2019-11-16   22:02:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    622  27.87  57.94  1:28.88    1:59.47   
  Søllerød Svømmeklub  2:01.26                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    611  27.77  58.50  1:29.17    2:00.20   
  Ikast Svømmeklub  1:57.80                 
                     
Frederik Møller  2002    595  28.23  59.58  1:30.86    2:01.21   
  Ringsted Svømme Klub  2:00.14                 
                     
Leo Badaker  2002    587  28.45  59.33  1:30.91    2:01.81   
  Gentofte Svømme Klub  2:01.27                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002    576  28.40  59.69  1:31.81    2:02.57   
  Aalborg Svømmeklub  2:00.92                 
                     
Frederik Bojesen  2002    572  27.49  58.37  1:30.75    2:02.85   
  JGI Svømning  2:02.46                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    566  28.44  59.66  1:31.64    2:03.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:04.40                 
                     
Christopher H. Brown  2002    564  28.89  59.88  1:31.92    2:03.43   
  Holbæk Svømme Klub  2:03.49                 
                     
Mads Kloster  2002    556  28.34  59.43  1:31.76    2:04.01  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svømmeklub  2:03.55                 
                     
10  Philip Andersen Ravn  2002    555  59.89  2:04.06      2:04.06   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:05.02                 
                     
11  Alfred Højberg  2002    555  28.79  1:00.14  1:32.56    2:04.07   
  Lyngby Svømmeklub  2:03.80                 
                     
12  Frederik Eg Ibsen  2002    554  1:00.04  1:39.35  2:04.12    2:04.12   
  Sigma Swim Birkerød  2:05.62                 
                     
13  Marcus Skøtt Haslev  2002    551  28.77  59.70  1:31.86    2:04.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:04.85                 
                     
14  Jakob Alexander Jensen  2002    549  28.12  59.81  2:04.55    2:04.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:05.62                 
                     
15  Marcus Dessau  2002    535  28.87  1:00.16  1:32.59    2:05.59   
  Gentofte Svømme Klub  2:08.50                 
                     
16  David Arneskov  2002    516  29.40  1:01.89  1:34.46    2:07.11   
  Holbæk Svømme Klub  2:04.32                 
                     
17  Niels Skovbye Brandt  2002    516  29.78  1:01.20  1:34.39    2:07.16   
  Sigma Swim Allerød  2:09.27                 
                     
18  Jens Bomgaard  2002    506  29.29  1:01.51  1:35.17    2:07.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:09.47                 
                     
19  Emil Kildahl Døssing  2002    501  29.99  1:03.05  1:35.83    2:08.36   
  Sigma Swim Birkerød  2:09.06                 
                     
20  Mikkel Eg Ibsen  2002    498  30.73  1:02.81  1:35.81    2:08.61   
  Sigma Swim Birkerød  2:10.32                 
                     
21  Silas Storm Nielsen  2002    490  29.53  1:02.49  1:36.02    2:09.35   
  Dragsholm Svømmeklub  2:08.27                 
                     
22  Esben F. Buchwaldt  2002    488  1:02.05  1:36.40  2:09.52    2:09.52   
  Esbjerg Svømmeklub  2:09.30                 
                     
23  Asbjørn Floor-Bøjden  2002    485  29.80  1:02.89  1:35.97    2:09.75   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:06.17                 
                     
23  Thor G. Nedergaard  2002    485  30.71  1:04.12  1:36.82    2:09.75   
  Odder Svømmeklub  2:10.05                 
                     
25  Casper Mørkhøj Hartington  2002    481  30.04  1:03.26  1:37.05    2:10.16   
  Greve Svømmeklub  2:07.49                 
                     
26  Rasmus Petersen  2002    479  29.16  1:01.42  1:35.81    2:10.31   
  Haderslev Svømme Klub  2:08.38                 
                     
27  William Vig Stærmose  2002    475  29.84  1:02.88  1:37.11    2:10.69   
  Frem Odense  2:07.06                 
                     
28  Mathias Lund Hansen  2002    475  29.18  1:02.02  1:36.14    2:10.71   
  Agfs Svømmeafdeling  2:11.86                 
                     
29  August Ryom  2002    474  29.64  1:02.19  1:36.73    2:10.79   
  Køge Svømmeklub  2:07.39                 
                     
30  Wilfred Hove Lasthein  2002    473  30.01  1:03.06  1:37.08    2:10.88   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:08.11                 
                     
31  August Schade Cantby  2002    469  29.47  1:02.59  1:36.51    2:11.20   
  Slagelse Svømmeklub  2:07.22                 
                     
31  Nicolai Wiuff  2002    469  29.77  1:03.20  1:37.65    2:11.20   
  Herlev Svømning  2:11.89                 
                     
33  Frede Meincke  2002    469  30.17  1:03.98  1:37.45    2:11.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:09.59                 
                     
34  Mattias Houen  2002    466  29.98  1:03.38  1:37.51    2:11.56   
  Helsingør Svømmeklub  2:09.37                 
                     
35  Gustav Fabiansen  2002    465  30.12  1:03.64  1:37.53    2:11.64   
  Lyngby Svømmeklub  2:06.88                 
                     
36  Anders Skousen  2002    463  30.58  1:03.92  1:38.45    2:11.84   
  Hvidovre Svømme Klub  2:11.48                 
                     
37  Patrick Zakaryan Olsen  2002    459  30.10  1:03.47  1:38.61    2:12.16   
  Horsens Svømmeklub  2:10.61                 
                     
38  Thor Bols Jeppesen  2002    457  30.04  1:03.90  1:37.95    2:12.36   
  Helsinge Svømmeklub  2:11.37                 
                     
39  Johan Bendixen Nissen  2002    451  29.54  1:03.23  1:38.84    2:13.00   
  Skanderborg Svømmeklub  2:11.68                 
                     
40  Emil Steenberg  2002    450  31.34  1:04.77  1:38.69    2:13.03   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:10.43                 
                     
41  Jakob Tietgen  2002    445  29.36  1:02.72  1:38.07    2:13.57   
  Frem Odense  2:07.02                 
                     
42  Mads Lind  2002    441  30.24  1:04.08  1:39.87    2:13.94   
  Hvidovre Svømme Klub  2:11.56                 
                     
43  Mads Enghave  2002    427  29.46  1:03.59  1:40.17    2:15.40   
  Ishøj Svømme Klub  2:12.34                 
                     
44  Silas Bøjsen  2002    420  29.91  1:03.59  1:40.48    2:16.13   
  Holbæk Svømme Klub  2:23.19                 
                     
45  Mark Brandt  2002    413  30.67  1:05.06  1:41.20    2:16.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:17.81                 
                     
46  Sebastian Bonde  2002    411  31.05  1:05.36  1:40.44    2:17.14   
  Holbæk Svømme Klub  2:09.91                 
                     
47  Oliver L Nelander  2002    408  30.80  1:05.03  1:41.50    2:17.46   
  Ikast Svømmeklub  2:14.78                 
                     
Emil Carstensen  2002              DNS   
  Ringsted Svømme Klub  2:11.84                 
                     
Marcus Ipsen  2002              DSQ  SW 4.4 
  Slagelse Svømmeklub  2:11.54                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark