2019-06-26   22:38:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Student-SM 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Student-SM    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:12   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 1, 4x100m IM Medley Mixed, Finaler 
Sponsor: Apper Systems AB 
Rekord: 4:09.00 
Chalmers Studentkårs Idrottssällskap 
Tid: 4:09.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Uttrarna Lag 1  Chalmers Studentkårs IS            4:17.74   
  Martin Persson  1992      26.16  58.10      58.10   
  Emma Westman  1993      32.45  1:09.43      2:07.53   
  Elise Löfgren  1991      32.67  1:09.00      3:16.53   
  Anton Björck-Teuscher  1993      27.91  1:01.21      4:17.74   
                     
Uttrarna Lag 2  Chalmers Studentkårs IS            4:25.37   
  Mikael Blum  1995      28.58  1:02.42      1:02.42   
  Ebba Hellström  1992      32.57  1:10.60      2:13.02   
  Liz Peter  1988      31.22  1:09.84      3:22.86   
  Johan Andersson  1995      28.12  1:02.51      4:25.37   
                     
Tif Lag 1  Teknologkårens IF LTH            4:26.52   
  Marcus Kindberg  1993      28.31  1:01.89      1:01.89   
  Linnea Almqvist  1991      35.25  1:16.63      2:18.52   
  Frida Börnfors  1994      30.28  1:06.88      3:25.40   
  Joel Gustafsson  1992      28.58  1:01.12      4:26.52   
                     
Uttrarna Lag 3  Chalmers Studentkårs IS            4:33.25   
  Pontus Jörgensen  1994      29.80  1:03.82      1:03.82   
  Ulrika Holm  1996      30.95  1:10.15      2:13.97   
  Johanna Andersson  1996      34.37  1:14.87      3:28.84   
  Fabian Steen  1996      28.04  1:04.41      4:33.25   
                     
Liu AIF 1  Linköpings Universitets AIF SS            4:33.29   
  Johannes Ålander  1995      28.49  1:03.03      1:03.03   
  Oskar Holm  1993      29.51  1:02.71      2:05.74   
  Elin Berggren  1996      32.52  1:12.23      3:17.97   
  Sofia Andersson  1992      33.27  1:15.32      4:33.29   
                     
Uttrarna Lag 4  Chalmers Studentkårs IS            4:36.24   
  Edvin Qvirist  1995      29.26  1:04.23      1:04.23   
  Amanda Rutqvist  1991      32.58  1:11.81      2:16.04   
  Sara Finati  1992      35.22  1:14.58      3:30.62   
  Johan Ekstedt  1993      29.40  1:05.62      4:36.24   
                     
Uttrarna Lag 5  Chalmers Studentkårs IS            4:41.31   
  Oskar Rutqvist  1993      30.78  1:07.08      1:07.08   
  Elvira Davidsson  1996      34.40  1:14.99      2:22.07   
  Louise Näslund  1997      32.29  1:12.03      3:34.10   
  Alfred Lindén  1997      30.12  1:07.21      4:41.31   
                     
Tif Lag 2  Teknologkårens IF LTH            4:42.69   
  Niklas Inde  1993      29.19  1:06.29      1:06.29   
  Angelica Persson  1988      33.77  1:14.62      2:20.91   
  Helena Björkman  1993      36.24  1:18.06      3:38.97   
  Mattias Evaldsson  1997      27.63  1:03.72      4:42.69   
                     
Tif Lag 3  Teknologkårens IF LTH            5:09.06   
  Joel Knutsson  1997      29.30  1:02.42      1:02.42   
  Jakob Helman  1996      31.18  1:07.31      2:09.73   
  Elin Önnestam  1996      37.78  1:26.84      3:36.57   
  Emma Malmström  1991      41.02  1:32.49      5:09.06   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner