 | 5:36.62 | |||
5 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:21.00 | 2:51.25 | 4:21.99 | 5:44.66 | |||
6 | Emilia Larsson | 2004 | Köpings Simsällskap | 1:21.34 | 2:52.81 | 4:23.73 | 5:47.52 | |||
7 | Filippa Karlsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 1:23.19 | 2:55.86 | 4:30.67 | 6:04.77 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 22, 400m Frisim Pojkar 13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:07.99 | 2:23.00 | 3:38.08 | 4:50.51 | |||
2 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 1:10.51 | 2:28.12 | 3:47.01 | 5:02.12 | |||
3 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.05 | 2:35.27 | 3:55.36 | 5:12.31 | |||
4 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.49 | 2:35.65 | 3:57.06 | 5:12.63 | |||
5 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:15.51 | 2:36.91 | 3:58.18 | 5:16.44 | |||
6 | Ludvig Persson | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 1:18.13 | 2:44.82 | 4:12.97 | 5:41.95 | |||
7 | Jonathan Grotheus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 1:20.93 | 2:56.09 | 4:31.20 | 6:02.04 | |||
8 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:38.06 | 3:25.86 | 5:13.27 | 6:54.48 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 23, 200m Frisim Flickor 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 32.43 | 1:09.38 | 1:48.12 | 2:25.93 | |||
2 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 35.33 | 1:14.72 | 1:56.29 | 2:33.53 | |||
3 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 35.67 | 1:15.55 | 1:56.33 | 2:35.81 | |||
4 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 36.95 | 1:15.98 | 1:57.10 | 2:35.84 | |||
5 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 35.18 | 1:15.28 | 1:58.62 | 2:37.70 | |||
6 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 37.97 | 1:21.07 | 2:07.18 | 2:52.50 | |||
7 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.49 | 1:26.10 | 2:12.95 | 2:56.04 | |||
8 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 38.86 | 1:25.73 | 2:13.99 | 2:58.17 | |||
9 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.00 | 1:28.43 | 2:16.76 | 3:04.24 | |||
10 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.59 | 1:31.55 | 2:20.66 | 3:04.62 | |||
11 | Amanda Lövstav | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.08 | 1:29.90 | 2:19.94 | 3:06.41 | |||
- | Linnéa Magnusson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Selma Hasanbegovic | 2005 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 24, 200m Frisim Pojkar 12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 35.87 | 1:17.41 | 1:59.88 | 2:38.36 | |||
2 | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.70 | 1:35.44 | 2:26.69 | 3:13.83 | |||
- | Hugo Klang | 2005 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 36.22 | 1:17.01 | |||||
2 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 39.01 | 1:24.36 | |||||
3 | Estelle Gyoni | 2004 | Köpings Simsällskap | 38.79 | 1:24.97 | |||||
4 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 39.40 | 1:26.61 | |||||
5 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.86 | 1:27.00 | |||||
5 | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 40.99 | 1:27.00 | |||||
7 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 39.47 | 1:27.93 | |||||
8 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 41.58 | 1:29.72 | |||||
9 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 41.22 | 1:32.99 | |||||
10 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 40.75 | 1:33.99 | |||||
11 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.44 | 1:41.05 | |||||
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 37.81 | 1:22.81 | |||||
2 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.71 | 1:28.89 | |||||
3 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 42.08 | 1:32.15 | |||||
4 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 45.89 | 1:36.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.81 | 1:14.00 | |||||
2 | Fredrik Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 35.37 | 1:15.80 | |||||
3 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.22 | 1:20.01 | |||||
4 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.86 | 1:21.96 | |||||
5 | Jonathan Grotheus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 48.25 | 1:46.92 | |||||
- | Nicholas Tsoi | 2004 | Nyköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 42.17 | 1:30.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 27, 50m Fjärilsim Flickor 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 41.82 | ||||||
2 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 45.34 | ||||||
3 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 47.72 | ||||||
4 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 50.91 | ||||||
5 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 52.03 | ||||||
6 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 56.32 | ||||||
7 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 58.37 | ||||||
- | Thea Eriksson | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 28, 50m Fjärilsim Pojkar 11, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sergej Potorochyn | 2006 | Nyköpings Simsällskap | 42.96 | ||||||
2 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 44.15 | ||||||
3 | Olle Thorsén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 48.84 | ||||||
- | Genti Maleta | 2006 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 29, 25m Fjärilsim Flick 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 18.70 | ||||||
2 | Johanna Holmberg | 2007 | Västerås Simsällskap | 19.22 | ||||||
3 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 19.61 | ||||||
4 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 20.20 | ||||||
5 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 20.26 | ||||||
6 | Amanda Malmström | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 20.48 | ||||||
7 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 20.92 | ||||||
8 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 20.94 | ||||||
9 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | 20.98 | ||||||
10 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 21.06 | ||||||
11 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 23.13 | ||||||
12 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 23.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 17:32 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 30, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 18.31 | ||||||
2 | Sky Huang | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 20.23 | ||||||
3 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 20.39 | ||||||
4 | Oscar Åhlén | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 20.53 | ||||||
5 | Jacky Thai | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 21.31 | ||||||
6 | Erik Ly | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 21.39 | ||||||
7 | August Siverskog | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 26.53 | ||||||
- | Hugo Lindquist | 2007 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Viktor Jäderberg | 2007 | Köpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:32 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Degerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 35.77 | 1:14.23 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 38.30 | 1:18.34 | |||||
3 | Alva Abrahamsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 38.32 | 1:19.39 | |||||
4 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 38.57 | 1:20.48 | |||||
5 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 41.33 | 1:21.17 | |||||
6 | Filippa Karlsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 39.44 | 1:21.41 | |||||
7 | Tea Persson | 2004 | Simklubben Ena | 39.55 | 1:22.50 | |||||
8 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 40.81 | 1:23.51 | |||||
9 | Sarah von der Burg | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.70 | 1:25.00 | |||||
10 | Linnéa Fredriksson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 40.95 | 1:26.26 | |||||
11 | Alvida Forsman | 2004 | Köpings Simsällskap | 42.43 | 1:29.25 | |||||
12 | Maja Pettersson | 2004 | Köpings Simsällskap | 43.92 | 1:30.56 | |||||
13 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 45.51 | 1:32.66 | |||||
14 | Soobin Åkerlund | 2004 | Västerås Simsällskap | 45.82 | 1:33.18 | |||||
15 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 44.99 | 1:33.90 | |||||
16 | Kajsa Ejdvinsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 49.47 | 1:37.22 | |||||
17 | Fanny Andersson | 2004 | Västerås Simsällskap | 49.44 | 1:38.59 | |||||
18 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 50.93 | 1:49.47 | |||||
19 | Lova Eriksson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.15 | 1:53.49 | |||||
- | Estelle Gyoni | 2004 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 39.01 | 1:19.33 | |||||
2 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 39.10 | 1:19.47 | |||||
3 | Madeleine Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.89 | 1:21.92 | |||||
4 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 39.96 | 1:22.19 | |||||
5 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 40.65 | 1:23.45 | |||||
6 | Sammi Thai | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 41.40 | 1:25.88 | |||||
7 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 42.92 | 1:28.99 | |||||
8 | Lovisa Laine | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.77 | 1:29.35 | |||||
9 | Sigrid Bengtsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.15 | 1:33.22 | |||||
10 | Ellen Roos | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 46.56 | 1:35.82 | |||||
11 | Amanda Lövstav | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.62 | 1:37.18 | |||||
12 | Linnéa Magnusson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 48.29 | 1:38.08 | |||||
13 | Selma Hasanbegovic | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 49.66 | 1:38.48 | |||||
14 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 48.97 | 1:41.63 | |||||
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 44.63 | 1:32.65 | |||||
2 | Ronja Larsen | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 46.05 | 1:32.73 | |||||
3 | Sofia Saranen | 2006 | Bålsta Simklubb | 48.68 | 1:38.37 | |||||
4 | Agnes Pettersson | 2006 | Köpings Simsällskap | 48.38 | 1:41.76 | |||||
5 | Felicia Larsson | 2006 | Köpings Simsällskap | 50.55 | 1:42.47 | |||||
6 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 53.64 | 1:48.50 | |||||
7 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 53.48 | 1:48.95 | |||||
- | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:53 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.99 | 1:08.48 | |||||
2 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.31 | 1:15.63 | |||||
3 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 37.05 | 1:16.35 | |||||
4 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | 37.71 | 1:17.43 | |||||
5 | Isak Rehnman | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.28 | 1:18.45 | |||||
6 | Nicholas Tsoi | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 40.23 | 1:22.79 | |||||
7 | Ludvig Persson | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 42.90 | 1:25.89 | |||||
8 | Jonathan Grotheus | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 43.39 | 1:28.63 | |||||
9 | Gustav Thorsén | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 49.31 | 1:42.63 | |||||
10 | Helmer Brobacke | 2004 | Västerås Simsällskap | 53.67 | 1:49.29 | |||||
- | Kasper Pettersson | 2004 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 38.99 | 1:20.74 | |||||
2 | Sigge Verner | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 47.02 | 1:37.42 | |||||
3 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 50.15 | 1:42.92 | |||||
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 48.17 | 1:39.27 | |||||
2 | Olle Thorsén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 50.71 | 1:41.60 | |||||
- | Genti Maleta | 2006 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Elias Lundin | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Holger Brobacke | 2006 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sergej Potorochyn | 2006 | Nyköpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:02 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 18:07 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 33, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Roos | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 44.52 | ||||||
2 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 47.33 | ||||||
3 | Freja Klarbo-Egan | 2008 | Simklubben Ena | 47.40 | ||||||
4 | Johanna Holmberg | 2007 | Västerås Simsällskap | 47.46 | ||||||
5 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 47.92 | ||||||
6 | Alma Forsman | 2007 | Köpings Simsällskap | 48.31 | ||||||
7 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 48.80 | ||||||
8 | Amanda Malmström | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 49.04 | ||||||
9 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 49.14 | ||||||
10 | Liv Ahlqvist Lundberg | 2008 | Strängnäs Simklubb | 49.39 | ||||||
11 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 49.80 | ||||||
12 | Tuva Bärgård | 2009 | Simklubben Ena | 1:14.76 | ||||||
- | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:07 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 18:11 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 34, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sky Huang | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 47.11 | ||||||
2 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 49.48 | ||||||
3 | Oscar Åhlén | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 49.75 | ||||||
4 | Erik Ly | 2008 | Eskilstuna Simklubb | 49.85 | ||||||
5 | Jacky Thai | 2007 | Eskilstuna Simklubb | 50.43 | ||||||
6 | Sigvard Göransson | 2007 | Strängnäs Simklubb | 53.53 | ||||||
7 | Hugo Lindquist | 2007 | Strängnäs Simklubb | 55.17 | ||||||
8 | August Siverskog | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 1:04.27 | ||||||
- | Edgar Tumanyan | 2007 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Hector Pettersson | 2008 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Viktor Jäderberg | 2007 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:11 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 18:23 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 35, 4X50m Frisim Flick 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Ena Damer [2004] | 2004 | Simklubben Ena | 2:02.39 | ||||||
Tara Klarbo Egan | 2005 | 31.12 | 31.12 | |||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 30.64 | 1:01.76 | |||||||
Tea Persson | 2004 | 31.12 | 1:32.88 | |||||||
Matilda Olausson | 2004 | 29.51 | 2:02.39 | |||||||
2 | Eskilstuna Fl Lag 1 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 2:03.50 | ||||||
Eva Shahverdyan | 2004 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 30.01 | 1:02.54 | |||||||
Madeleine Bengtsson | 2005 | 31.97 | 1:34.51 | |||||||
Alva Abrahamsson | 2004 | 28.99 | 2:03.50 | |||||||
3 | Västerås Damer 12-13 Lag1 | 2004 | Västerås Simsällskap | 2:07.30 | ||||||
Hanna Degerlund | 2004 | 30.81 | 30.81 | |||||||
Amalia Mowafy | 2005 | 30.79 | 1:01.60 | |||||||
Astrid Engström | 2004 | 31.30 | 1:32.90 | |||||||
Matilda Lindgren | 2004 | 34.40 | 2:07.30 | |||||||
4 | Bålsta SK Damer [2004] | 2004 | Bålsta Simklubb | 2:10.72 | ||||||
Alma Norgren | 2004 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Emily Sandberg | 2004 | 31.24 | 1:03.50 | |||||||
Sofia Ingemansson | 2004 | 35.39 | 1:38.89 | |||||||
Alicia Budden | 2004 | 31.83 | 2:10.72 | |||||||
5 | Strängnäs Damer [2004] | 2004 | Strängnäs Simklubb | 2:16.18 | ||||||
Elin Logander | 2005 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Moa Westerberg | 2004 | 35.14 | 1:06.92 | |||||||
Emilia Tshibanda | 2004 | 33.00 | 1:39.92 | |||||||
Vera Romin | 2005 | 36.26 | 2:16.18 | |||||||
6 | Eskilstuna Fl Lag 2 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 2:21.61 | ||||||
Lovisa Laine | 2005 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Sammi Thai | 2005 | 35.91 | 1:10.94 | |||||||
Sigrid Bengtsson | 2005 | 34.63 | 1:45.57 | |||||||
My Larsson | 2005 | 36.04 | 2:21.61 | |||||||
7 | Eskilstuna Fl Lag 3 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 2:32.96 | ||||||
Selma Hasanbegovic | 2005 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Amanda Lövstav | 2005 | 36.50 | 1:14.17 | |||||||
Frida Karlsson | 2005 | 40.71 | 1:54.88 | |||||||
Ellen Roos | 2005 | 38.08 | 2:32.96 | |||||||
8 | Västerås Damer 12-13 Lag2 | 2004 | Västerås Simsällskap | 2:37.91 | ||||||
Fanny Andersson | 2004 | 43.24 | 43.24 | |||||||
Terese Lundberg | 2004 | 43.01 | 1:26.25 | |||||||
Sarah von der Burg | 2004 | 34.46 | 2:00.71 | |||||||
Soobin Åkerlund | 2004 | 37.20 | 2:37.91 | |||||||
9 | Eskilstuna Fl Lag 4 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 2:44.30 | ||||||
Lova Eriksson | 2004 | 47.95 | 47.95 | |||||||
Ronja Larsen | 2006 | 36.95 | 1:24.90 | |||||||
Linnéa Magnusson | 2005 | 40.71 | 2:05.61 | |||||||
Alice Roos | 2007 | 38.69 | 2:44.30 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:23 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 18:23 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 36, 4X50m Frisim Pojkar 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna Po Lag 1 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 2:04.54 | ||||||
Henrik Tran | 2004 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Carl Roos | 2004 | 31.01 | 1:01.62 | |||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 30.73 | 1:32.35 | |||||||
Maximilian Holm | 2005 | 32.19 | 2:04.54 | |||||||
2 | Nyköping Herrar [2004] | 2004 | Nyköpings Simsällskap | 2:22.89 | ||||||
Sergej Potorochyn | 2006 | 35.56 | 35.56 | |||||||
David Kindbom | 2004 | 38.83 | 1:14.39 | |||||||
Ludvig Persson | 2004 | 34.43 | 1:48.82 | |||||||
Nicholas Tsoi | 2004 | 34.07 | 2:22.89 | |||||||
3 | Västerås Herr 12-13 Lag1 | 2004 | Västerås Simsällskap | 2:24.79 | ||||||
Isak Rehnman | 2004 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Kasper Pettersson | 2004 | 45.71 | 1:18.19 | |||||||
Lucas Sterling | 2004 | 28.52 | 1:46.71 | |||||||
Helmer Brobacke | 2004 | 38.08 | 2:24.79 | |||||||
4 | Eskilstuna Po Lag 2 | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 2:44.77 | ||||||
Gustav Thorsén | 2004 | 36.88 | 36.88 | |||||||
Jacky Thai | 2007 | 41.30 | 1:18.18 | |||||||
Sigge Verner | 2005 | 40.29 | 1:58.47 | |||||||
Oscar Åhlén | 2008 | 46.30 | 2:44.77 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:23 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 18:27 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 37, 4X50m Frisim Flickor 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Västerås Damer 11Oy | 2006 | Västerås Simsällskap | 2:35.15 | ||||||
Cecilia Brunzell | 2006 | 38.01 | 38.01 | |||||||
Emilia Dahlström | 2006 | 36.15 | 1:14.16 | |||||||
Elvira Muhr | 2007 | 41.53 | 1:55.69 | |||||||
Johanna Holmberg | 2007 | 39.46 | 2:35.15 | |||||||
2 | Strängnäs Damer [2006] | 2006 | Strängnäs Simklubb | 2:39.46 | ||||||
Elina Tshibanda | 2007 | 38.09 | 38.09 | |||||||
Thilde Roshag | 2006 | 37.70 | 1:15.79 | |||||||
Thea Lundgren | 2006 | 42.95 | 1:58.74 | |||||||
Emma Heikman | 2008 | 40.72 | 2:39.46 | |||||||
3 | Bålsta SK | 0 | Bålsta Simklubb | 2:39.80 | ||||||
Elin Finne | 2007 | 40.60 | 40.60 | |||||||
Olivia Budden | 2007 | 39.05 | 1:19.65 | |||||||
Molly Brinck | 2007 | 41.89 | 2:01.54 | |||||||
Sofia Saranen | 2006 | 38.26 | 2:39.80 | |||||||
4 | SK Ena Damer [2006] | 2006 | Simklubben Ena | 2:43.50 | ||||||
Sanna Randerstedt | 2006 | 40.39 | 40.39 | |||||||
Thea Eriksson | 2006 | 39.62 | 1:20.01 | |||||||
Tindra Bärgård | 2006 | 42.31 | 2:02.32 | |||||||
Freja Klarbo-Egan | 2008 | 41.18 | 2:43.50 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:27 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2017 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 | |||
Tävlingsort | Strängnäs | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | Strängnäs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 maj 2017 |
Gren 38, 4X50m Frisim Pojkar 11 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna Herrar [2006] | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 2:50.45 | ||||||
Erik Ly | 2008 | 42.79 | 42.79 | |||||||
Eric Åhlén | 2006 | 37.68 | 1:20.47 | |||||||
Olle Thorsén | 2006 | 48.57 | 2:09.04 | |||||||
Sky Huang | 2007 | 41.41 | 2:50.45 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 maj 2017 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:31 |