Resultat för Scandic Täby Invite 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.18 | ||||||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 26.52 | ||||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 27.16 | ||||||
4 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.19 | ||||||
5 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.05 | ||||||
6 | Emil Östrand | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.07 | ||||||
7 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.10 | ||||||
8 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 28.19 | ||||||
9 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 29.48 | ||||||
10 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.65 | ||||||
11 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.89 | ||||||
12 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.11 | ||||||
13 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 30.37 | ||||||
14 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 30.38 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 26.90 | ||||||
2 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 27.44 | ||||||
3 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 29.18 | ||||||
4 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.48 | ||||||
5 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.51 | ||||||
6 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 30.52 | ||||||
7 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 30.80 | ||||||
8 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.00 | ||||||
9 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 31.03 | ||||||
10 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 31.27 | ||||||
11 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 31.82 | ||||||
12 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.96 | ||||||
13 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.63 | ||||||
14 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.94 | ||||||
15 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.49 | ||||||
16 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.54 | ||||||
17 | Leo Lindström | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.70 | ||||||
18 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.69 | ||||||
19 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.82 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.62 | ||||||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.34 | ||||||
3 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.41 | ||||||
3 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 29.41 | ||||||
5 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.33 | ||||||
6 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 30.54 | ||||||
7 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.83 | ||||||
8 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.99 | ||||||
9 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.05 | ||||||
10 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.27 | ||||||
11 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.49 | ||||||
12 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 31.90 | ||||||
13 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.29 | ||||||
14 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 32.67 | ||||||
15 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.02 | ||||||
16 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.41 | ||||||
17 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.70 | ||||||
18 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 33.90 | ||||||
19 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.15 | ||||||
20 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.86 | ||||||
20 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 34.86 | ||||||
22 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.05 | ||||||
23 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.25 | ||||||
24 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.61 | ||||||
25 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.86 | ||||||
26 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.47 | ||||||
27 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 37.97 | ||||||
28 | Adam Njegovanovic | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.29 | ||||||
29 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.46 | ||||||
30 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.67 | ||||||
31 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 40.51 | ||||||
32 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.71 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.14 | ||||||
2 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.27 | ||||||
3 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.52 | ||||||
4 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 33.76 | ||||||
5 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.72 | ||||||
6 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.79 | ||||||
7 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.03 | ||||||
8 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 40.22 | ||||||
9 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 41.33 | ||||||
10 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 42.22 | ||||||
11 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.76 | ||||||
2 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.14 | ||||||
3 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.03 | ||||||
4 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 35.98 | ||||||
5 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 38.17 | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 33.00 | ||||||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.10 | ||||||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.82 | ||||||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 34.00 | ||||||
5 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.51 | ||||||
6 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 34.63 | ||||||
7 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.13 | ||||||
8 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.37 | ||||||
9 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 35.48 | ||||||
10 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.08 | ||||||
11 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.64 | ||||||
12 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.88 | ||||||
13 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.89 | ||||||
14 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 37.27 | ||||||
15 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.70 | ||||||
16 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.81 | ||||||
17 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 38.83 | ||||||
18 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.62 | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.76 | ||||||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.03 | ||||||
3 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 33.10 | ||||||
4 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.28 | ||||||
5 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.38 | ||||||
6 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.65 | ||||||
7 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.72 | ||||||
8 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.75 | ||||||
9 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.24 | ||||||
10 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 34.54 | ||||||
11 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 34.58 | ||||||
12 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.68 | ||||||
13 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.73 | ||||||
14 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.79 | ||||||
15 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.98 | ||||||
16 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.47 | ||||||
17 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.86 | ||||||
18 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.29 | ||||||
19 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.47 | ||||||
20 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.59 | ||||||
21 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.10 | ||||||
22 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 39.29 | ||||||
23 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.45 | ||||||
24 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.50 | ||||||
25 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.53 | ||||||
26 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.69 | ||||||
27 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.78 | ||||||
28 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.14 | ||||||
29 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.44 | ||||||
30 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.98 | ||||||
31 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.28 | ||||||
32 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 41.30 | ||||||
33 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 42.66 | ||||||
34 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 43.05 | ||||||
35 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 43.41 | ||||||
36 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 43.60 | ||||||
37 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.88 | ||||||
38 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.23 | ||||||
- | Linda Järvinen | 2003 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.33 | ||||||
2 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.73 | ||||||
3 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 34.93 | ||||||
4 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 36.06 | ||||||
5 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 37.70 | ||||||
6 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 38.08 | ||||||
7 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.82 | ||||||
8 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 39.15 | ||||||
9 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.35 | ||||||
10 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 39.41 | ||||||
11 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.85 | ||||||
12 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.61 | ||||||
13 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 40.66 | ||||||
14 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.70 | ||||||
15 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 41.02 | ||||||
16 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.11 | ||||||
17 | Alice Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 41.66 | ||||||
18 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 41.77 | ||||||
19 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.86 | ||||||
20 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 41.92 | ||||||
21 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.18 | ||||||
22 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.64 | ||||||
23 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.20 | ||||||
24 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 43.49 | ||||||
25 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 43.89 | ||||||
26 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.29 | ||||||
27 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.48 | ||||||
28 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.08 | ||||||
29 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.89 | ||||||
30 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.16 | ||||||
31 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 50.75 | ||||||
32 | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 51.91 | ||||||
33 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 56.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:34 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:22 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 1:01.02 | 2:06.30 | 3:09.64 | 4:09.82 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:00.86 | 2:06.12 | 3:10.97 | 4:13.04 | |||
3 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:02.51 | 2:07.93 | 3:14.04 | 4:19.47 | |||
4 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:01.68 | 2:08.00 | 3:13.87 | 4:19.70 | |||
5 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:02.78 | 2:09.37 | 3:15.93 | 4:20.93 | |||
6 | Daniel Jonsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:01.84 | 2:10.73 | 3:21.97 | 4:32.48 | |||
7 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 1:06.77 | 2:17.20 | 3:27.48 | 4:35.92 | |||
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:03.20 | 2:12.48 | 3:21.66 | 4:26.01 | |||
2 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 1:03.97 | 2:12.25 | 3:19.86 | 4:26.06 | |||
3 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:03.24 | 2:12.19 | 3:22.37 | 4:31.88 | |||
4 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:03.65 | 2:14.92 | 3:27.92 | 4:38.79 | |||
5 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:03.77 | 2:15.45 | 3:28.65 | 4:40.58 | |||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 1:08.82 | 2:21.90 | 3:35.91 | 4:42.33 | |||
7 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:08.54 | 2:20.92 | 3:34.50 | 4:45.72 | |||
8 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:08.62 | 2:21.85 | 3:36.06 | 4:46.52 | |||
9 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:11.35 | 2:24.64 | 3:37.58 | 4:46.57 | |||
10 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:08.33 | 2:22.60 | 3:38.48 | 4:53.65 | |||
11 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:05.26 | 2:23.83 | 3:44.45 | 4:58.23 | |||
12 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:11.59 | 2:30.93 | 3:50.28 | 5:06.44 | |||
13 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 1:10.89 | 2:31.44 | 3:52.33 | 5:12.79 | |||
14 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:18.48 | 2:45.26 | 4:13.17 | 5:37.44 | |||
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.19 | 2:15.26 | 3:26.13 | 4:33.93 | |||
2 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:05.48 | 2:16.39 | 3:27.98 | 4:37.71 | |||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:06.08 | 2:18.23 | 3:33.06 | 4:42.38 | |||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 1:04.74 | 2:17.16 | 3:31.01 | 4:43.91 | |||
5 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:08.41 | 2:21.02 | 3:32.83 | 4:43.94 | |||
6 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 1:06.48 | 2:18.76 | 3:34.10 | 4:46.20 | |||
7 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 1:07.56 | 2:24.46 | 3:41.36 | 4:51.29 | |||
8 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:07.91 | 2:22.01 | 3:36.90 | 4:51.47 | |||
9 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:08.82 | 2:25.21 | 3:41.41 | 4:52.61 | |||
10 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 1:07.98 | 2:23.25 | 3:39.12 | 4:53.10 | |||
11 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:07.67 | 2:24.51 | 3:40.71 | 4:53.67 | |||
12 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:08.42 | 2:24.12 | 3:39.78 | 4:53.87 | |||
12 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:08.64 | 2:24.40 | 3:40.17 | 4:53.87 | |||
14 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:09.35 | 2:25.88 | 3:43.11 | 4:57.06 | |||
15 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:09.30 | 2:25.51 | 3:41.79 | 4:58.36 | |||
16 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.14 | 2:25.74 | 3:43.49 | 4:59.02 | |||
17 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:08.17 | 2:24.75 | 3:43.81 | 5:00.73 | |||
18 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 1:09.04 | 2:27.60 | 3:45.81 | 5:01.32 | |||
19 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:09.84 | 2:28.23 | 3:47.26 | 5:02.73 | |||
20 | Markus Sandh | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:09.38 | 2:27.32 | 3:45.82 | 5:03.63 | |||
21 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:09.52 | 2:26.44 | 3:45.98 | 5:04.14 | |||
22 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:11.38 | 2:29.39 | 3:48.39 | 5:05.53 | |||
23 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:11.19 | 2:31.05 | 3:49.37 | 5:06.38 | |||
24 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.07 | 2:30.28 | 3:49.29 | 5:07.25 | |||
25 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:08.94 | 2:26.93 | 3:48.15 | 5:09.08 | |||
26 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:06.18 | 2:25.38 | 3:47.81 | 5:09.46 | |||
27 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:14.34 | 2:35.71 | 3:56.97 | 5:17.56 | |||
28 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:12.13 | 2:33.87 | 3:57.88 | 5:19.21 | |||
29 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:10.86 | 2:32.44 | 3:57.20 | 5:20.12 | |||
30 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 1:12.60 | 2:35.85 | 4:01.39 | 5:22.22 | |||
31 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:16.16 | 2:40.92 | 4:04.72 | 5:27.39 | |||
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 1:08.71 | 2:27.20 | 3:45.57 | 5:01.73 | |||
2 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:16.74 | 2:40.87 | 4:03.07 | 5:24.36 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:22 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.07 | 58.82 | |||||
2 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.28 | 1:00.45 | |||||
3 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 29.29 | 1:01.25 | |||||
4 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.82 | 1:02.82 | |||||
5 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.93 | 1:03.05 | |||||
6 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.62 | 1:03.23 | |||||
7 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.70 | 1:04.13 | |||||
8 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.34 | 1:04.31 | |||||
9 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.00 | 1:05.13 | |||||
10 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.00 | 1:05.22 | |||||
11 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 31.58 | 1:06.66 | |||||
12 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:06.68 | |||||
13 | Fanny Lundgren | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.92 | 1:12.87 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.24 | 1:02.92 | |||||
2 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.33 | 1:03.10 | |||||
3 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.70 | 1:03.59 | |||||
4 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 30.81 | 1:03.70 | |||||
5 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.59 | 1:04.41 | |||||
6 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.41 | 1:04.43 | |||||
7 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.23 | 1:04.44 | |||||
8 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.42 | 1:04.63 | |||||
9 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 31.20 | 1:04.74 | |||||
10 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.52 | 1:05.35 | |||||
11 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 32.09 | 1:05.43 | |||||
12 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.47 | 1:05.50 | |||||
13 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 31.50 | 1:05.52 | |||||
14 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.24 | 1:05.57 | |||||
15 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.58 | 1:06.32 | |||||
16 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.47 | 1:06.48 | |||||
17 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.13 | 1:07.21 | |||||
18 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.19 | 1:07.57 | |||||
19 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.49 | 1:08.20 | |||||
20 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 32.05 | 1:08.33 | |||||
21 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 32.21 | 1:08.50 | |||||
22 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 32.27 | 1:08.86 | |||||
23 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.71 | 1:08.91 | |||||
24 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.23 | 1:09.28 | |||||
25 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.33 | 1:09.66 | |||||
26 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.20 | 1:09.87 | |||||
27 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 33.29 | 1:10.15 | |||||
28 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 33.78 | 1:10.26 | |||||
29 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 32.81 | 1:12.01 | |||||
30 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.50 | 1:12.45 | |||||
30 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 34.60 | 1:12.45 | |||||
32 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.78 | 1:12.64 | |||||
33 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.80 | 1:14.42 | |||||
34 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.76 | 1:14.84 | |||||
35 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 38.78 | 1:20.96 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 29.19 | 1:01.96 | |||||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.64 | 1:03.47 | |||||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.22 | 1:03.49 | |||||
4 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 30.23 | 1:03.61 | |||||
5 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.41 | 1:04.26 | |||||
6 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 31.24 | 1:04.28 | |||||
7 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 31.65 | 1:04.51 | |||||
8 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.65 | 1:04.56 | |||||
9 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.49 | 1:04.60 | |||||
10 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.64 | 1:04.71 | |||||
11 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 29.91 | 1:04.93 | |||||
12 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.91 | 1:05.52 | |||||
13 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.09 | 1:05.56 | |||||
14 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.81 | 1:05.57 | |||||
15 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.37 | 1:05.60 | |||||
16 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.49 | 1:05.64 | |||||
17 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.96 | 1:05.70 | |||||
18 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 30.80 | 1:05.99 | |||||
19 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.22 | 1:06.15 | |||||
20 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.13 | 1:06.29 | |||||
21 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 31.51 | 1:06.41 | |||||
22 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.94 | 1:06.42 | |||||
23 | Victoria Danielsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.51 | 1:06.47 | |||||
24 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.89 | 1:06.57 | |||||
25 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.54 | 1:06.69 | |||||
26 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.59 | 1:06.74 | |||||
27 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.26 | 1:06.78 | |||||
28 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 31.94 | 1:07.10 | |||||
29 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 32.15 | 1:07.23 | |||||
30 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 30.59 | 1:07.24 | |||||
31 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 31.41 | 1:07.26 | |||||
31 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 32.30 | 1:07.26 | |||||
33 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.47 | 1:07.28 | |||||
34 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.99 | 1:07.39 | |||||
35 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.37 | 1:07.48 | |||||
36 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.91 | 1:08.09 | |||||
37 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.51 | 1:08.16 | |||||
38 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 33.03 | 1:08.32 | |||||
39 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.94 | 1:08.35 | |||||
40 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.72 | 1:08.70 | |||||
41 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.79 | 1:08.76 | |||||
42 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.06 | 1:08.78 | |||||
43 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.08 | 1:08.80 | |||||
44 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.16 | 1:09.08 | |||||
45 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.35 | 1:09.12 | |||||
46 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 34.48 | 1:09.58 | |||||
47 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.28 | 1:09.64 | |||||
48 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.22 | 1:10.03 | |||||
48 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.48 | 1:10.03 | |||||
50 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.92 | 1:10.04 | |||||
51 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 32.69 | 1:10.05 | |||||
52 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.72 | 1:10.12 | |||||
53 | Ella Wahlman | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.42 | 1:10.34 | |||||
54 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.81 | 1:10.39 | |||||
55 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.98 | 1:11.16 | |||||
56 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.60 | 1:11.22 | |||||
57 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.69 | 1:11.39 | |||||
58 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.50 | 1:12.21 | |||||
59 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 33.71 | 1:12.31 | |||||
60 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.98 | 1:12.46 | |||||
61 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.68 | 1:12.47 | |||||
62 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.38 | 1:12.78 | |||||
63 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.41 | 1:13.03 | |||||
64 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.03 | 1:13.52 | |||||
65 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.36 | 1:14.15 | |||||
66 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.86 | 1:14.21 | |||||
67 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.87 | 1:14.57 | |||||
68 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.60 | 1:14.78 | |||||
69 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.84 | 1:14.79 | |||||
70 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.63 | 1:15.37 | |||||
71 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.77 | 1:16.57 | |||||
72 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.34 | 1:16.62 | |||||
73 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.79 | 1:16.74 | |||||
74 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.39 | 1:16.97 | |||||
75 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 37.14 | 1:17.07 | |||||
76 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.14 | 1:17.13 | |||||
77 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.54 | 1:17.37 | |||||
78 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.41 | 1:17.59 | |||||
79 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 37.39 | 1:18.56 | |||||
80 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.51 | 1:19.57 | |||||
81 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.88 | 1:20.28 | |||||
82 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 40.19 | 1:21.42 | |||||
83 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.88 | 1:22.34 | |||||
84 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 40.15 | 1:25.63 | |||||
85 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.76 | 1:26.74 | |||||
86 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.15 | 1:28.78 | |||||
87 | Thyra Rhybrink | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 47.58 | 1:48.83 | |||||
- | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 32.15 | 1:06.73 | |||||
2 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 33.32 | 1:08.64 | |||||
3 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.30 | 1:09.04 | |||||
4 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 33.37 | 1:09.28 | |||||
5 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 33.80 | 1:10.11 | |||||
6 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.85 | 1:10.49 | |||||
7 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 34.36 | 1:10.92 | |||||
8 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.39 | 1:11.19 | |||||
9 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.69 | 1:11.47 | |||||
10 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 33.87 | 1:11.88 | |||||
11 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 35.31 | 1:13.49 | |||||
12 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 33.62 | 1:13.87 | |||||
13 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 35.47 | 1:13.96 | |||||
14 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 36.31 | 1:14.05 | |||||
15 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.77 | 1:16.18 | |||||
16 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.33 | 1:16.42 | |||||
17 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 35.88 | 1:16.79 | |||||
18 | Alice Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 35.32 | 1:17.17 | |||||
19 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 37.59 | 1:17.38 | |||||
20 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 37.16 | 1:17.62 | |||||
21 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.97 | 1:18.19 | |||||
22 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.59 | 1:18.61 | |||||
23 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.46 | 1:18.76 | |||||
24 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.92 | 1:18.81 | |||||
25 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 37.38 | 1:19.02 | |||||
26 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.59 | 1:19.24 | |||||
27 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.02 | 1:19.27 | |||||
28 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.10 | 1:20.30 | |||||
28 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.48 | 1:20.30 | |||||
30 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.70 | 1:20.77 | |||||
31 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.74 | 1:20.88 | |||||
32 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.74 | 1:21.07 | |||||
33 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 38.55 | 1:21.60 | |||||
34 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 38.52 | 1:22.94 | |||||
35 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.36 | 1:24.10 | |||||
36 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 38.28 | 1:24.38 | |||||
37 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.68 | 1:24.70 | |||||
38 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.19 | 1:24.94 | |||||
39 | Stella Fylkegård Svenberg | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 38.57 | 1:24.96 | |||||
40 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.43 | 1:26.92 | |||||
41 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.43 | 1:30.04 | |||||
42 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.81 | 1:36.36 | |||||
43 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.87 | 1:40.88 | |||||
44 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.70 | 1:45.59 | |||||
45 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.61 | 1:47.94 | |||||
- | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 31.64 | 1:06.55 | |||||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 32.69 | 1:08.15 | |||||
3 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.58 | 1:10.81 | |||||
4 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.64 | 1:13.86 | |||||
5 | Axel Nordström | 1997 | Lidingö Simklubb | 34.66 | 1:15.95 | |||||
6 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.40 | 1:17.10 | |||||
7 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 36.65 | 1:21.95 | |||||
8 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 38.96 | 1:22.60 | |||||
9 | Erik Dunér | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.83 | 1:23.32 | |||||
10 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 45.74 | 1:35.46 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.01 | 1:09.85 | |||||
2 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.19 | 1:12.99 | |||||
3 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 32.87 | 1:13.21 | |||||
4 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.43 | 1:14.07 | |||||
5 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.07 | 1:15.83 | |||||
6 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.05 | 1:16.09 | |||||
7 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.97 | 1:16.61 | |||||
8 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 35.18 | 1:16.73 | |||||
9 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.90 | 1:16.98 | |||||
10 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 34.88 | 1:18.08 | |||||
11 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 37.50 | 1:18.55 | |||||
12 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 38.27 | 1:20.08 | |||||
13 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.93 | 1:20.70 | |||||
14 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 39.14 | 1:21.91 | |||||
15 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.43 | 1:27.23 | |||||
16 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 38.17 | 1:27.92 | |||||
17 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.41 | 1:28.50 | |||||
18 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.89 | 1:28.63 | |||||
19 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.86 | 1:29.27 | |||||
20 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.35 | 1:32.82 | |||||
21 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 43.90 | 1:33.05 | |||||
- | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Majta | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.11 | 1:14.48 | |||||
2 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.29 | 1:14.69 | |||||
3 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.99 | 1:14.90 | |||||
4 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.72 | 1:15.64 | |||||
5 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.26 | 1:16.57 | |||||
6 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.32 | 1:17.92 | |||||
7 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.68 | 1:18.35 | |||||
8 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 37.40 | 1:19.24 | |||||
8 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 36.30 | 1:19.24 | |||||
10 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 37.41 | 1:19.70 | |||||
11 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.29 | 1:19.78 | |||||
12 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.02 | 1:20.01 | |||||
13 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.62 | 1:21.26 | |||||
14 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 38.10 | 1:21.36 | |||||
15 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.76 | 1:21.65 | |||||
16 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.29 | 1:22.53 | |||||
17 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.42 | 1:24.54 | |||||
18 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.71 | 1:24.68 | |||||
19 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.35 | 1:24.91 | |||||
20 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.46 | 1:25.28 | |||||
21 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.07 | 1:25.51 | |||||
22 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 38.88 | 1:25.52 | |||||
23 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.62 | 1:26.46 | |||||
24 | Markus Sandh | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.44 | 1:27.25 | |||||
25 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 40.22 | 1:27.74 | |||||
26 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 41.24 | 1:28.52 | |||||
27 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.84 | 1:28.80 | |||||
28 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.63 | 1:28.85 | |||||
29 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.40 | 1:29.30 | |||||
30 | Adam Njegovanovic | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.08 | 1:30.86 | |||||
31 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.29 | 1:31.60 | |||||
32 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.06 | 1:31.90 | |||||
33 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.65 | 1:36.29 | |||||
34 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 46.67 | 1:36.64 | |||||
35 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.01 | 1:37.34 | |||||
36 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.18 | 1:38.10 | |||||
37 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.03 | 1:44.61 | |||||
38 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 48.36 | 1:52.96 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.43 | 1:20.39 | |||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.20 | 1:21.97 | |||||
3 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.40 | 1:22.62 | |||||
4 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.76 | 1:31.51 | |||||
5 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 43.77 | 1:36.16 | |||||
6 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.72 | 1:37.03 | |||||
7 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 48.00 | 1:39.12 | |||||
8 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.41 | 1:40.59 | |||||
9 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 50.90 | 1:46.65 | |||||
10 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 51.53 | 1:47.23 | |||||
11 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 51.48 | 1:51.89 | |||||
12 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 54.84 | 1:53.54 | |||||
- | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.13 | 1:11.83 | 1:57.37 | 2:30.82 | |||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.39 | 1:11.05 | 1:57.24 | 2:31.32 | |||
3 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 34.21 | 1:15.79 | 2:06.81 | 2:45.49 | |||
4 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.34 | 1:23.50 | 2:05.13 | 2:47.46 | |||
5 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 36.48 | 1:22.66 | 2:10.54 | 2:52.61 | |||
- | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 33.69 | 1:14.25 | 2:00.73 | 2:34.95 | |||
2 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.29 | 1:16.32 | 1:58.88 | 2:36.02 | |||
3 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 33.91 | 1:13.22 | 1:59.27 | 2:37.81 | |||
4 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.15 | 1:17.79 | 2:01.55 | 2:38.31 | |||
5 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 34.18 | 1:14.38 | 2:01.59 | 2:39.71 | |||
6 | Michelle Berntsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.32 | 1:15.22 | 2:01.24 | 2:39.96 | |||
7 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.47 | 1:14.39 | 2:02.50 | 2:40.51 | |||
8 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.03 | 1:16.67 | 2:04.63 | 2:42.72 | |||
9 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 33.54 | 1:16.42 | 2:07.68 | 2:42.79 | |||
10 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.23 | 1:16.25 | 2:06.31 | 2:45.09 | |||
11 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.86 | 1:19.06 | 2:08.01 | 2:45.94 | |||
12 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 37.18 | 1:19.93 | 2:12.38 | 2:48.78 | |||
13 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.21 | 1:21.92 | 2:08.84 | 2:49.16 | |||
14 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.36 | 1:23.50 | 2:13.64 | 2:54.46 | |||
15 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.17 | 1:21.13 | 2:13.81 | 2:54.64 | |||
16 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.71 | 1:20.32 | 2:17.49 | 2:57.36 | |||
17 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 36.01 | 1:23.07 | 2:16.58 | 2:59.19 | |||
18 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 38.23 | 1:27.51 | 2:18.24 | 2:59.63 | |||
19 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 39.47 | 1:31.73 | 2:24.11 | 3:02.87 | |||
20 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.06 | 1:32.77 | 2:21.59 | 3:03.57 | |||
21 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.79 | 1:41.88 | 2:42.55 | 3:29.46 | |||
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.23 | 1:15.55 | 2:00.75 | 2:36.44 | |||
2 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.39 | 1:15.22 | 2:01.36 | 2:37.26 | |||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.64 | 1:15.43 | 1:59.11 | 2:39.02 | |||
4 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.80 | 1:15.22 | 2:02.67 | 2:40.05 | |||
5 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.90 | 1:18.69 | 2:02.84 | 2:40.32 | |||
6 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.59 | 1:18.05 | 2:03.81 | 2:41.46 | |||
7 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.24 | 1:17.72 | 2:04.10 | 2:43.86 | |||
8 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.63 | 1:15.67 | 2:05.60 | 2:44.15 | |||
9 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.65 | 1:16.91 | 2:06.57 | 2:44.30 | |||
10 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 33.13 | 1:18.56 | 2:03.24 | 2:44.44 | |||
11 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.21 | 1:16.50 | 2:07.86 | 2:44.96 | |||
12 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.73 | 1:20.70 | 2:08.05 | 2:46.65 | |||
13 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.53 | 1:18.21 | 2:10.18 | 2:48.33 | |||
14 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.58 | 1:22.52 | 2:09.51 | 2:48.47 | |||
15 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.31 | 1:23.86 | 2:11.25 | 2:48.75 | |||
16 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.21 | 1:21.29 | 2:09.90 | 2:49.48 | |||
17 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.16 | 1:18.76 | 2:14.06 | 2:50.35 | |||
18 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.35 | 1:23.16 | 2:10.18 | 2:50.72 | |||
19 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.65 | 1:21.40 | 2:11.08 | 2:51.42 | |||
20 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.70 | 1:18.17 | 2:12.67 | 2:51.46 | |||
21 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 34.72 | 1:20.59 | 2:07.82 | 2:53.33 | |||
22 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.98 | 1:24.91 | 2:16.35 | 2:54.56 | |||
23 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.04 | 1:23.51 | 2:12.81 | 2:54.84 | |||
24 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 36.96 | 1:24.85 | 2:16.33 | 2:54.96 | |||
25 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.34 | 1:22.85 | 2:15.21 | 2:55.01 | |||
26 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.40 | 1:23.51 | 2:12.76 | 2:55.29 | |||
27 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 37.23 | 1:23.06 | 2:14.38 | 2:56.27 | |||
28 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.44 | 1:22.05 | 2:15.66 | 2:56.46 | |||
29 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.08 | 1:26.15 | 2:14.90 | 2:57.85 | |||
30 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 38.66 | 1:26.39 | 2:16.59 | 2:58.17 | |||
31 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.53 | 1:25.37 | 2:18.80 | 2:59.87 | |||
32 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.88 | 1:32.18 | 2:21.21 | 3:03.75 | |||
33 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.77 | 1:27.86 | 2:23.03 | 3:03.86 | |||
34 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 40.80 | 1:30.92 | 2:20.33 | 3:03.97 | |||
35 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.91 | 1:24.47 | 2:22.87 | 3:05.14 | |||
36 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.25 | 1:26.82 | 2:21.20 | 3:06.28 | |||
37 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.61 | 1:30.22 | 2:25.43 | 3:06.92 | |||
38 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.05 | 1:33.26 | 2:31.01 | 3:12.66 | |||
39 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.68 | 1:32.13 | 2:29.36 | 3:13.33 | |||
40 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 46.21 | 1:37.21 | 2:31.05 | 3:16.60 | |||
41 | Bianca Kokoric | 2003 | Ösmo Simsällskap | 41.88 | 1:36.82 | 2:35.31 | 3:22.70 | |||
42 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 46.54 | 1:41.52 | 2:38.44 | 3:29.72 | |||
- | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.53 | 1:11.99 | 1:54.08 | 2:29.77 | |||
2 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.40 | 1:15.87 | 2:01.80 | 2:39.60 | |||
3 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.37 | 1:19.19 | 2:04.22 | 2:42.35 | |||
4 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 35.92 | 1:19.97 | 2:04.57 | 2:43.89 | |||
5 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.43 | 1:19.16 | 2:11.62 | 2:52.49 | |||
6 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.39 | 1:22.43 | 2:13.44 | 2:53.68 | |||
7 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.06 | 1:25.87 | 2:16.46 | 2:56.90 | |||
8 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 39.18 | 1:23.49 | 2:18.26 | 3:01.27 | |||
9 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.79 | 1:31.05 | 2:24.42 | 3:04.78 | |||
10 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.21 | 1:30.73 | 2:20.66 | 3:05.62 | |||
11 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.53 | 1:27.40 | 2:21.45 | 3:06.98 | |||
12 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 39.37 | 1:28.31 | 2:26.53 | 3:07.40 | |||
13 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.05 | 1:32.93 | 2:28.12 | 3:12.63 | |||
14 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.93 | 1:33.49 | 2:31.13 | 3:14.47 | |||
15 | Alice Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 44.95 | 1:33.72 | 2:31.48 | 3:14.51 | |||
16 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 43.40 | 1:32.14 | 2:31.97 | 3:16.16 | |||
17 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.13 | 1:36.46 | 2:29.76 | 3:16.80 | |||
18 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.15 | 1:29.66 | 2:30.93 | 3:17.42 | |||
19 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 40.23 | 1:35.82 | 2:33.77 | 3:20.23 | |||
20 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.37 | 1:40.87 | 2:37.92 | 3:24.69 | |||
21 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.23 | 1:42.41 | 2:42.29 | 3:28.82 | |||
22 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 46.61 | 1:43.71 | 2:49.24 | 3:37.58 | |||
- | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:48 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.26 | 1:05.99 | 1:41.35 | 2:16.26 | |||
2 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.65 | 1:05.04 | 1:40.74 | 2:16.85 | |||
3 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 32.58 | 1:08.54 | 1:47.63 | 2:26.03 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 30.90 | 1:07.25 | 1:45.75 | 2:24.37 | |||
2 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 32.07 | 1:07.30 | 1:46.45 | 2:28.54 | |||
3 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 30.51 | 1:08.08 | 1:48.04 | 2:35.09 | |||
4 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.38 | 1:11.09 | 1:53.37 | 2:37.81 | |||
5 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 38.60 | 1:25.90 | 2:22.98 | 3:20.46 | |||
- | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.49 | 1:09.50 | 1:49.71 | 2:28.68 | |||
2 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.65 | 1:12.38 | 1:52.97 | 2:32.00 | |||
3 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.68 | 1:07.83 | 1:50.24 | 2:32.68 | |||
4 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.77 | 1:15.24 | 1:54.03 | 2:34.35 | |||
5 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.86 | 1:11.08 | 1:53.49 | 2:36.72 | |||
6 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.17 | 1:15.75 | 1:58.01 | 2:38.72 | |||
7 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 33.87 | 1:13.28 | 1:56.08 | 2:38.76 | |||
8 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.84 | 1:15.43 | 1:55.87 | 2:45.91 | |||
9 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 35.40 | 1:17.79 | 2:02.59 | 2:49.87 | |||
10 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.77 | 1:19.97 | 2:10.17 | 2:54.00 | |||
11 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.17 | 1:19.22 | 2:12.65 | 3:05.72 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:48 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 13:13 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 8, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 9:04.78 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 1:04.64 | 2:14.22 | 2:14.22 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 1:05.27 | 2:16.52 | 4:30.74 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 1:07.56 | 2:19.53 | 6:50.27 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 1:04.09 | 2:14.51 | 9:04.78 | ||||||
2 | Södertörn Damer | 0 | Södertörns Simsällskap | 9:19.76 | ||||||
Carin Klasson | 1995 | 1:04.21 | 2:12.03 | 2:12.03 | ||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 1:07.65 | 2:20.35 | 4:32.38 | ||||||
Alwa Widmark | 2002 | 1:07.73 | 2:22.44 | 6:54.82 | ||||||
Maya Lindhe | 2000 | 1:07.01 | 2:24.94 | 9:19.76 | ||||||
3 | Spårvägen Damer 2 | 1995 | Spårvägen Simförening | 9:39.65 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 1:12.02 | 2:27.84 | 2:27.84 | ||||||
Kristin Jansson | 2001 | 1:09.05 | 2:22.18 | 4:50.02 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 1:08.53 | 2:24.83 | 7:14.85 | ||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 1:08.57 | 2:24.80 | 9:39.65 | ||||||
4 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 9:42.70 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 1:12.44 | 2:27.94 | 2:27.94 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 1:08.76 | 2:20.88 | 4:48.82 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 1:09.68 | 2:26.39 | 7:15.21 | ||||||
Eliane Westermark | 2003 | 1:10.78 | 2:27.49 | 9:42.70 | ||||||
5 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 9:51.44 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 1:09.50 | 2:23.26 | 2:23.26 | ||||||
Tora Hansson | 2002 | 1:14.87 | 2:32.83 | 4:56.09 | ||||||
Victoria Danielsson | 2002 | 1:12.32 | 2:29.24 | 7:25.33 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 1:08.08 | 2:26.11 | 9:51.44 | ||||||
6 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 9:53.65 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 1:09.78 | 2:25.56 | 2:25.56 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 1:12.32 | 2:31.62 | 4:57.18 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 1:13.42 | 2:30.25 | 7:27.43 | ||||||
Anna Ladis | 2001 | 1:09.38 | 2:26.22 | 9:53.65 | ||||||
7 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 11:29.05 | ||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 1:31.06 | 3:11.21 | 3:11.21 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 1:17.59 | 2:40.97 | 5:52.18 | ||||||
Felicia Heintz | 2004 | 1:17.35 | 2:42.64 | 8:34.82 | ||||||
Ella Langell Högblom | 2001 | 1:22.20 | 2:54.23 | 11:29.05 | ||||||
- | Luleå SS Damer | 2002 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Sabina Alman | 2003 | |||||||||
Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | |||||||||
Tina Ylipää | 2002 | |||||||||
Tuva Larsson | 2002 | DNS | ||||||||
- | Spårvägen Damer 1 | 1996 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 1:09.60 | 2:24.72 | 2:24.72 | ||||||
- | Täby Sim Damer Lag 2 | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Embla Börjesson | 2002 | 1:09.44 | 2:25.89 | 2:25.89 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 1:10.12 | 2:25.84 | 4:51.73 | ||||||
Josephine Junehed | 2002 | 1:11.95 | 2:29.26 | 7:20.99 | ||||||
- | Täby Sim Damer Lag 4 | 99 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Viktoria Nylund | 2001 | 1:12.91 | 2:35.66 | 2:35.66 | ||||||
Tilda Kjeldsen | 2001 | 1:17.22 | 2:42.04 | 5:17.70 | ||||||
Smilla Hedlund | 2001 | 1:14.54 | 2:38.48 | 7:56.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 13:13 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 13:32 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 9, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Herrar | 0 | Södertörns Simsällskap | 8:20.98 | ||||||
Jesper Jonsson | 1993 | 55.27 | 1:55.55 | 1:55.55 | ||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 1:00.99 | 2:08.14 | 4:03.69 | ||||||
Daniel Jonsson | 1999 | 59.15 | 2:04.96 | 6:08.65 | ||||||
Filip Antlöv | 1998 | 1:02.94 | 2:12.33 | 8:20.98 | ||||||
2 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 0 | Täby Sim | 8:46.40 | ||||||
Victor Halldén | 2000 | 1:00.88 | 2:08.72 | 2:08.72 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 1:02.68 | 2:13.71 | 4:22.43 | ||||||
Daniel Coleman | 2000 | 59.69 | 2:09.93 | 6:32.36 | ||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 1:04.81 | 2:14.04 | 8:46.40 | ||||||
3 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 0 | Täby Sim | 9:03.45 | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 1:06.40 | 2:18.92 | 2:18.92 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 1:03.41 | 2:12.99 | 4:31.91 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 1:07.46 | 2:17.68 | 6:49.59 | ||||||
Axel von Goës | 2002 | 1:03.60 | 2:13.86 | 9:03.45 | ||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 9:06.41 | ||||||
Gordon Ölund | 2002 | 1:03.87 | 2:17.58 | 2:17.58 | ||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 1:05.61 | 2:16.50 | 4:34.08 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 1:03.69 | 2:13.03 | 6:47.11 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 1:06.98 | 2:19.30 | 9:06.41 | ||||||
5 | Sala SS Herrar | 0 | Sala Simsällskap | 9:15.47 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 1:04.74 | 2:16.66 | 2:16.66 | ||||||
Elias Nordgren | 2001 | 1:02.59 | 2:13.14 | 4:29.80 | ||||||
Joel Larsson | 2001 | 1:04.02 | 2:17.95 | 6:47.75 | ||||||
Jakob Hanson | 2002 | 1:10.14 | 2:27.72 | 9:15.47 | ||||||
6 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 9:16.13 | ||||||
Tor Stein | 2003 | 1:07.96 | 2:21.44 | 2:21.44 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 1:05.15 | 2:14.61 | 4:36.05 | ||||||
Erik Åstrand | 2003 | 1:06.13 | 2:22.63 | 6:58.68 | ||||||
Axel Nordén | 2001 | 1:06.85 | 2:17.45 | 9:16.13 | ||||||
7 | Skuru Ik Herrar [2002] | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 9:23.33 | ||||||
Johan Allberg | 2002 | 1:05.50 | 2:20.15 | 2:20.15 | ||||||
Axel Flykt-Rosén | 2002 | 1:05.16 | 2:20.96 | 4:41.11 | ||||||
Edvin Eskilsson | 2002 | 1:06.41 | 2:21.33 | 7:02.44 | ||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 1:05.63 | 2:20.89 | 9:23.33 | ||||||
8 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 9:32.61 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 1:07.98 | 2:22.07 | 2:22.07 | ||||||
Jesper Holmström | 2003 | 1:07.54 | 2:22.77 | 4:44.84 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 1:08.74 | 2:25.99 | 7:10.83 | ||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 1:06.64 | 2:21.78 | 9:32.61 | ||||||
9 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 9:41.24 | ||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 1:08.23 | 2:20.06 | 2:20.06 | ||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 1:09.73 | 2:27.05 | 4:47.11 | ||||||
David Neuhardt | 2003 | 1:09.66 | 2:29.91 | 7:17.02 | ||||||
Matyas Török | 2002 | 1:08.48 | 2:24.22 | 9:41.24 | ||||||
10 | Täby Sim Herrar Lag 4 | 2001 | Täby Sim | 9:48.52 | ||||||
Simon Lörinc | 2003 | 1:09.79 | 2:24.98 | 2:24.98 | ||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 1:11.40 | 2:32.61 | 4:57.59 | ||||||
Isac Rune | 2003 | 1:14.92 | 2:32.41 | 7:30.00 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 1:05.99 | 2:18.52 | 9:48.52 | ||||||
11 | Skuru Ik Herrar Lag 2 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 10:17.80 | ||||||
Gabriel Henkel | 2001 | 1:01.71 | 2:08.94 | 2:08.94 | ||||||
Victor Bäckström | 2003 | 1:15.03 | 2:42.31 | 4:51.25 | ||||||
Gustav Sartor | 2003 | 1:18.50 | 2:46.95 | 7:38.20 | ||||||
Siavash Vatani | 2003 | 1:16.33 | 2:39.60 | 10:17.80 | ||||||
- | Luleå SS Herrar | 2001 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Rasmus Andreasson | 2000 | |||||||||
Albin Eriksson | 2003 | |||||||||
Theo Ylipää | 2004 | |||||||||
Ji An Wang | 2003 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 13:32 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.38 | ||||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 29.58 | ||||||
3 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.56 | ||||||
4 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.78 | ||||||
5 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.26 | ||||||
6 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.54 | ||||||
7 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 31.69 | ||||||
8 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.06 | ||||||
9 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.26 | ||||||
10 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.42 | ||||||
11 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.82 | ||||||
12 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.15 | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.13 | ||||||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 30.43 | ||||||
3 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.15 | ||||||
4 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.78 | ||||||
5 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 31.81 | ||||||
6 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 31.86 | ||||||
7 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.07 | ||||||
8 | Matilda Hägesten | 2000 | A4 Idrottsförening | 32.16 | ||||||
9 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 32.17 | ||||||
10 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.70 | ||||||
11 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.82 | ||||||
12 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.94 | ||||||
13 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.21 | ||||||
14 | Sophie Dellmark | 2001 | A4 Idrottsförening | 33.43 | ||||||
15 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 33.56 | ||||||
16 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.61 | ||||||
17 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.36 | ||||||
18 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 34.50 | ||||||
19 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 34.91 | ||||||
20 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.98 | ||||||
21 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 36.08 | ||||||
22 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 36.37 | ||||||
23 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.85 | ||||||
24 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.21 | ||||||
25 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 37.73 | ||||||
26 | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | 40.79 | ||||||
- | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.98 | ||||||
2 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 31.27 | ||||||
3 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.53 | ||||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.93 | ||||||
5 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 32.57 | ||||||
6 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.87 | ||||||
7 | Victoria Danielsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.92 | ||||||
8 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.96 | ||||||
9 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.04 | ||||||
10 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.08 | ||||||
11 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.34 | ||||||
12 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.47 | ||||||
13 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.49 | ||||||
14 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 33.55 | ||||||
15 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.59 | ||||||
16 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.61 | ||||||
17 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.07 | ||||||
18 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.44 | ||||||
19 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.57 | ||||||
19 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.57 | ||||||
21 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 34.62 | ||||||
22 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.78 | ||||||
23 | Ella Wahlman | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.84 | ||||||
24 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.09 | ||||||
25 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.18 | ||||||
26 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.32 | ||||||
27 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.47 | ||||||
27 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.47 | ||||||
29 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.61 | ||||||
30 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.83 | ||||||
31 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.98 | ||||||
32 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.17 | ||||||
33 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.43 | ||||||
34 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.57 | ||||||
35 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.87 | ||||||
36 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.04 | ||||||
37 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.56 | ||||||
38 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 37.71 | ||||||
39 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.09 | ||||||
40 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.54 | ||||||
41 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.31 | ||||||
42 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.32 | ||||||
43 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.55 | ||||||
44 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.33 | ||||||
45 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.33 | ||||||
46 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.58 | ||||||
47 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.69 | ||||||
48 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.76 | ||||||
49 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.05 | ||||||
50 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.71 | ||||||
51 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 49.51 | ||||||
- | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 32.33 | ||||||
2 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.78 | ||||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.65 | ||||||
4 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.85 | ||||||
5 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 35.41 | ||||||
6 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 35.65 | ||||||
7 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 35.71 | ||||||
8 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.37 | ||||||
9 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 36.66 | ||||||
10 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 36.72 | ||||||
11 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.80 | ||||||
12 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.87 | ||||||
13 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 37.19 | ||||||
14 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.90 | ||||||
15 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 38.07 | ||||||
16 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.33 | ||||||
17 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.41 | ||||||
18 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.44 | ||||||
19 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.75 | ||||||
20 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.88 | ||||||
21 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 39.47 | ||||||
22 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.59 | ||||||
23 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.15 | ||||||
24 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.18 | ||||||
25 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.30 | ||||||
26 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 41.67 | ||||||
27 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 41.68 | ||||||
28 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 41.85 | ||||||
28 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.85 | ||||||
30 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.07 | ||||||
31 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.43 | ||||||
32 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.96 | ||||||
33 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.03 | ||||||
34 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.77 | ||||||
35 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.68 | ||||||
36 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 45.96 | ||||||
37 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 46.20 | ||||||
38 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.56 | ||||||
39 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 50.13 | ||||||
- | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 28.08 | ||||||
2 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.97 | ||||||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.87 | ||||||
4 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 30.00 | ||||||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 30.49 | ||||||
6 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.08 | ||||||
7 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.11 | ||||||
8 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 31.53 | ||||||
9 | Emil Östrand | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.55 | ||||||
10 | Axel Rosén | 1999 | Lidingö Simklubb | 31.61 | ||||||
11 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.65 | ||||||
12 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 31.85 | ||||||
13 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.40 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.86 | ||||||
2 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.65 | ||||||
3 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 30.91 | ||||||
4 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.97 | ||||||
5 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.03 | ||||||
6 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 33.89 | ||||||
7 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.13 | ||||||
8 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 37.27 | ||||||
9 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.58 | ||||||
10 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.94 | ||||||
11 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.45 | ||||||
12 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.92 | ||||||
13 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 39.46 | ||||||
14 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.33 | ||||||
- | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 30.27 | ||||||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.41 | ||||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.59 | ||||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 32.85 | ||||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 32.85 | ||||||
6 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.97 | ||||||
7 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.45 | ||||||
8 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.71 | ||||||
9 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.98 | ||||||
10 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.10 | ||||||
11 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.74 | ||||||
11 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 35.74 | ||||||
13 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.90 | ||||||
14 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.97 | ||||||
15 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 36.11 | ||||||
16 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 36.30 | ||||||
17 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 36.50 | ||||||
18 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.87 | ||||||
19 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.46 | ||||||
20 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.78 | ||||||
21 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 37.88 | ||||||
22 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.93 | ||||||
23 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.45 | ||||||
24 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.48 | ||||||
25 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 39.13 | ||||||
26 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.38 | ||||||
27 | Gustaf Lindewald | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.15 | ||||||
28 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.02 | ||||||
29 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.13 | ||||||
- | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.81 | ||||||
2 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.96 | ||||||
3 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 38.30 | ||||||
4 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.76 | ||||||
5 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.31 | ||||||
6 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.01 | ||||||
7 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 44.28 | ||||||
8 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.60 | ||||||
9 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 46.16 | ||||||
10 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.07 | ||||||
11 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 48.83 | ||||||
12 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.03 | ||||||
13 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 52.66 | ||||||
14 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 53.79 | ||||||
15 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 55.66 | ||||||
16 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 57.00 | ||||||
17 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:06.88 | 2:20.08 | 3:34.27 | 4:44.30 | |||
2 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:09.94 | 2:22.63 | 3:35.47 | 4:46.76 | |||
3 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.87 | 2:23.60 | 3:38.81 | 4:51.22 | |||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.90 | 2:25.65 | 3:41.99 | 4:57.13 | |||
5 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:10.72 | 2:27.91 | 3:44.52 | 5:01.64 | |||
6 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:11.87 | 2:29.39 | 3:48.43 | 5:06.29 | |||
7 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 1:14.11 | 2:34.26 | 3:55.59 | 5:16.49 | |||
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:06.68 | 2:17.32 | 3:29.90 | 4:43.18 | |||
2 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:09.51 | 2:23.27 | 3:35.89 | 4:45.88 | |||
3 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:09.28 | 2:23.32 | 3:35.96 | 4:46.15 | |||
4 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:09.80 | 2:24.48 | 3:37.92 | 4:49.29 | |||
5 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:08.59 | 2:23.08 | 3:39.19 | 4:55.58 | |||
6 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:11.34 | 2:25.99 | 3:41.34 | 4:55.99 | |||
7 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:11.27 | 2:28.96 | 3:48.11 | 5:07.30 | |||
8 | Kristin Jansson | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:13.48 | 2:31.96 | 3:51.40 | 5:07.38 | |||
9 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:13.07 | 2:32.72 | 3:52.45 | 5:08.29 | |||
10 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 1:13.60 | 2:34.27 | 3:53.46 | 5:11.50 | |||
11 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:12.84 | 2:33.64 | 3:55.87 | 5:15.14 | |||
12 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 1:13.43 | 2:35.64 | 3:58.78 | 5:16.94 | |||
13 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:13.83 | 2:34.61 | 3:57.09 | 5:17.60 | |||
14 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:17.07 | 2:43.73 | 4:09.53 | 5:31.38 | |||
15 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 1:15.96 | 2:39.95 | 4:06.20 | 5:32.00 | |||
16 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:18.88 | 2:46.48 | 4:13.06 | 5:37.53 | |||
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 1:07.38 | 2:19.89 | 3:33.39 | 4:44.38 | |||
2 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:09.14 | 2:23.41 | 3:36.62 | 4:50.10 | |||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:10.21 | 2:26.40 | 3:41.75 | 4:55.41 | |||
4 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 1:10.53 | 2:25.98 | 3:42.02 | 4:56.71 | |||
5 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:12.07 | 2:28.20 | 3:44.92 | 4:57.90 | |||
6 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:10.51 | 2:27.06 | 3:43.29 | 4:58.27 | |||
7 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 1:11.20 | 2:28.29 | 3:44.51 | 4:59.27 | |||
8 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 1:13.14 | 2:30.39 | 3:47.42 | 5:02.27 | |||
9 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 1:15.54 | 2:36.25 | 3:52.72 | 5:07.11 | |||
10 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:12.72 | 2:31.22 | 3:50.65 | 5:07.79 | |||
11 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:10.10 | 2:29.14 | 3:49.60 | 5:08.67 | |||
12 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 1:12.57 | 2:30.74 | 3:50.76 | 5:10.02 | |||
13 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:14.83 | 2:35.46 | 3:54.92 | 5:10.76 | |||
14 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 1:12.79 | 2:34.34 | 3:55.35 | 5:12.94 | |||
15 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:12.80 | 2:32.91 | 3:54.02 | 5:16.90 | |||
16 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:15.40 | 2:37.19 | 4:00.08 | 5:17.66 | |||
17 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 1:13.64 | 2:35.12 | 3:56.90 | 5:17.80 | |||
18 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:15.97 | 2:37.33 | 3:59.39 | 5:17.98 | |||
19 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 1:14.31 | 2:38.31 | 4:03.22 | 5:26.61 | |||
20 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:14.98 | 2:39.09 | 4:04.85 | 5:28.85 | |||
21 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 1:16.12 | 2:40.75 | 4:07.44 | 5:31.31 | |||
22 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:17.17 | 2:41.10 | 4:06.91 | 5:32.31 | |||
23 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:19.16 | 2:45.73 | 4:11.34 | 5:32.66 | |||
24 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:20.73 | 2:48.80 | 4:14.90 | 5:34.76 | |||
25 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:17.99 | 2:44.63 | 4:12.56 | 5:38.72 | |||
26 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 1:17.46 | 2:46.43 | 4:17.06 | 5:44.48 | |||
27 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 1:22.45 | 2:51.25 | 4:18.63 | 5:44.61 | |||
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:16.17 | 2:39.80 | 4:03.87 | 5:25.01 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:08 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 25.65 | 52.38 | |||||
2 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 26.43 | 53.23 | |||||
3 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 27.14 | 55.16 | |||||
4 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.53 | 55.34 | |||||
4 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 26.34 | 55.34 | |||||
6 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 25.83 | 55.48 | |||||
7 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 27.03 | 55.62 | |||||
8 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 25.99 | 56.59 | |||||
9 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 27.71 | 57.13 | |||||
10 | Emil Östrand | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.05 | 58.19 | |||||
11 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.59 | 58.81 | |||||
12 | Axel Rosén | 1999 | Lidingö Simklubb | 27.66 | 58.92 | |||||
13 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.41 | 59.42 | |||||
14 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.91 | 1:00.17 | |||||
15 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 29.93 | 1:00.77 | |||||
16 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 28.96 | 1:01.46 | |||||
17 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 29.57 | 1:01.86 | |||||
18 | Axel Nordström | 1997 | Lidingö Simklubb | 29.48 | 1:02.05 | |||||
19 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.50 | 1:02.32 | |||||
20 | Erik Dunér | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.52 | 1:04.39 | |||||
21 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 39.29 | 1:24.12 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 27.24 | 56.42 | |||||
2 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.16 | 56.56 | |||||
3 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 27.34 | 57.50 | |||||
4 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 28.66 | 58.04 | |||||
5 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 27.91 | 58.15 | |||||
6 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.53 | 58.74 | |||||
7 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 28.64 | 58.78 | |||||
8 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 28.42 | 59.99 | |||||
9 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 28.77 | 1:00.02 | |||||
10 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 29.69 | 1:00.19 | |||||
11 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 27.88 | 1:00.33 | |||||
12 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 28.48 | 1:00.55 | |||||
13 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 29.57 | 1:00.77 | |||||
14 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 27.66 | 1:00.88 | |||||
15 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 28.20 | 1:01.02 | |||||
16 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.27 | 1:01.34 | |||||
16 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 1:01.34 | 1:01.34 | |||||
18 | Joel Larsson | 2001 | Sala Simsällskap | 1:02.04 | 1:02.04 | |||||
19 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 29.36 | 1:02.43 | |||||
20 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 29.36 | 1:02.68 | |||||
21 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:02.70 | 1:02.70 | |||||
22 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:03.17 | 1:03.17 | |||||
23 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 30.52 | 1:03.76 | |||||
24 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 30.64 | 1:04.33 | |||||
25 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.07 | 1:05.10 | |||||
26 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 30.92 | 1:05.20 | |||||
27 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 30.63 | 1:05.22 | |||||
28 | Fredrik Hasselberg | 2001 | Lidingö Simklubb | 30.44 | 1:05.79 | |||||
29 | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | 31.28 | 1:06.59 | |||||
30 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 30.79 | 1:06.71 | |||||
31 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.52 | 1:06.75 | |||||
32 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.10 | 1:08.20 | |||||
33 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 32.06 | 1:08.69 | |||||
34 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.92 | 1:09.45 | |||||
35 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.87 | 1:12.53 | |||||
36 | Leo Lindström | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.63 | 1:13.42 | |||||
- | Ermir Jaupaj | 2000 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.19 | 58.12 | |||||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.78 | 58.78 | |||||
3 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.25 | 59.37 | |||||
4 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 59.40 | 59.40 | |||||
5 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 28.65 | 59.47 | |||||
6 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 28.05 | 1:00.13 | |||||
7 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 29.06 | 1:00.24 | |||||
8 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 27.84 | 1:00.55 | |||||
9 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.54 | 1:00.65 | |||||
10 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.78 | 1:00.99 | |||||
11 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 28.55 | 1:01.09 | |||||
12 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:01.29 | 1:01.29 | |||||
13 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.67 | 1:01.35 | |||||
14 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.57 | 1:01.62 | |||||
15 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 29.33 | 1:01.77 | |||||
16 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 29.19 | 1:01.80 | |||||
17 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.35 | 1:02.03 | |||||
18 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.11 | 1:02.20 | |||||
19 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.08 | 1:02.22 | |||||
20 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.53 | 1:02.46 | |||||
21 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 28.72 | 1:02.49 | |||||
22 | Markus Sandh | 2002 | Järfälla Simsällskap | 29.91 | 1:03.20 | |||||
23 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.34 | 1:03.26 | |||||
24 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 29.70 | 1:03.27 | |||||
25 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.02 | 1:03.37 | |||||
26 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 30.54 | 1:03.70 | |||||
27 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.82 | 1:04.33 | |||||
28 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.29 | 1:04.44 | |||||
29 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.84 | 1:04.70 | |||||
30 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.02 | 1:04.76 | |||||
31 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 30.98 | 1:04.80 | |||||
32 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.09 | 1:05.04 | |||||
32 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 30.80 | 1:05.04 | |||||
34 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 30.61 | 1:05.14 | |||||
35 | Oscar Fällman | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.42 | 1:05.38 | |||||
36 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.14 | 1:05.56 | |||||
37 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.79 | 1:05.62 | |||||
38 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.96 | 1:05.68 | |||||
39 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.17 | 1:05.76 | |||||
40 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.48 | 1:06.19 | |||||
41 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 31.96 | 1:06.60 | |||||
42 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.72 | 1:06.91 | |||||
43 | Jakob Hanson | 2002 | Sala Simsällskap | 30.69 | 1:06.97 | |||||
44 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.67 | 1:07.18 | |||||
45 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.05 | 1:07.29 | |||||
46 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.04 | 1:07.65 | |||||
47 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 33.30 | 1:07.72 | |||||
48 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 33.17 | 1:07.76 | |||||
49 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.69 | 1:07.83 | |||||
50 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 30.63 | 1:07.93 | |||||
51 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.04 | 1:07.99 | |||||
52 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 32.34 | 1:08.12 | |||||
53 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.98 | 1:08.67 | |||||
54 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.93 | 1:08.94 | |||||
55 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.40 | 1:08.95 | |||||
56 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.86 | 1:09.12 | |||||
57 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.54 | 1:09.73 | |||||
58 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 34.19 | 1:10.14 | |||||
59 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.91 | 1:10.35 | |||||
60 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 32.54 | 1:10.52 | |||||
61 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.35 | 1:10.61 | |||||
62 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.30 | 1:10.64 | |||||
63 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.10 | 1:10.87 | |||||
64 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.96 | 1:11.88 | |||||
65 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.09 | 1:13.51 | |||||
66 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.57 | 1:13.97 | |||||
67 | Adam Njegovanovic | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.41 | 1:15.61 | |||||
68 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.83 | 1:16.04 | |||||
69 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 33.82 | 1:16.92 | |||||
70 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 37.39 | 1:17.62 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 28.40 | 1:01.50 | |||||
2 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 30.08 | 1:03.68 | |||||
3 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.32 | 1:04.57 | |||||
4 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.57 | 1:06.99 | |||||
5 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 33.04 | 1:07.50 | |||||
6 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.12 | 1:08.52 | |||||
7 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.26 | 1:12.61 | |||||
8 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 36.48 | 1:15.06 | |||||
9 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.53 | 1:15.91 | |||||
10 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 38.92 | 1:21.24 | |||||
11 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.87 | 1:24.77 | |||||
12 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 39.90 | 1:25.47 | |||||
13 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 43.75 | 1:40.26 | |||||
14 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 46.25 | 1:40.41 | |||||
15 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.86 | 1:42.39 | |||||
16 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.05 | 1:42.45 | |||||
- | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:08 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 19:08 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.14 | 1:18.13 | |||||
2 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 38.12 | 1:21.15 | |||||
3 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.31 | 1:25.07 | |||||
4 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 41.70 | 1:30.24 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.34 | 1:16.32 | |||||
2 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.78 | 1:18.45 | |||||
3 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.80 | 1:20.76 | |||||
4 | Michelle Berntsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.80 | 1:21.55 | |||||
5 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 38.40 | 1:22.21 | |||||
6 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 38.20 | 1:22.30 | |||||
7 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 38.81 | 1:23.80 | |||||
8 | Sophie Dellmark | 2001 | A4 Idrottsförening | 40.69 | 1:25.05 | |||||
9 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 39.84 | 1:26.99 | |||||
10 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.66 | 1:31.28 | |||||
11 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 42.12 | 1:31.78 | |||||
12 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 44.61 | 1:32.10 | |||||
13 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.77 | 1:33.17 | |||||
14 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.78 | 1:36.42 | |||||
15 | Ida Rudin | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.33 | 1:36.45 | |||||
16 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 45.48 | 1:38.15 | |||||
17 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 46.02 | 1:38.49 | |||||
18 | Ella Shay | 2001 | Lidingö Simklubb | 47.98 | 1:47.84 | |||||
- | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 36.56 | 1:17.96 | |||||
2 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.70 | 1:19.73 | |||||
3 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 37.16 | 1:20.17 | |||||
4 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.98 | 1:20.54 | |||||
5 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.28 | 1:20.72 | |||||
6 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.44 | 1:21.62 | |||||
7 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 38.60 | 1:22.19 | |||||
8 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.58 | 1:22.28 | |||||
9 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.40 | 1:22.46 | |||||
10 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.95 | 1:22.55 | |||||
11 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.99 | 1:23.61 | |||||
12 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.33 | 1:24.11 | |||||
13 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.86 | 1:24.17 | |||||
14 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 40.25 | 1:24.26 | |||||
15 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.33 | 1:24.61 | |||||
16 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 39.35 | 1:25.56 | |||||
17 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.47 | 1:26.11 | |||||
18 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.70 | 1:26.87 | |||||
19 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.25 | 1:27.05 | |||||
20 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.82 | 1:28.62 | |||||
21 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 42.29 | 1:28.69 | |||||
22 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.02 | 1:28.74 | |||||
23 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 41.72 | 1:29.43 | |||||
24 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.35 | 1:29.85 | |||||
25 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.81 | 1:30.16 | |||||
26 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.08 | 1:30.67 | |||||
27 | Victoria Danielsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.59 | 1:30.88 | |||||
28 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.30 | 1:30.90 | |||||
29 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.81 | 1:31.10 | |||||
30 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 45.00 | 1:32.01 | |||||
31 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.81 | 1:32.32 | |||||
32 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 44.26 | 1:32.39 | |||||
33 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.89 | 1:32.68 | |||||
34 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.93 | 1:33.01 | |||||
35 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 43.08 | 1:33.02 | |||||
36 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.33 | 1:33.12 | |||||
37 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.47 | 1:33.19 | |||||
38 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.69 | 1:35.12 | |||||
39 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.24 | 1:35.46 | |||||
40 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.17 | 1:36.37 | |||||
41 | Vendela Lundqvist | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.71 | 1:36.43 | |||||
42 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.73 | 1:36.45 | |||||
43 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.44 | 1:38.22 | |||||
44 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 43.84 | 1:39.32 | |||||
45 | Kore Danaë Plunkett | 2003 | Täby Sim | 45.10 | 1:40.83 | |||||
46 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.32 | 1:41.64 | |||||
47 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.22 | 1:41.66 | |||||
48 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:45.58 | 1:45.58 | |||||
49 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.88 | 1:45.94 | |||||
50 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.21 | 1:47.36 | |||||
51 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.71 | 1:47.49 | |||||
52 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:47.82 | 1:47.82 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.96 | 1:15.31 | |||||
2 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 38.50 | 1:22.84 | |||||
3 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.26 | 1:27.47 | |||||
4 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 43.42 | 1:31.23 | |||||
5 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.39 | 1:31.78 | |||||
6 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 42.62 | 1:34.02 | |||||
7 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 44.79 | 1:34.24 | |||||
8 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.58 | 1:34.60 | |||||
9 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.62 | 1:34.70 | |||||
10 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.32 | 1:34.72 | |||||
11 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 45.96 | 1:35.37 | |||||
12 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 46.15 | 1:35.97 | |||||
13 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.46 | 1:36.91 | |||||
14 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.49 | 1:37.16 | |||||
15 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 46.45 | 1:38.33 | |||||
16 | Moa Westerberg | 2004 | Strängnäs Simklubb | 43.99 | 1:39.20 | |||||
17 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.34 | 1:39.39 | |||||
18 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 48.65 | 1:42.43 | |||||
19 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 49.74 | 1:43.78 | |||||
20 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 1:45.66 | 1:45.66 | |||||
21 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:45.69 | ||||||
22 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.76 | 1:46.95 | |||||
23 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:47.20 | 1:47.20 | |||||
24 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:47.26 | 1:47.26 | |||||
25 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:48.33 | 1:48.33 | |||||
26 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 48.33 | 1:49.24 | |||||
27 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:49.31 | ||||||
28 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:49.70 | ||||||
29 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:56.26 | ||||||
30 | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 59.40 | 2:00.12 | |||||
31 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 58.38 | 2:04.84 | |||||
32 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 1:02.54 | 2:12.78 | |||||
- | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 19:08 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 19:22 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 28.71 | 1:01.91 | 1:39.26 | 2:09.18 | |||
2 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.62 | 1:06.77 | 1:47.99 | 2:19.71 | |||
3 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 29.60 | 1:07.30 | 1:47.15 | 2:20.35 | |||
4 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.36 | 1:06.32 | 1:47.94 | 2:20.47 | |||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 30.76 | 1:08.78 | 1:48.26 | 2:22.27 | |||
6 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.11 | 1:09.62 | 1:49.23 | 2:23.56 | |||
- | Mattia Lentini | 1988 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.66 | 1:05.26 | 1:47.48 | 2:19.63 | |||
2 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.22 | 1:11.13 | 1:49.58 | 2:21.51 | |||
3 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.24 | 1:06.98 | 1:50.23 | 2:23.36 | |||
4 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 29.35 | 1:12.55 | 1:53.25 | 2:26.77 | |||
5 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.32 | 1:10.48 | 1:51.99 | 2:27.06 | |||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 29.38 | 1:11.65 | 1:53.74 | 2:28.61 | |||
7 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.76 | 1:12.34 | 1:56.90 | 2:29.54 | |||
8 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 31.50 | 1:10.46 | 1:56.31 | 2:30.00 | |||
9 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 31.66 | 1:11.87 | 1:54.90 | 2:30.31 | |||
10 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 33.02 | 1:12.61 | 1:59.15 | 2:33.75 | |||
11 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.26 | 1:11.67 | 1:56.58 | 2:34.29 | |||
12 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.04 | 1:19.94 | 2:03.28 | 2:37.96 | |||
13 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.04 | 1:15.02 | 2:05.98 | 2:41.33 | |||
14 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.11 | 1:14.51 | 2:02.74 | 2:41.87 | |||
15 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 33.52 | 1:18.82 | 2:08.32 | 2:47.90 | |||
16 | Fredrik Hasselberg | 2001 | Lidingö Simklubb | 34.14 | 1:18.57 | 2:11.03 | 2:51.65 | |||
- | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.79 | 1:08.24 | 1:51.39 | 2:26.97 | |||
2 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.33 | 1:12.68 | 1:55.00 | 2:30.93 | |||
3 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 31.51 | 1:11.72 | 1:57.82 | 2:31.60 | |||
4 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.26 | 1:12.99 | 1:53.95 | 2:32.16 | |||
5 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 32.97 | 1:14.35 | 1:58.15 | 2:33.51 | |||
6 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.14 | 1:16.15 | 1:59.63 | 2:33.68 | |||
7 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.80 | 1:13.36 | 1:59.67 | 2:33.98 | |||
8 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.25 | 1:13.28 | 1:58.50 | 2:34.00 | |||
9 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.74 | 1:13.16 | 1:59.62 | 2:34.68 | |||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.82 | 1:14.00 | 2:01.20 | 2:34.99 | |||
11 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 33.57 | 1:13.97 | 1:59.78 | 2:35.05 | |||
12 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.55 | 1:13.13 | 2:02.48 | 2:35.86 | |||
13 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.20 | 1:15.08 | 2:01.28 | 2:36.97 | |||
14 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.28 | 1:13.84 | 2:03.28 | 2:38.34 | |||
15 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.27 | 1:16.53 | 1:59.53 | 2:38.45 | |||
16 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.58 | 1:18.00 | 2:02.62 | 2:40.06 | |||
17 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.63 | 1:17.79 | 2:04.76 | 2:43.63 | |||
18 | Markus Sandh | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.72 | 1:14.85 | 2:06.25 | 2:43.87 | |||
19 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 36.41 | 1:20.25 | 2:08.65 | 2:45.76 | |||
20 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.92 | 1:22.65 | 2:10.26 | 2:49.23 | |||
21 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 34.99 | 1:18.86 | 2:10.76 | 2:50.87 | |||
22 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.72 | 1:17.55 | 2:13.08 | 2:52.91 | |||
23 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.85 | 1:22.11 | 2:17.59 | 2:54.18 | |||
24 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 37.69 | 1:21.32 | 2:15.62 | 2:54.66 | |||
25 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.45 | 1:20.00 | 2:17.87 | 2:55.99 | |||
26 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.33 | 1:22.85 | 2:13.51 | 2:56.09 | |||
27 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.05 | 1:23.46 | 2:19.09 | 2:56.62 | |||
28 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.47 | 1:25.52 | 2:19.21 | 2:58.44 | |||
29 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.44 | 1:25.97 | 2:18.23 | 2:58.72 | |||
30 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.86 | 1:23.75 | 2:17.01 | 2:58.81 | |||
31 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.75 | 1:25.60 | 2:19.51 | 3:01.35 | |||
32 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.02 | 1:22.22 | 2:20.81 | 3:03.64 | |||
33 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.53 | 1:32.10 | 2:32.29 | 3:12.72 | |||
34 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 41.58 | 1:32.93 | 2:32.27 | 3:15.97 | |||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.40 | 1:16.25 | 2:01.07 | 2:39.93 | |||
2 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.29 | 1:18.24 | 2:10.60 | 2:52.17 | |||
3 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 42.64 | 1:30.24 | 2:26.01 | 3:06.50 | |||
4 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 42.39 | 1:36.29 | 2:36.60 | 3:21.58 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 19:22 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 19:36 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.62 | 1:07.15 | 1:45.24 | 2:24.27 | |||
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.53 | 1:17.16 | 2:01.52 | 2:49.59 | |||
2 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.59 | 1:19.48 | 2:05.89 | 2:53.05 | |||
3 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.22 | 1:20.54 | 2:07.85 | 2:56.91 | |||
4 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 39.14 | 1:25.51 | 2:14.01 | 3:01.02 | |||
5 | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.81 | 1:25.38 | 2:17.81 | 3:13.31 | |||
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.18 | 1:12.90 | 1:56.15 | 2:40.69 | |||
2 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.35 | 1:17.05 | 2:02.32 | 2:47.50 | |||
3 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.60 | 1:17.62 | 2:04.19 | 2:47.88 | |||
4 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.59 | 1:20.87 | 2:04.47 | 2:49.50 | |||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.96 | 1:18.79 | 2:04.82 | 2:50.32 | |||
6 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.41 | 1:18.65 | 2:03.92 | 2:54.35 | |||
7 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.23 | 1:21.32 | 2:09.04 | 2:55.84 | |||
8 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.59 | 1:25.30 | 2:13.40 | 2:59.24 | |||
9 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.88 | 1:23.40 | 2:12.83 | 3:01.43 | |||
10 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 36.94 | 1:20.87 | 2:14.58 | 3:03.12 | |||
11 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 39.21 | 1:29.51 | 2:20.24 | 3:12.77 | |||
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.18 | 1:24.03 | 2:12.26 | 2:57.74 | |||
2 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.77 | 1:26.99 | 2:20.90 | 3:13.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 19:36 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 19:57 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 17, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Herrar | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:04.21 | ||||||
Daniel Jonsson | 1999 | 31.34 | 1:03.78 | 1:03.78 | ||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 32.20 | 1:07.99 | 2:11.77 | ||||||
Jesper Jonsson | 1993 | 25.39 | 55.27 | 3:07.04 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 28.00 | 57.17 | 4:04.21 | ||||||
2 | Södertörn Herrar Yngre1 | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:26.48 | ||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 32.45 | 1:08.05 | 1:08.05 | ||||||
Malte Söderberg | 2004 | 35.19 | 1:18.58 | 2:26.63 | ||||||
Johan Javier Gutierrez | 2002 | 28.06 | 1:02.30 | 3:28.93 | ||||||
Elliot Nyström | 2002 | 27.07 | 57.55 | 4:26.48 | ||||||
3 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 0 | Täby Sim | 4:26.71 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 32.19 | 1:06.74 | 1:06.74 | ||||||
Axel Nordén | 2001 | 34.69 | 1:14.07 | 2:20.81 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 31.10 | 1:06.72 | 3:27.53 | ||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 28.75 | 59.18 | 4:26.71 | ||||||
4 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:27.96 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 30.72 | 1:04.16 | 1:04.16 | ||||||
David Neuhardt | 2003 | 33.89 | 1:13.57 | 2:17.73 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 30.40 | 1:10.10 | 3:27.83 | ||||||
Gordon Ölund | 2002 | 28.33 | 1:00.13 | 4:27.96 | ||||||
5 | Sala SS Herrar | 0 | Sala Simsällskap | 4:34.13 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 34.19 | 1:10.87 | 1:10.87 | ||||||
Joel Larsson | 2001 | 34.15 | 1:16.72 | 2:27.59 | ||||||
Elias Nordgren | 2001 | 30.10 | 1:07.93 | 3:35.52 | ||||||
David Westin | 1995 | 26.74 | 58.61 | 4:34.13 | ||||||
6 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 4:42.65 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 34.55 | 1:09.82 | 1:09.82 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 38.28 | 1:19.75 | 2:29.57 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 32.15 | 1:09.39 | 3:38.96 | ||||||
Tor Stein | 2003 | 30.68 | 1:03.69 | 4:42.65 | ||||||
7 | Södertörn Herrar Yngre2 | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:47.41 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 36.13 | 1:15.98 | 1:15.98 | ||||||
Theodor Fridh | 2002 | 35.92 | 1:20.90 | 2:36.88 | ||||||
Kevin Cheng | 2002 | 29.97 | 1:08.23 | 3:45.11 | ||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 27.64 | 1:02.30 | 4:47.41 | ||||||
8 | Lidingö SK Herrar | 0 | Lidingö Simklubb | 4:48.63 | ||||||
Johannes Fällgren | 2002 | 39.52 | 1:18.13 | 1:18.13 | ||||||
Axel Nordström | 1997 | 35.05 | 1:16.22 | 2:34.35 | ||||||
Fredrik Hasselberg | 2001 | 34.24 | 1:15.84 | 3:50.19 | ||||||
Axel Rosén | 1999 | 27.44 | 58.44 | 4:48.63 | ||||||
9 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:49.41 | ||||||
Matyas Török | 2002 | 36.81 | 1:18.38 | 1:18.38 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 34.65 | 1:16.69 | 2:35.07 | ||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 31.53 | 1:11.78 | 3:46.85 | ||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 29.35 | 1:02.56 | 4:49.41 | ||||||
10 | Ösmo SS Herrar | 2001 | Ösmo Simsällskap | 5:01.09 | ||||||
Liam Björklund | 2003 | 38.50 | 1:18.12 | 1:18.12 | ||||||
Zain Mardeni | 2001 | 38.91 | 1:23.56 | 2:41.68 | ||||||
Mattias Kvist | 2003 | 33.08 | 1:11.82 | 3:53.50 | ||||||
Sebastian Tegbo | 2001 | 31.89 | 1:07.59 | 5:01.09 | ||||||
11 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 5:04.39 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 37.70 | 1:21.02 | 1:21.02 | ||||||
Gustav Annas | 2003 | 36.29 | 1:19.76 | 2:40.78 | ||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 33.51 | 1:16.75 | 3:57.53 | ||||||
Jesper Holmström | 2003 | 30.99 | 1:06.86 | 5:04.39 | ||||||
12 | SS04 Herrar Yngre | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 5:21.41 | ||||||
Per Levander | 2002 | 35.02 | 1:13.21 | 1:13.21 | ||||||
Kim Carlsson | 2002 | 42.54 | 1:32.99 | 2:46.20 | ||||||
Nicholas Weis Shore | 2002 | 35.66 | 1:25.07 | 4:11.27 | ||||||
Tiger Khan | 2002 | 32.36 | 1:10.14 | 5:21.41 | ||||||
- | Luleå SS Herrar | 2001 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Rasmus Andreasson | 2000 | 37.68 | 1:16.72 | 1:16.72 | ||||||
Ji An Wang | 2003 | 38.14 | 1:23.71 | 2:40.43 | ||||||
Albin Eriksson | 2003 | 33.56 | 1:18.76 | 3:59.19 | ||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 1 | 0 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Victor Simic | 2000 | 33.45 | 1:08.71 | 1:08.71 | ||||||
Daniel Coleman | 2000 | 35.17 | 1:16.59 | 2:25.30 | ||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 4 | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Erik Åstrand | 2003 | 33.49 | 1:09.98 | 1:09.98 | ||||||
Isac Persson Taylor | 2003 | 37.03 | 1:20.17 | 2:30.15 | ||||||
Isac Rune | 2003 | 33.56 | 1:11.39 | 3:41.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 19:57 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 29 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 20:16 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 18, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Södertörn Damer | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:42.89 | ||||||
Vilma Unnermark | 1997 | 33.51 | 1:08.76 | 1:08.76 | ||||||
Rebecka Axelmalm | 2003 | 40.07 | 1:25.52 | 2:34.28 | ||||||
Carin Klasson | 1995 | 30.74 | 1:05.88 | 3:40.16 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 29.89 | 1:02.73 | 4:42.89 | ||||||
2 | Spårvägen Damer 1 | 1996 | Spårvägen Simförening | 4:46.25 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 35.43 | 1:12.38 | 1:12.38 | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 36.65 | 1:17.95 | 2:30.33 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 33.12 | 1:12.32 | 3:42.65 | ||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 29.70 | 1:03.60 | 4:46.25 | ||||||
3 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2000 | Täby Sim | 4:47.97 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 34.42 | 1:10.63 | 1:10.63 | ||||||
Embla Börjesson | 2002 | 37.88 | 1:21.01 | 2:31.64 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 33.06 | 1:11.46 | 3:43.10 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 31.11 | 1:04.87 | 4:47.97 | ||||||
4 | SS04 Damer | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:49.73 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 37.54 | 1:16.10 | 1:16.10 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 37.33 | 1:19.52 | 2:35.62 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 32.72 | 1:12.04 | 3:47.66 | ||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 30.12 | 1:02.07 | 4:49.73 | ||||||
5 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 4:49.86 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 35.56 | 1:14.28 | 1:14.28 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 38.09 | 1:24.76 | 2:39.04 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 31.81 | 1:09.37 | 3:48.41 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 28.68 | 1:01.45 | 4:49.86 | ||||||
6 | Spårvägen Damer 2 | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:59.31 | ||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 36.96 | 1:14.22 | 1:14.22 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 38.09 | 1:20.83 | 2:35.05 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 34.67 | 1:16.51 | 3:51.56 | ||||||
Sofia Holmberg | 2002 | 32.37 | 1:07.75 | 4:59.31 | ||||||
7 | Luleå SS Damer | 2001 | Luleå Simsällskap | 5:02.28 | ||||||
Tina Ylipää | 2002 | 38.21 | 1:18.84 | 1:18.84 | ||||||
Sarah Jonsson | 2001 | 40.04 | 1:26.94 | 2:45.78 | ||||||
Sabina Alman | 2003 | 32.93 | 1:11.38 | 3:57.16 | ||||||
Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | 30.75 | 1:05.12 | 5:02.28 | ||||||
8 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 5:03.51 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 36.53 | 1:14.35 | 1:14.35 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 37.39 | 1:18.41 | 2:32.76 | ||||||
Viktoria Nylund | 2001 | 35.63 | 1:24.70 | 3:57.46 | ||||||
Anna Ladis | 2001 | 31.18 | 1:06.05 | 5:03.51 | ||||||
9 | Täby Sim Damer Lag 4 | 99 | Täby Sim | 5:05.25 | ||||||
Izabelle Lindberg | 2003 | 37.13 | 1:15.87 | 1:15.87 | ||||||
Ingrid Franks | 2003 | 37.96 | 1:22.54 | 2:38.41 | ||||||
Josephine Junehed | 2002 | 36.13 | 1:20.31 | 3:58.72 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 31.89 | 1:06.53 | 5:05.25 | ||||||
10 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 5:06.23 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 35.68 | 1:15.76 | 1:15.76 | ||||||
Tora Hansson | 2002 | 37.07 | 1:23.10 | 2:38.86 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 34.02 | 1:19.32 | 3:58.18 | ||||||
Victoria Danielsson | 2002 | 31.07 | 1:08.05 | 5:06.23 | ||||||
11 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 5:20.46 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 38.50 | 1:23.29 | 1:23.29 | ||||||
Ioana Danes | 2002 | 39.10 | 1:26.69 | 2:49.98 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 34.80 | 1:20.39 | 4:10.37 | ||||||
Eliane Westermark | 2003 | 33.04 | 1:10.09 | 5:20.46 | ||||||
12 | Lidingö SK Damer | 0 | Lidingö Simklubb | 5:25.59 | ||||||
Lovisa Klingberg | 2004 | 42.45 | 1:26.92 | 1:26.92 | ||||||
Cecilia Viberg | 2003 | 38.48 | 1:24.03 | 2:50.95 | ||||||
Johanna Torell | 2005 | 39.32 | 1:27.44 | 4:18.39 | ||||||
Josefine Torell | 2002 | 31.79 | 1:07.20 | 5:25.59 | ||||||
13 | Skuru Ik Damer Lag 2 | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 5:40.59 | ||||||
Olivia Östlund | 2003 | 39.99 | 1:22.43 | 1:22.43 | ||||||
Klara Hjalt | 2003 | 42.99 | 1:36.82 | 2:59.25 | ||||||
Felicia Heintz | 2004 | 35.20 | 1:27.33 | 4:26.58 | ||||||
Josefin Almgren | 2002 | 34.31 | 1:14.01 | 5:40.59 | ||||||
- | Södertörn Damer Yngre 1 | 0 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Veronika Hiram | 2004 | 37.06 | 1:17.21 | 1:17.21 | ||||||
Amanda Nilsson | 2002 | 40.31 | 1:28.94 | 2:46.15 | ||||||
Klara Possman | 2003 | 33.43 | 1:14.08 | 4:00.23 | ||||||
- | Ösmo SS Damer | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 20:16 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:11 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:05.01 | 2:21.86 | 3:47.68 | 4:53.99 | |||
2 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:04.77 | 2:29.71 | 3:52.78 | 5:04.58 | |||
3 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:05.03 | 2:26.54 | 3:55.19 | 5:07.33 | |||
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:06.25 | 2:26.08 | 3:56.33 | 5:08.84 | |||
2 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:10.59 | 2:35.60 | 4:06.58 | 5:16.69 | |||
3 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:10.46 | 2:31.43 | 4:03.25 | 5:16.99 | |||
4 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:08.22 | 2:33.93 | 4:12.35 | 5:24.93 | |||
- | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:12.36 | 2:30.98 | 4:05.90 | 5:16.41 | |||
2 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 1:10.89 | 2:31.85 | 4:07.62 | 5:17.93 | |||
3 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.15 | 2:45.13 | 4:18.66 | 5:32.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:11 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.34 | ||||||
2 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.45 | ||||||
3 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.66 | ||||||
4 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 36.15 | ||||||
5 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.72 | ||||||
6 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.40 | ||||||
7 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.98 | ||||||
8 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 39.69 | ||||||
9 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 40.48 | ||||||
10 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 42.44 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.20 | ||||||
2 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 36.15 | ||||||
3 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.97 | ||||||
4 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.82 | ||||||
5 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 39.17 | ||||||
6 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 39.56 | ||||||
7 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 40.08 | ||||||
8 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.20 | ||||||
9 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 42.07 | ||||||
10 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.12 | ||||||
11 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 45.64 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 35.15 | ||||||
2 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.50 | ||||||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.08 | ||||||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.56 | ||||||
5 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 36.62 | ||||||
6 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.18 | ||||||
7 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.66 | ||||||
8 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.67 | ||||||
9 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 37.84 | ||||||
10 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.10 | ||||||
11 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.25 | ||||||
12 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 38.96 | ||||||
13 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 39.66 | ||||||
14 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 39.69 | ||||||
15 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 40.04 | ||||||
16 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 40.10 | ||||||
17 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.61 | ||||||
18 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.75 | ||||||
19 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.02 | ||||||
20 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 41.23 | ||||||
21 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.33 | ||||||
22 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.49 | ||||||
23 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.05 | ||||||
24 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 42.09 | ||||||
25 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.75 | ||||||
26 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.77 | ||||||
27 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.04 | ||||||
28 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 43.44 | ||||||
29 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.78 | ||||||
30 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.83 | ||||||
31 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.12 | ||||||
32 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 44.79 | ||||||
33 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.04 | ||||||
34 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 47.55 | ||||||
35 | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsällskap | 49.07 | ||||||
36 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 49.74 | ||||||
- | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linda Järvinen | 2003 | Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Thyra Rhybrink | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.58 | ||||||
2 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 39.85 | ||||||
3 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 40.63 | ||||||
4 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 41.60 | ||||||
5 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.86 | ||||||
6 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 42.32 | ||||||
7 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 42.69 | ||||||
8 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.76 | ||||||
9 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.78 | ||||||
10 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 43.85 | ||||||
11 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 45.15 | ||||||
12 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.43 | ||||||
13 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.46 | ||||||
14 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.70 | ||||||
15 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 47.09 | ||||||
16 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 47.25 | ||||||
17 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 47.73 | ||||||
18 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.75 | ||||||
19 | Torun Fritiof | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.77 | ||||||
20 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.09 | ||||||
21 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 48.28 | ||||||
22 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 48.86 | ||||||
23 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.81 | ||||||
24 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 54.82 | ||||||
25 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 57.58 | ||||||
26 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 57.65 | ||||||
- | Ebba Bigosinska | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:46 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 25.12 | ||||||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 25.20 | ||||||
3 | Mattia Lentini | 1988 | Stockholmspolisens IF SF | 25.32 | ||||||
4 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.42 | ||||||
5 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 25.82 | ||||||
6 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 25.83 | ||||||
7 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 26.38 | ||||||
8 | Axel Rosén | 1999 | Lidingö Simklubb | 26.59 | ||||||
9 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 26.74 | ||||||
10 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 26.97 | ||||||
11 | Axel Nordström | 1997 | Lidingö Simklubb | 27.10 | ||||||
12 | Emil Östrand | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.14 | ||||||
13 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 27.78 | ||||||
14 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.88 | ||||||
15 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 28.19 | ||||||
16 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.21 | ||||||
17 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.25 | ||||||
18 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 37.36 | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.58 | ||||||
2 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 26.66 | ||||||
3 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 27.11 | ||||||
4 | Oskar Mikker | 2000 | Södertörns Simsällskap | 27.36 | ||||||
5 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 27.43 | ||||||
6 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 27.61 | ||||||
7 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 27.75 | ||||||
8 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 27.76 | ||||||
9 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 28.19 | ||||||
10 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 29.96 | ||||||
11 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 30.08 | ||||||
12 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.27 | ||||||
13 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.50 | ||||||
14 | Ermir Jaupaj | 2000 | Lidingö Simklubb | 31.48 | ||||||
15 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.12 | ||||||
16 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.98 | ||||||
- | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Leo Lindström | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.31 | ||||||
2 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 27.58 | ||||||
3 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 27.67 | ||||||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 27.83 | ||||||
5 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.85 | ||||||
6 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 27.91 | ||||||
7 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 27.93 | ||||||
8 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.17 | ||||||
9 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 28.21 | ||||||
10 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.52 | ||||||
11 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.80 | ||||||
12 | Markus Sandh | 2002 | Järfälla Simsällskap | 28.96 | ||||||
13 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 29.01 | ||||||
14 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.14 | ||||||
15 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.31 | ||||||
16 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.32 | ||||||
17 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 29.35 | ||||||
18 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.43 | ||||||
19 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 29.50 | ||||||
20 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.58 | ||||||
21 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.64 | ||||||
22 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.68 | ||||||
23 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.06 | ||||||
24 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.35 | ||||||
25 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.47 | ||||||
26 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.54 | ||||||
27 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.60 | ||||||
28 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.64 | ||||||
29 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.73 | ||||||
30 | Edward Tarish | 2003 | Täby Sim | 30.90 | ||||||
31 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.05 | ||||||
32 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.22 | ||||||
33 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 31.24 | ||||||
34 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.47 | ||||||
35 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.56 | ||||||
36 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 31.81 | ||||||
37 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.97 | ||||||
38 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.09 | ||||||
39 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.14 | ||||||
40 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.51 | ||||||
41 | Adam Njegovanovic | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.62 | ||||||
42 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 33.93 | ||||||
43 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.33 | ||||||
44 | Gustaf Lindewald | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.24 | ||||||
- | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Jonsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 26.95 | ||||||
2 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 28.77 | ||||||
3 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 28.81 | ||||||
4 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 32.84 | ||||||
5 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.89 | ||||||
6 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.45 | ||||||
7 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 35.70 | ||||||
8 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 41.75 | ||||||
9 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.92 | ||||||
10 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 41.97 | ||||||
11 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.49 | ||||||
12 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.82 | ||||||
13 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 50.61 | ||||||
- | Yonatan Tsegaye | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:46 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.43 | 1:05.90 | |||||
2 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.02 | 1:06.69 | |||||
3 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.32 | 1:06.80 | |||||
4 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.08 | 1:07.98 | |||||
5 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.34 | 1:09.31 | |||||
6 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.23 | 1:10.43 | |||||
7 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.69 | 1:12.64 | |||||
8 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.93 | 1:14.19 | |||||
9 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.57 | 1:15.21 | |||||
10 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 33.37 | 1:15.40 | |||||
11 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.17 | 1:17.87 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 30.77 | 1:09.85 | |||||
2 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.92 | 1:11.06 | |||||
3 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.47 | 1:13.00 | |||||
4 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.65 | 1:14.07 | |||||
5 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 34.44 | 1:14.53 | |||||
6 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.14 | 1:14.87 | |||||
7 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.69 | 1:15.86 | |||||
8 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.22 | 1:16.91 | |||||
9 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 37.78 | 1:21.57 | |||||
10 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 36.13 | 1:22.22 | |||||
11 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 34.40 | 1:23.79 | |||||
12 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 37.71 | 1:24.08 | |||||
13 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 34.92 | 1:24.81 | |||||
14 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.79 | 1:24.93 | |||||
- | Cassandra Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.00 | 1:09.66 | |||||
2 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.80 | 1:10.65 | |||||
3 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.69 | 1:11.80 | |||||
4 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.07 | 1:11.90 | |||||
5 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.76 | 1:12.44 | |||||
6 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.85 | 1:13.00 | |||||
7 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.12 | 1:13.10 | |||||
8 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.22 | 1:13.81 | |||||
9 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 33.17 | 1:14.06 | |||||
10 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.19 | 1:14.15 | |||||
11 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.02 | 1:15.17 | |||||
12 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.36 | 1:15.27 | |||||
13 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.48 | 1:15.70 | |||||
14 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.78 | 1:15.94 | |||||
15 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.05 | 1:16.13 | |||||
16 | Ella Wahlman | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.25 | 1:16.17 | |||||
17 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.76 | 1:16.75 | |||||
18 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.33 | 1:16.96 | |||||
19 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.95 | 1:17.50 | |||||
20 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.51 | 1:17.65 | |||||
21 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.35 | 1:18.35 | |||||
22 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.56 | 1:18.42 | |||||
23 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.13 | 1:18.48 | |||||
24 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.61 | 1:20.67 | |||||
25 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.66 | 1:20.91 | |||||
26 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.23 | 1:22.96 | |||||
27 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.21 | 1:23.00 | |||||
28 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 35.44 | 1:24.13 | |||||
29 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.45 | 1:24.28 | |||||
30 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.87 | 1:25.40 | |||||
31 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.39 | 1:25.42 | |||||
32 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.67 | 1:25.65 | |||||
33 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 38.48 | 1:25.76 | |||||
34 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.95 | 1:25.95 | |||||
35 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.50 | 1:26.29 | |||||
36 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 38.70 | 1:26.95 | |||||
37 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.46 | 1:40.80 | |||||
- | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 33.45 | 1:18.36 | |||||
2 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.69 | 1:18.64 | |||||
3 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 35.76 | 1:19.47 | |||||
4 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 36.15 | 1:20.09 | |||||
5 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.47 | 1:20.59 | |||||
6 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 35.52 | 1:21.30 | |||||
7 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 34.19 | 1:21.75 | |||||
8 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 37.31 | 1:24.37 | |||||
9 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.90 | 1:25.47 | |||||
10 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 38.49 | 1:25.84 | |||||
11 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.96 | 1:29.86 | |||||
12 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.82 | 1:30.06 | |||||
13 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 39.07 | 1:31.62 | |||||
14 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 40.99 | 1:34.76 | |||||
15 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 43.50 | 1:37.48 | |||||
16 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.42 | 1:38.97 | |||||
- | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:36 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 29.49 | 59.84 | |||||
2 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 30.29 | 1:03.37 | |||||
3 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.62 | 1:06.66 | |||||
4 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 33.42 | 1:06.96 | |||||
5 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 32.63 | 1:06.99 | |||||
6 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 32.02 | 1:07.07 | |||||
7 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 33.96 | 1:07.90 | |||||
8 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.57 | 1:11.88 | |||||
9 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 35.96 | 1:16.56 | |||||
10 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.27 | 1:17.62 | |||||
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.38 | 1:04.12 | |||||
2 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.64 | 1:07.00 | |||||
3 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.12 | 1:09.05 | |||||
4 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.66 | 1:09.99 | |||||
5 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 33.93 | 1:11.86 | |||||
6 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.82 | 1:15.62 | |||||
7 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.81 | 1:15.71 | |||||
8 | Rasmus Andreasson | 2000 | Luleå Simsällskap | 36.43 | 1:17.56 | |||||
9 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.80 | 1:20.57 | |||||
10 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.88 | 1:20.68 | |||||
11 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.23 | 1:24.42 | |||||
- | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 31.51 | 1:04.92 | |||||
2 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.49 | 1:06.17 | |||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 32.99 | 1:09.47 | |||||
4 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 35.33 | 1:10.38 | |||||
5 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 34.34 | 1:10.57 | |||||
6 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 34.89 | 1:11.50 | |||||
7 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.54 | 1:11.51 | |||||
8 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.69 | 1:11.57 | |||||
9 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.62 | 1:12.31 | |||||
10 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.64 | 1:12.99 | |||||
11 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.53 | 1:13.10 | |||||
12 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.97 | 1:13.18 | |||||
13 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.07 | 1:13.47 | |||||
14 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.95 | 1:14.85 | |||||
15 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 37.85 | 1:15.98 | |||||
15 | Markus Sandh | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.47 | 1:15.98 | |||||
17 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 35.63 | 1:16.42 | |||||
18 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 37.77 | 1:16.58 | |||||
19 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 37.61 | 1:16.76 | |||||
20 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.02 | 1:16.81 | |||||
21 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.34 | 1:18.25 | |||||
22 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 38.30 | 1:18.53 | |||||
23 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.71 | 1:18.89 | |||||
24 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.72 | 1:19.19 | |||||
25 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.23 | 1:19.44 | |||||
26 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.79 | 1:19.62 | |||||
27 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.80 | 1:19.74 | |||||
28 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.79 | 1:19.81 | |||||
29 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.16 | 1:19.94 | |||||
30 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.20 | 1:20.85 | |||||
31 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.32 | 1:21.25 | |||||
32 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.63 | 1:22.24 | |||||
33 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.84 | 1:22.43 | |||||
34 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.54 | 1:22.96 | |||||
35 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.57 | 1:24.11 | |||||
36 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.23 | 1:24.44 | |||||
37 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.19 | 1:24.95 | |||||
38 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.98 | 1:25.90 | |||||
39 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.82 | 1:26.52 | |||||
40 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 42.50 | 1:27.46 | |||||
41 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.09 | 1:27.80 | |||||
42 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.69 | 1:29.95 | |||||
43 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 42.91 | 1:34.00 | |||||
- | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.60 | 1:15.19 | |||||
2 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.82 | 1:18.38 | |||||
3 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.53 | 1:21.46 | |||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.27 | 1:25.06 | |||||
5 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 43.51 | 1:26.80 | |||||
6 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.85 | 1:37.05 | |||||
7 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 50.88 | 1:42.30 | |||||
8 | Maxim Jelagin | 2005 | Lidingö Simklubb | 52.25 | 1:43.79 | |||||
9 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 58.87 | 1:51.42 | |||||
10 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 54.94 | 1:53.92 | |||||
11 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 57.00 | 1:59.98 | |||||
12 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 54.34 | 2:00.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:36 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 24, 200m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.62 | 1:04.30 | 1:38.23 | 2:11.08 | |||
2 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.13 | 1:05.82 | 1:41.42 | 2:15.25 | |||
3 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.89 | 1:07.85 | 1:42.89 | 2:17.22 | |||
4 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.40 | 1:06.60 | 1:43.19 | 2:17.91 | |||
5 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.04 | 1:07.20 | 1:41.86 | 2:18.97 | |||
6 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.91 | 1:06.11 | 1:43.54 | 2:19.48 | |||
7 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.65 | 1:07.14 | 1:45.28 | 2:21.48 | |||
8 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.35 | 1:08.57 | 1:44.01 | 2:21.82 | |||
9 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 31.40 | 1:09.02 | 1:45.82 | 2:24.19 | |||
10 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.11 | 1:10.01 | 1:48.85 | 2:26.02 | |||
11 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.49 | 1:10.02 | 1:47.13 | 2:26.97 | |||
12 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.98 | 1:09.26 | 1:48.36 | 2:29.27 | |||
13 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.51 | 1:10.17 | 1:48.78 | 2:29.71 | |||
14 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 36.20 | 1:17.50 | 1:59.34 | 2:38.46 | |||
- | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 24, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 30.98 | 1:06.63 | 1:40.92 | 2:16.51 | |||
2 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.83 | 1:06.41 | 1:42.79 | 2:17.17 | |||
3 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.37 | 1:06.59 | 1:41.88 | 2:17.24 | |||
4 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.21 | 1:08.37 | 1:44.53 | 2:22.75 | |||
5 | Michelle Berntsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.58 | 1:08.87 | 1:47.68 | 2:24.47 | |||
6 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.46 | 1:09.81 | 1:48.43 | 2:24.78 | |||
7 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.09 | 1:09.15 | 1:47.41 | 2:25.10 | |||
8 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.27 | 1:11.49 | 1:49.51 | 2:25.56 | |||
9 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.05 | 1:11.42 | 1:49.88 | 2:26.09 | |||
10 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.21 | 1:09.42 | 1:48.39 | 2:26.15 | |||
11 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.17 | 1:11.77 | 1:50.86 | 2:27.49 | |||
12 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.81 | 1:10.91 | 1:50.83 | 2:27.79 | |||
13 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.69 | 1:10.87 | 1:50.34 | 2:29.74 | |||
14 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 32.95 | 1:12.57 | 1:50.49 | 2:29.98 | |||
15 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.24 | 1:12.66 | 1:53.25 | 2:32.20 | |||
16 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 35.94 | 1:14.89 | 1:56.29 | 2:35.10 | |||
17 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.22 | 1:13.98 | 1:55.00 | 2:35.35 | |||
18 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 35.83 | 1:14.88 | 1:56.97 | 2:37.95 | |||
19 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.44 | 1:15.39 | 1:55.47 | 2:38.18 | |||
20 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.19 | 1:14.48 | 1:58.40 | 2:42.29 | |||
21 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 37.27 | 1:19.59 | 2:02.63 | 2:44.18 | |||
22 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 42.17 | 1:29.57 | 2:18.01 | 3:02.71 | |||
Gren 24, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 29.97 | 1:05.37 | 1:39.33 | 2:13.42 | |||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.59 | 1:06.99 | 1:42.35 | 2:18.61 | |||
3 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.61 | 1:07.87 | 1:43.84 | 2:20.30 | |||
4 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.64 | 1:06.84 | 1:44.46 | 2:20.92 | |||
5 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.73 | 1:10.18 | 1:47.47 | 2:22.19 | |||
6 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 32.54 | 1:10.19 | 1:47.41 | 2:22.43 | |||
7 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.31 | 1:07.60 | 1:46.20 | 2:22.68 | |||
8 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.15 | 1:09.65 | 1:47.48 | 2:22.75 | |||
9 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 31.99 | 1:09.91 | 1:47.54 | 2:24.50 | |||
10 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.83 | 1:09.24 | 1:47.48 | 2:24.54 | |||
11 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.10 | 1:10.00 | 1:48.21 | 2:25.08 | |||
12 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.74 | 1:08.59 | 1:47.76 | 2:25.37 | |||
13 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 32.38 | 1:08.47 | 1:48.45 | 2:26.70 | |||
14 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 33.93 | 1:11.30 | 1:49.35 | 2:27.03 | |||
15 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.20 | 1:11.01 | 1:50.28 | 2:27.15 | |||
16 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 34.05 | 1:10.43 | 1:49.87 | 2:27.17 | |||
17 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 33.98 | 1:11.38 | 1:49.59 | 2:27.22 | |||
18 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 34.22 | 1:11.74 | 1:50.88 | 2:27.33 | |||
19 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.04 | 1:09.67 | 1:49.02 | 2:27.83 | |||
20 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.20 | 1:12.97 | 1:51.00 | 2:28.84 | |||
20 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.78 | 1:10.05 | 1:48.56 | 2:28.84 | |||
22 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.64 | 1:12.68 | 1:53.00 | 2:28.89 | |||
23 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.57 | 1:14.40 | 1:52.75 | 2:29.01 | |||
24 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 32.54 | 1:09.96 | 1:49.89 | 2:29.36 | |||
24 | Victoria Danielsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.06 | 1:12.04 | 1:49.99 | 2:29.36 | |||
26 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.52 | 1:13.13 | 1:52.40 | 2:32.03 | |||
27 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.79 | 1:12.67 | 1:51.78 | 2:32.42 | |||
28 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 34.72 | 1:14.60 | 1:52.17 | 2:32.62 | |||
29 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.88 | 1:14.32 | 1:54.48 | 2:33.75 | |||
30 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.02 | 1:15.72 | 1:54.88 | 2:33.78 | |||
31 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.19 | 1:11.93 | 1:54.26 | 2:34.59 | |||
32 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.71 | 1:15.07 | 1:53.55 | 2:34.89 | |||
33 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.82 | 1:15.50 | 1:56.10 | 2:36.15 | |||
34 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.15 | 1:16.15 | 1:57.24 | 2:36.83 | |||
35 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.04 | 1:15.26 | 1:55.85 | 2:37.15 | |||
36 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.12 | 1:13.72 | 1:56.65 | 2:37.25 | |||
37 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.98 | 1:15.07 | 1:56.85 | 2:38.14 | |||
38 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.88 | 1:19.10 | 2:00.98 | 2:39.00 | |||
39 | Ella Wahlman | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.27 | 1:17.22 | 1:58.81 | 2:41.24 | |||
40 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 35.56 | 1:15.41 | 1:58.97 | 2:41.35 | |||
41 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.29 | 1:20.17 | 1:59.92 | 2:41.60 | |||
42 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.63 | 1:19.27 | 2:00.45 | 2:41.61 | |||
43 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.97 | 1:16.75 | 1:57.88 | 2:41.82 | |||
44 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 36.95 | 1:19.26 | 2:01.59 | 2:42.54 | |||
45 | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | 35.35 | 1:18.41 | 1:59.86 | 2:42.82 | |||
46 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.09 | 1:21.20 | 2:05.95 | 2:44.65 | |||
47 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.57 | 1:20.23 | 2:04.70 | 2:45.80 | |||
48 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 38.12 | 1:21.36 | 2:06.53 | 2:49.66 | |||
49 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.13 | 1:22.56 | 2:08.95 | 2:50.14 | |||
50 | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsällskap | 38.42 | 1:24.06 | 2:16.88 | 3:05.36 | |||
51 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 40.73 | 1:28.61 | 2:21.87 | 3:09.35 | |||
- | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 33.94 | 1:13.12 | 1:51.22 | 2:28.13 | |||
2 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.17 | 1:13.33 | 1:51.88 | 2:28.28 | |||
3 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.38 | 1:13.35 | 1:53.25 | 2:30.65 | |||
4 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.82 | 1:15.07 | 1:54.47 | 2:31.38 | |||
5 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 35.50 | 1:14.09 | 1:54.65 | 2:31.58 | |||
6 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 35.21 | 1:14.59 | 1:54.08 | 2:32.34 | |||
7 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.10 | 1:15.19 | 1:55.84 | 2:35.06 | |||
8 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.42 | 1:18.06 | 1:58.63 | 2:35.77 | |||
9 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.13 | 1:17.49 | 1:58.17 | 2:36.01 | |||
10 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.95 | 1:16.56 | 1:57.22 | 2:37.64 | |||
11 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.36 | 1:17.94 | 2:01.65 | 2:41.00 | |||
12 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.45 | 1:18.25 | 2:02.26 | 2:41.83 | |||
13 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.08 | 1:21.62 | 2:03.24 | 2:43.12 | |||
14 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 35.58 | 1:18.12 | 2:01.00 | 2:43.47 | |||
15 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 34.32 | 1:15.63 | 1:59.77 | 2:43.81 | |||
16 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 36.87 | 1:19.02 | 2:02.55 | 2:44.45 | |||
17 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.98 | 1:19.68 | 2:03.25 | 2:49.72 | |||
18 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.38 | 1:20.26 | 2:06.88 | 2:51.03 | |||
19 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.90 | 1:19.42 | 2:06.42 | 2:51.22 | |||
20 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.52 | 1:20.59 | 2:07.02 | 2:55.52 | |||
21 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.94 | 1:25.23 | 2:12.96 | 2:57.89 | |||
22 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.92 | 2:16.52 | 2:59.37 | ||||
23 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.89 | 1:24.42 | 2:12.31 | 2:59.49 | |||
24 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.40 | 1:33.44 | 2:28.88 | 3:22.79 | |||
- | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 33.79 | 1:10.16 | 1:47.77 | 2:24.66 | |||
2 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 36.03 | 1:16.30 | 1:57.60 | 2:35.69 | |||
3 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 34.93 | 1:15.10 | 1:55.32 | 2:36.05 | |||
4 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 36.51 | 1:15.90 | 1:58.55 | 2:42.09 | |||
5 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 35.32 | 1:17.38 | 1:58.64 | 2:42.16 | |||
6 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.83 | 1:22.47 | 2:05.96 | 2:52.30 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Charlton | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.51 | 1:16.05 | 1:55.75 | 2:38.65 | |||
2 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 37.00 | 1:18.67 | 2:01.50 | 2:43.87 | |||
3 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.36 | 1:22.02 | 2:03.49 | 2:46.80 | |||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.07 | 1:18.81 | 2:03.66 | 2:47.76 | |||
5 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 36.44 | 1:18.23 | 2:03.23 | 2:50.04 | |||
6 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 37.98 | 1:21.28 | 2:06.32 | 2:50.20 | |||
7 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 38.81 | 1:22.70 | 2:07.97 | 2:53.55 | |||
8 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 40.73 | 1:28.49 | 2:17.77 | 3:06.45 | |||
9 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.44 | 1:31.25 | 2:20.45 | 3:14.92 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.68 | 1:19.75 | 2:02.48 | 2:42.56 | |||
2 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.55 | 1:19.62 | 2:01.05 | 2:43.05 | |||
3 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.81 | 1:22.06 | 2:07.74 | 2:49.89 | |||
4 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.12 | 1:22.43 | 2:07.67 | 2:50.08 | |||
5 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.33 | 1:22.83 | 2:08.64 | 2:52.70 | |||
6 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 39.22 | 1:22.66 | 2:08.66 | 2:54.12 | |||
7 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 40.96 | 1:26.21 | 2:13.13 | 2:58.03 | |||
8 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 40.18 | 1:24.65 | 2:12.61 | 2:58.21 | |||
9 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 38.91 | 1:26.69 | 2:12.38 | 3:01.53 | |||
10 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.66 | 1:28.25 | 2:16.34 | 3:01.94 | |||
11 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 39.71 | 1:27.57 | 2:13.26 | 3:02.95 | |||
12 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.18 | 1:28.91 | 2:19.15 | 3:06.68 | |||
13 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 44.14 | 1:33.13 | 2:23.80 | 3:13.89 | |||
14 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.57 | 1:31.62 | 2:24.92 | 3:14.94 | |||
15 | Adam Njegovanovic | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.84 | 1:38.86 | 2:30.48 | 3:25.55 | |||
16 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 47.73 | 1:41.57 | 2:39.99 | 3:32.72 | |||
17 | Edward Tarish | 2003 | Täby Sim | 45.56 | 1:38.69 | 2:35.30 | 3:34.27 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.47 | 1:20.96 | 2:07.36 | 2:52.99 | |||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.14 | 1:25.11 | 2:10.77 | 2:58.91 | |||
3 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.79 | 1:32.10 | 2:19.93 | 3:10.81 | |||
- | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 26, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 34.70 | 1:12.20 | 1:52.04 | 2:30.16 | |||
2 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.54 | 1:14.14 | 1:54.64 | 2:33.39 | |||
3 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.67 | 1:15.55 | 1:56.32 | 2:35.98 | |||
Gren 26, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.76 | 1:12.79 | 1:52.69 | 2:32.46 | |||
2 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 36.08 | 1:15.03 | 1:54.27 | 2:34.22 | |||
3 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.52 | 1:16.72 | 1:57.90 | 2:37.46 | |||
4 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 37.61 | 1:17.12 | 1:59.07 | 2:38.91 | |||
5 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 36.50 | 1:18.11 | 1:58.01 | 2:38.96 | |||
6 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.40 | 1:17.33 | 2:00.35 | 2:40.85 | |||
7 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 36.61 | 1:17.60 | 1:58.52 | 2:41.77 | |||
8 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.49 | 1:19.38 | 2:00.67 | 2:42.60 | |||
9 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.39 | 1:20.85 | 2:03.24 | 2:43.79 | |||
10 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.10 | 1:23.10 | 2:06.92 | 2:51.46 | |||
Gren 26, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.22 | 1:13.06 | 1:50.87 | 2:27.17 | |||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 35.84 | 1:16.04 | 1:55.41 | 2:35.30 | |||
3 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.16 | 1:16.25 | 1:56.52 | 2:35.95 | |||
4 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.86 | 1:16.27 | 1:57.17 | 2:38.14 | |||
5 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.68 | 1:18.82 | 2:02.49 | 2:41.16 | |||
6 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 37.91 | 1:18.45 | 2:02.83 | 2:43.84 | |||
7 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.13 | 1:20.75 | 2:02.55 | 2:45.33 | |||
8 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.93 | 1:19.99 | 2:03.71 | 2:45.71 | |||
9 | Hanna Åsbrink | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.77 | 1:20.93 | 2:05.13 | 2:45.82 | |||
10 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.47 | 1:19.93 | 2:04.48 | 2:47.67 | |||
11 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 37.76 | 1:22.08 | 2:06.16 | 2:50.90 | |||
12 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 39.95 | 1:24.05 | 2:10.35 | 2:56.26 | |||
13 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 41.06 | 1:26.75 | 2:16.42 | 3:00.86 | |||
14 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.51 | 1:29.67 | 2:19.58 | 3:02.90 | |||
15 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 43.34 | 1:29.77 | 2:18.87 | 3:04.13 | |||
16 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 43.85 | 1:30.66 | 2:20.28 | 3:06.15 | |||
17 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.04 | 1:30.99 | 2:18.71 | 3:07.65 | |||
18 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.82 | 1:31.92 | 2:21.76 | 3:08.29 | |||
19 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.77 | 1:31.23 | 2:19.50 | 3:11.92 | |||
- | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 26, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.34 | 1:17.49 | 1:58.11 | 2:37.37 | |||
2 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 37.15 | 1:19.55 | 2:03.86 | 2:45.96 | |||
3 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.59 | 1:23.12 | 2:08.78 | 2:49.60 | |||
4 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 40.95 | 1:23.58 | 2:09.85 | 2:52.94 | |||
5 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.59 | 1:28.93 | 2:18.13 | 2:59.99 | |||
6 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.94 | 1:29.64 | 2:17.69 | 3:00.48 | |||
7 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.91 | 1:32.03 | 2:19.03 | 3:05.92 | |||
8 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.83 | 1:36.08 | 2:26.52 | 3:14.30 | |||
9 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.65 | 1:35.20 | 2:26.49 | 3:14.99 | |||
10 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.90 | 1:37.82 | 2:28.76 | 3:18.73 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 12:42 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 27, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SS04 Herrar | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:51.89 | ||||||
Edward Eliasson | 1997 | 26.02 | 54.78 | 54.78 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 28.27 | 58.78 | 1:53.56 | ||||||
Frederick Holmer Fann | 1998 | 29.37 | 1:00.17 | 2:53.73 | ||||||
Leonardo Montes | 2002 | 27.49 | 58.16 | 3:51.89 | ||||||
2 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 0 | Täby Sim | 3:55.18 | ||||||
Victor Halldén | 2000 | 27.36 | 57.82 | 57.82 | ||||||
Daniel Coleman | 2000 | 26.97 | 57.08 | 1:54.90 | ||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 28.72 | 59.90 | 2:54.80 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 28.44 | 1:00.38 | 3:55.18 | ||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 3:55.54 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 27.84 | 58.57 | 58.57 | ||||||
Gordon Ölund | 2002 | 29.27 | 1:00.59 | 1:59.16 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 27.27 | 57.50 | 2:56.66 | ||||||
Rudolfs Stupans | 1999 | 28.01 | 58.88 | 3:55.54 | ||||||
4 | Södertörn Herrar | 0 | Södertörns Simsällskap | 3:57.31 | ||||||
Filip Antlöv | 1998 | 29.36 | 1:00.78 | 1:00.78 | ||||||
Anton Mylläri | 2001 | 26.90 | 56.25 | 1:57.03 | ||||||
Oskar Mikker | 2000 | 27.90 | 58.86 | 2:55.89 | ||||||
Viktor Jändel | 1996 | 28.88 | 1:01.42 | 3:57.31 | ||||||
5 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 0 | Täby Sim | 3:58.75 | ||||||
Axel von Goës | 2002 | 28.06 | 58.76 | 58.76 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 27.56 | 58.78 | 1:57.54 | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 28.21 | 59.45 | 2:56.99 | ||||||
Gustav Ahlqvist | 2003 | 27.81 | 1:01.76 | 3:58.75 | ||||||
6 | Södertörn Herrar Yngre1 | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:09.78 | ||||||
Edvin Jonsson | 2004 | 29.41 | 1:02.70 | 1:02.70 | ||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 28.30 | 1:00.84 | 2:03.54 | ||||||
Gustav Jonsson | 2002 | 29.41 | 1:02.37 | 3:05.91 | ||||||
Henry Plavans | 2005 | 30.61 | 1:03.87 | 4:09.78 | ||||||
7 | Luleå SS Herrar | 2001 | Luleå Simsällskap | 4:10.00 | ||||||
Albin Eriksson | 2003 | 28.74 | 1:02.24 | 1:02.24 | ||||||
Ji An Wang | 2003 | 27.53 | 59.15 | 2:01.39 | ||||||
Rasmus Andreasson | 2000 | 29.06 | 1:03.96 | 3:05.35 | ||||||
Theo Ylipää | 2004 | 28.85 | 1:04.65 | 4:10.00 | ||||||
8 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 4:11.05 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 29.68 | 1:01.45 | 1:01.45 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 30.04 | 1:03.36 | 2:04.81 | ||||||
Axel Nordén | 2001 | 30.10 | 1:02.99 | 3:07.80 | ||||||
Erik Åstrand | 2003 | 29.56 | 1:03.25 | 4:11.05 | ||||||
9 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:12.71 | ||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 30.20 | 1:01.52 | 1:01.52 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 30.40 | 1:03.61 | 2:05.13 | ||||||
Jesper Holmström | 2003 | 30.79 | 1:04.43 | 3:09.56 | ||||||
Oliver Erneholm | 2003 | 29.93 | 1:03.15 | 4:12.71 | ||||||
10 | Spårvägen Herrar Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:25.03 | ||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 30.73 | 1:07.37 | 1:07.37 | ||||||
Matyas Török | 2002 | 29.76 | 1:05.49 | 2:12.86 | ||||||
Jannis Siotis | 2003 | 30.78 | 1:08.11 | 3:20.97 | ||||||
David Neuhardt | 2003 | 30.05 | 1:04.06 | 4:25.03 | ||||||
11 | Täby Sim Herrar Lag 4 | 2001 | Täby Sim | 4:27.45 | ||||||
Isac Rune | 2003 | 32.03 | 1:06.38 | 1:06.38 | ||||||
Tor Stein | 2003 | 31.86 | 1:06.34 | 2:12.72 | ||||||
Alexander Bergström | 2002 | 33.49 | 1:09.45 | 3:22.17 | ||||||
Simon Lörinc | 2003 | 31.25 | 1:05.28 | 4:27.45 | ||||||
12 | Sala SS Herrar | 0 | Sala Simsällskap | 4:29.57 | ||||||
Elias Nordgren | 2001 | 29.22 | 59.61 | 59.61 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 30.14 | 1:02.36 | 2:01.97 | ||||||
Olle Nilsson | 2004 | 35.71 | 1:13.72 | 3:15.69 | ||||||
Felix Mårvad | 2003 | 1:13.88 | 1:13.88 | 4:29.57 | ||||||
13 | SS04 Herrar Yngre | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:31.43 | ||||||
Tiger Khan | 2002 | 32.71 | 1:10.04 | 1:10.04 | ||||||
Elliot Höft | 2002 | 31.22 | 1:07.54 | 2:17.58 | ||||||
Nicholas Weis Shore | 2002 | 32.36 | 1:09.06 | 3:26.64 | ||||||
Per Levander | 2002 | 30.16 | 1:04.79 | 4:31.43 | ||||||
14 | Ösmo SS Herrar | 2001 | Ösmo Simsällskap | 4:37.04 | ||||||
Liam Björklund | 2003 | 31.16 | 1:05.78 | 1:05.78 | ||||||
Zain Mardeni | 2001 | 31.75 | 1:07.39 | 2:13.17 | ||||||
Fredrik Karlsson | 1967 | 39.31 | 1:23.51 | 3:36.68 | ||||||
Mattias Kvist | 2003 | 29.04 | 1:00.36 | 4:37.04 | ||||||
- | Södertörn Herrar Yngre2 | 0 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Albin Åslund | 2003 | 30.64 | 1:06.22 | 1:06.22 | ||||||
Theodor Fridh | 2002 | 30.46 | 1:06.33 | 2:12.55 | ||||||
Malte Söderberg | 2004 | 30.84 | 1:07.54 | 3:20.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 12:42 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 28, 400m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:12.58 | 2:36.97 | 4:06.38 | 5:18.25 | |||
Gren 28, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:21.12 | 2:44.00 | 4:21.98 | 5:33.57 | |||
2 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 1:25.75 | 2:55.94 | 4:30.70 | 5:51.09 | |||
3 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:20.49 | 2:57.92 | 4:38.85 | 6:06.61 | |||
Gren 28, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:18.56 | 2:48.72 | 4:19.88 | 5:33.20 | |||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:16.95 | 2:44.33 | 4:17.97 | 5:33.28 | |||
3 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:15.61 | 2:46.03 | 4:19.65 | 5:39.27 | |||
4 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:21.03 | 2:48.99 | 4:26.25 | 5:40.91 | |||
5 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:21.66 | 2:53.66 | 4:24.00 | 5:45.20 | |||
Gren 28, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:36.38 | 3:22.68 | 5:19.36 | 6:48.83 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:13 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:25 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 30.61 | ||||||
2 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.34 | ||||||
3 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 32.25 | ||||||
4 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.37 | ||||||
5 | Axel Nordström | 1997 | Lidingö Simklubb | 32.95 | ||||||
6 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.34 | ||||||
7 | Emil Östrand | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.98 | ||||||
8 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.13 | ||||||
9 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.14 | ||||||
10 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.99 | ||||||
- | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.61 | ||||||
2 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 33.16 | ||||||
3 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 33.76 | ||||||
4 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.52 | ||||||
5 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.76 | ||||||
6 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 36.90 | ||||||
7 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.52 | ||||||
8 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.63 | ||||||
9 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.80 | ||||||
10 | Ermir Jaupaj | 2000 | Lidingö Simklubb | 44.58 | ||||||
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.29 | ||||||
2 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.75 | ||||||
3 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 37.29 | ||||||
4 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 38.00 | ||||||
5 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.35 | ||||||
6 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.24 | ||||||
7 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.36 | ||||||
8 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.87 | ||||||
9 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.20 | ||||||
10 | Adam Njegovanovic | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.75 | ||||||
11 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.76 | ||||||
12 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.97 | ||||||
13 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 42.26 | ||||||
14 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.33 | ||||||
15 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.44 | ||||||
16 | Edward Tarish | 2003 | Täby Sim | 45.48 | ||||||
17 | Gustaf Lindewald | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.42 | ||||||
18 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 50.29 | ||||||
- | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.35 | ||||||
2 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 43.66 | ||||||
3 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 45.99 | ||||||
4 | Markus Bäckman | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 49.92 | ||||||
5 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 50.63 | ||||||
6 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 55.93 | ||||||
- | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Yonatan Tsegaye | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:25 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:44 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 28.76 | ||||||
2 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 29.09 | ||||||
3 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.13 | ||||||
4 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.31 | ||||||
5 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.44 | ||||||
6 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 29.46 | ||||||
7 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 30.08 | ||||||
8 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 30.30 | ||||||
9 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 30.40 | ||||||
10 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.92 | ||||||
11 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 31.11 | ||||||
12 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 32.16 | ||||||
- | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 28.33 | ||||||
2 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 28.61 | ||||||
3 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 29.14 | ||||||
4 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.42 | ||||||
5 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 29.85 | ||||||
6 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.03 | ||||||
7 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 30.06 | ||||||
8 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.11 | ||||||
9 | Matilda Hägesten | 2000 | A4 Idrottsförening | 30.16 | ||||||
10 | Sophie Dellmark | 2001 | A4 Idrottsförening | 30.32 | ||||||
11 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 30.45 | ||||||
12 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.65 | ||||||
13 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 31.02 | ||||||
14 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.63 | ||||||
15 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.65 | ||||||
16 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 31.77 | ||||||
17 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.23 | ||||||
18 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 32.34 | ||||||
19 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 32.69 | ||||||
20 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 32.87 | ||||||
21 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.16 | ||||||
22 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 34.42 | ||||||
23 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.74 | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 28.86 | ||||||
2 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.43 | ||||||
3 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 29.66 | ||||||
3 | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.66 | ||||||
5 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.67 | ||||||
6 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.73 | ||||||
7 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 29.87 | ||||||
8 | Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 29.91 | ||||||
9 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 29.97 | ||||||
10 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 29.99 | ||||||
11 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.21 | ||||||
12 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 30.22 | ||||||
13 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.35 | ||||||
14 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 30.42 | ||||||
15 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.53 | ||||||
16 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 30.61 | ||||||
17 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 30.63 | ||||||
18 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.67 | ||||||
18 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 30.67 | ||||||
20 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.71 | ||||||
21 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 30.74 | ||||||
22 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 30.80 | ||||||
23 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.88 | ||||||
24 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.13 | ||||||
25 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.18 | ||||||
26 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.19 | ||||||
27 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.50 | ||||||
28 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 31.58 | ||||||
29 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.74 | ||||||
30 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 31.77 | ||||||
31 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 31.93 | ||||||
32 | Ella Wahlman | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.06 | ||||||
33 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.10 | ||||||
34 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.15 | ||||||
35 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 32.26 | ||||||
36 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.28 | ||||||
37 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.34 | ||||||
38 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.39 | ||||||
39 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.58 | ||||||
40 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 32.64 | ||||||
41 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.71 | ||||||
42 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.08 | ||||||
43 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.26 | ||||||
44 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.74 | ||||||
45 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 33.75 | ||||||
46 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 33.93 | ||||||
47 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.53 | ||||||
48 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.73 | ||||||
49 | Linda Järvinen | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.50 | ||||||
50 | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsällskap | 35.87 | ||||||
51 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.68 | ||||||
52 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.78 | ||||||
53 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.46 | ||||||
54 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 37.56 | ||||||
55 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.73 | ||||||
56 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.77 | ||||||
57 | Thyra Rhybrink | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 44.10 | ||||||
- | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 30.20 | ||||||
2 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 31.42 | ||||||
3 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 31.83 | ||||||
4 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 32.08 | ||||||
5 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 32.20 | ||||||
6 | Randi Arnesen | 2005 | Luleå Simsällskap | 32.45 | ||||||
7 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 32.57 | ||||||
8 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.61 | ||||||
9 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 32.76 | ||||||
10 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.41 | ||||||
11 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 33.72 | ||||||
12 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 33.88 | ||||||
13 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.93 | ||||||
14 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.10 | ||||||
15 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.20 | ||||||
16 | Elina Hellgren | 2004 | Täby Sim | 34.40 | ||||||
16 | Emily Cwirzen | 2004 | Luleå Simsällskap | 34.40 | ||||||
18 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.48 | ||||||
19 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.55 | ||||||
20 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 34.61 | ||||||
21 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.65 | ||||||
22 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 34.98 | ||||||
23 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.57 | ||||||
24 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.84 | ||||||
25 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 35.96 | ||||||
26 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.18 | ||||||
27 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.22 | ||||||
28 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.37 | ||||||
29 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 36.76 | ||||||
30 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.77 | ||||||
31 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.93 | ||||||
32 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 42.13 | ||||||
33 | Athena Karathanasis | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.66 | ||||||
34 | Sofia Paulino | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.95 | ||||||
- | Ebba Bigosinska | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:44 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 27.65 | 57.28 | |||||
2 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 27.48 | 57.52 | |||||
3 | Mattia Lentini | 1988 | Stockholmspolisens IF SF | 27.29 | 59.30 | |||||
4 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.70 | 1:00.16 | |||||
5 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 27.89 | 1:00.27 | |||||
6 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.90 | 1:01.67 | |||||
7 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.53 | 1:02.98 | |||||
8 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 29.69 | 1:03.59 | |||||
9 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 30.24 | 1:05.20 | |||||
10 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.99 | 1:11.99 | |||||
11 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 33.36 | 1:16.18 | |||||
- | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 28.08 | 1:01.50 | |||||
2 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.76 | 1:02.57 | |||||
3 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 29.58 | 1:03.31 | |||||
4 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 29.73 | 1:04.07 | |||||
5 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.68 | 1:04.58 | |||||
6 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 29.32 | 1:05.95 | |||||
7 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 29.70 | 1:06.17 | |||||
8 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.72 | 1:08.53 | |||||
9 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 31.98 | 1:09.21 | |||||
10 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.39 | 1:09.39 | |||||
11 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.85 | 1:13.92 | |||||
12 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.93 | 1:14.23 | |||||
13 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.17 | 1:14.85 | |||||
14 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 33.71 | 1:15.07 | |||||
15 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.35 | 1:19.12 | |||||
- | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.30 | 1:02.87 | |||||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 29.29 | 1:03.31 | |||||
3 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 30.46 | 1:05.02 | |||||
4 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.24 | 1:05.04 | |||||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.46 | 1:05.40 | |||||
6 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.93 | 1:06.46 | |||||
7 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.71 | 1:08.16 | |||||
8 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.65 | 1:08.21 | |||||
9 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.00 | 1:08.85 | |||||
10 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.60 | 1:09.10 | |||||
11 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.87 | 1:09.27 | |||||
12 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 33.05 | 1:10.32 | |||||
13 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.43 | 1:10.82 | |||||
14 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.28 | 1:10.91 | |||||
15 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.28 | 1:11.06 | |||||
16 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.96 | 1:11.13 | |||||
17 | Markus Sandh | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.81 | 1:12.17 | |||||
18 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.37 | 1:13.03 | |||||
19 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.87 | 1:13.10 | |||||
20 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.63 | 1:13.55 | |||||
21 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.06 | 1:14.02 | |||||
22 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.34 | 1:14.61 | |||||
23 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.71 | 1:14.98 | |||||
24 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.59 | 1:15.56 | |||||
25 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 35.28 | 1:15.76 | |||||
26 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 34.60 | 1:16.22 | |||||
27 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.38 | 1:17.21 | |||||
28 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.04 | 1:19.82 | |||||
29 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.50 | 1:20.55 | |||||
30 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.98 | 1:21.00 | |||||
31 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.72 | 1:22.64 | |||||
32 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 37.81 | 1:23.26 | |||||
33 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 37.59 | 1:25.97 | |||||
34 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.37 | 1:26.34 | |||||
35 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 42.68 | 1:35.30 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 34.10 | 1:13.13 | |||||
2 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.58 | 1:17.96 | |||||
3 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 35.76 | 1:21.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 32, 100m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 34.30 | 1:10.41 | |||||
2 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.94 | 1:10.58 | |||||
3 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.42 | 1:10.62 | |||||
4 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.79 | 1:14.05 | |||||
5 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.50 | 1:17.79 | |||||
6 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 38.62 | 1:20.40 | |||||
7 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 41.76 | 1:26.58 | |||||
Gren 32, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 35.41 | 1:11.70 | |||||
2 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.57 | 1:12.35 | |||||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.71 | 1:13.97 | |||||
4 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.26 | 1:14.48 | |||||
5 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 36.00 | 1:14.91 | |||||
6 | Therese Baltzarsson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.36 | 1:15.66 | |||||
7 | Emily Lamb | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.37 | 1:15.67 | |||||
8 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.85 | 1:16.27 | |||||
9 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.31 | 1:18.89 | |||||
10 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 38.30 | 1:20.18 | |||||
11 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.84 | 1:20.45 | |||||
12 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.10 | 1:20.98 | |||||
13 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 39.44 | 1:21.37 | |||||
14 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.78 | 1:22.00 | |||||
15 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 41.04 | 1:25.26 | |||||
Gren 32, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.90 | 1:10.14 | |||||
2 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 34.56 | 1:11.85 | |||||
3 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.90 | 1:13.05 | |||||
4 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.03 | 1:14.41 | |||||
5 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.53 | 1:14.65 | |||||
6 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.32 | 1:14.74 | |||||
7 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.27 | 1:14.98 | |||||
8 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 36.89 | 1:15.45 | |||||
9 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.36 | 1:16.12 | |||||
10 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 36.91 | 1:16.20 | |||||
11 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.41 | 1:16.27 | |||||
12 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.56 | 1:16.45 | |||||
13 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.07 | 1:17.13 | |||||
14 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.61 | 1:17.29 | |||||
15 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 37.44 | 1:18.23 | |||||
16 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 38.79 | 1:18.88 | |||||
17 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.00 | 1:18.92 | |||||
18 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 38.02 | 1:18.95 | |||||
19 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 39.01 | 1:19.05 | |||||
20 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 38.45 | 1:19.07 | |||||
21 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.35 | 1:19.40 | |||||
21 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.44 | 1:19.40 | |||||
23 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.32 | 1:19.44 | |||||
24 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 39.00 | 1:21.34 | |||||
25 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.31 | 1:21.38 | |||||
26 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 39.91 | 1:21.41 | |||||
27 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 39.26 | 1:21.65 | |||||
27 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.42 | 1:21.65 | |||||
29 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.10 | 1:21.67 | |||||
30 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.16 | 1:22.69 | |||||
31 | Tuva Walnum | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.60 | 1:22.91 | |||||
32 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.95 | 1:23.41 | |||||
33 | Felicia Granberg | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.47 | 1:23.93 | |||||
34 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.80 | 1:24.66 | |||||
35 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.50 | 1:24.81 | |||||
36 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.34 | 1:24.83 | |||||
37 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.55 | 1:25.86 | |||||
38 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.09 | 1:27.84 | |||||
39 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.52 | 1:28.55 | |||||
40 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.35 | 1:29.30 | |||||
41 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.54 | 1:30.11 | |||||
42 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 43.79 | 1:30.16 | |||||
43 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.86 | 1:30.51 | |||||
44 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.23 | 1:31.33 | |||||
45 | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.07 | 1:34.17 | |||||
46 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.95 | 1:34.19 | |||||
47 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.59 | 1:34.48 | |||||
48 | Penelope Gomez Rojas | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 47.83 | 1:36.57 | |||||
49 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.87 | 1:38.48 | |||||
50 | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsällskap | 47.01 | 1:42.22 | |||||
- | Emilia Forsberg | 2003 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Victoria Danielsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.22 | 1:13.03 | |||||
2 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.89 | 1:15.65 | |||||
3 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 36.67 | 1:17.48 | |||||
4 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.85 | 1:17.81 | |||||
5 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.99 | 1:19.62 | |||||
6 | Clara Ersson | 2004 | Täby Sim | 39.64 | 1:21.90 | |||||
7 | Elin Lindqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 39.90 | 1:22.22 | |||||
8 | Tindra Håbro Karjanmaa | 2004 | Täby Sim | 40.71 | 1:25.39 | |||||
9 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.57 | 1:25.74 | |||||
10 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.69 | 1:27.03 | |||||
11 | Filippa Bolling | 2004 | Täby Sim | 41.92 | 1:27.08 | |||||
12 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.74 | 1:27.30 | |||||
13 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.36 | 1:27.39 | |||||
14 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.76 | 1:27.89 | |||||
15 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.50 | 1:29.23 | |||||
16 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.06 | 1:30.99 | |||||
17 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 44.31 | 1:31.72 | |||||
18 | Katja Kutsenko | 2004 | Lidingö Simklubb | 46.20 | 1:33.00 | |||||
19 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.44 | 1:33.01 | |||||
20 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.95 | 1:33.07 | |||||
21 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.45 | 1:33.36 | |||||
22 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 46.37 | 1:35.04 | |||||
23 | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.22 | 1:36.52 | |||||
24 | Nerejda Nicoleta Zakeri Martinez | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 48.43 | 1:43.80 | |||||
25 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 52.08 | 1:51.87 | |||||
26 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 53.08 | 1:52.86 | |||||
27 | Meja Johansson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 52.51 | 1:53.34 | |||||
- | Ebba Bigosinska | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:34 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 27.98 | 57.96 | 1:28.62 | 1:58.18 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 27.62 | 57.96 | 1:28.70 | 1:59.32 | |||
3 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 28.17 | 58.55 | 1:29.29 | 2:01.02 | |||
4 | Mattia Lentini | 1988 | Stockholmspolisens IF SF | 27.42 | 57.68 | 1:29.90 | 2:01.80 | |||
5 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 29.16 | 1:01.43 | 1:34.79 | 2:07.21 | |||
6 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 29.96 | 1:02.82 | 1:36.77 | 2:08.18 | |||
7 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.80 | 1:05.06 | 1:40.55 | 2:13.95 | |||
8 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.47 | 1:05.44 | 1:40.77 | 2:14.76 | |||
9 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.11 | 1:05.73 | 1:42.63 | 2:18.53 | |||
10 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 30.81 | 1:06.62 | 1:45.07 | 2:24.03 | |||
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 29.11 | 1:01.35 | 1:33.59 | 2:04.49 | |||
2 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.70 | 1:01.61 | 1:33.63 | 2:04.94 | |||
3 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.58 | 1:01.70 | 1:34.04 | 2:06.24 | |||
4 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.24 | 1:01.85 | 1:35.04 | 2:07.92 | |||
5 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 29.18 | 1:00.91 | 1:34.45 | 2:08.18 | |||
6 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 30.18 | 1:03.55 | 1:37.84 | 2:08.55 | |||
7 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 31.21 | 1:05.21 | 1:40.31 | 2:13.26 | |||
8 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 30.52 | 1:04.64 | 1:39.55 | 2:14.65 | |||
9 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 31.29 | 1:06.22 | 1:41.37 | 2:15.64 | |||
10 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 31.84 | 1:06.37 | 1:42.32 | 2:17.03 | |||
11 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 30.76 | 1:05.63 | 1:42.26 | 2:17.77 | |||
12 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.07 | 1:07.11 | 1:42.17 | 2:18.14 | |||
13 | Hugo Malmberg | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.55 | 1:05.17 | 1:42.09 | 2:19.11 | |||
14 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.03 | 1:06.30 | 1:43.04 | 2:19.22 | |||
15 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.25 | 1:07.00 | 1:45.00 | 2:22.69 | |||
16 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 32.44 | 1:09.27 | 1:46.69 | 2:22.79 | |||
17 | Nicolas Jernberg | 2001 | A4 Idrottsförening | 31.49 | 1:07.31 | 1:45.20 | 2:23.28 | |||
18 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 31.83 | 1:07.85 | 1:46.15 | 2:24.73 | |||
19 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.63 | 1:15.37 | 1:57.70 | 2:38.67 | |||
20 | Leo Lindström | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.87 | 1:16.88 | 2:01.18 | 2:45.77 | |||
- | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.83 | 1:02.33 | 1:36.25 | 2:08.87 | |||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.10 | 1:03.12 | 1:35.73 | 2:09.83 | |||
3 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.28 | 1:04.03 | 1:37.55 | 2:10.42 | |||
4 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.48 | 1:04.08 | 1:38.46 | 2:10.78 | |||
5 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 30.58 | 1:04.38 | 1:38.49 | 2:11.95 | |||
6 | Ji An Wang | 2003 | Luleå Simsällskap | 30.64 | 1:05.58 | 1:40.65 | 2:14.34 | |||
7 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.29 | 1:06.17 | 1:40.98 | 2:14.98 | |||
8 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 31.85 | 1:06.80 | 1:42.33 | 2:16.02 | |||
9 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.45 | 1:06.44 | 1:42.53 | 2:16.69 | |||
10 | Albin Eriksson | 2003 | Luleå Simsällskap | 30.52 | 1:06.20 | 1:42.71 | 2:16.87 | |||
11 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.52 | 1:07.81 | 1:42.52 | 2:16.95 | |||
12 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.13 | 1:05.47 | 1:42.52 | 2:17.04 | |||
13 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.70 | 1:06.77 | 1:42.24 | 2:17.28 | |||
14 | Markus Sandh | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.30 | 1:07.50 | 1:43.83 | 2:19.91 | |||
15 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 31.76 | 1:07.83 | 1:45.34 | 2:20.70 | |||
16 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.12 | 1:07.48 | 1:44.59 | 2:21.00 | |||
17 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 31.89 | 1:08.40 | 1:46.16 | 2:22.23 | |||
18 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.97 | 1:08.47 | 1:45.66 | 2:22.56 | |||
19 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 32.76 | 1:09.65 | 1:47.05 | 2:22.72 | |||
20 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.90 | 1:07.99 | 1:46.31 | 2:22.75 | |||
21 | Gustav Jonsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.67 | 1:09.01 | 1:47.32 | 2:25.09 | |||
22 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.77 | 1:09.53 | 1:48.56 | 2:25.79 | |||
23 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.59 | 1:10.50 | 1:49.02 | 2:26.67 | |||
24 | Pijus Guvenius | 2003 | A4 Idrottsförening | 33.60 | 1:10.80 | 1:49.67 | 2:26.83 | |||
25 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 32.97 | 1:10.73 | 1:49.71 | 2:27.81 | |||
26 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 33.75 | 1:11.80 | 1:51.39 | 2:28.51 | |||
27 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.28 | 1:13.01 | 1:51.94 | 2:28.63 | |||
28 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.77 | 1:11.90 | 1:50.62 | 2:28.73 | |||
29 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.13 | 1:10.98 | 1:50.47 | 2:29.96 | |||
30 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 33.79 | 1:11.50 | 1:51.34 | 2:30.18 | |||
31 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.46 | 1:12.14 | 1:51.27 | 2:30.20 | |||
32 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.19 | 1:13.38 | 1:52.83 | 2:30.87 | |||
33 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.14 | 1:14.98 | 1:55.17 | 2:34.77 | |||
34 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.09 | 1:16.68 | 1:59.03 | 2:37.33 | |||
35 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.46 | 1:14.02 | 1:57.75 | 2:39.42 | |||
36 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.47 | 1:15.11 | 1:57.14 | 2:39.68 | |||
37 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.80 | 1:19.52 | 2:03.04 | 2:45.50 | |||
38 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 37.21 | 1:20.18 | 2:04.53 | 2:46.05 | |||
39 | Jousef Hanna | 2003 | Täby Sim | 36.56 | 1:19.84 | 2:04.56 | 2:46.84 | |||
40 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 37.62 | 1:21.59 | 2:07.32 | 2:49.84 | |||
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Theo Ylipää | 2004 | Luleå Simsällskap | 31.32 | 1:08.08 | 1:44.81 | 2:21.45 | |||
2 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 33.31 | 1:09.93 | 1:49.73 | 2:27.57 | |||
3 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.15 | 1:14.86 | 1:55.62 | 2:33.87 | |||
4 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.26 | 1:19.69 | 2:03.65 | 2:44.64 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:37 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.69 | 1:21.67 | 2:05.06 | 2:46.37 | |||
2 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.89 | 1:21.90 | 2:05.40 | 2:50.80 | |||
3 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.26 | 1:22.42 | 2:07.66 | 2:51.66 | |||
4 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.70 | 1:23.01 | 2:08.88 | 2:58.34 | |||
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.42 | 1:23.22 | 2:07.83 | 2:50.75 | |||
2 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 38.29 | 1:22.45 | 2:06.46 | 2:51.69 | |||
3 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.35 | 1:22.60 | 2:09.99 | 2:56.75 | |||
4 | Michelle Berntsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.97 | 1:24.15 | 2:11.57 | 2:59.51 | |||
5 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 39.33 | 1:25.91 | 2:12.40 | 3:01.92 | |||
6 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.73 | 1:28.48 | 2:15.99 | 3:06.51 | |||
7 | Sophie Dellmark | 2001 | A4 Idrottsförening | 41.92 | 1:31.13 | 2:20.14 | 3:08.75 | |||
8 | Alice Albinzon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 42.31 | 1:30.50 | 2:20.54 | 3:11.97 | |||
9 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 44.00 | 1:33.07 | 2:24.44 | 3:15.80 | |||
10 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 43.07 | 1:36.31 | 2:29.30 | 3:24.67 | |||
11 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 46.90 | 1:40.13 | 2:34.91 | 3:27.48 | |||
12 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 46.53 | 1:40.97 | 2:37.23 | 3:31.17 | |||
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.27 | 1:24.82 | 2:11.27 | 2:55.25 | |||
2 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 38.91 | 1:24.53 | 2:11.25 | 2:56.88 | |||
3 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.93 | 1:21.12 | 2:09.73 | 2:58.08 | |||
4 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.27 | 1:25.16 | 2:12.15 | 2:58.80 | |||
5 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.19 | 1:26.15 | 2:13.95 | 3:00.05 | |||
6 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.71 | 1:25.47 | 2:13.19 | 3:01.83 | |||
7 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.27 | 1:26.80 | 2:15.06 | 3:04.32 | |||
8 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 39.19 | 1:27.27 | 2:13.91 | 3:05.01 | |||
9 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.51 | 1:27.81 | 2:16.56 | 3:05.78 | |||
10 | Rebecka Axelmalm | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.89 | 1:29.60 | 2:18.44 | 3:06.28 | |||
11 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.83 | 1:29.83 | 2:18.18 | 3:06.85 | |||
12 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.81 | 1:30.52 | 2:20.28 | 3:08.95 | |||
13 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.65 | 1:29.32 | 2:21.26 | 3:12.75 | |||
14 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 43.21 | 1:33.85 | 2:25.90 | 3:15.88 | |||
15 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.19 | 1:39.69 | 2:32.82 | 3:23.93 | |||
16 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 45.57 | 1:40.66 | 2:36.55 | 3:32.38 | |||
17 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 47.36 | 1:43.58 | 2:41.47 | 3:37.26 | |||
18 | Ivy Hongwilai | 2002 | Sala Simsällskap | 53.16 | 1:56.96 | 3:03.28 | 4:09.20 | |||
- | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.53 | 1:20.18 | 2:02.81 | 2:44.71 | |||
2 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 39.43 | 1:23.48 | 2:09.25 | 2:52.98 | |||
3 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.81 | 1:38.02 | 2:28.57 | 3:18.67 | |||
4 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.79 | 1:36.80 | 2:28.20 | 3:19.26 | |||
5 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 45.60 | 1:38.32 | 2:33.53 | 3:27.59 | |||
6 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.24 | 1:39.66 | 2:34.43 | 3:28.69 | |||
7 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 48.93 | 1:44.43 | 2:41.82 | 3:38.51 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:37 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:54 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.53 | 1:09.65 | 1:45.94 | 2:21.19 | |||
2 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 34.76 | 1:12.57 | 1:51.31 | 2:28.52 | |||
3 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.09 | 1:14.69 | 1:54.88 | 2:32.41 | |||
4 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 34.22 | 1:13.33 | 1:53.41 | 2:33.02 | |||
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 34.29 | 1:12.22 | 1:51.01 | 2:26.56 | |||
2 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 35.65 | 1:14.57 | 1:54.18 | 2:32.02 | |||
3 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.94 | 1:12.76 | 1:53.10 | 2:32.76 | |||
4 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.37 | 1:15.40 | 1:55.50 | 2:34.38 | |||
5 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 35.16 | 1:13.74 | 1:53.30 | 2:34.83 | |||
6 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 41.98 | 1:27.35 | 2:15.46 | 3:00.37 | |||
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 33.95 | 1:11.29 | 1:49.31 | 2:27.11 | |||
2 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 34.52 | 1:13.34 | 1:52.46 | 2:30.74 | |||
3 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.62 | 1:15.69 | 1:56.89 | 2:37.45 | |||
4 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.14 | 1:16.99 | 1:59.32 | 2:37.55 | |||
5 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.37 | 1:17.20 | 1:57.71 | 2:37.81 | |||
6 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 37.15 | 1:18.64 | 2:00.66 | 2:40.58 | |||
7 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 38.89 | 1:21.92 | 2:06.38 | 2:47.00 | |||
8 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.70 | 1:21.51 | 2:05.33 | 2:47.07 | |||
9 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.35 | 1:24.02 | 2:10.51 | 2:52.82 | |||
10 | Felix Mårvad | 2003 | Sala Simsällskap | 44.12 | 1:32.44 | 2:20.61 | 3:04.25 | |||
11 | Edward Tarish | 2003 | Täby Sim | 43.39 | 2:20.78 | 3:09.76 | ||||
12 | Ivar Lövefors | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.43 | 2:23.98 | 3:09.81 | ||||
- | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.69 | 1:18.46 | 1:59.95 | 2:40.19 | |||
2 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.77 | 1:22.22 | 2:04.86 | 2:47.53 | |||
3 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.87 | 1:29.17 | 2:14.94 | 2:59.40 | |||
4 | Olle Nilsson | 2004 | Sala Simsällskap | 42.98 | 1:30.40 | 3:02.08 | 3:02.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:54 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Scandic Täby Invite | Utskriftsdatum | 30 april 2017 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 19:11 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 29 april 2017 |
Gren 36, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Spårvägen Damer 1 | 1996 | Spårvägen Simförening | 4:10.96 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 31.15 | 1:06.11 | 1:06.11 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 30.51 | 1:04.23 | 2:10.34 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 29.17 | 1:01.93 | 3:12.27 | ||||||
Emma Sundstedt | 1998 | 28.41 | 58.69 | 4:10.96 | ||||||
2 | Täby Sim Damer Lag 1 | 2000 | Täby Sim | 4:12.56 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 31.03 | 1:04.04 | 1:04.04 | ||||||
Anna Ladis | 2001 | 30.28 | 1:05.55 | 2:09.59 | ||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 30.13 | 1:02.80 | 3:12.39 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 28.44 | 1:00.17 | 4:12.56 | ||||||
3 | Södertörn Damer [2001] | 2001 | Södertörns Simsällskap | 4:18.79 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 31.50 | 1:04.83 | 1:04.83 | ||||||
Emily Lamb | 2000 | 31.34 | 1:06.14 | 2:10.97 | ||||||
Eva Sigurdsson | 2001 | 30.63 | 1:03.66 | 3:14.63 | ||||||
Maya Lindhe | 2000 | 31.14 | 1:04.16 | 4:18.79 | ||||||
4 | Täby Sim Damer Lag 2 | 2000 | Täby Sim | 4:19.88 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 32.12 | 1:05.98 | 1:05.98 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 30.18 | 1:03.88 | 2:09.86 | ||||||
Thilda Ström | 2003 | 30.84 | 1:05.68 | 3:15.54 | ||||||
Embla Börjesson | 2002 | 30.64 | 1:04.34 | 4:19.88 | ||||||
5 | Luleå SS Damer | 2002 | Luleå Simsällskap | 4:21.30 | ||||||
Sabina Alman | 2003 | 30.08 | 1:02.92 | 1:02.92 | ||||||
Alva Gonzalez-Glanberg | 2002 | 30.08 | 1:05.67 | 2:08.59 | ||||||
Tuva Larsson | 2002 | 30.80 | 1:06.75 | 3:15.34 | ||||||
Tina Ylipää | 2002 | 30.62 | 1:05.96 | 4:21.30 | ||||||
6 | Spårvägen Damer 2 | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:26.51 | ||||||
Kristin Jansson | 2001 | 31.04 | 1:04.59 | 1:04.59 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 32.90 | 1:09.61 | 2:14.20 | ||||||
Anna Viinapuu | 2000 | 30.58 | 1:04.73 | 3:18.93 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 31.95 | 1:07.58 | 4:26.51 | ||||||
7 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 4:31.80 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 31.39 | 1:05.23 | 1:05.23 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 31.55 | 1:06.69 | 2:11.92 | ||||||
Viktoria Nylund | 2001 | 33.50 | 1:09.94 | 3:21.86 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 32.84 | 1:09.94 | 4:31.80 | ||||||
8 | Täby Sim Damer Lag 4 | 99 | Täby Sim | 4:33.51 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 31.43 | 1:05.60 | 1:05.60 | ||||||
Josephine Junehed | 2002 | 32.89 | 1:09.62 | 2:15.22 | ||||||
Ingrid Franks | 2003 | 31.76 | 1:08.12 | 3:23.34 | ||||||
Clara Ersson | 2004 | 32.91 | 1:10.17 | 4:33.51 | ||||||
9 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:39.00 | ||||||
Maike Kuhlins | 2000 | 33.62 | 1:10.72 | 1:10.72 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 32.72 | 1:09.00 | 2:19.72 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 32.75 | 1:09.67 | 3:29.39 | ||||||
Noémi Andras | 2001 | 32.70 | 1:09.61 | 4:39.00 | ||||||
10 | Spårvägen Damer Lag 4 | 2003 | Spårvägen Simförening | 4:48.38 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 33.49 | 1:10.71 | 1:10.71 | ||||||
Belize Vaamonde | 2004 | 35.01 | 1:12.61 | 2:23.32 | ||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 34.73 | 1:14.46 | 3:37.78 | ||||||
Veronica Lythell | 2003 | 33.45 | 1:10.60 | 4:48.38 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 30 april 2017 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 19:11 |