2019-09-19   19:06:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Student-SM 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Student-SM    Utskriftsdatum  08 april 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 april 2017         
 
 
Gren 16, 6x50m frisim Mixed, Finaler 
Sponsor: Lundqvist Byggförvaltning 
Rekord: 
Teknologkårens Idrottsförening 
Tid: 2:31.55 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uttrarna Lag 1  Chalmers Studentkårs IS            2:36.04   
  Efrem Ghirmai  1996      26.53        26.53   
  Fabian Steen  1996      24.37        50.90   
  Liz Peter  1988      27.46        1:18.36   
  Lovisa Eriksson  1993      26.63        1:44.99   
  Emma Westman  1993      28.13        2:13.12   
  Martin Persson  1992      22.92        2:36.04   
                     
Liu AIF 1  Linköpings Universitets AIF SS            2:39.31   
  Anton Lüning  1996      24.72        24.72   
  Johannes Ålander  1995      25.17        49.89   
  Oskar Holm  1993      24.75        1:14.64   
  Camilla Lindquist  1993      28.93        1:43.57   
  Annie Myrlander  1995      27.36        2:10.93   
  Elin Berggren  1996      28.38        2:39.31   
                     
Uttrarna Lag 2  Chalmers Studentkårs IS            2:45.08   
  Stefan Phung  1997      25.50        25.50   
  Johan Andersson  1995      25.65        51.15   
  Ulrika Holm  1996      29.24        1:20.39   
  Amanda Rutqvist  1991      29.83        1:50.22   
  Ebba Hellström  1992      29.55        2:19.77   
  Mikael Blum  1995      25.31        2:45.08   
                     
Uttrarna Lag 3  Chalmers Studentkårs IS            2:49.00   
  Georg Hess  1996      26.29        26.29   
  Johan Ekstedt  1993      25.48        51.77   
  Josefina Widerström  1994      30.92        1:22.69   
  Johanna Andersson  1996      30.58        1:53.27   
  Elise Löfgren  1991      29.14        2:22.41   
  Gustav Olander  1994      26.59        2:49.00   
                     
Uttrarna Lag 4  Chalmers Studentkårs IS            2:49.09   
  Måns Tangvald  1995      26.56        26.56   
  Erik Panzar  1996      28.18        54.74   
  Elvira Davidsson  1996      29.21        1:23.95   
  Sara Finati  1992      30.28        1:54.23   
  Louise Näslund  1997      28.77        2:23.00   
  Jesper Lund  1993      26.09        2:49.09   
                     
Kau IF  Karlstad Universitets IF            2:49.49   
  Karl Lindborg  1994      25.39        25.39   
  Lina Watz  1996      30.96        56.35   
  Moa Österberg  1994      29.10        1:25.45   
  Johan Jönsson  1995      26.25        1:51.70   
  Sara Ottosson Bixo  1995      31.75        2:23.45   
  Mathias Eriksson  1993      26.04        2:49.49   
                     
Tif Lag 2  Teknologkårens IF LTH            2:50.24   
  Simon Leppänen  1992      28.49        28.49   
  Martin Rogmark  1996      25.60        54.09   
  Niklas Inde  1993      26.00        1:20.09   
  Felicia Nilsson  1995      30.28        1:50.37   
  Josefine Hansson  1992      29.26        2:19.63   
  Helena Björkman  1993      30.61        2:50.24   
                     
Liu AIF 3  Linköpings Universitets AIF SS            3:00.39   
  Henrik Podéus  1995      26.54        26.54   
  Gabriel Rydén  1995      27.03        53.57   
  Jonathan Sühl  1994      26.63        1:20.20   
  Michelle Franzén  1993      27.41        1:47.61   
  Diana Saleh  1997      34.15        2:21.76   
  Elin Lindblom  1995      38.63        3:00.39   
                     
Liu AIF 2  Linköpings Universitets AIF SS            3:00.43   
  Oscar Fredriksson  1994      26.13        26.13   
  Magnus Lundmark  1996      29.44        55.57   
  Timothy Mackin  1995      27.63        1:23.20   
  Frida Jerrå  1993      30.80        1:54.00   
  Maria Lundholm  1994      35.96        2:29.96   
  Johanna Rempling  1995      30.47        3:00.43   
                     
10  Uttrarna Lag 5  Chalmers Studentkårs IS            3:04.54   
  Fredrik Ekesten  1995      28.57        28.57   
  Marcus Aurén  1994      29.67        58.24   
  Mathilda Gärdesmed  1994      29.10        1:27.34   
  Gabriella Bengtsson  1996      38.24        2:05.58   
  Klara Lundström  1995      31.65        2:37.23   
  Eric Gustafsson  1997      27.31        3:04.54   
                     
11  Uttrarna Lag 6  Chalmers Studentkårs IS            3:11.40   
  Gustav Andersson  1994      29.65        29.65   
  Elias Olofsson  1994      28.69        58.34   
  Josefine Ohlsson  1993      32.44        1:30.78   
  Ebba Hjälm  1994      32.59        2:03.37   
  Sofia Holm  1994      40.05        2:43.42   
  Rickard Stenow  1993      27.98        3:11.40   
                     
Tif Lag 1  Teknologkårens IF LTH            DSQ   
  Marcus Kindberg  1993      23.94        23.94   
  Jonas Andersson  1996      24.54        48.48   
  Linnea Magnusson  1996      28.36        1:16.84   
  Frida Börnfors  1994      26.07        1:42.91   
  Linnea Almqvist  1991      28.36        2:11.27   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 april 2017 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner