Results for DM Langbane Ã…ben Klasse
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag Finale 17.00
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danmarksmesterskaber Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 juli 2017 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 juli 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.41 2017-06-29 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
677 |
30.20 |
1:04.90 |
1:41.93 |
|
2:18.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
661 |
32.09 |
1:07.18 |
1:42.95 |
|
2:19.77 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Christina Kaas Elmgreen |
1996 |
|
660 |
31.41 |
1:07.35 |
1:43.90 |
|
2:19.89 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
642 |
31.18 |
1:06.82 |
1:44.16 |
|
2:21.13 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
642 |
30.99 |
1:06.86 |
1:43.54 |
|
2:21.20 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
627 |
33.22 |
1:09.13 |
1:45.53 |
|
2:22.30 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Dufour |
1996 |
|
621 |
31.53 |
1:07.58 |
1:44.62 |
|
2:22.77 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
|
607 |
31.81 |
1:08.06 |
1:45.70 |
|
2:23.83 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
|
568 |
32.29 |
1:08.66 |
1:46.92 |
|
2:27.04 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
|
565 |
34.16 |
1:11.43 |
1:49.19 |
|
2:27.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
501 |
33.62 |
1:12.22 |
1:52.47 |
|
2:33.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.14 |
Udskriftsdato |
08 juli 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:37 |
|